Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy chip wzmacniacza słuchawkowego


Krzy

Rekomendowane odpowiedzi

TI przysłało notkę nowego układu do wzmacniacza słuchawkowego.

Czy ktoś z Szanownych Grupowiczów zassał już ten układ i ma jakieś opinie/doświadczenia w jego aplikacji ?

Link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam.

Bardzo dora kosc,ale niejest zbyt uniwersalna w kilku zastosowaniach.

Dawanie potencjometru na wejsciu nawet przez kondzior jest niewskazane[zmienia sie dryft dc na wyjsciu],ale ze zrodla reg.elektronicznie jest o"k.

Parametry ma swietne brzmieniowo jest b.dobry.

Ja uzywam innego tez nowego BB symetrycznego,po tych dwuch kosciach niechce sie sluchac innych zabawek.

Nowa seria kosci specjalizowanych do audio Tex/BB deklasuje konkurencje o cala klase a moze wiecej.

Masz dobry gust chyba sie rozumiemy.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują u nas (jeśli są) te kości oraz czy ma ktoś może jakąś płytkę wytrawioną do ich użycia? Chyba mi się układ spodobał i chciałbym go sprawdzić:) (chyba nie mam na co pieniędzy wydawać bo nowe słuchawki będę musiał sobie kupić)

 

Z góry dziękuję za informacje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo :-)

Ja 600 podłączyłem do HV-1 Dubiela ( skorpion) po modyfikacjach i generalnie na tym słucham.

W przerabianych moich cd mam tak podłe wyjścia słuchawkowe, że korci mnie aby wstawić coś innego. Robiłem próby z opampami w klasie A , obciązonymi fetami . Gra to zdecydowanie lepiej tylko kości coś się grzeją i podlepiłem miedziane radiatorki od pamięci PC-ta. Lecz mam wrażenie, że i tak po kilkunastu minutach jazdy zaczynają grać jakby płyciej i bardziej płasko.

Dlatego zainteresowałem się tymi kościami.

Dostałem kostki z TI, bezpłatnie więc nie znam polskiej ceny.

Zaciekawiła mnie informacja o problemach z dc na wejściu. Miałem nadzieję, że uniknę kondensatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płytki nie mam, lecz używam adoptorów z ssoip i innych wariackich rozstawów do cywilizowanych DIL, produkcji Browndoga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A w dilu to i markerem można płytkę namalować.

A i od nich mam adoptory do opampów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobry scalak ale ostroznie z aplikacja!!!

Ja obecnie coraz wiecej puszczam wzmakow w postaci thru headpone amplifier[THA]polecam pelny sym.odsluch,gra znacznie lepiej kazda sluchawka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul

Rozumiem, że ostrzeżenie dotyczące uwagi przy aplikowaniu dotyczy f max. 100 MHz jak wzbudzi się to raczej nie słychać, lecz czuć ;-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki to on niejest,mozna go zrobic w ukladzie symm.

Ja stosuje od 2 lat OPA1632 rewelacyjna kosc.Takie jak 627,604,134 to juz historia.

A tpa tez mam kilka sztuk,sa one po okolo 25 ZL brutto.

Skurczybyki poszli o cala klase w dol w thd i sr!

A i ceny sa niskie,szkoda ze w masowce jeszcze niedaja takich kosci a przeciez moga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mile zaskoczyły AD8099, nie rozumiem dlaczego LC Audio (po AD825) upiera się na ( ich zdaniem super)AD8065.

Lecz wszystkie one po obciążeniu słuchawkami grają ( w moich eksperymentach ;-) ) gorzej. Dlatego poszukiwanie czegoś mocniejszego. Może BUF 634 w dużej obudowie jako wtórnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 100 MHz to nie żart: 1300 V /us i 100 MHz frequency response ( figure 19 i 20 z serwisówki).

Dlatego zalecenie krótkich połączeń z elementami pasywnymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o OPA 1632 już o niego poprosiłem naszych dobroczyńców z TI.

Chętnie go posłucham , tym bardziej, że po za słuchawkowcem spróbuję go zastosować do robienia symetrycznego wyjścia za dac . Dotychczas używałem Zapsoluta z LC w tym celu. Lecz jest to kosztowne wyjście ( choć układ zapsoluta jest wart swoich pieniędzy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o nim ( Bufie) bo kiedyś wypatrzyłem go w jakiejś wadii lub czymś podobnym na wylocie po filtrze. Pomyślałem, że może być dobry. Lecz masz rację, super parametry nie zawsze przedkładają się na to co słychać.

Jeszcze pytanko, którą obudowę preferujesz, tą z złączem termicznym czy tą większą bez blaszki od spodu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaki on nowy? To przemianowany (może zoptymalizowany do audio, chociaż niesądzę) THS 6012 który we wzmacniaczach używam od ponad dwu lat... Przyjżyjcie się także parze THS4051 - OPA1632 :)

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nawiasem - wg. mnie najlepszy wzmacniaczyk do słuchawek... (Beyer 931) i rzeczywiście staranności wymaga (oscylacje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1632 ma pewien cwancyk lepszy,czesto ludzie patrza w data sheet i nic ciekawego niewidza.

Ja zposrod wielu headow a mialem badz sluchalem b.duzo Beyery DT150 i je pedze symetrycznie.

Osobiscie jestem zazenowany wspanialymi opisami staxow..dziwne?!

Gdyby graly w pelnym tego slowa znaczeniu to napewno bym je juz sobie kupil.

Ale gusta sa rozne i pojecie o dzwieku tez.....

Wlasnie niedawno kolega mi pokazal schemat od sluchawkowca grado,ojojoj...kupa kasy i nic a w srodku 4560!?I rezystory po kilkaset omow!!!High end end end...d....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

>darkul - jaki cwancyk?

Problem mam - zasilam +/-13V opa1632 a bestia grzeje się tak, ze historia... z THS'ami tak nie miałem. bez obciążenia też... te typy tak mają czy się wzbudzają? Zasilanie staranne, całość tłumiona... nie powinien sie wzbudzać...:( pomooocyy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle poprowadziles sciezki NFB!Musisz odprowadzic cieplo zpod stroktory!

Jakie dales elementy na wejsciu..i NFB?

I sie wzbudza choc tego nieslychac...zobacz ze to bydle jest cholernie szybkie!I ze wzmocnieniem kilku V/V ma b.szerokie pasmo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darkul THS41xx nie są wolniejsze a nie wzbudzały mi się:) , NF jest spoko jak i detale... Oscyloskop nic nie pokazuje. One takie są... normalnie (bez obciażenia) żrą 17,5mA co przy 30V daje 0,52W ciepełka czyli około maximum dla tej obudowy...

A jeszcze jest 2,5V Vcom i obciążenie... na przyszłość jak będą dawać trzeba brać z PowerPadem a teraz zasilanie +/-8V bo nie wyrobi. Albo radiatorki na grzbiet:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawracajac rozmowe w kierunku oryginalnego tematu czyli TPA6120A2 to jezeli ktos z was jeszcze sobie go nie zaaplikowal do posluchania to goraco polecam :) Aplikacja tak prosta ze juz chyba prosciej sie nie da :) Troche starannego montazu i dobrego zasilania i efekt murowany! Slucham juz od dluzszego czasu i musze powiedziec ze bardzo mi sie podoba - juz dawno nie sluchalem tyle muzy przez sluchawki :) Porownywalem ten scalak z THS6012 (bo wygladaja po parametrach identycznie) i moim zdaniem to te same struktury - brzmi dokladnie tak samo - zreszta na zdieciu a THSy:) Po prostu TI sie zorientowal ze mozna sprzedac na nowym ryku zbytu :) Na plytce z zalaczonego zdiecia probowalem w ukladzie 2*rownolegle (kompletna klapa) oraz cos jakby dual mono (lewy amp z kazdej kostki - nic szczegolnego). Najlepiej chodzi standardowo. Mam w ukladzie to co widac + Ri (szeregowy) = 47Ohm5, Ro = 10Ohm (ale ze wzgledu na niska impedancje moich sluchawek chyba calkiem wyrzuce bo chyba przeszkadza ... ale to jeszcze trzeba eksperymentalnie sprawdzic), do tego bardzo dobrze wyfiltrowane zasilanie. Uklad prosty - koszty niskie - efekt rewelacyjny. Coz - osobiscie goraco polecam.

[obrazekLUKASZ-147242_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązałeś kwestię powerpada? Robiłem to tak, że lutowałem nieużywane nóżki i powerpad go płyty miedzianej5x5cm a sygnałowe i zasilanie zagięte "do góry"do płytki mniejszej niż obudowa... Na zdjęciu nie widzę nic do chłodzenia, a grzeje się on :) też nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> JaroMi

Ano grzeje sie :) Na zdieciu jest jeszcze przed przylepieniem do radiatora. Po zrobieniu zdiecia oba uklady posmarowalem klejem przewodzacym cieplo i przykleilem (niestety gorna strona) do aluminiowego radiatora. PowerPad'a zwarlem jedynie pod scalakiem do masy tak jak pisalo w pdf'ie Wiem ze to nie jest optymalne rozwiazanie ale dziala w miare - faktycznie caly radiator potrafi sie rozgrzac jak slucham glosno przez dluzszy czas :) znaczy tak ze 2 godziny :) a ze sluchanie tego to przyjemnosc wiec czas ucieka szybko :) Tak jak mowie ta plytka powstala tylko ze tak powiem do testow roznych konfiguracji i roznych wartosci elementow. Docelowo chce zrobic plytke z otworem na radiator i przylepic scalaka PowerPad'em do radiatora - tak bedzie docelowo. Troche boje sie narazie go lutowac ale kto wie - troche mi ich jeszcze zostalo wiec napewno pokombinuje wiele roznych rozwiazan zanim bedzie to jedno docelowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja sprawe odprowadzania ciepla rozwiazalem w ten sposob (zdjecia ponizej).

 

Temperatura ukladu w "stresie" dochodzi do 60 stopni (obciazenie - 2 glosniki 8R :))))). Polecam stosowanie rezystorow na wyjsciu lub buforka na wejsciu (ja zrobilem sobie 2 wersje bufora - opa2604 i opa1632) - uklad jest pierunsko szybki i moze sie wzbudzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.