Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taką konfigurację w biampingu - co prawda po kuracji mundorfami, ale mam pewien pogląd na sprawę.

 

Ciężko mi odnieść się do Twojego zestawu, ale swego czasu stanąłem przed dylematem tego typu. I teraz, z perspektywy czasu chyba pozbyłbym się 2010s2 i oszczędził na którąś wersję pojedynczego 3010 niż dokładał do 2010s2 końcówkę mocy.

Popieram. 2010s2 to słaby wzmacniacz dla mnie. Jazgotliwy niesamowicie i ślizgający się na basie. 3010 to zdecydowanie lepsza opcja. Wiekszy zapas mocy, nie męczy tak jak 2010.dojrzalsze brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazgotliwy niesamowicie i ślizgający się na basie

He, he, a u mnie w systemie 2010s (z Mundkami) i brzmienie jak z analogu, z potężnym i dobrze kontrolowanym basem :) Ta integra to wzór neutralności a dźwięk końcowy dopasowujemy źródłem, kolumnami, okablowaniem (tak najkrócej ujmując :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

He, he, a u mnie w systemie 2010s (z Mundkami) i brzmienie jak z analogu, z potężnym i dobrze kontrolowanym basem :) Ta integra to wzór neutralności a dźwięk końcowy dopasowujemy źródłem, kolumnami, okablowaniem (tak najkrócej ujmując :)

Mialem 2010s z mundorfami. Tez bylem zachwycony przez kilka dni. Zadałam sobie wtedy pytanie. Co to za wzmak zeby zagral to trzeba go tuningowac. Mialem wysoce skuteczne kolumny, schodzace prawie do 20 Hz i ślizgał sie strasznie. Expo 3010 zagral juz zdecydowanie lepiej w serii ale brakowalo mi właśnie analogu. Wtedy wpadl w moje rece Vincent 237 i to bylo to. Wykop, dynamika , analogowy i cieply dźwięk

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wysoce skuteczne kolumny

No widzisz jeden klocek i dwie skrajnie różne opinie. Moje 87dB/3,5ohma impedancji i expo radzi sobie wyśmienicie...nie chodzi tu o ''suche'' parametry tylko o ''implementację całego procesu'' że tak to nazwijmy :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz jeden klocek i dwie skrajnie różne opinie. Moje 87dB/3,5ohma impedancji i expo radzi sobie wyśmienicie...nie chodzi tu o ''suche'' parametry tylko o ''implementację całego procesu'' że tak to nazwijmy :)

Najważniejsze ze Tobie sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca z połączenia Expo ze studio 148 nie jestem zadowolony. Brzmienie wydaja mi się trochę za ostre i za bardzo wysunięte do przodu. Kombinuję cały czas z ustawieniem i akustyką, ale ciągle czegoś brakuje. Gałka na godz. 9 i robi się już bardzo głośno i odsłuch staje się męczący.

Myślałem, że może ta końcówka coś zmieni, ale chyba jednak dam sobie spokój.

Powoli zaczynam myśleć o zmianie Exposura na coś innego.

 

pozdrawiam

Edytowane przez filipdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipdm

 

Jeśli masz taki efekt, to winę za to ponosi źródło lub pre+źródło .

Albo wymiana na wyższej klasy albo odpowiednia dokładka w postaci dobrych miedzianych kondensatorów na wyjściu ewentualnie jak masz opamy w CD (pre) to podmiana na Staccato.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca z połączenia Expo ze studio 148 nie jestem zadowolony. Brzmienie wydaja mi się trochę za ostre i za bardzo wysunięte do przodu. Kombinuję cały czas z ustawieniem i akustyką, ale ciągle czegoś brakuje. Gałka na godz. 9 i robi się już bardzo głośno i odsłuch staje się męczący.

Myślałem, że może ta końcówka coś zmieni, ale chyba jednak dam sobie spokój.

Powoli zaczynam myśleć o zmianie Exposura na coś innego.

 

pozdrawiam

Ten wzmak po prostu tak gra. Mialem identycznie. Sprzedalem go a za chwilę klient ktory gonode mnie kupil, również go wystawil na sprzedaz. Na pytanie dlaczego, odpowiedział: " meczy mnie jazgot środka ". Uległ temu ze expo jest piękne i dlatego go wziął:-)

Moim zdaniem Exposure gra dopiero od modelu 3010

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że dźwięk w systemie kształtują wszystkie składniki i dodając odpowiednie zmieniamy efekt końcowy, sumę wynikową wszystkich.

=

Ta integra to wzór neutralności a dźwięk końcowy dopasowujemy źródłem, kolumnami, okablowaniem (tak najkrócej ujmując :)

 

P.S. Antidotum na tzw. ''jazgot'': np. AQ Type8 (głośnikowy), sieciówka na miedzi monokrystalicznej np. Neotech NEP-3003 (z miedzianymi lub złoconymi wtykami), miedziane gniazdo iec np. (Furutech FI-03G) z dobrym bezpiecznikiem np. (Verictum x-fuse/x2), interkonekty np. (Albedo Flat One), dobra listwa zasilająca np. (TAP-Tomanek) z odpowiednio ustawioną polaryzacją i oczywiście ''przyzwoite'' źródełko (dac, cd) i jeszcze sporo innych ''niuansów".... i jazgot zamienia się w jazz good live :)

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki efekt, to winę za to ponosi źródło lub pre+źródło .

 

Jako źródło do kompletu mam Exposure 2010s2 z IC Oyaide PA-02TR.

 

P.S. Antidotum na tzw. ''jazgot'': np. AQ Type8 (głośnikowy), sieciówka na miedzi monokrystalicznej np. Neotech NEP-3003 (z miedzianymi lub złoconymi wtykami), miedziane gniazdo iec np. (Furutech FI-03G) z dobrym bezpiecznikiem np. (Verictum x-fuse/x2), interkonekty np. (Albedo Flat One), dobra listwa zasilająca np. (TAP-Tomanek) z odpowiednio ustawioną polaryzacją i oczywiście ''przyzwoite'' źródełko (dac, cd) i jeszcze sporo innych ''niuansów".... i jazgot zamienia się w jazz good live :)

 

AQ Type8 widzę, że jest problem z dostępnością. Musiałby coś pożyczyć do domu i sprawdzić czy coś mi to pomoże.

Jaki jeszcze kabel głośnikowy można by sprawdzić? Może furutech µ-2T? I ewentualnie jaką jeszcze z tańszych sieciówek brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na Rocketach 88 (z metra), jak jesteś z okolic Poznania, mogę Ci pożyczyć parę do odsłuchu (bez biampingu chwilę przeżyję ;-) )

Można ewentualnie uderzyć do sklepu, z tym modelem raczej nie ma problemu z dostępnością

Edytowane przez mietekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech µ-2T, tnie detalami i na dobrych kolumnach pokazuje duzo góry, wg. mnie bardziej podostrza niz lagodzi.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Przepraszam za brak polskich liter ale pracuje na komputerze z zagranicy i nie ma polskiego slownika ani klawiatury programisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQ Type8 widzę, że jest problem z dostępnością. Musiałby coś pożyczyć do domu i sprawdzić czy coś mi to pomoże.

Jaki jeszcze kabel głośnikowy można by sprawdzić? Może furutech µ-2T? I ewentualnie jaką jeszcze z tańszych sieciówek brać pod uwagę?

 

Faktycznie AQ type8 w tej chwili brak z drugiej ręki, ale poluj - warto.

Co do tańszej sieciówki, to na dniach będę miał DH Labs Power Plus (2m) zakończę go standardowym Wattgatem i dam znać po podłączeniu z expo. Natomiast miedź monokrystaliczna (u mnie ze srebrem) świetnie sprawdza się ze źródłem!!!

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DH-Labs na klasycznych Wattgate już zasila expo.

Pierwsze wrażenie to przejrzysta góra i średnica oraz konturowość i kontrola basu. Kabel, który raczej nic nie ogranicza i nie dodaje, czyli neutralny. Taki powinien być do wzmaka, który podkreśla walory expo. Reszta zależy od klasy źródła i myślę, że ograniczeniem/przyczyną niezadowolenia jest tu cd expo.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wypróbować w takim razie jakiegoś daca? Cd expo byłby jako transport.

 

Dobry dac jak najbardziej, możesz wypożyczyć w dobrym sklepie (za kaucją) i porównać z cd.

Chińskie daci też nie są złe...szczególnie, że maja potencjał do modyfikacji :)

Dużo tańszą opcją jest modyfikacja odtwarzacza cd (, JARO 66 na pewno doradzi Ci od czego zacząć i co warto zmienić na poczatek). Do źródełka dobry kabel sieciowy i Mundorfy do wzmaka.

 

Pisze to,jako byly posiadacz calego set-u 2010s.

W tym secie zdecydowanie lepsza jest integra, jak gra źródło, tak gra wzmak, krótko mowiąc.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym secie zdecydowanie lepsza jest integra, jak gra źródło, tak gra wzmak, krótko mowiąc.

Nie zgodze sie.Moj wzmak expo gral rowniez z moim NuForce DAC9.To bardzo barwny dac,mimo to nadal bylo krzykliwie.Cd expo to bardzo dobry cd.Koncowka mocy 2010s podlaczona do wzmacniacza 2010s,daje spokojniejszy,bułowaty dzwiek.Chodzi o bufor w klasie A,na wyjsciu pre we wzmacniaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio w moim zestawie kabli:

VDH cs 122 hybrid,

AQ Rocket 44

Equilibrium String.

 

VDH był moim zdaniem najłagodniejszy,ale nie wiem czy trochę nie zamula. Rocket dokładniejszy.(Rocket 44 2 x droższy od VDH).

W zależności jakiej płyty słuchałem to też miałem różne odczucia.

Muszę jeszcze posłuchać, ale tak na 100% to nie wiem co lepsze.

To tak na szybko.

Edytowane przez filipdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem posłuchałem sobie spokojnie ÷Equilibrium String. Niesamowicie czysty,klarowny i przestrzenny kabel. Dodatkowo fajny bas i dynamika.

Nie muszę słuchać głośno by usłyszeć wszystkie szczegóły.

Na VDH musiałem gałkę podkręcić mocniej. VDH mam wrażenie, że mi coś odbierał. Można było słuchać, ale czegoś mi brakło. Taki jakiś zaoblony.

Chyba wezmę Stringa.

Wszystkie, kable które słuchałem zdecydowanie lepsze od mojego silverscreena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W związku z pozyskaniem nowej marki w naszej dystrybucji pozwolę  sobie odświeżyć temat i zachęcic miłośników marki do zadawania pytań oraz zapytań o ewentualne wypożyczenia sprzętu na testy

 

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny za XM są lekko przesadzone , szczególnie CD

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak liczysz, ale przyjrzyjmy się. 

 

Np Integra XM5 - w środku:

pre-amp + końcowki mocy z 2010S2D - 5750zł

sekcja cyfrowa - karta DAC3010 - 1990zł

pre-amp phono MM karta z linii 2010S2 - 690zł

suma - 8430zł

 

Cena XM5 - 6490zł

https://sklep.rms.pl/exposure-xm5-xm-5-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-60w-z-przetwornikiem-dac-i-wejsciem-gramofonowym 

 

Minusy? Mniejsza moc niż 2010S2. Zmierzona to 72W RMS, podczas gdy 2010S2D mierzy się powyżej 80W RMS

 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hi-Fi Choice przetestowalo set pre-amp 3010S2D + końcówka stereo 3010S2 PWR

"Modelowe brzmienie wsparte nieograniczoną dynamiką i swobodą w zakresie niskich tonów, gdzie szczególnie od wzmacniacza wymagana jest elastyczność prądowa. Stereofonia na szóstkę, zrównoważony balans tonalny i cudowna barwa".

"Brzmienie systemu Exposure cechuje się niespotykaną w tym przedziale cenowym zdolnością do wiernego odtwarzania każdego materiału  muzycznego, co zdecydowanie zbliża ten system do poziomu elektroniki z hi-endowej półki". 

https://www.hifichoice.pl/51#/spreads/62

spacer.png

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od razu napiszę najważniejszą informację o brzmieniu zestawu Exposure. To fantastycznie energetyczny i dynamiczny dźwięk deklasujący swoim wysokim natężeniem i rasowa klasą sporą dużą liczbę konkurencyjnych urządzeń innych marek! Po przyłączeniu kolumn i nastawieniu muzyki, aż przysiadłem z wrażenia. Dawno nie słyszałem aż tak bezpośrednio spektakularnego a jednocześnie wyrafinowanego dźwięku ze wzmacniacza, którego cena oscyluje wokół kwoty 12 000 PLN. Potężnie zbudowana "ściana dźwięku" - z daleką głębią, szeroką sceną, wybitną barwą oraz pięknym wysyceniem tonalnym przyprawiającym wręcz o dreszcze rozkoszy. Soczyste, bardzo kolorowe brzmienie z gęstym dźwiękiem, ze wspaniale narastającym ciśnieniem akustycznym, masywnym, wręcz pulsującym, przekazem. Coś wspaniałego!

 

Brytyjski zestaw Exposure 3010S2 D PRE i Exposure 3010S2 PWR AMP to dla mnie spore odkrycie i niespodzianka, ale i ukojenie serca, że prawdziwy high-fidelity wciąż żyje i ma się dobrze. Opisywany przedwzmacniacz i końcówka mocy to ortodoksyjna brytyjska szkoła brzmienia. Brzmienia mocarnego, energetycznego, wysyconego a równolegle barwnego, głębokiego i wysublimowanego. O spektakularnej przestrzeni, przyjemnym cieple, a także rasowej muzykalności. Rekomendacja roku!

 

spacer.png

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/08/exposure-3010s2-d-pre-i-exposure-3010s2.html

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem. A bardzo bym chciał, bo marka niewątpliwie godna zainteresowania.  Nie zmienia to faktu, że podtrzymuję to, co wcześniej napisałem. Jeśli "recenzent" jest mało wiarygodny, traci opisywany przez niego produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.