Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

Połączenie STX Electrino 250 z amplitunerem Onkyo TX-8250, bliźniaczym Pioneer SX-N30AE oraz Yamaha R-N602 jest jak najbardziej optymalne. Z każdym z powyższych amplitunerów kolumny zagrają dobrze, dynamicznie, pełnym dźwiękiem. Wybór tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Onkyo i Pioneer to trochę spokojniejsze, równiejsze, lepiej wypełnione granie. Yamaha jest bardziej efektowna, eksponując wyraźniej skraje pasma.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Mamy bardzo atrakcyjne pakiety kolumn STX z elektroniką, zapraszam serdecznie.

 

Przy okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych na premierowe odsłuchy najnowszych podłogówek STX Foton FX 300 do salonu Q21.

 

post-25064-0-06311700-1515845414_thumb.jpg

post-25064-0-97652800-1515845418_thumb.jpg

post-25064-0-96023800-1515845424_thumb.jpg

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Jako że u mnie nic w sprzęcie się nie zmienia oprócz dźwięku napiszę tak:

Po długim grzaniu lampy - była prezentowana na audioshow 2018 w pokoju DIY - mogę śmiało napisać że są to kolumny docelowe. Myślę oczywiście o swoich 500-tkach.

Kolumny grają, jeżeli można tak napisać, w 3D. Tylko trzeba je zasilić odpowiednim wzmacniaczem. U mnie robi to wzmacniacz lampowy SE na EL84 w układzie ultralinearnym. Poszukiwania dźwięku w muzyce są u mnie skończone. Jestem spełniony chociaż inni napiszą że głuchy. Tylko jest jeden problem. Nie tylko ja tak uważam a większość osób które słuchały mojego zestawu nie mogło zaakceptować że to polskie kolumny. No cóż, świat czasem jest przewrotny.

Pozdrawiam wszystkich

 

Głuchy jak pień

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem nówki electrino 500. Podpięte pod ax900.

Jak ktoś mówi że one dobrze grają to Lubi jest głuchy albo słuchał altusów całe życie.

 

Dziwek przyklejony do kolumn, zero jakiejkolwiek jakosci i przyjemności że słuchania.

 

Ich efektywność podana w katalogu to ściema.

 

Po cichu grają na poziomie jakości z telefonu.

 

Z plusów fajny rozlały bas jak ktoś lubi.

Ładnie wykończone.

Na pewno grają lepiej niż rp280 które też miałem.

 

Poza tym ogromne kloce.

 

W tej cenie są setki stokroć lepiej brzmiący kolumn z drugiej ręki.

 

Produkt nie warty zainteresowania.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MaciejT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Szanowni Forumowicze. Ostatnio zaopatrzyłem się w zestaw kina domowego Onkyo TX-NR 676 z zestawem kolumn STX elecrtino 150 (5.1 set) i jestem bardzo zadowolony. Aktualnie poszukuję sposobów, żeby z tych kolumienek wycisnąć maximum jakości w słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów. Proszę o kilka porad dotyczących oglądania filmów. Jaki odtwarzacz blue ray dokupić lub tv box, który najlepiej sprawdziłby się z tym zestawem? Ponadto, może ktoś ma doświadczenie i wiedzę oraz podpowie w jakich formatach pliki muzyczne, płyty cd, oddadzą max jakości odsłuchu na tym sprzęcie? Czy kolumny po tzw. wygrzaniu poprawią brzmienie górnego pasma? W tym zakresie nie mam porównania ale wydaje mi się, że mogłoby być trochę lepiej. Mam jeszcze pytanie dotyczące głośnika niskotonowego. Ma on wejście RCA dla kananłu L i R. Połączyłem ampli kablem RCA z gniazdem L. Czy jak połączę kablem RCA Y z gniazem L i R głośnika to poprawi się jego efektywność? Wydaje mi się, że jak na takiej wielkości głośnik to gra on jakby mu mocy brakowało. Połączyłem suba takim oto przewodem http://allegro.pl/ka...DMxY2JmZTkxYzE=

Pozdrawiam i prosze o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam.

Jako że u mnie nic w sprzęcie się nie zmienia oprócz dźwięku napiszę tak:

Po długim grzaniu lampy - była prezentowana na audioshow 2018 w pokoju DIY - mogę śmiało napisać że są to kolumny docelowe. Myślę oczywiście o swoich 500-tkach.

Kolumny grają, jeżeli można tak napisać, w 3D. Tylko trzeba je zasilić odpowiednim wzmacniaczem. U mnie robi to wzmacniacz lampowy SE na EL84 w układzie ultralinearnym. Poszukiwania dźwięku w muzyce są u mnie skończone. Jestem spełniony chociaż inni napiszą że głuchy. Tylko jest jeden problem. Nie tylko ja tak uważam a większość osób które słuchały mojego zestawu nie mogło zaakceptować że to polskie kolumny. No cóż, świat czasem jest przewrotny.

Pozdrawiam wszystkich

 

Głuchy jak pień

Zorge

 

I tak trzymaj Zorge...głusi to oni są... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrino 500 słuchałem dwa lata temu na AS w Sobieskim. Graliśmy w sobotę po 20 na maksa jak i na bardzo małych mocach na wzmacniaczu p. Irka z DIY audio. Kolumny mają to "coś" w niskich mocach jak i na 400w na kanał (według deklaracji wzmacniacza dla 4ohm). Na niskich mocach bardzo zrównoważony dźwięk i co trochę dziwne na dużych również. Atak basu w granicach 60-70 przy takich mocach jest wręcz koncertowej jakości. Płyta dire straits - brothers in arms wbijała w fotel a z racji tego, że można było poszaleć o tej godzinie to kilka utworów poszło z maksymalną mocą, niesamowite wrażenie, ogromny dźwięk a przy tym zero przesteru. Może to zasługa tego wzmacniacza, nie wiem ale kolumny zaprojektowane dla niskich jak i wysokich natężeń, tak stwierdzili wszyscy, którzy wtedy mieli okazję je testować. Oczywiście minusem są ich gabaryty jak ktoś wyżej napisał ale nie da się w małej obudowie wykonać jednocześnie niskiej F3 z SPL rzędu 96dB. I jeszcze jedna istotna rzecz, w każdym miejscu pokoju odsłuchowego na tamtej wystawie był bardzo dobrze kontrolowany bas ... ale w odległości do pierwszego rzędu krzeseł, jakieś 3m od kolumn w centralnej części bas był mega szybki, głośny i jednocześnie pozbawiony jakichkolwiek podbarwień. Prawdopodobnie pochylenie ścianki w tych kolumnach również przekłada się na lepsze rozłożenie modów rezonansowych, gdyż układ pochylenia frontów wprowadza więcej fal skośnych w stosunku do fal stojących (są to tylko moje rozważania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrino 500 słuchałem dwa lata temu na AS w Sobieskim. Graliśmy w sobotę po 20 na maksa jak i na bardzo małych mocach na wzmacniaczu p. Irka z DIY audio. Kolumny mają to "coś" w niskich mocach jak i na 400w na kanał (według deklaracji wzmacniacza dla 4ohm). Na niskich mocach bardzo zrównoważony dźwięk i co trochę dziwne na dużych również. Atak basu w granicach 60-70 przy takich mocach jest wręcz koncertowej jakości. Płyta dire straits - brothers in arms wbijała w fotel a z racji tego, że można było poszaleć o tej godzinie to kilka utworów poszło z maksymalną mocą, niesamowite wrażenie, ogromny dźwięk a przy tym zero przesteru. Może to zasługa tego wzmacniacza, nie wiem ale kolumny zaprojektowane dla niskich jak i wysokich natężeń, tak stwierdzili wszyscy, którzy wtedy mieli okazję je testować. Oczywiście minusem są ich gabaryty jak ktoś wyżej napisał ale nie da się w małej obudowie wykonać jednocześnie niskiej F3 z SPL rzędu 96dB. I jeszcze jedna istotna rzecz, w każdym miejscu pokoju odsłuchowego na tamtej wystawie był bardzo dobrze kontrolowany bas ... ale w odległości do pierwszego rzędu krzeseł, jakieś 3m od kolumn w centralnej części bas był mega szybki, głośny i jednocześnie pozbawiony jakichkolwiek podbarwień. Prawdopodobnie pochylenie ścianki w tych kolumnach również przekłada się na lepsze rozłożenie modów rezonansowych, gdyż układ pochylenia frontów wprowadza więcej fal skośnych w stosunku do fal stojących (są to tylko moje rozważania)

 

Ciekawa i konkretna opinia, aż mnie naszło , żeby posłuchać 5 setek. Mam 250 i obawiam się , że w przysłowiowym M2 lub M3 , to za mocne doznania... dla sąsiadów oczywiście. :D

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Logarytm

Tak się składa że też pierwszy raz słuchałem ich na ułdioszoł w 2016 roku i jako jedyne przykuły moją uwagę choć budżet miałem spory wybrałem właśnie te.

Jeżeli mogę coś napisać, nie chcę nikogo urazić, ale niektóre opinie na ich temat trącą amatorką na odległość.

Bez obrazy.

Nie rozumiem jak można testować kolumny na amplitunerach, nieważne jakich, które nie grają jak normalne wzmacniacze. Przerobiłem tego trochę w czasie fascynacji kinem domowym i jedynie dobrze zagrał stary Sony STB870QS. Nawet obecny Pioneer VSX1016 nie ma porównania w zwykłym stereo do Sony.

Generalnie nie spotkałem dobrze grającego ampli w stereo. Ale mogę się mylić bo technika bo technika poszła do przodu. Tylko ka od ponad 20 lat bawię się w lampy. I nie ma dla mnie nic lepszego. I z tego punktu słyszenia mam swoje zdanie. Niech dalej pozostaje moje, bo to na razie wolny kraj - jeszcze.

Więc powtarzam: Dobrać do nich porządny wzmacniacz i zapominamy o całej reszcie wynalazków.

Tyle mojego i niech moim pozostanie.

A kolumny są ponad przeciętne i finał.

Reszta niech marudzi o niedostatkach ale niech zacznie najpierw od właściwego dla nich wzmacniacza i pogra nimi ze dwa miesiące a potem niech napisze coś konstruktywnego.

U mnie zaczęły grać po około miesiącu i grają do dzisiaj.

Poprzednio miałem Jamo 507 i Concert8. Oba komplety poszły do innych i cieszą nowych właścicieli. To tak żeby nie było że nie mam porównania.

Głuchy jak pień

Zorge

Będę bronił swego zdania jak niepodległości

Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie STX. :) Po Pylon Pearl 25, Acoustic Energy Aegis Evo 3 przyszła pora na Electrino 250. Nowe kolumny podłączyłem do Nad C 326BEE, gdzie z Evo 3 ten wzmacniacz odnajdywał się idealnie. Niestety, z Electrino 250, mimo wielu pozytywnych opinii znalezionych w sieci, produkt NAD'a produkował męczący dźwięk. Zwłaszcza w metalu i hard rocku, które to gatunki tworzą 90% muzyki słuchanej przeze mnie. Dobitnie dawał mi w kość potworny JAZGOT, który pojawiał się przy solówkach czy wyższych partiach głosu. Nie ważne czy to był Slayer czy Led Zeppelin, jazgot świdrował bębenki. Zmiana kabla nic nie dała. Postanowiłem dać jeszcze szansę kolumnom i podjąłem decyzję o zmianie wzmacniacza na coś cieplejszego i mój wybór padł na Marantz PM7000. No i jest sporo lepiej. Muzyka z Marantza to inna liga. Praktycznie w każdym aspekcie jest lepiej. Wyraźniejsza góra, bardziej dociążone gitary i piękny, głęboki bas. No i jazgot praktycznie zniknął. Po prawie 3 tygodniach słuchania mogę napisać, że w tej cenie Electrino 250 to są fajne kolumny, jakkolwiek troszkę za bardzo krzykliwe (jazgotliwe) no i nadal nie wiem czy szukać dalej, czy zostawić je już u siebie. A może Polk Audio TSx 300T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Errata. Tydzień temu zastanawiałem się czy STX Electrino 250 zostaną u mnie na dłużej. Dzisiaj mogę napisać, że nie mam już tych kolumn w domu. Przegrały z kretesem z Tannoy Mercury 7.4. Niestety, przy tych Tannoy'ach Electrino grają jak Altusy... Nie myślałem, że będzie aż taka różnica. Chciałem posłuchać jak grają 7.4, podłączyłem, odpaliłem coś Megadeth i moc gitar mnie wręcz przygniotła, a stereofonia otuliła i nie chciała puścić. :) To jest to. Tannoy Mercury 7.4 są idealne do rocka i metalu. Ale to nie koniec zaskoczeń. Odpaliłem żonie kilka płyt Queen i tuta również była rewelacja. Nawet małżonka przyznała, że to pięknie gra. :) To takie ciepłe, miękkie i plastyczne granie. Miód dla uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mogę już skrobnąć parę słów o STX Electrino 250. Odsłuch na Yamaha rx-v671, SONY STR-DB840QS, i Yamaha ax-500.

Po kolei: mój stary ampli ( 671 ) - brzmienie dynamiczne, gdzie potrzeba to ciężkie, średnica wycofana, góra w porządku, bas potężny.

Sonówka - właściwie to różni się od Yamahy 671 tym, że gra całym pasmem równo i wąsko ( brak przestrzeni ). Jeszcze bardziej dynamiczne i potężniejsze granie ( do techno i innych mocnych elektronicznych brzmień akurat + wszelkie odmiany metalu ).

Yamaha ax 500 - przestrzeń, piękna stereofonia. Raczej do cichszego słuchania. Muzyka z rodzaju Dire straits niż Dream Theater ( tu za bardzo idzie w górę i robi się nieprzyjemnie )

Wokale także przyjemnie brzmią ( Bajm, Ania Dąbrowska itd ). Gorzej już z cięższym brzmieniem - Metallica, Dream Theater lepiej na Sonówce i ampli Yamahy.

Co do samych kolumn. Widać ( słychać ), że mają potencjał, ale łatwo to popsuć wybierając nieodpowiedni wzmacniacz stereo. Prawdopodobnie jutro będę miał na odsłuch Marantz pm80, zobaczę jak sobie poradzi.

To tyle na szybko. Nie mogę jednoznacznie ich ocenić pozytywnie czy negatywnie. Wiele zależy od samej jakości nagrania i tego co słuchamy.

Odsłuchy z plików flac ( czasem 24/192 ) z bd Sony BDP-S6700 po kablu koaksjalnym do dac FiiO Taishan i analogowo do ww sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zachwyt nad kolumnami z Media Expert to już lekka przesada kolego ;-) , a jak jeszcze czytam oklepany tekst na forum jak to żonie się podoba dźwięk to już brać na poważnie tego nie można .

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten komentarz to do mnie? Bo nie czaje chyba żartu...Gdzie tu widzisz zachwyt? Gdzie tekst o żonie? Post aby coś napisać czy jak?

 

Najpierw przeczytaj uważnie 3 posty powyżej a potem komentuj ,pozd

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Skoro mam te kolumny i jestem w tym klubie to nie mam prawa do napisania swojego zdania? Hmm...

Czytałem każdy post i jakoś nie widzę związku z tym co ja napisałem. Czy muszę mieć specjalne pozwolenie od ciebie, aby się tu udzielać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mogę już skrobnąć parę słów o STX Electrino 250. Odsłuch na Yamaha rx-v671, SONY STR-DB840QS, i Yamaha ax-500.

Po kolei: mój stary ampli ( 671 ) - brzmienie dynamiczne, gdzie potrzeba to ciężkie, średnica wycofana, góra w porządku, bas potężny.

Sonówka - właściwie to różni się od Yamahy 671 tym, że gra całym pasmem równo i wąsko ( brak przestrzeni ). Jeszcze bardziej dynamiczne i potężniejsze granie ( do techno i innych mocnych elektronicznych brzmień akurat + wszelkie odmiany metalu ).

Yamaha ax 500 - przestrzeń, piękna stereofonia. Raczej do cichszego słuchania. Muzyka z rodzaju Dire straits niż Dream Theater ( tu za bardzo idzie w górę i robi się nieprzyjemnie )

Wokale także przyjemnie brzmią ( Bajm, Ania Dąbrowska itd ). Gorzej już z cięższym brzmieniem - Metallica, Dream Theater lepiej na Sonówce i ampli Yamahy.

Co do samych kolumn. Widać ( słychać ), że mają potencjał, ale łatwo to popsuć wybierając nieodpowiedni wzmacniacz stereo. Prawdopodobnie jutro będę miał na odsłuch Marantz pm80, zobaczę jak sobie poradzi.

To tyle na szybko. Nie mogę jednoznacznie ich ocenić pozytywnie czy negatywnie. Wiele zależy od samej jakości nagrania i tego co słuchamy.

Odsłuchy z plików flac ( czasem 24/192 ) z bd Sony BDP-S6700 po kablu koaksjalnym do dac FiiO Taishan i analogowo do ww sprzętów.

Miałem kolumny o podobnej konstrukcji to yamaszka as700 jakoś sobie radziła ale jeszcze nie tak jak powinna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Taki zachwyt nad kolumnami z Media Expert to już lekka przesada kolego ;-) , a jak jeszcze czytam oklepany tekst na forum jak to żonie się podoba dźwięk to już brać na poważnie tego nie można .

 

No przecież...za tanio żeby się na forum pochwalić...

Najlepiej zakupić takie, których nie ma w Media E. i wpier...ć je w kąt.. ale kosztują to i grają pięknie...szczególnie w kącie i w 10 metrach...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.