Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaro powoli zacznij szukać zakładu usług ślusarskich z cnc lub frezarka aby ładnie Ci wycieli otwór w spodniej części cd pod pcb... w celu dokonywania dalszych modów:-)

 

Znasz moje cd jak własne,wiesz jak gra i co potrafi a wyobraź sobie że cd kolegi FlazX gra zdecydowanie lepiej.

 

Jarku, to przyjedź i przywieź w piątek to posłuchamy !

 

Pozdrawiam

Pygar

 

 

Wystraszyłem się że nam zaginęłeś drogi kolego,gdzie tkwi tego przyczyna?

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne mundorfy mlytic 15000uf już czekają na włożenie do expo 2010s2 ale jestem ciekaw czy ktoś z Was wymieniał rownież kondensatory w torze audio te małe lub jakieś inne komponenty ( nie mam tu ma mysli gniazda czy bezpieczników )??

 

Powodzenia w modyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na początek skromne zmiany bo tylko kondy w zasilaniu wzmaka ale kto wie moze coś dalej będę rzeźbił.

 

To jest zabawa która bardzo wciąga i daje wiele przyjemności,nie mam doświadczenia co do wzmacniacza 2010 więc nie pomogę.Moje zestawienie sprzętu na początku przygody z Exposure było podobne bo jako cd służył Marantz 6000 OSE

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również słyszałem takie opinie że OPA 301 grają z jeszcze lepszą dynamiką i są bardziej otwarte, ale nie są aż tak wypolerowane i równe jak Bursony.

 

BTW, OPA od AudioFeela doczekała się 2 wersji oznaczonej mk2. Z informacji z pierwszej ręki wiem że są one trochę bardziej dynamiczne, niewątpliwie oprócz walorów sonicznych ich mocną stroną jest również cena, która została rozsądnie skalkulowana, a do tego nie podwaja się w przypadku opcji dual

 

http://www.ebay.pl/itm/Partlist-OPM401-MK2-DUAL-Offset-Adj-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Same-as-OPA301-/282202265049?hash=item41b490d5d9:g:T3sAAOSw~otWgosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabawa która bardzo wciąga i daje wiele przyjemności,nie mam doświadczenia co do wzmacniacza 2010 więc nie pomogę.Moje zestawienie sprzętu na początku przygody z Exposure było podobne bo jako cd służył Marantz 6000 OSE

 

Domyślam się, że może być wciągająca. Co do Marantza to nie wiem czy nie pożegnam się z nim. Pomimo tego że ma stopień analogowy na lampie wyostrza mi górę i nawet zmiana lamp niewiele wnosi. Najprawdopodobniej wina leży po stronie słabych komponentów ( kondensatorów ) użytych na płytce analogowej. Ostrzyło mi trochę z moimi eposami ale dosadnie przekonałem się o tym testując mój sprzęt z Audio Physic tempo 2se. Było ostro na górze ale jak tylko zmieniłem źródło na streamer marantz na6005 i słuchałem plików Hi res góra stała się duużo łagodniejsza i słuchało się przyjemnie. Nie będę już opisywał jak brzmiał expo z AP gdzie źródłem był vinyl AdFontes z wkładką ortofon black i pre na lampie bo to już była bajka.

Może jeszcze skuszę się pogrzebać na płytce anlogowej w moim Marantzie ale docelowo chce grać z plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co w moim cd było robione ale na pewno moduły HDAM były wywalone i jako kondensatory wyjściowe grały białe Mundorfy M-Cap dźwięk był na tyle dobry że jak kupiłem Exposure 2010 to byłem w rozpaczy bo mój Marantz grał lepiej.Podpytaj Piotrka 608 może on będzie więcej pamiętał co w nim było robione.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co w moim cd było robione ale na pewno moduły HDAM były wywalone i jako kondensatory wyjściowe grały białe Mundorfy M-Cap dźwięk był na tyle dobry że jak kupiłem Exposure 2010 to byłem w rozpaczy bo mój Marantz grał lepiej.Podpytaj Piotrka 608 może on będzie więcej pamiętał co w nim było robione.

 

Ale Twoj marantz byl rownież na lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

słyszałem o tym ale już mam wrażenie, że jest lepiej

 

Będą się działy różne rzeczy, na początku jest dość dobrze,potem będzie coraz gorzej aż będzie tragedia i chwile zwątpienia a następnie będzie powoli coraz lepiej.

Musisz być bardzo cierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą się działy różne rzeczy, na początku jest dość dobrze,potem będzie coraz gorzej aż będzie tragedia i chwile zwątpienia a następnie będzie powoli coraz lepiej.

Musisz być bardzo cierpliwy.

 

dokładnie taki opis słyszałem hehe i teraz jest etap wow. Aż strach się bać co będzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dokładnie taki opis słyszałem hehe i teraz jest etap wow. Aż strach się bać co będzie dalej :)

 

Ja najpierw wymieniałem w cd i wiedziałem co mnie czeka przy wymianie w końcówce mocy a mimo wszystko miałem chwile zwątpienia i chciałem je w.......ć.

Nawet na tym forum jest kilku kolegów którzy tego okresu nie przebrneli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Trzeba by to policzyć dokładnie ale myślę że od 1200 do 1500pln

 

Czy przy takiej kwocie plus cena CD nie warto pokusic sie o kupno czegoś innego/lepszego albo może coś ze starszych serii exposure z czasów gdy jeszcze księgowi nie projektowali sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy przy takiej kwocie plus cena CD nie warto pokusic sie o kupno czegoś innego/lepszego albo może coś ze starszych serii exposure z czasów gdy jeszcze księgowi nie projektowali sprzętu?

 

Myślę że nie da się kupić zdecydowanie lepszego cd za tą kwotę,w pokonanym polu zostawiał mój naleśnik, jak go w gronie kolegów nazywamy wiele drogich cd .Co rozsądnego jesteś w stanie kupić za 2800pln?Zaletą tego cd jest też to że bez problemu kupisz laser za śmieszne pieniądze a to jest bardzo istotne,wiele jest sprzętu który kupując musisz liczyć się z tym że kupisz w miarę tanio ale będziesz potrzebował wymienić laser i wtedy jest szok bo albo go nie ma albo ktoś wystawia w cenie cd.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej moim wzorcem brzmienia cd Exposure 2010 przestał być mój cd a został odtwarzacz Kolegi

FlazX i nie dawało mi to spokoju więc poszedłem śladem cd Piotrka,wymieniłem opki z Dexy na Bursona.

Dźwięk bardzo nasycony ,jest trochę szybciej i głośniej, genialna stereofonia i scena 3d ,barwa instrumentów i rozciągnięcie pasma,świetne.Na niskich poziomach słychać wszystkie smaczki tak jak by wszystko startowało razem od 0.

Fortepian genialny,barwny ,wypełniony ,perkusjonalia miodzio i zapomniałem dopisać czarne satynowe tło.Wokale damskie świetne,a ilość informacji i drobnych sygnałów powala.Nie mogę głośniej pograć bo jest środek nocy ale jutro odrobię zaległości.Teraz lokowanie produktu,Bursony to takie opki na które warto wydać każdą złotówkę.Polecam

post-8728-0-84773200-1490828780_thumb.jpg

post-8728-0-72034300-1490828793_thumb.jpg

post-8728-0-95010900-1490828805_thumb.jpg

post-8728-0-34315200-1490828819_thumb.jpg

post-8728-0-88875300-1490828829_thumb.jpg

post-8728-0-23746300-1490828844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Bursony to takie opki na które warto wydać każdą złotówkę.Polecam

 

Wiele osób sobie bardzo chwali opampy Bursona V5 np. w dac LKS DA 003

 

http://www.audiostereo.pl/dsd-da-niska-cenawysoka-jakoscxlr-y-preferowaneznak-czasow_114646.html/page__st__2790

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób sobie bardzo chwali opampy Bursona V5 np. w dac LKS DA 003

 

http://www.audiostereo.pl/dsd-da-niska-cenawysoka-jakoscxlr-y-preferowaneznak-czasow_114646.html/page__st__2790

 

Tak jak pisałem wcześniej miałem opki Dexy i też nie są złe,wymiana zwykłych na dyskretne przynosi wielką poprawe,Burson jest to kolejny krok do przodu i zdecydowanie większe koszty zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne mody w cd Kolegi FlazX ,wymiana okablowania zasilającego na druty Mundorf silver gold na żyłę gorącą i neutralną zaplecione 2 x 1,0 mm, prosty zabieg, znaczące zmiany szczególnie w dynamice i przestrzeni.Na tym nie koniec jeszcze zasilanie zegara będzie wymienione na Mundorfa 0,5mm lub Duelunda 0,4mm .

post-8728-0-85333600-1491158239_thumb.jpg

post-8728-0-82545600-1491158262_thumb.jpg

post-8728-0-64325400-1491158279_thumb.jpg

post-8728-0-41385500-1491158501_thumb.jpg

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2568880f0f8be9e2

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8c6f0eff40f927ee

http://www.fotosik.pl/zdjecie/c550b6276d840aa3

 

witam, powyzej zdjęcia kondów w integrze Caspian M1, czy są to Mundorfy czy cos innego (zdjęcie wyzej)?

czy ktoś z was dokonywał jakiś modyfikacji roksanów? kondensatory, gniazdo zasilania, bezpieczniki topikowe na rodowane, niektórzy zalecaja tez wymiane gniazda zasilajacego na np cos z furutecha, jak i wymiane bezpiecznika w gniezdzie zasilającym, jak mi wiadomo caspian m1 posiada filtr sieciowy na gniezdzie zasilajacym, (powyżej zdjęcie)

 

prosze o porade czy warto sie w to bawic w roksanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.