Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z tym, że coraz więcej osób posiada produkty firmy STX zakładam temat dotyczący produktów tej firmy w dziale Kluby.

Proszę o wpisywanie wszystkich spraw dotyczących STX.

Pozdrawiam

 

Jestem zadowolonym użytkownikiem kolumn FX300. W kilku tematach opisałem swoje spostrzeżenia na temat tych kolumn. Jedna z moich ocen, która znajduje się w dziale opinie:

http://www.audiostereo.pl/STX_FX_300_kolumny_podZogowe-362-4775-1.html

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mx-140 (diy buda większa o 2 litry od orginału).Generalnie z diy i gotowców to od góry AWX , AKX , SCX. Ale zapowiada się dobrze bo jest 8-calówka AWX i ceramiczny sopran trochę to jeszcze pewnie potrwa ale myślę że będzie z czego jeszcze bardziej wybierać.Moim skromnym zdaniem cena/jakość (jeżeli szuka się prawdy w nagraniu) nie do przebicia, mają tylko jedną wadę nie pompują ego (tego niestety wielu szuka).Pozdrawiam,sylw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z audiofilskimi podstawkowcami Nexton M100.

Czekam na podłogówki podobnej klasy (brzmienia i wykończenia) zbudowane na najnowszych przetwornikach STXa.

 

Kiedyś,pisałem do STX-a i mają się pojawić głośniki od 12" w dół plus średniak.Będzie więc 3 way na AWX a to może trochę namieszać.Fakt żeby jeszcze paczki wychodziły na poziomie Nexton-ów i ewentualnie te które są taniej oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda już kolumn na AWXach, ale miałem dłużej lub krócej wiele sztuk. Byłem chyba pierwszym diyowcem, który wykonał kitowy zestaw 2,5way na AWX FX-300.

FX-200 moim zdaniem odstają dźwiękiem od FX-300, ale cena jest również niższa. Świetne kolumny w za śmieszne pieniądze. Jeżeli ktoś ma jeszcze rękę do zmajstrowania sobie obudów, to można mieć np. FX-300 za około 1500-1600zł. Oczywiście obudowy mogą być wykonane bardziej odjazdowo, co podniesie cenę, ale to już kwestia gustu i umiejętności diy. Produkt dobry i polski! Zbudowałem wiele domków dla kitu FX-300 i ich właściciele są zadowolenie z ich brzmienia. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie nie gniewajcie się na mnie za moją wypowiedz, przytoczę tylko fakt z roku 1998-1999. Z racji swoich zamiłowań do sprzętu audio co niedziela jeżdzilem rekreacyjnie na warszawski volumen pogapić się na różne graty. Tam też w sektorze sprzętu audio typowo domowego stała blaszana buda o wymiarach mniej więcej 6m x 3m, w której znajdowało się zwykle około 10-15(od małych do przypominających gabarytami duże altusy) różnych modeli cholernie brzydkich kolumn. Wszystkie były brzydkie jak ku...a, grały niestety tak jak wyglądały. Prezentowano na nich jakieś techno oraz inne bum-cyki z racji tego, że były dedykowane małolatom na domowe balangi. Ceny były bardzo niskie aby nie bylo żal pod koniec imprezy wyrzucić je z któregoś piętra. W tym okresie czasu na volumenie wystawiało się wielu ambitniejszych drobnych wytwórców, któtych kolumny były wizualnie i brzmieniowo dziełem sztuki w porównaniu z STXami. Wspomniani kolumnowi rzemieślnicy gdzieś z czasem zniknęli a o STXsie zaczyna się słyszeć i mówić. Czyżby powrót w wielkim stylu?, jak to się stało, że STX przetrwał te lata i obecnie odżył? Mając na względzie opisaną historię awersja pozostała a marka STX zawsze będzie kojarzyła mi się z blaszaną budą z volumenu, z której dochodzi techno-dudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, można w Twojej opowieści doszukać się pozytywów: w przypadku każdej prawie uznanej marki pisze się na forum, że kiedyś robiła lepsze modele niż obecnie, a tu proszę, w przypadku STX-a jest dokładnie na odwrót! :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą - panie Visage, nawet jeśli niektóre Pańskie uwagi są słuszne, to sposób w jaki są sformułowane jest mocno nieelegancki i na pewno nie sprzyja wizerunkowi firmy STX. Jeśli jest Pan z nią związany, to nie tędy droga w marketingu szeptanym, jeśli zaś nie - pozostaje współczuć STX takich fanów. Sam posiadam produkt tej firmy, więc nie jestem żadnym "mośkiem" z konkurencji czy innego spisku (do Ży...ów zresztą nic nie mam, a chyba "mosiek" to coś od Mosze? - kolejny punkt ujemny do stylu).

 

Co prawda niechętni STX też nieraz nie przebierają w argumentach, a czasami po prostu ich nie mają, bo nie słuchają, a opierają się na altusopodobnej produkcji, co nie jest fair. Osobiście im kibicuję, myślę, że to dobrze, że mamy dynamicznego, rozwijającego się w dobrym kierunku gracza na rynku przetworników i zestawów głośnikowych. Poczciwy Tonsil jest bardzo ospały i głównie odgrzewa kotlety (niektóre relatywnie smaczne ;)), między jednym przekształceniem własnościowym a drugim.

 

Ale STXie - jeśli macie swoich ludzi na forach i należy do nich pan Visage - zmieńcie koniecznie styl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie był naiwny to i tak nie mogę uwierzyć w intencje "szczere" mośka, który na wszystkich forach usiłuje w chamski sposób przylepić "łatę" STX, tylko dlatego, że brak mu argumentów. Czyż nie Panie mosie...?

Instaluję przede wszystkim proaudio i tu plecam Polaudio gdyż profesjonalizm od zawsze ale w home audio instaluję STX, gdyż jest to średnio trzy razy tańszy a na dodatek trzy razy lepszy produkt od chińskiej markowej tandety. Może nie? Poproszę o przykład do zawodów? Dlaczego Diy wcy przeważnie stosuja STX? Bo jak zobaczyliby z jakich przetowrników zbudowana jest markowa chińska tandeta to z oczywistych względów nie kupiliby smieciowatych przetworników, gdyż się na tym dobrze znają.

 

panie Visage, nawet jeśli niektóre Pańskie uwagi są słuszne, to sposób w jaki są sformułowane jest mocno nieelegancki i na pewno nie sprzyja wizerunkowi firmy STX

 

Na pewno sprzyja wpis "fana" o blaszanej budce jakiegoś handlarzyny na Wolumenie. Co mnie dziwi to uwaga do mnie a nie do "fana" prawiącego o blaszanej budce... ale mam podejrzenia właśnie z tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obu z Was można mieć zastrzeżenia, fakt, że to nie visage zaczął. Niestety dyskusja o polskich produktach prawie zawsze kończy się wielką kłótnią. To niesamowite swoją drogą, pewnie obrady szlacheckich sejmów tak samo wyglądały (a i teraz jest nie lepiej), widocznie my, Polacy, tak już mamy. Chyba warto się cieszyć z sukcesów Polskich przedsiębiorstw. Niech ze sobą konkurują, ale po co od razu obrzucać się błotem :-) Niech zwycięży lepszy, ale nie w gębie!

 

Rzeczywiście wielką bolączką jest to, że STXów nie bardzo można posłuchać poza siedzibą producenta. Wtedy więcej osób mogłoby sobie wyrobić zdanie i stwierdzić, jak bardzo FX różnią się od F. I czy na tyle, by zapłacić te 1800 zł za parę (teraz chyba nieco więcej). Z drugiej strony rzeczywiście dystrybutorzy dodadzą swój narzut i zestawy musiały by zdrożeć, a i sam STX musiałby podnieść ceny przy sprzedaży internetowej, by nie tworzyć wobec dystrybutorów zbyt silnej konkurencji cenowej. Ja już swoje zestawy mam, więc mi wszystko jedno ;) Do czasu kolejnej skoku wzwyż, rzecz jasna. Ciekawe, czy to też będzie STX...

 

O, a może warto by wprowadzić nową markę? STX ma swoja historię, niekoniecznie dobrze się kojarzącą, więc może dla zestawów z wyższej półki warto stworzyć z biznesowego punktu widzenia nową markę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Yul jesteś mimo 5000 postów __ i __, gdyż przypisujesz AudioVideo słowa, które nie napisali. Mam nadzieję że ktoś zajmie się tą manipulacją z AV. (można sprawdzić w opisie recenzji)

Dokładnie Audio Video w tytule możesz przeczytać STX od A-Z polski produkt. Natomiast trafia się xxx np.yul i myśli że wyciągnie z kontekstu Chinu i Indie a jakimś przedziwnym sposobem pominie o światowej renomie dostawców elementów czy też półproduktów głośników z Japonii i ze Szwajcarii, który składa się na finalny produkt STX to świadczy jedynie o zamiarze w samym sobie prymitywnej konkurencji, i jeszcze xxx yul pisze że jest zawiedziony. Tylko nie mów Yul że byłeś zainteresowany zakupem recenzowanych kolumn, 🙂 oj chyba zabolała ta recenzja ale nie z powodu, o których piszesz.

 

Dla podobnych prosto myślących jak Yul informacja następująca - druty najlepsze na świecie produkuje Totoku z Japonii i takich właśnie STX używa do produkcji głośników, najwyższa liga, jakość kórej nie znajdziesz w głośnikach za taka małą kasę.

Najlepsze magnesy produkuje się w Chinach, bo tylko tam się je produkuje 🙂 i korzystają z nich np. Usher, Seas, Scan Speak, Visaton, Morell tak jak STX.

Kosze głośników stalowe produkowane są również tylko w Chinach, dla Seas, Vifa, Perrless, Scan Speak oraz STX i wielu innych.

 

Ale STX produkuje serce głośnika czyli cewki i membrany kompozytowe, węglowe i szklane, Produkuje zawieszenia i magnetowody oraz pierścienie faradaya. Natomiast takich rzeczy nie produkują inne rzekomo europejskie firmy jak chociażby Vifa, Perrless itd. Yul zadaj to pytanie Vifie Perrlessowi, Scan Speakowi, Visatonowi, Monacorowi, Daytonowi, skąd kupują magnesy a będziesz oświecony że.... również w Chinach, ciemniaku, więc zanim coś napiszesz pomyśl, sprawdź ewentualnie zapytaj. Jeżeli nie wiesz to nawet Tonsil od ponad 15 lat zaopatrywał się w magnesy, membrany, kosze a nawet kupował i brandował gotowe głośniki caraudio właśnie z Chin !!! Jak bardzo będziesz chciał to podeślę zdjęcia z napisem Made in China towar dla Tonsil. I wcale mnie to nie dziwi bo jak wspomniałem wiele firm zaprzestało produkcji elementów i przeniosło część produkcji do Chin i Tajwanu, Indii.

 

 

 

STX produkuje i co najważniejsze projektuje głośniki w Józefowie, możesz pojechać i zobaczyć na własne oczy.

o ile zdesperowany tą możliwością nie walnąłeś się już w głupi łeb "polaczku" preferujący i lansujący właśnie chińskie marketowe gówno rzekomo renomowanych firm dla własnego partykularnego zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX FS-250 jak czytam zdobyły 98 pkt. na 100 !!! woow. Również czytam że za 1200 zł dostajemy taką jakość dźwięku, której nie znajdziemy za kilka tysięcy złotych, jak piszą może za 4 tysiące i to tylko jakieś monitorki a tu dostajemy pełnopasmowe 3drożne kolumny. I tu się nie zgadzam z tym testem, gdyż moje monitory STX MX-140 są nieprawdopodobnie dopracowane jeżeli chodzi o jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Sławomir Trzaskowski -branża

 

Drogi użytkowniku tego forum p. Yul - wysłałem Panu na P.W. wiadomość. Jeżeli nie zareaguje Pan do końca tego tygodnia, podejmę kolejne czynności prawne związane z publikacją nieprawdziwych oczerniających informacji o produktach oraz za szkalowanie, obrażanie firmy STX.

 

Absolutnie nie jest moim celem zabranianie pisania czegokolwiek na tym i innych forach internetowych o firmie STX jak i jej produktach. Może sobie Pan publicznie obrażać, pisać fałsz, szkalować. Inna kwestią jest to czy jest to zgodne z prawem, którym to posłużę się z całą bezwzględnością wobec tak prymitywnej Pańskiej wypowiedzi, w której to manipuluje treść testu czasopisma AV oraz CELOWO publikuje Pan nieprawdę o firmie STX.

 

Z poważaniem

Sławomir Trzaskowski

/ właściciel firmy STX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kilka modeli kolumn STX-a i chociaż wiem, że to jest nie realne, chętnie bym zorganizował spotkanie kilku chętnych do porównania np. FX-300 z kolumnami znanych marek powiedzmy w cenie dwukrotnie wyższej o w/w kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Drogi użytkowniku tego forum p. Yul - wysłałem Panu na P.W. wiadomość. Jeżeli nie zareaguje Pan do końca tego tygodnia, podejmę kolejne czynności prawne związane z publikacją nieprawdziwych oczerniających informacji o produktach oraz za szkalowanie, obrażanie firmy STX.

To mi się podoba. Może ktoś wreszcie utemperuje Yula, skoro moderacja nigdy nie chciała. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.