Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie każda muza musi być na poziomie TOP zrealizowana.

Ważny jest feeling, wspomnienia i frajda, że coś jest fajne.

Jakość i wygląd to drugi plan, ale fajnie jest jak i drugi plan jest OK.

Właśnie jedzie Magnification YES - jest super.

A z tymi 250 to coraz poważniej się zastanawiam i jest pretekst do wyzbycia się trochę tego "złomu" z domu.

Docelowo będą podłączone do Marantz'a PM6010 OSE i CD 6000.

Jeżeli będzie podobnie jak z 500, tylko trochę mniej mocno to wchodzę w to.

Ktoś podłączał 250 do Marantza????

 

Głuchy jak pień

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Hej, nie każda muza musi być na poziomie TOP zrealizowana.

 

Aż tak to nie...ma być przynajmniej dobra...A jest takich tyle, że do końca życia człowiek się nie wyrobi z odsluchami :-)

I to w każdym gatunku muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zajmuję się odsłuchami, bo to zajmuje za dużo czasu.

Słuuuuuuucham, słuuuuuuuucham i jak słyszę to fajnie jest.

 

Pozdraaaawiam

Szczęśliwy posiadacz Electrino 500

Głuchy jak pień

Zorge

 

PS

Czekam na jakichś nowych użytkowników Electrino 500 bo trochę nudno być samemu, wątek staje nostalgicznie smętny.

JEST JAKAŚ NOWA KREW!!!!!!!!!!!!!

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapisuję się do klubu z zestawem STX elektrino 150. U mnie kolumny graja ze wzmacniaczem Nad c326bee. Jestem pod wrażeniem dźwięku tych kolumn.. graja u mnie ponad miesiąc, potrzebują trochę czasu zanim dźwięk się ułoży. Dotychczas użytkowałem kolumny Acoustic Energy Evo 3, jednak Stx bije ja na głowę, tworzoną sceną i separacja instrumentów. Dodam, że korzystam z Dac Cambrigde Audio magic 100, Jestem bardzo zadowolony z mojego zestawu :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana Panie Jakubie,

Nowa krew, powiało optymizmem.

Jak widać nie jestem jedyny z nowymi STX Electrino.

U mnie dalej bijatyka szarych komórek w sprawie Electrino 250 do tranzystora.

A póki co 500 zamiatają w chałupie.

 

Głuchy jak pień.

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie sprzedałem swoje sypialniane Ushery S-520 II. Po przeniesieniu systemu do salonu 25 m2 , z całością schodowo-kominkową ok.35 m2,zastanawiam się nad Electrino 150 lub 250. I teraz moje pytanie - jeśliby z Waszych doświadczeń wynikało ,że ta część 25 metrowa będzie wystarczająco nagłośniona modelem 150 ,to poszedłbym w tym kierunku.Słucham głównie małych jazzowych składów. Czy jednak odżałować i kupić trójdrożne 250-tki ?.

Średnioniskotonowy to 16-tka ? A jak wyglądają wymiary poszczególnych głośników w 250-tce ?

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie sprzedałem swoje sypialniane Ushery S-520 II. Po przeniesieniu systemu do salonu 25 m2 , z całością schodowo-kominkową ok.35 m2,zastanawiam się nad Electrino 150 lub 250. I teraz moje pytanie - jeśliby z Waszych doświadczeń wynikało ,że ta część 25 metrowa będzie wystarczająco nagłośniona modelem 150 ,to poszedłbym w tym kierunku.Słucham głównie małych jazzowych składów. Czy jednak odżałować i kupić trójdrożne 250-tki ?.

Średnioniskotonowy to 16-tka ? A jak wyglądają wymiary poszczególnych głośników w 250-tce ?

150 na 25 metrach z otwartym salonem bedzie za mała. 250 da redę mam w 25m. Ale jak byś chciał zeby był kop to nawet 500ka. Ponoc gra faknie,niewien niemam i nie chce mieć.

Mozesz rowniez pomyślec o heco music style 900 sporo staniały. Co do wymiarow głosnikow to odsyłam na strone stx.pl gdzie wymiary są podane.

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 na 25 metrach z otwartym salonem bedzie za mała. 250 da redę mam w 25m. Ale jak byś chciał zeby był kop to nawet 500ka. Ponoc gra faknie,niewien niemam i nie chce mieć.

Mozesz rowniez pomyślec o heco music style 900 sporo staniały. Co do wymiarow głosnikow to odsyłam na strone stx.pl gdzie wymiary są podane.

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

Nie do końca z tymi danymi STX, jest wszystko świetnie opisane ale akurat o wymiarach samych przetworników nie znajduję informacji.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prawie Audiofilu,

Mam takie spostrzeżenie z poprzednich kolumn dwu i trój drożnych.

Moje poprzednie dwudrożne kolumienki (Jamo Concert 8) i trójdrożne (Jamo 507) grały zupełnie inaczej.

Cóż napiszę prawdę i opiszę swoje własne wrażenia - swoje własne.

Trójdrożne kolumny dadzą Ci więcej frajdy.

Mam Electrino 500, ale dla Ciebie raczej optowałbym za Elelctrino 250 ponieważ są trójdrożne i więcej z nich wyciśniesz.

Jeżeli 250 grają podobnie, w sensie pasma do 500 tylko trochę ciszej (dynamika, moc itd.) to będziesz bardzo zadowolony.

Ja swoje 500 kupiłem po ostatnim Audioszoł i nie żałuję.

I teraz też zastanawiam się nad 250 do tranzystora, bo grają po prostu dobrze.

A czemu mam 500, bo chciałem mieć do lampy coś o wysokiej efektywności, żeby wieczorami móc spokojnie słuchać...

Jakby owe 250 miały 95 db, jak głosi producent, to dzisiaj by stały zamiast 500.

Ot i tyle.

Głuchy jak pień.

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanko... jak długo Wasze kolumny się wygrzewały zanim zaczęły grać "dobrze"? Ja swoje po rozpakowaniu i podłączeniu byłem trochę zawiedziony, ale dałem im trochę czasu.. z każdym dniem jakby dźwięk sie poprawiał. Teraz jest bardzo dobrze, podoba mi sie ten punktowy bas i jego barwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Prawie Audiofilu,

Mam takie spostrzeżenie z poprzednich kolumn dwu i trój drożnych.

Moje poprzednie dwudrożne kolumienki (Jamo Concert 8) i trójdrożne (Jamo 507) grały zupełnie inaczej.

Cóż napiszę prawdę i opiszę swoje własne wrażenia - swoje własne.

Trójdrożne kolumny dadzą Ci więcej frajdy.

Mam Electrino 500, ale dla Ciebie raczej optowałbym za Elelctrino 250 ponieważ są trójdrożne i więcej z nich wyciśniesz.

Jeżeli 250 grają podobnie, w sensie pasma do 500 tylko trochę ciszej (dynamika, moc itd.) to będziesz bardzo zadowolony.

Ja swoje 500 kupiłem po ostatnim Audioszoł i nie żałuję.

I teraz też zastanawiam się nad 250 do tranzystora, bo grają po prostu dobrze.

A czemu mam 500, bo chciałem mieć do lampy coś o wysokiej efektywności, żeby wieczorami móc spokojnie słuchać...

Jakby owe 250 miały 95 db, jak głosi producent, to dzisiaj by stały zamiast 500.

Ot i tyle.

Głuchy jak pień.

Zorge

 

dzięki za wszystkie informacje

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników , czy ktoś posiada stx elektrino 150 z wzmacniaczem o sygnaturze jaśniejszej , analitycznej jak pioneer a 30 .

Zapytam jeszcze jak w mniejszych pomieszczeniach rzędu 13m2 sprawdzają się electrino 150 , może ktoś z użytkowników korzysta z tych kolumn na mniejszej powierzchni 13 parę metrów .

Pytam gdyż specyfikacji technicznej jest od 15m 2 , a chyba osoby wypowiadające się w tym temacie , posiadają w pomieszczeniach średniej wielkości , stąd moje pytanie o użytkowanie , obcowanie na mniejszej powierzchni rzędu 13m2.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez b-irek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zajmuję się odsłuchami, bo to zajmuje za dużo czasu.

Słuuuuuuucham, słuuuuuuuucham i jak słyszę to fajnie jest.

 

Pozdraaaawiam

Szczęśliwy posiadacz Electrino 500

Głuchy jak pień

Zorge

 

PS

Czekam na jakichś nowych użytkowników Electrino 500 bo trochę nudno być samemu, wątek staje nostalgicznie smętny.

JEST JAKAŚ NOWA KREW!!!!!!!!!!!!!

 

Witam

Skusiłem się i są. Niejeden lider rynku audio mógłby się zawstydzić. Słuchałem do tej pory na B&W 683, które bardzo mi pasowały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam zVito66.

Jest nas już dwóch, szczęśliwych, ucieszonych posiadaczy i słuchaczy.

A czym są u Ciebie napędzane, bo u mnie stara poczciwa lampa 12W i daje radę.

A za jakiś czas (miesiąc, może dwa - czekam na odpowiedź w sprawie transformatorów) będzie mały SE na EL84 i ECC83.

Porównam sobie wtedy, czy faktycznie lampy o małej mocy stanowią dla nich wyzwanie.

Na razie słucham sobie muzy z lat 80.

Niedawno wpadła na tapetę 90125 YES - nagrana jak nagrana ale oryginał.

Na poprzednich kolumnach była słabo, tutaj jest lekka poprawa, dźwięk bardziej zróżnicowany, instrumenty bardziej odseparowane i poukładane.

Generalnie można rzec lepiej niż było - choć szału nie ma.

Ale czuć, że te kolumny wyciągają lub odgrywają wszystko co jest nagranie i nie ukrywają, maskują niczego.

 

Duże DZIĘKI dla Panów z STX.

 

Głuchy jak pień,

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprzęt masz w sygnaturce.

Muzykę odtwarzają bardzo naturalnie z dużą dozą szczegółów. Bardzo dobra stereofonia. Bas jest tam gdzie powinien w idealnej proporcji.

Słucham dużo bluesa, jazzu oraz rocka ale mocnym uderzeniem też nie wzgardzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszał ktoś może jak gra SUBWOOFER AKTYWNY STX Electrino 150 S?

 

Jutro sobie sam odpowiem na to pytanie :) zamówiłem w ciemno ww. suba jako uzupełnienie niskich tonów STX electrino 250. Yamaha ax 496 zmieniona już jest na Denona DRA 700AE.

 

W tygodniu napiszę coś więcej...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup poniższego suba załatwił sprawę basu :)

201702131_awnxqrs.jpg

 

Subwoofer jest zbudowany na panelu STX a138 czyli ma ok. 100 watt RMS, taką informację dostałem również od producenta. Może niewiele, ale przy mieszkaniu w bloku mocy jest nawet za dużo. Transformator nie buczy. Dźwięk idealnie komponuje się z kolumnami Electrino 250.

201702131_awnxqwq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do zakupu amplitunera do kina domowego do moich stx electrino 250.

Teraz mam starą Yamahę rds-630 i planuję zamienić ją na coś nowego aby mi starczyło na kolejne paręnaście lat (swoją yamaszkę kupiłem w 2003 roku :) ) a że w czerwcu wpadnie mi parę grosza to już teraz przygotowuję się teoretycznie :).

Mam na oku:

Onkyo TX-RZ1100

Onkyo TX-RZ900

Maranz 7010

Denon AVR-X3200W.

Ten denon raczej odbiega od tych pozostałych ale też biorę go pod uwagę.

Zastanawiam się tylko czy z moimi głośnikami takie połączenie to nie będzie hmm jak by to nazwać "mezalians".

Czy to będzie w ogóle będzie miało sens? Te stx`y odpowiadają mi i nie będę ich zmieniać. Mało tego chcę dokupić też stx tylne.

Planuję rozszerzyć o dodatkowe głośniki do atmosa no i pasowały by mi też głośniki z tej samej serii. Tylko jakie? Powiesić na suficie głośniki tylne?

Aha to do pokoju o powierzchni 25m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do vito66:

A próbowałeś zatkać czymś otwory basrefleksu.

Mam wrażenie na pograniczu z pewnością, że momentami bas jest za potężny - szczególnie a właściwie głównie na nagraniach YELLO (płyty Eye i Touch). Choć obie są dość nisko nagrane jeżeli chodzi basy, głównie są to sample i nie mają nic wspólnego z naturalnym dźwiękiem, brzmieniem.

Z resztą i tak słucham głównie wieczorami.

Na innych płytach i wykonawcach poziom niskich jest OK.

Może jakieś gąbeczki dopasować, tylko ciekawe jak będą grały w układzie powiedzmy kompaktowym?

 

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zorge

w sumie to zadałeś pytanie i sam sobie już odpowiedziałeś. Zamiarem artysty było wywołać taki efekt. Mam płytę Touch i Toy w postaci cyfrowej. Od czasu zakupu 500-setek nie słuchałem ale sprawdziłem po Twojej sugestii. Powiem tak, nic nie muszę zatykać :) choć sprawdzę z czystej ciekawości jak się zachowują po zamknięciu Bassreflexu. Jeżeli masz problem z Yello to posłuchaj płyty Convergence z wokalem Malia i właśnie Borisa Blanka jako autora muzyki. Być może będziesz musiał wymontować jeden Woofer :). Napisz proszę co jest źródłem dla Twojej lampy.

Pozdrawiam

Vito66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje źródła to CD: TEAC CD3 i Marantz CD6000.

Pokój mam 25 m^2 z lekkim okładem i dość gruby dywan na podłodze.

Kolumny są ustawione około 3,5 - 4 m od siebie, a odległość od słuchającego jest regulowana przez słuchającego.

Vito66

W zasadzie to mi to nie przeszkadza - bas, ale taki pomysł mi wpadł do głowy.

Yello to nie koniec świata. Myzyka z filmu Helikopter w Ogniu, w niektórych kawałkach wymaga zdjęcia maskownic przy głośniejszym słuchaniu bo magnesy od maskownic nie wytrzymują, ale to już szczegół.

W zasdziemoje uwagi to bardziej czepianie się tego co jest OK, bo cóż innego pozostało?

:-)

 

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Już niedługo staną 500-tki. jakie kolory wybraliście?? Zamówiłem już próbki płyt. Chodzą mi po głowie białe. Posiadam teraz fx300 i skusiłem się na 500-tki. Nie wiem czy dobrze, mam troche strach, ale decyzja zapadła. Mam odkryty salon z aneksem kuchennym dużo bo ok... 60m2. i mysle ze te 500-tki sobie lepiej poradzą. j

Edytowane przez rochu
reklamowanie własnych aukcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Malo2000,

Witam,

Dobrze, dobrze żeś Pan zrobił.

Jak wcześniej możesz poczytać o warunkach pokojowych u mnie, 500 się sprawdzają wyśmienicie, szczególnie z lampą.

W zasadzie kolory nie grają, ale zawsze możesz spróbować.

Ja mam ciemny orzech, bo wpada lekko w mahoń ale to moje kobiety w domu są specjalistkami od "kolorów oczywistych".

W dużym pomieszczeniu, jak opisujesz, na pewno niskie częstotliwości raczej lepiej się rozłożą w całej kubaturze przez co będą bardziej czytelne - w sensie nie zamulone.

A po ludzku - będziesz mógł słuchać dość głośno bez efektu dudnienia w basie.

Nie wiem jak ze wzmacniaczem u Ciebie, ale jeden kolega napisał mi że czasem potrafią zagrać dość ostro z tranzystorem.

No cóż, o tym się przekonasz w domu po jakimś tygodniu, dwóch ciągłego grania - jak się wygrają, dotrą.

Generalnie trafiony zakup i zawsze można znaleźć minusy, tylko żeby te minusy nie przysłoniły nam plusów.

Głuchy jak pień

Zorge

Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Już niedługo staną 500-tki. jakie kolory wybraliście?? Zamówiłem już próbki płyt. Chodzą mi po głowie białe. Posiadam teraz fx300 i skusiłem się na 500-tki. Nie wiem czy dobrze, mam troche strach, ale decyzja zapadła. Mam odkryty salon z aneksem kuchennym dużo bo ok... 60m2. i mysle ze te 500-tki sobie lepiej poradzą. j

 

Jak kolego wypada porównanie Electrino 500 z FX300? Jesteś zadowolony?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.