Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że się mylisz nie jestem pewien pojemności ale raczej na 100% była większa.Rozmawiałem jeszcze z Piotrkiem608

i on się zastanawiał czy 6,8 nie będzie za mało ale sprawdzał na słuchawkach bezpośrednio podłączonych do gniazd RCA i było

wszystko ok.Po tym fakcie pamiętam że była tam większa pojemność.

 

 

 

 

Ciekawy jestem czy udało się wam potestować Exposura z tymi rodowanymi bezpiecznikami,czekam na opis.

 

Witam,

 

Bawiłem się tym właśnie dzisiaj. Do porównania służył Exposure 2010S AMP i CD, oraz kolumny Pylon, które wygrzewamy od kilku dni.

Po wymianie bezpiecznika na wejściu prądu tylko w CD, przede wszystkim zyskuje bas. Przestaje buczeć, staje się bardziej zwarty, a całość ma więcej szczegółów i powietrza. Słuchałem na płycie Marcusa Millera M2. Gitara wydaję się od razu bardziej zwarta i łatwiejsza w lokalizacji na scenie, lepsza głębia.

Po dłuższym słuchaniu zmieniłem też bezpiecznik we wzmacniaczu i zyskuje przede wszystkim dynamika, nasycenie dźwięków, trochę scena. Po dłuższym słuchaniu i zmianie na fabryczny bezpiecznik, od razu zniknęło powietrze, nie było przestrzeni wokół gitary, szczególnie w piątym utworze to słychać. Zachęcam do eksperymentów na własnych uszach. W środku niestety nie zmieniałem bezpieczników, bo mamy plomby gwarancyjne na obudowie, a może być ciekawie.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro.Może sie myle,ale czy to te kondensatory wymieniłeś?

 

To są te kondensatory tylko w moim cd były najbardziej badziewne niebieskie Philipsy.

Wymieniałeś swoje gniazda rca?Pytam bo u mnie były lutowane w pcb

 

To są te kondensatory tylko w moim cd były najbardziej badziewne niebieskie Philipsy.

Wymieniałeś swoje gniazda rca?Pytam bo u mnie były lutowane w pcb

 

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te kondensatory tylko w moim cd były najbardziej badziewne niebieskie Philipsy.

Wymieniałeś swoje gniazda rca?Pytam bo u mnie były lutowane w pcb

Tak.Dałem miedziane CMC.Czyli mam zrozumieć,że zmieniłeś wartości z 470uF na 6,8uF?

Pytam bo słaby ze mnie elektronik.

Edytowane przez kolor232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych posiadaczy klocków Exposura.

 

Kto z Was słyszał połączenie zestawu Exposure 2010s2 z Dynaudio ?

 

Mam DM 2/7 i planuję zmianę elektroniki z Cambridge Audio 540 v.2.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie ten cd+integra, ale jeszcze tego zestawienia nie słyszałem.

 

Muzyka to głównie jazz, klasyka, spokojny roch, rzadziej jakiś pop.

Kable głośnikowe i interkonekt to zielone Furutechy.

 

Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi i

 

pozdrawiam

Tomek

 

P.S. Jakby ktoś z Was słyszał o tym zestawie 2010S2 w dobrej cenie, proszę o informację.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jakby ktoś z Was słyszał o tym zestawie 2010S2 w dobrej cenie, proszę o informację.

 

Cześć, jeszcze niedawno ktoś na stronie giełda hifi sprzedawał ten wzmacniacz, ale teraz nie widzę. Jeśli szukasz używki, to możesz spokojnie kupić też 2010s. Wg słów dystrybutora to jest właściwie to samo, cytuję: "może ze dwa rezystory zmienili"... Natomiast sam sprzedawca u dystrybutora coś bąknął, że o ile wzmacniacze są super, to odtwarzacz już niekoniecznie. Może być trochę za sucho czy klinicznie. Ale zaznaczam, że sam nie słuchałem. :/

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeszcze niedawno ktoś na stronie giełda hifi sprzedawał ten wzmacniacz, ale teraz nie widzę. Jeśli szukasz używki, to możesz spokojnie kupić też 2010s. Wg słów dystrybutora to jest właściwie to samo, cytuję: "może ze dwa rezystory zmienili"... Natomiast sam sprzedawca u dystrybutora coś bąknął, że o ile wzmacniacze są super, to odtwarzacz już niekoniecznie. Może być trochę za sucho czy klinicznie. Ale zaznaczam, że sam nie słuchałem. :/

 

 

Zgadzam się z tobą co do tego że 2010s to to samo co 2010s2 i 2010.W połączeniu Exposura z innymi klockami gwiazdą jest zawsze wzmacniacz jednak w firmowym zestawieniu świetnie się zgrywają oba klocki.Jedynym minusem cd jest dość płaska średnica jednak wkładając w niego parę złotych jest się w stanie osiągnąć więcej niż zadowalające efekty.Jeśli ktoś nie ma zamiaru dłubać w cd to tak jak pisałem w firmowym zestawieniu jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się który ze sprzedawców miał chęci i czas aby pograć tym odtwarzaczem 60-80 godzin.jest to okres w którym dżwięk zmienia się w znacznym stopniu i nie przypomina tego z początku.Bardzo podobną opinię czytałem w Audio-Video.Zastanawiałem się o czm oni piszą , bo na pewno nie o 2010 S2 po 200 godzinach grania.Tak że delikatnie proszę z takimi przeciekami od dystrybutorów.Mogą być bardzo krzywdzące. [Ps: W moim cedeku na wyjściu siedzą kondziłki BC 10uF.

 

I jeszcze jedno,bo zupełnie zapomniałem,SIECIÓWKA. Ta dołączana do odtwarzacza jest fatalna.Dżwięk jest smutny, szary i niepotrzebnie gdzieś się spieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

A czy możesz opisać jak zmienia się dźwięk po wygrzaniu niezależnie od sieciówki? I jaką w takim razie sieciówkę włożyłeś i czy we wzmacniaczu podobnie oceniasz tę dołączoną do zestawu?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się który ze sprzedawców miał chęci i czas aby pograć tym odtwarzaczem 60-80 godzin.jest to okres w którym dżwięk zmienia się w znacznym stopniu i nie przypomina tego z początku.Bardzo podobną opinię czytałem w Audio-Video.Zastanawiałem się o czm oni piszą , bo na pewno nie o 2010 S2 po 200 godzinach grania.Tak że delikatnie proszę z takimi przeciekami od dystrybutorów.Mogą być bardzo krzywdzące. [Ps: W moim cedeku na wyjściu siedzą kondziłki BC 10uF.

 

I jeszcze jedno,bo zupełnie zapomniałem,SIECIÓWKA. Ta dołączana do odtwarzacza jest fatalna.Dżwięk jest smutny, szary i niepotrzebnie gdzieś się spieszy.

 

Orginalnie były te kondy czy je wymieniałeś?

 

Witaj na forum.

A czy możesz opisać jak zmienia się dźwięk po wygrzaniu niezależnie od sieciówki? I jaką w takim razie sieciówkę włożyłeś i czy we wzmacniaczu podobnie oceniasz tę dołączoną do zestawu?

 

Co do kabli sieciowych to w cd mam Shunyata Diamontback natomiast w koncówce mocy i integrze Furutech FP3TS762.Kable dodawane w zestawie to

zwykłe kable komputerowe(tragedia)

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Shunyate krótko,(kilka godzin)za krótko żeby kategorycznie się wypowiadać.Pod Expo mam podpięty Furutech FP-314 Ag II. 3TS-762 tak lak u Ciebie, zasila wzmacniacz.(to połowa wartości wzmaka.Moge być wyklęty na tym Forumie)

 

Kondensatory są oryginalne.Poza wytłumieniem obudowy nie grzebałem w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę uwierzyć w magię kabla zasilającego. Na logikę - mieszkam w bloku, kable w gniazdku mam pewnie aluminiowe, a nawet jak miedziane, to zwyczajne. Mają ponad dwadzieścia lat. A obecnie to nawet sprzęt jest wpięty przez przedłużacz, choć jakby nawet bezpośrednio w gniazdko, to co mi zmieni wymiana kabla sieciowego...

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą co do tego że 2010s to to samo co 2010s2 i 2010.W połączeniu Exposura z innymi klockami gwiazdą jest zawsze wzmacniacz jednak w firmowym zestawieniu świetnie się zgrywają oba klocki.Jedynym minusem cd jest dość płaska średnica jednak wkładając w niego parę złotych jest się w stanie osiągnąć więcej niż zadowalające efekty.Jeśli ktoś nie ma zamiaru dłubać w cd to tak jak pisałem w firmowym zestawieniu jest OK.

 

Witam

 

 

Czyli jak rozumiem, mogę śmiało kupować zestaw 2010 bez S, a i tak zagra identycznie jak S2 czy S i nie wychwycę różnicy?

 

Wiem, że S-ce dołożyli mocy. czy to się obyło bez wpływu na dźwięk?

 

 

A jak z awaryjnością 2010 bez S ?

 

W końcu te klocki trochę mają.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czyli jak rozumiem, mogę śmiało kupować zestaw 2010 bez S, a i tak zagra identycznie jak S2 czy S i nie wychwycę różnicy?

 

Wiem, że S-ce dołożyli mocy. czy to się obyło bez wpływu na dźwięk?

 

 

A jak z awaryjnością 2010 bez S ?

 

W końcu te klocki trochę mają.

 

Moje wszystkie klocki są bez S i nie mam problemu.Zerknij w ogłoszenia ktoś sprzedaje cd i wzmaka 2010.Mocy i dynamiki wzmacniaczowi 2010 nigdy nie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś nie mogę uwierzyć w magię kabla zasilającego. Na logikę - mieszkam w bloku, kable w gniazdku mam pewnie aluminiowe, a nawet jak miedziane, to zwyczajne. Mają ponad dwadzieścia lat. A obecnie to nawet sprzęt jest wpięty przez przedłużacz, choć jakby nawet bezpośrednio w gniazdko, to co mi zmieni wymiana kabla sieciowego...

Można wierzyć lub nie.Wystarczy wypożyczyć, podpiąć i przekonać się samemu. Pierwszą 314-stkę podpiąłem pod cd i poprawa była duża, (jest jeszcze lepiej po 100 godzinach)drugą pod wzmacniacz i kolejna zmiana w dobrym kierunku.Po tygodniu z ciekawości wypożyczyłem TS762 i mimo bólu w kieszeni została u mnie na stałe.Sieciówki są wpięte do 2 gniazd Furutecha z osobnymi liniami zasilającymi 2x4mm2 w ekranie.Z obwodów wyrzuciłem wyłączniki nadprądowe(popularne esy)zastępując je zwyczajnymi topikami.Próbowałem też wymiany standardowych bezpieczników 5x20mm w cd na złocone AHP,nie wiem jak rodowane,ale te zmulały dżwięk i po 2 tygodniach z ulgą wróciłem do starych.Tak samo żle reagował mój Rotel RA 06.JARO 66 lak chcesz spróbować to mogę Ci wysłać za free - przekonaj się sam.Ps.Zaintrygowałeś mnie tą wyminą kondziołków.Zamówiłem Mundorfy MCap 10 uF,jak się sprawdzą to póżniej wymienię na Supreme.Stąd moje pytanie.Jakie przewody dałeś do połączenia kondów z pcb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro i Goostaw - piszecie, że kable sieciowe zmieniają wam dźwięk. Ale napiszcież wreszcie JAK go zmieniają.

 

No i czy to nie dziwne, że producent daje w ofecie zwykły kabel, skoro np. dając kabel za 600 znacznie poprawiłby konkurencyjność swego urządzenia?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro i Goostaw - piszecie, że kable sieciowe zmieniają wam dźwięk. Ale napiszcież wreszcie JAK go zmieniają.

 

No i czy to nie dziwne, że producent daje w ofecie zwykły kabel, skoro np. dając kabel za 600 znacznie poprawiłby konkurencyjność swego urządzenia?

 

Posty na temat działania lub nie działania kabli są w wielu wątkach na forum i nigdy tym co słyszą nie udało się przekonać tych co nie słyszą lub odwrotnie więc najlepiej sprawdzić to we własnym systemie.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym,aby wzięto nas za towarzystwo wzajemnej adoracji,ale muszę potwierdżić wszystkie twoje spostrzeżenia po wymianie kondów.Słucham od 2-ch godzin i jeszcze trochę mi zejdżie.Wrażenia jak najbardziej pozytywne.Dzięki za "inspirację".Wracam do muzyki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym,aby wzięto nas za towarzystwo wzajemnej adoracji,ale muszę potwierdżić wszystkie twoje spostrzeżenia po wymianie kondów.Słucham od 2-ch godzin i jeszcze trochę mi zejdżie.Wrażenia jak najbardziej pozytywne.Dzięki za "inspirację".Wracam do muzyki.Pozdrawiam.

 

Cieszę się że moje wcześniejsze doświadczenia się potwierdziły,będzie jeszcze ładniej Mundorfy

muszą trochę pograć.Jak się nacieszysz to zrób zdjęcia jak znam życie to długa noc przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Stachu19, sporo czasu zleciało od twojego pytania ; Co zmieniają sieciówki? Jak Ci odpisać? Nie wiem . Wszystko zależy od systemu który posiadasz , akustyki twojego pomieszczenia, twoich preferencji, prądu w twoim gniazdku, i innych czynników , o których nie wiem . Opiszę Ci wrażenia z odsłuchów mojego rzeżnicko - zbójeckiego zestawu, z którego wielu forumowiczom poleciałaby krew z uszu. U mnie Furutechy wprowadżiły odrobinę , kultury , spokoju , porządku , barwy i "magi". Nie zabierając dynamiki i przejrzystości.To bardzo proste w budowie przewody, bez "fajerwerków",poprawnie sprawdzające się w klasie budżetowej i wy ższej. JARO66,przepraszam za brak zdjęć, nie było czasu aby pochylić się nad tematem , i nie będe ukrywał, że ze znajomości kąpa jestem noga. Niestety obecnie brzmienie u mnie jest prze......kulturalne , daleko odbiegające od moich preferencji dżwięku Al dente , z pieprzem i papryczkami. (Mam nadzieję ze Mundorfy się wyklarują.Pierwsze parę godzin grały świetnie,a potem .........)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przyznam, że zaczynam zmieniać zdanie o tyle, że mam ochotę wypróbować jakąś sieciówkę. Ale mieszkam w bloku z lat 70., gdzie chyba w gniazdkach są kable aluminiowe, a na dodatek na ścianie, na której mam sprzęt, nie ma gniazdka i korzystam ze zwykłego przedłużacza, więc czynników, które mogą mieć negatywny wpływ, trochę jest. Idzie zima, więc będzie więcej czasu, by poeksperymentować. Choć jeśli masz takie preferencje jak opisujesz to twoje "lepiej" może być moim gorzej. ;)

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przyznam, że zaczynam zmieniać zdanie o tyle, że mam ochotę wypróbować jakąś sieciówkę. Ale mieszkam w bloku z lat 70., gdzie chyba w gniazdkach są kable aluminiowe, a na dodatek na ścianie, na której mam sprzęt, nie ma gniazdka i korzystam ze zwykłego przedłużacza, więc czynników, które mogą mieć negatywny wpływ, trochę jest. Idzie zima, więc będzie więcej czasu, by poeksperymentować. Choć jeśli masz takie preferencje jak opisujesz to twoje "lepiej" może być moim gorzej. ;)

 

Z kablami sieciowymi to jest tak że im gorsza instalacja tym wpływ większy tak mi się wydaje.W moim systemie bardzo często bardziej słychać zmianę kabla sieciowego niż głośnikowego.

 

Stachu19, sporo czasu zleciało od twojego pytania ; Co zmieniają sieciówki? Jak Ci odpisać? Nie wiem . Wszystko zależy od systemu który posiadasz , akustyki twojego pomieszczenia, twoich preferencji, prądu w twoim gniazdku, i innych czynników , o których nie wiem . Opiszę Ci wrażenia z odsłuchów mojego rzeżnicko - zbójeckiego zestawu, z którego wielu forumowiczom poleciałaby krew z uszu. U mnie Furutechy wprowadżiły odrobinę , kultury , spokoju , porządku , barwy i "magi". Nie zabierając dynamiki i przejrzystości.To bardzo proste w budowie przewody, bez "fajerwerków",poprawnie sprawdzające się w klasie budżetowej i wy ższej. JARO66,przepraszam za brak zdjęć, nie było czasu aby pochylić się nad tematem , i nie będe ukrywał, że ze znajomości kąpa jestem noga. Niestety obecnie brzmienie u mnie jest prze......kulturalne , daleko odbiegające od moich preferencji dżwięku Al dente , z pieprzem i papryczkami. (Mam nadzieję ze Mundorfy się wyklarują.Pierwsze parę godzin grały świetnie,a potem .........)

 

 

Białe Mundorfy są bardzo kulturalne napewno rozdzielczość się poprawi jedak jeśli chodzi o twoje preferencje dżwiękowe to Mundorf Supreme załatwi sprawę tylko uwaga na wymiary w moim CD jest 6,8mf i większe było by ciężko zmieścić.Miałem kiedyś 8,2 wielkości małej gaśnicy samochodowej.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych posiadaczy klocków Exposura.

 

Kto z Was słyszał połączenie zestawu Exposure 2010s2 z Dynaudio ?

 

Mam DM 2/7 i planuję zmianę elektroniki z Cambridge Audio 540 v.2.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie ten cd+integra, ale jeszcze tego zestawienia nie słyszałem.

 

Muzyka to głównie jazz, klasyka, spokojny roch, rzadziej jakiś pop.

Kable głośnikowe i interkonekt to zielone Furutechy.

 

Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi i

 

pozdrawiam

Tomek

P.S. Jakby ktoś z Was słyszał o tym zestawie 2010S2 w dobrej cenie, proszę o informację.

W latach 2005-2007 do expo na forum polecano tylko dynki i eposy Edytowane przez greg190872
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 2005-2007 do expo na forum polecano tylko dynki i eposy

 

Ja sam katuje już dobre 3 lata takie zestawienie expo + dynie (42-ki, Contoury 1.1, DM 2/8) i uważam, że jest to całkiem udana konfiguracja bo przede wszystkim uniwersalna.

Edytowane przez alcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad rok 2010+72se. Próbowałem zmienić wzmacniacz na "coś lepszego" i słuchałem m.in.: Krell400xi, Audionet Sam v2, Naim XS, Bluenota S3, Kandy K2 - nie kupiłem żadnego z nich i z przyjemnością wracałem do 2010. Ostatecznie zmieniłem i kolumny i wzmacniacz, ale to zestawienie wspominam z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dopiszę.

 

Lepsze siecówki trzeba wypróbować, żeby z dźwięku nie zrobiło się ciepławe ciasto.

 

CD 2010 to sprzęt, który musi być włączony jak najczęściej - jakość dźwięku dobija do wyższego przedziału cenowego (5-6 PLN.) Używany nieśmiało gra poprawnie - myślałem nawet o sprzedaży, bo słucham tylko w weekendy.

 

Cdek jest bardzo wrażliwy na powierzchnię na której stoi. Ostatnio zrobiłem eksperyment: zainspirowałem się nieco zawieszeniem gramofonu lp 12. Cd player zawiesiłem na dwóch linkach przywiązanych do czterech haczyków wkręconych do "sufitu" górnej półki (czyli urządzenie dosłownie wisi idealnie wypoziomowane.)

 

Efekt jest wart uwagi .. to prawdziwa poprawa dźwięku, a nie modyfikacja, poprawił się każdy parametr, żaden interkonekt tak mu nie pomógł. Większa swoboda, realizm, bas fantastycznie kontrolowany.

Densen brzmi jeszcze lepiej (jest cięższy.)

 

Zrobię zdjęcia i napiszę osobny wątek, bardzo wyraźny upgrade z darmo, co wy na to? :)

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dopiszę.

 

Lepsze siecówki trzeba wypróbować, żeby z dźwięku nie zrobiło się ciepławe ciasto.

 

CD 2010 to sprzęt, który musi być włączony jak najczęściej - jakość dźwięku dobija do wyższego przedziału cenowego (5-6 PLN.) Używany nieśmiało gra poprawnie - myślałem nawet o sprzedaży, bo słucham tylko w weekendy.

 

Cdek jest bardzo wrażliwy na powierzchnię na której stoi. Ostatnio zrobiłem eksperyment: zainspirowałem się nieco zawieszeniem gramofonu lp 12. Cd player zawiesiłem na dwóch linkach przywiązanych do czterech haczyków wkręconych do "sufitu" górnej półki (czyli urządzenie dosłownie wisi idealnie wypoziomowane.)

 

Efekt jest wart uwagi .. to prawdziwa poprawa dźwięku, a nie modyfikacja, poprawił się każdy parametr, żaden interkonekt tak mu nie pomógł. Większa swoboda, realizm, bas fantastycznie kontrolowany.

Densen brzmi jeszcze lepiej (jest cięższy.)

 

Zrobię zdjęcia i napiszę osobny wątek, bardzo wyraźny upgrade z darmo, co wy na to? :)

 

 

 

ja proponuje podlozyc pod 3cia nozke listek teraz duzo lezy na chodniku- pod prawa stopke od tylu- poprawa drzwieku jeszcze lepsza jak razem wziety interkonekt i kabel glosnikowy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.