Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 20 tys ?


piter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z planowanym upgrade, chciałbym zasięgnąć trochę informacji w powyższym temacie.

Ponieważ w ramach ograniaczania stresu, usilnie staram sie nie słuchać sprzętu który jest aktualnie poza

moim zasięgiem cenowym, więc przez spory już okres czasu trzymałem się zdala od salonów odsłuchowych i

wszelkich tego typu miejsc i obecnie przed rozpoczęciem odsłuchów muszę nadrobić zaległości w temacie

co jest obecnie wartego uwagi na rynku. Dlatego też mam trochę pytań, a więc : pomożecie ?!.

 

Pokój odsłuchowy ma ok 35m2 ,sprzęt jak w "o mnie". Co do charakteru słuchanej muzyki, to przede wszystkim

klasyczna, sporo akustycznej , trochę rocka z lat 70 i jazzu. Jeśli chodzi o charakter szukanego

brzmienia to wymieniająć wg, ważności cech : szczegółowość + stereofonia, naturalnosc barw, szybkość.

W ramach muzykalności nie zaszkodzi lekko ocieplone brzmienie na średnicy, ale też nie koniecznie i aby nie za dużo.

Basu nie musi być dużo, ale zależy mi na jego kontroli . I jeszcze jedno : nie cierpię brzmienia B&W

a także kolumn brzmieniowo po przeciwnej stronie : miękko brzmiących i robiących ogólnie tzw. "kluchę" .

 

A teraz pytania :

 

1. Co jest warte przesłuchania, na razie po przeszukaniu forum mam na liście : Virgo 3, Thiel 2.4 , S&L Pretoriany,

MA Micro Monstery. Co jeszcze warte jest zainteresowania ?

 

2. Szczególnie interesują mnie Virgo 3, i Pretoriany, co do AP spotkałem się z opiniami że nowe modele

nie oferują tak dobrego stosunku cena/dźwięk jak kolumny z serii "dwójki", więc chciałbym poznać na

ten temat opinie osób kóre ich słuchały. Czy warto zamiast Virgo III szukać starych modeli Libry ? I czy

ktoś może powiedzieć o brzmieniu Pretorianów vs Virgo / Libra ?

 

3. Gdzie można w sensownych warunkach akustycznych odsłuchać Virgo i Thieli ( a najlepiej razem ), w grę

wchodzi Trójmiasto i Warszawa ( no ew. Kraków i Bydgoszcz przy okazji odsłuchów wiadomych marek ).

 

4. Miałem ostatnio propozycjie używanych Thieli 3.6 za ok. 12 tys. Czy ktoś może dać opinie jak się przedstawia

relacja w skali bezwzględnej co do jakości dzwięku 3.6 w stosunku do wyżej wymienionych kolumn ?.

Chodzi mi o to że 3.6 są już chyba dość starą konstrukcją i być może w kategoriach brzmienia opłaci się

zapłacić wiecej za nowsze konstrukcje, niezależnie od stosunku jakośc /cena dla 3.6 ?.

I czy ARC pociągnie takie bydlaki ?

 

To by było na razie na tyle , czekam z zainteresowaniem na wszelkie opinie, sugestie, podpowiedzi etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos bardziej egzotycznego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

model Avita kosztuje cos okolo 17.500,- dustrybutor JPS.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

polecam Xenon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak uda Ci sie posluchac to chetnie sie dowiem jak tam wrazenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do listy dolozyl jeszcze Pro Ac Response 2.5 (a moze i Response 3.8 - wychodzi z produkcji i pewnie da rade kupic ponizej 20 kzl). No i moze Dynaudio Contour S3.4 (kolo 18-19 kzl). Pewnie i JMLab Elektra 936. Z tym, ze wszystkie prezentuja troche inne brzmienie niz te, ktore wymieniles (nie znam Pretorianow).

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>TeQuila

W grę wchodzą kolumny dostępne w kraju.

 

gb_1

No własnie zapomiałem o JMLab, Suchałeś Electry 936 ? Masz może jakieś porównanie brzmieniowe w

stosunku do modeli ze starszych serii ?. Dotarły do mię plotki, że podobno ostatnio też obniżyli loty.

 

> Leszek.

Będąc pod wrażeniem wszystkich achów-ochów na temat Pretorianów wypisywanych na forum, na pewo ich

sobie nie odpuszczę. Biorąc pod uwage realia, jest chyba zerowa szansa na zorganizownae bezpośrednich porównań Pretorianów z interesującą mnie konkurencją ( AP, Thiel, JMlab itp), dlatego też chciałbym

poznać trochę opinii opisujących ich brzmienie w stosunku do porównywalnych cenowo konkretnych konkurencyjnych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter -> nie mam za bardzo porownania ze starszymi Elektrami. Moje wrazenie - chlodna barwa, dobra kontrola basu, detalicznosc jak najbardziej, troche rozjasnione brzmienie. Generalnie sadze, ze nie 'zgasza; dynamiki wzmaka, ale balbym sie je zestawiac z lekko rozjasnionym wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Ci się Piter,że nigdy wcześniej nie słuchałem kolumn w tej cenie(Pretoriany) ze względu na moje finanse i pokój odsłuchowy ;O),ale to co usłyszałem to już opisałem.Nie stosuję żadnej kryptoreklamy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter - jesli wybierzesz sie do Krakowa to sugeruje posluchanie modelu Konsul - ma co prawda kosztowac nieco ponad 20kpln ale to sa glosniki na cale zycie :) (przynajmniej prototyp - nie slyszalem wersji handlowej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter,

 

kolumienki Cadence sa dostepne w kraju.

JPS to dystrybutor z Poznania. Sam ma w domu motel Avatar, wiec mozna poslluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio podłogowych Chario, modelu nie pamiętam, ale finansowo gdzieś tak w podanych ramach. Mocna rzecz. A jak wpięliśmy pre C-J i końcówkę Mac-a, to działy się cuda... ;)

 

Pzdr,

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

> Dlatego też mam trochę pytań, a więc : pomożecie ?!.

 

Pomożemy :)

 

>Jeśli chodzi o charakter szukanego brzmienia to wymieniająć wg, ważności cech : szczegółowość + stereofonia, naturalnosc barw, szybkość. W ramach muzykalności nie zaszkodzi lekko ocieplone brzmienie na średnicy, ale też nie koniecznie i aby nie za dużo. Basu nie musi być dużo, ale zależy mi na jego kontroli.

 

Spróbowałbym Virgo II .... z drugiej ręki oczywiście

 

> Co jest warte przesłuchania, na razie po przeszukaniu forum mam na liście : Virgo 3, Thiel 2.4 , S&L Pretoriany,

MA Micro Monstery. Co jeszcze warte jest zainteresowania ?

 

Wbrew pozorom nie tak dużo. Spróbowałbym dodać do tej listy jeszcze Zoller Temptation, bo Imagination mogą być za małe (Mars lepiej odpowie na to pytanie) i któreś Electry JMLab.

 

> Szczególnie interesują mnie Virgo 3

 

Wymagające wobec toru. Wg mnie do nich potrzebny jest już wzmacniacz z dużą klasą i lekko ocieplonym brzmieniem (nie słyszałem ARC)

 

> Czy warto zamiast Virgo III szukać starych modeli Libry ?

 

Za miast Virgo III warto posłuchać Virgo II :)

 

> Gdzie można w sensownych warunkach akustycznych odsłuchać Virgo i Thieli ( a najlepiej razem ), w grę

wchodzi Trójmiasto i Warszawa ( no ew. Kraków i Bydgoszcz przy okazji odsłuchów wiadomych marek ).

 

Thiel to pytanie do A-Mar AUdio. Zadzwoń do nich oni Ci powiedzą gdzie w danej chwili są ich kolumny. Virgo to oczywiście StudioPro. Nie znam miejsca gdzie razem można tego posłuchać.

 

 

> Miałem ostatnio propozycjie używanych Thieli 3.6 za ok. 12 tys. Czy ktoś może dać opinie jak się przedstawia

relacja w skali bezwzględnej co do jakości dzwięku 3.6 w stosunku do wyżej wymienionych kolumn ?.

Chodzi mi o to że 3.6 są już chyba dość starą konstrukcją i być może w kategoriach brzmienia opłaci się

zapłacić wiecej za nowsze konstrukcje, niezależnie od stosunku jakośc /cena dla 3.6 ?.

I czy ARC pociągnie takie bydlaki ?

 

Thiel 3.6 jest starszą konstrukcją od 1.6 i 2.4 ale nadal produkowaną. Czy lepszą? Kwestia gustu i ... pomieszczenia :) Wg mnie 2.4 wystarcza do 35m. Jim Thiel gdzieś na jesieni ma wypuścić następcę 3.6 Tak jak pisałem nie znam Twojego ARC ale żeby pociągnąć 3.6 to już jest potrzebny solidny piec, tak jak np. MC402 McIntosha.

 

To tylko moje 3 grosze.

 

Pzdr.

 

PS Miałem podobny problem i stwierdziłem, że "przyoszczędzę" na kolumnach za to kupię porządny piec. Dobry wzmacniacz potrafi zrobić cuda z kolumnami niższej niż on klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo, Piter -> sadze, ze ARC 100.2 powinien sobie poradzic z Thiel'ami. Na pewno nie jest tak mocny jak MC402 - za to jak na moj gust szybszy. Z Elektrami moze byc dobrze ale niekoniecznie - ARC jest jak na moj gust troche jasny a Elektry chyba tez - trzeba dlugo posluchac, zeby potem nie wylaczac sprzetu po 30 minutach sluchania :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację qb_1, moje rozumowanie było takie, jak Thiel to może Zoller, a jak Zoller to może JMLab :) Może "zdryfowałem" ale Piter i tak przecież będzie odsłuchiwać :) Poza tym Electry nie mają też moim zdaniem "zjawiskowej przestrzeni", ale i tak warto im się przyjrzeć.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu można sobie obejrzeć i posłuchać wywiadu z Jimem Thielem. To tak na marginesie oczywiście

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja nie odnoszę wrażenia że 100.2 gra jasno, wg mnie raczej właśnie ciepło i ze sporą paletą barw,

jeden z bardziej muzykalnych tranzystorów które słyszałem, więc podłączenie jasno brzmiących kolumn raczej

nie będzie przszkadzać, ale oczywiscie trzeba posłuchać. I jak na razie nie chce go zmieniać na inny model,

wolę wejść w lepsze kolumny.

 

Lolo>

Porównywałeś Librę i Virgo 2 ?. Słyszałem że poprzednie Virgo raczej mają trochę zaburzoną równowagę tonalną a Libry są dużo szczegółowsze od nich na średnicy, dlatego porównuję z Virgo III z Librą, no i to ten sam zakres cenowy.. . ARC spokojnie wysteruje Thiele do 2.X, wiec z Virgo III też nie powiniem miec kłopotów,

 

Zollery - zobaczymy na razie brak u dystrybutora, a po 1 maja będą podobno juz nowe modele na innych głośnikach ( Focal wycofał sie z produkcji niekórych modeli najleszych głośników ) , podobno będą sporo

tańsze bo na trochę gorszych głośnikach a co do dżwięku, to jakoś życie mnie nauczyło, żeby być sceptykiem ,

no zobaczymy co M. Z. wyciągnie z tych nowych Focali.

 

 

W tej chwilio na podstawie wszelkich opowieści z forum które przeczytałem, najbardziej mnie ciekawią Pretoriany, niestety na razie nikt nic nie napisał o ich brzmieniu w porównaniu z konkretnymi modelami

konkurencji, wiec nie wiadmo na ile te zachwyty są uzasadnione w skali że tak powiem bezwzględnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie "Odsłuchy w Krakowie" czy jakośtak, ktośporónywał Pretoriany z JMlab Elektra, sprawdź.

 

Z poównywal;nych cenowo do Pretorianów, słyszałem na razie tylko Dynaudio 1,8 mkII. Dla mnie lepiej zagrały Pretoriany. Przedewszystkim zakres basowy był bezkonkurencyjny. Pretorian shcodił zasadniczo niżej, ponadto bas jest zróżnicowany. P. oddają sporo detali w tym zakresie, nie grajątylko jedną basową bułą. Mająteż większą dynamikę od Dyny. Dynki grają grzecznie, jak cośryonie, wóczas ok przekażą, ale same z siebie są stonowane. Pretoriany są bardziej ekspresyjne w przekazie. Przy ich odsłuchu nie doskwierał mi brak dynamiki. Obu zestawó słuchałem ze swoim wzmacniaczem, więc nie była to kwestia różnic między piecykami.

POsłuchać i tak usisz, żaden opis nie odda tewgo co odbiorą twoje własne uszy.

 

Jeszcze jedno, nie należy nastawiać się na jakieś objawienie. To nie są kolumny, które wymiotą cię pierwszymi dźwiękami za drzwi. Słuchasz ich i stwierdzasz, że w miarę upływu czasu i wrzucanych płyt testwych darzysz je coraz większym szacunkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter: Co za ciekawa informacja o Zollerach! Cos slyszalem ze bedzie zmieniac glosniki, ale jako plotke. Ciekawe czy nowe beda te szare gluty z Elektr. Co do jakosci dzwieku to ja takze bym sie wstrzymal i poczekal na konkretny produkt. Wielka szkoda ze tak dopracowane glosniki jak imagination odchodza do historii.

Jesli chodzi o to jak zagraja imagination w duzym pomieszczeniu to no comments. Ja je znam tylko z mojego pomiszczenia (znaczaco mniej niz 35 m)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, pewnie jesteś świadomym audiofilem i zauważ, że masz dość duże pomieszczenie. To jest +, gdyż możesz sobie pozwolić na dźwięk rozmiaru LIVE. Ale żeby Ci Twoje ukochane symfonie i koncerty zagrały, nie daj się uwieść pozorom, że zapewnią Ci to jakieś dwugłośnikowe kolumny na ScanS np ProAc 2.5 - kpina ! 18cm do 35m2 ??? !!! . Potrzebujesz enegrii na dole ! Kupisz jakieś cudowne "gwidacze" i za dwa miesiące będziesz się borykał czy to może kable, czy może wzmak lub CD jest do dupy. A 20kzł to kwota duża - można kupić coś na lata albo nawet docelowe. Oczywiście, co w zamian ? Kupisz co chcesz. Każdy doradza to co ma lub to co chciałby mieć. Ja doradzam Focal Jm&Lab lub Zollery. Do 20kzł kupisz np nowe Temptation - 2X20cm na bas + znakomity midrange - wypas. Naprzeciw masz Elektry 936 - układ analogiczny tyle że nie "K2" tylko "W". Za 20kzł spokojnie kupisz używane Evolution albo Elektry 946 a jakbyś miał więcej szczęscia to może (za małą dopłatą niestety) i - Solution - kolumny które zostawisz do końca życia. Klasa sama w sobie. Wiadomo, od ręki nigdzie nie dostaniesz takich używanych ale myślę, że temat zastanowienia godny. Na podnietę wrzucam Ci fotki :)

Nie daj się zwieść pozorom i ludzi mających 15 metrowe pokoiki !

20kzł można również przewalić w kasynie :)

 

cze !

[obrazekLUKASZ-116696_1.jpg] [obrazekLUKASZ-116696_2.jpg] [obrazekLUKASZ-116696_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2620-100005369 1170256099_thumb.jpg

post-2620-100005370 1170256098_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie się nie zgadzam z opinią że 2 głośnikówki typu ProAc nie dadzą sobie rady. Jak najbardziej dadzą sobie radę, zbudują potęgę taką że nic dodać nic ująć, Niemniej jednak mając 20 000 należy szukac 3 drożniaków. 2 drożniak to zawze kompromisowa konstrukcja, brakuje albo klarowności środka albo kopa u dołu.

 

Jedna sugestia: skoro masz 35 m2, 20 000 PLN budżetu i rozważasz kolumny Minimy to raczej celuj w dużego Monstera. Znam jedne i drugie kolumny, mały to na prawdę miniaturka dużego, jego się wstawia do pomieszczeń do których duży jest za duży, takie pomieszczenie jak masz aż się prosi o dużego. Niby oficjalna cena dużego wykracza poza twój budżet, ale zawsze możesz się targować.

 

jak będziesz się wybierał do Bydgoszczy to daj znać, trzeba się jakoś na browar umówić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, Virgo II grały cieplej od III ale żadnego zaburzenia równowagi tonalnej to ja tam nie dostrzegłem, w każdym bądź razie nic o czym warto mówić w tym kontekście. O Librach nie chcę pisać bo musiałbym więcej polegać na swojej pamięci niż nakazuje przyzwoitość i bardziej opisywać wrażenia niż faktyczny dźwięk.

 

A co do 20k to prosze , jest okazja coś potargować i wyjść z wymarzonym modelem Zollerów Temptation na starych głośnikach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zostanie jeszcze na inne zakupy. Ot, choćby kolegom po piwie kiedyś postawić ;-)

 

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacier

Te 35m to niestety nie jest dedykowany pokój odsluchowy, ale połączenie salonu, kuchni i przedpokoju

o dość nieregularnych kształtach ( razem licząc wychodzi nawet ze 40 m ) , więc niestety muszę uwzględnić

realia życia codziennego, umeblowanie itd . nie da rady do końca wykorzystać efektywnie całej powierzchni,

a i musze liczyć się z fizycznymi rozmiarami kolum.

 

Myślałem o Zollerach ale zaniepokoiły mnie te informacje o wycofaniu dotychczasowych modeli, może jestem przewrażliwony, jak sie pojawią w kraju na pewno je przetestuje, szczególnie że to jedna z niewielu marek

które bedą dostępne w Trójmieście i pewnie nie będe miał kłopotu z wypożyczeniem do domu.

 

Pożyjemy, odsłuchamy, zobaczymy ....

 

 

BZ

 

20k to na razie nieprzekraczalna granica , więc pewnie będę musiał iśc na jakieś kompromisy. Na razie

nie zakładam z góry nic, oprócz progu cenowego , nie ma co spekulować na temat rozmiarów, głośników

itp. do podjęcia decyzji służą odsłuchy.

 

lolo

No pięknie, tylko trochę za prędko, zakupy to będę robił za parę miesięcy i akurat żadnych Zollerów poza Impression nie słyszalem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>piter ciekawym Twoich wrazen po odsluchach pretorianow, i tego co w koncu wybierzesz, mam taka sama sytuacje lokalowa i tez bede sluchal pretorianow (sposrod kilku roznych kolmn te szczegolnei mnie zaintrygowaly po lekturze forum), jednak dopiero pod koniec czerwca... jesli chodzi o MA to bede chcial posluchac Ultima 3.5...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter: co do granicy "nieprzekraczalnej" to zawsze warto "gębę otworzyć", kupowałem parę rzeczy od Minimy i wiem że targowanie się jest tam na porządku dziennym. Nie namawiam Cię na Minimę, tylko uważam że jak już masz tyle kasy i takie pomieszczenie to warto od razu walnąć coś odpowiedniego, po prostu w razie gdybyś się na ich kolumny zdecydował to warto byłoby zaszaleć. IMO mając tyle kasy i taki metraż grzechem jest poprzestać na małych kolumnach. Jak to mówią, raz się żyje potem się tylko straszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacier -> Response 2.5 calkiem dobrze sobie radza w 35m2. Ja jednak z ProAc'a doradzalbym oczywiscie 3.8. Sam mam 36m2 i ustawilem 3 drozniaki (no i mam wrazenie, ze te 36 m2 to wcale nie tak duzo :-) Elektry to dobry pomysl - tylko AR potrafi grac roznie w roznych ustawieniach - dlatego Elektry to obowiazkowy punkt programu do odsluchu moim zdaniem - tyle ze dluzszego i b.uwaznego.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Zoller imagination to juz wiem. Nowa wersja nie bedzie oparta o glosniki Focala, ale wykorzysta wloskie glosniki ATD (tejsamej firmy co w suprise). KOlumny beda znacznie tansze. Dzwiek raczej bedzie slabszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter,pytasz czy ktos porownywal Pretoriany z konkretnymi modelami.ja sosobiscie mysle ze to sa porownania w kategoriach wlasnie bezwzglednych.Jesli ktos pisze ze kolumny graja jak dwu czy trzykrotnie drozsze konstrukcje to znaczy ze pewnie ma jakis punkt odniesienia.Chocby Wojciecho napisal ze przedzial muzyczny to 25koła.troche koresponduje z chlopakami z krakowa,bo sam sie wybieram na odsluch bom niezmiernie ciekaw tego co pisza na forum.Wiem tyle tez ale szczegoly to juz osobiscie z chlopakami z S&L, ze wersja handlowa Konsuli ma kosztowac okolo 19koła.jestem sceptykiem i jak słysze ze kolumny za 19koła moga byc kolumnami na cale zycie to troche jestem zdziwnion,ale o szczegoly sam zapytaj,jesli Cie to interesuje.Znajomy byl na osluchu tych Konsuli co sa obecnie zmonotowane,i powiedzial mi w rozmowie telefonicznej ze to przedzial dzwiekowy ponad 100000 jak nie lepiej.trudno mi w to uwierzyc,ale przyjalem na razie ze niech bedzie.Zrezta to co pisal pal55 o tych kolumnach tez by na to wskazywalo.jestem osobiscie za promocja polskich firm,bo powaznie rzecz traktujac dlaczego niby zagraniczne kolumny tylko sa najlepsze?jakos jak slucham tych kolumn po 30koła,czy 40koła to nie dalbym za to nawet 15koła.tak czy inaczej jestem przekonany ze jesli jestes zainteresowany tym przedzialem cenowym w kategoriach absolutnych nie powinienes pominać manufaktury krakowskiej,przynajmniej w odsluchach-bo jak sie okaze za jakis czas szerokim echem ze zrobili naprawde cos wybitnego w roznych przedzialch cenowych-a wpisy ludzi wskazuja ze tak wlasnie jest, to bediesz sobie plul w brode ze wydales na metkę kupe pieniedzy, a dzwiek z prawdziwego zdarzenia przeszedl ci kolo nosa,i to za sensowne pieniadze.Ja pojawie się u S&L w czerwcu pewnie to tez napisze co o tym mysle,bo na razie opieram sie na tym co slysze i czytam.Ale zastanow sie powaznie przed kupnem czegokolwiek czy by jednak nie skoczyc i posłuchac,w koncu to maly wydatek w porownaniu z tym ile mozna przeplacic za pseudodzwiek wielu firm.A jak bedziesz w Krakowie to napisz swoja recenzje,moze mnie to tez bardziej zmobilizuje do wizyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.