Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2021 o 19:09, Cezary_58669 napisał:

Sprawdzony sprzedawca to:

https://allegro.pl/uzytkownik/lukasz_wlo?bmatch=cl-e2101-d3859-c3683-uni-1-4-0429

Pojemność można spokojnie zwiększyć z 10000 uF na 15000uF, mostki w Expo na to pozwalają, możesz spróbować z 22000 uF, ale osobiście aż tak bym nie szalał, nie widzę sensu.. Do tego gniazdo fi-03R lub G i ''bezpiecznik audio'', jakaś przyzwoita sieciówka też by nie zaszkodziła, u mnie Oyaide Tunami V2 na rodowanych IeGo, najlepiej zdaje egzamin w końcówce mocy. W/w kondy bardzo długo stabilizują się (300-400h).

Potwierdzam, u mnie też Oyaide Tunami, polecam też wymienić gniazda głośnikowe , ja zmieniłem na WBT tylko problem jest zmieścić , więc dałem 4szt, kabel zasilający w środku też wymieniłem na Oyaide Tunami, od płytki do terminali głośnikowych dałem Furutecha Alpha 22 , lity drut, gniazdo zasilające Furutech i bezpiecznik Hi Fi Tuning Supreme wersja z kapslami oraz drutem oporowym Cardasa. Sygnał od gniazd rca do płytki poprowadziłem taśmą srebrną Duelund V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Polujcie Panowie bo warto :)

Ja swoją końcówkę kupowałem u tego sprzedającego:

https://allegro.pl/uzytkownik/greatstuff81?bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-uni-1-1-0319

Jest to Polak mieszkający w Anglii, godny zaufania, przesyłki z UK bardzo dobrze zabezpieczone.

Można się skontaktować i zapodać temat, może coś znajdzie..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Każda nowosc w dzisiejszych czasach cieszy. Nowa seria 3510. Made in England. 

3510-new-1.png

Najdroższa integra : 2500 E, reszta 1500-2000. Szt. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2021 o 17:44, Piotr_57832 napisał:

Kupię integrę 3010s2 Proszę o cynk 🙂

www.hifishark.com

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Wrzucam mój test Exposure 3510, który pierwotnie zamieściłem na forum Audio. Paczki to ATC i Dynaudio a przetwornik to Qutest.

 

Równowaga , swoboda, harmonia, brak emfazy na dolnej średni jak u każdego znanego mi Naima czy Regi Elicit mk5 i Regi Brio oraz na górnej sredni jak u Cyrusa i niektórych modeli Naima. Świetnie "czyta" tempo - kiedy trzeba gra spokojnie w całym paśmie, kiedy trzeba jest żywioł, nie ma spowalniania i nie ma ciągłej spiny, że po pół godziny słuchania jesteśmy zmęczeni jakbyśmy mieli przez cały czas napięte wszystkie mięśnie czy ktoś nas przegonił na jakimś maratonie ponad nasze siły.  Nasycone, bliskie ale nie podbarwione basem czy sopranami. Bas zróżnicowany, dynamiczny, równy, naturalny - bez silenia się na efekciarstwo przez przesadne  utwardzanie konturów czy podbijanie jego średniego czy wyższego zakresu (Naimy - wszystkie mi znane) - czy najniższego (Rega Elicit mk5). Średnica barwowo na zero, dolny i górny środek nie wychodzi przed szereg ani się niczym nie przykrywa (wokale bez emfazy - znowu naturalność), góra nasycona i tu jedyny minusik - brakuje tego ostatecznego wyciągnięcia, otwarcia sopranów, jest lepiej jak u Naima SN3 czy  Regi Elicit mk5 ale Cyrus 8.2 i Trigon Exxceed potrafią tu więcej. Bas nie podgrzewa ani siebie ani reszty pasma (jak ma to miejsce u Naima SN3, Nait XS3, Atoma), średnica też bez podbarwień,  przez co wzmacniacz bardzo ładnie gra z  lekko ocieplonymi paczkami. Na każdą okazję i do każdej muzyki. Dla audiofila-masochisty może być trochę za mało najwyższej góry i jej rozdzielczości.
Stosunek cena/jakość brzmienia wybitny.  

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam do sprzedania komplet dwóch końcówek mocy Exposure XM9.

Stan wizualny tych monobloków określam jako prawie idealny, bo jest mała delikatna ryska na jednym (widać na fotce).

Stan techniczny oczywiście idealny.

Kupione w listopadzie 2009 w Rafko i od tego czasu używane. Obecna cena nowego kompletu to ok. 12 tys.

Uwaga - dedykowany preamp do nich to Exposure XM7, ale u mnie grały w preampem 3010S2 i grały lepiej niż jedna końcówka stereofoniczna. Myślę, że to dlatego, że jednak co dwa osobno zasilane monobloki, to nie jeden.

Mogę zaprosić na testy, jeśli ktoś chce posłuchać. 

Preamp też będę sprzedawał. 

W zestawie kable zasilające, instrukcja oraz oryginale pudła.2023-04-0819_55_40.thumb.jpg.32188420c399205213a12139e611b291.jpg

2023-04-08 19.55.14.jpg

2023-04-08 19.55.54.jpg

2023-04-08 19.54.39.jpg

2023-04-08 19.54.45.jpg

2023-04-08 19.56.44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem modelu 1010, po przesiadce z Denona PMA-757, na szczescie 🙂

I po kilku tygodniach osluchiwania sie z nim na Acoustic Energy Aegis Evo 3 i od wczoraj na Monitor Audio RS8 czuje jakby niedosyt w gornych rejestrach, jestem raczej pewny ze to wina kolumn. Zmiana z Denona na 1010 byla mocno odczuwalna, na poczatek zniknelo basowe mulenie i jest go tyle ile potrzeba, ale to tez znowu kwestia kolumn bo AE ani MA basu nie brak. Rozczarowalem sie za to tym co lubie najbardziej, czyli przetwarzaniem instrumentow detych i smyczkowych i teraz pytanie w co pojsc z kolumnami zeby nie stracic calkowicie basu a zyskac wspomniane braki?

W AE jakby scena byla troche szersza niz w MA, za to w MA srodek pasma i dol bardziej miekko graja i jakby plastyczniej, niestety w obu brak mi tego szczytu, jaki znam z Dali Ikon (mimo, ze pamietam go tylko z grania na ampli Marantza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dokupiłem do mojej integry 2010 końcówkę mocy 2010s. Sygnał z integry idzie do końcówki przez wyjscia pre. Kolumny podpiete do końcówki.

Odnoszę wrażenie, że w takiej konfiguracji gra to zdecydowanie ciszej niż sama integra. O ile w przypadku samej integry w moich warunkach najczęściej słuchałem pomiedzy godziną 9 a 10 na potencjometrze to teraz bez problemu dochodzę do 12.

Fakt, że w konfiguracji integra + końcówka moc przyrasta bardziej liniowo niz w poównaniu do samej integry, ale czy taka różnica w poziomie głośności jest również u Was.

Pytanie oczywiście do tych, którzy mają podobną konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slyszecisze

Ja mam odwrotna konfiguracje, czyli 2010s integre oraz 2010 koncowke.

U mnie zdecydowanie gra glosniej🙂.

Dodatkowo zmienilem kondy na zasilaniu, najpierw z oryginalnych na Mundorfy  mlytic 15000uF, a nastepnie na srubowe BCC 22000uF/100V, ktore w duzym stopniu zmieniaja charakter brzmienia, tj dociazenie, uspokojenie, kultura, przepiekna srednica.

Powyzej godz. 9, to z koncowka jest baardzo glosno..😉

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, greg190872 napisał:

Roznicy glosnosci raczej nie mialem,za to odnosilem wrazenie spadku dynamiki.

W moim przypadku ta róznica głośności jest jednak mocno zauważalna. Również odniosłem wrażenie podobne jak Ty co do spadku dynamiki, z tym że ja to widzę w ten sposób, że o ile sama integra jest czasami nieco narowista, dla niektórych zbyt wyrywna, pcha sie do przodu i krzyczy, że ona tu rządzi, to w konfiguracji z końcówką trochę sie to uspokaja, uporządkowuje, troszke jest grzeczniejsze i w sobie można wtedy własnie odnieść wrażenie spadku dynamiki, która zresztą jest w dalszym ciągu na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Ja mam odwrotna konfiguracje, czyli 2010s integre oraz 2010 koncowke.

Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi. Muszę dzisiaj dokładnie przyjrzeć sie oznaczeniom na obu urządzeniach.

Integre zasilałem zielonym Isotekiem, a końcówkę standartowym kablem, który był do niej dołączony. Później zrobiłem zamianę kabli i mam wrazenie jakby końcówce to nieznacznie pomogło. końcówka jest w stanie gabinetowym, czysciutka, widać, że była dobrze traktowana. Być może długo stała nie używana. Muszę ją troche rozruszać i zobaczymy co dalej.

Jedno co sie zauważa natychmiast to bardzo liniowe narastanie dźwięku i brak kompresji. Na godzinie 12 jest dosyc głośno ale komfortowo.  Nie ma sklejenia dźwięku, dalej jest rozdzielczość i separacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slyszecisze napisał:

Integre zasilałem zielonym Isotekiem

Nie mialem nigdy Isoteka, za to Tunami v2, swietnie wpasowuje sie z koncowka.

 

21 minut temu, slyszecisze napisał:

Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi. Muszę dzisiaj dokładnie przyjrzeć sie oznaczeniom na obu urządzeniach

Seria 2010 jest starsza, na innych tranzystorach (mosfet), dla mnie nieznacznie lepiej gra od nowszej 2010s, za to zdecydowanie lepiej po wszystkich modach.

I jeszcze wazny jest kabel rca miedzy pre a power, slychac wyraznie zmiany.

Edytowane przez Cezary_58669
dopisek

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Nie mialem nigdy Isoteka, za to Tunami v2, swietnie wpasowuje sie z koncowka.

 

Seria 2010 jest starsza, na innych tranzystorach (mosfet), dla mnie nieznacznie lepiej gra od nowszej 2010s, za to zdecydowanie lepiej po wszystkich modach.

Dzięki za info odnośnie kabla.

Co do tych modów to kusisz strasznie😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2023 o 17:30, Marian Italiano napisał:

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem modelu 1010, po przesiadce z Denona PMA-757, na szczescie 🙂

I po kilku tygodniach osluchiwania sie z nim na Acoustic Energy Aegis Evo 3 i od wczoraj na Monitor Audio RS8 czuje jakby niedosyt w gornych rejestrach, jestem raczej pewny ze to wina kolumn. Zmiana z Denona na 1010 byla mocno odczuwalna, na poczatek zniknelo basowe mulenie i jest go tyle ile potrzeba, ale to tez znowu kwestia kolumn bo AE ani MA basu nie brak. Rozczarowalem sie za to tym co lubie najbardziej, czyli przetwarzaniem instrumentow detych i smyczkowych i teraz pytanie w co pojsc z kolumnami zeby nie stracic calkowicie basu a zyskac wspomniane braki?

W AE jakby scena byla troche szersza niz w MA, za to w MA srodek pasma i dol bardziej miekko graja i jakby plastyczniej, niestety w obu brak mi tego szczytu, jaki znam z Dali Ikon (mimo, ze pamietam go tylko z grania na ampli Marantza).

Dynaudio emit 20 lub 30 zależy od metrażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slyszecisze napisał:

W moim przypadku ta róznica głośności jest jednak mocno zauważalna. Również odniosłem wrażenie podobne jak Ty co do spadku dynamiki, z tym że ja to widzę w ten sposób, że o ile sama integra jest czasami nieco narowista, dla niektórych zbyt wyrywna, pcha sie do przodu i krzyczy, że ona tu rządzi, to w konfiguracji z końcówką trochę sie to uspokaja, uporządkowuje, troszke jest grzeczniejsze i w sobie można wtedy własnie odnieść wrażenie spadku dynamiki, która zresztą jest w dalszym ciągu na wysokim poziomie.

Podobno za to uspokojenie brzmienia odpowiada bufor w klasie A,uzyty na wyjsciu pre.. Cos w tym musi byc bo sluchalem samej koncowki wpietej w inne urzadzenie i bylo dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.