Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z pasmem? Nie jest teraz wyższe ale z miejszym podbiciem przy f strojenia bx?

 

Więcej słyszalnych szczegółów i lepszą stereofonię można nazwać przesunięciem pasma w górę. Podstawa basowa jest dynamiczna, mocno wyczuwalna. Jeżeli pytasz czy brakuje basu to odpowiadam, nie.

Pozdrawiam

vito66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem amplituner onkyo TX-NR676E i planuje do niego zestaw eletrino 5.1 lub 5.0 z subwooferm Klipsch R-12SW. Pomieszczenie 28 mkw. Kolumny przednie ustawione będą na dłuższej ścianie ale niestety nie na jej środku. Filmy i gry 60% muzyka 40%. Czy któryś z kolegów ma podobny zestaw i pytanie drugie 250 czy 150 do tego metrażu, jak sobie radzi subwoofer z zestawu 5.1?

Edytowane przez Boood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem amplituner onkyo TX-NR676E i planuje do niego zestaw eletrino 5.1 lub 5.0 z subwooferm Klipsch R-12SW. Pomieszczenie 28 mkw. Kolumny przednie ustawione będą na dłuższej ścianie ale niestety nie na jej środku. Filmy i gry 60% muzyka 40%. Czy któryś z kolegów ma podobny zestaw i pytanie drugie 250 czy 150 do tego metrażu, jak sobie radzi subwoofer z zestawu 5.1?

Witam. Eksploatuję od jakiegoś czasu tenże ampli Onkyo z zestawem 5.1 STX electrino 150 na metrażu trochę ponad 20m2. Wrażenia dotychczas jak najbardziej pozytywne. Mocy ze 150 tek jest aż nadto, w tym basu. Sub 150s trzeba połączyć kablem RCA typu Y żeby grał efektywniej. Można również w manu ampli dla ustawień crossover ustawić "double bas" ale wtedy niskie częstotliwości zaczynają przesłaniać resztę pasma lub są bardziej eksponowane. W tym przypadku sub gra również przy ustawieniu Stereo (2.1). Regulacja wzmocnienia i częstotliwości suba tylko potencjometrami z tyłu ze względu, że nie ma sub LFE wejścia, a tylko Line R i L. Warto zatem ustawić dla frontów crossover w manu ampli na "full band" i zaniechać ustawiania z wykorzystaniem mikrofonu. Electrino to budżetowy zestaw, który ustępuje jakością dźwięku topowym zestawom ale uwzględniając stosunek jakości do ceny wypada rewelacyjnie. Do codziennego słuchania muzyki i efektów dźwiękowych z filmów daje dużo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vito 66

Fajnie że próbujesz je ulepszyć...

Dla mnie są wystarczająco fabrycznie zestrojone.

Obecnie gran na odgrodach wg Lampizatora i niestety 500 poszły pod tranzystor.

Jednak...

Przestrzeń i odwzorowanie detali wzorowe.

Niestety teraz mam fazę na odmiany.

Doświadczenia niezbędne.

Dalej swego zdania nie zmienię i będę bronił jak Swojej niepodległości.

Kolumny wybitne - w moim systemie i odczuciu.

A mam porównanie.

Jednak jeżeli można je poprawić to czemu nie.

Jakiś czas temu chciałem wymienić terminale głośnikowe i za cholerę nie mogłem wyjąć tylniego modułu z zaciskami. Odpuściłem sobie.

Masz może więc doświadczenie jak to zrobić bez wyjmowania dolnego basowego???

 

Pzdr

Zorge

 

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zorge

Kiedyś też próbowałem dobrać się do zwrotnicy ale udało mi się ją wyjąć na kilka centymetrów. Po pracach, które robiłem przy modyfikacji uważam, że ogranicza to kabel od sekcji średnio-wysokotonowej. Jak na taką "taniochę" to porządne kable i wszystkie lutowane od dołu do góry :). Wracając do moich modyfikacji, Paco De Lucia masełko :).

Pozdrawiam

Vito66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Electrino 150/250 myślał o tym żeby wymienić głośnik midbasowy na któryś z pasujących AWX? A może jest ktoś, kto już tego dokonał? Proszę o komentarze, bo ostatnio taki właśnie pomysł wpadł mi do głowy.

 

No i czy można to zrobić bez zmian w zwrotnicy?

Edytowane przez herbee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli inaczej nie fa rady jak jedynie od frontu? Bez wyjęcia dolnego basowego nie ma sensownego dostępu?

No tak to wygląda. Do tego, jak dla mnie, dojdzie jeszcze uwolnienie kabli od średnio i wysoko-tonowego głośnika. Czyli lutowanie.

Pozdrawiam

Vito66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

U producenta

Widziałem na stronie stx.pl

i darmowa dostawa

Też mnie ta promocja zainteresowała, w dalszym ciągu są do kupienia za 999 - nastawiałem się do tej pory na electrino 250. Doradźcie proszę, czy jest sens dokładać 1k do zakupu 250 biorąc pod uwagę, że kolumny mają grać w pokoju 15m2? w tej chwili sprzęt mam mocno budżetowy - wzmak Pioneer a-227 (wcześniej ampli yamaha, pioneer gra zdecydowanie lepiej, docelowo też będzie zmieniony) i kolumy Empire Audio HQD12. Może ktoś z Was miał okazję porównać electrino 250 z 200??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie u mnie 500 grają w około 25m2 i jest ok. Nie lubię słuchać bardzo głośno. Tak akurat aby było wyraźnie i nie męcząca. Tak więc opinie na temat wielkości pokoju i modelu radzę przetestować samemu. Czasem suma czynników może znacznie wpłynąć na dźwięk in plus i in minus. Moim zdaniem trzeba próbować jak można.

Pozdrawiam

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na tym, że kupiłem electrino 150, w firmowym sklepie kolumny z delikatnymi wadami wizualnymi (których praktycznie nie widać) i po odsłuchach w cenie 1099. Względem Empire Audio HQD12 jest inny wymiar :) Kupiłem też wzmacniacz T-amp Mogu f900 - skusiłem się niską ceną i ciekawymi opiniami - jak na tak mikroskopijny sprzęt gra niesamowicie dobrze tyle, że z electrino 150 się nie zgrał. Góra jest zbyt wyeksponowana w tym zestawieniu i T-amp poszedł do kompa gdzie świetnie zgrał się z monitorami Jamo E 610 - tutaj więcej mi nie potrzeba (przynajmniej na ten moment :)). Teraz nadchodzi czas na zmianę wzmacniacza - ewidentnie jest to element niewystarczający do tych kolumn - maluch Mogu F900, pomiomo przesadzonej góry pokazał w reszcie pasma, że mogą grać lepiej i poczciwy Pioneer nie daje rady. Po głowie chodzi mi Nad c315bee albo Denon 720ae ale tutaj bankowo przed zakupem muszę odsłuchać u siebie - może macie jakieś sugestie co do wzmacniacza?

Edytowane przez ChevChelios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zestawienie Denona 720 ze 150-kami nie zagrało, pisałem o tym jakiś czas temu. Dużo lepiej, co tam, mega lepiej gra z nimi poczciwy Cambridge Audio CA500 i reszta moich dziadków, które znajdziesz w zakładce 'o mnie ". Myślę, że musisz szukać wzmaka grającego z lekkim ciepełkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się - kupiłem Nad c315bee :) jest progres, myślę że na jakiś czas taki zestaw mi w zupełności wystarczy. Jest znacznie lepsza stereofonia, całość brzmi zdecydowanie lepiej :) nie mam wielkiego rozeznania ale na dzień dzisiejszy nic więcej nie potrzebuję... Dla początkującego śmiało taki zestaw mogę polecić.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poniżej również o MX140. Mi świetnie zgrały się z Marantzem PM6006, kabelki samoróbki.

Pisałem trochę dziś ogólnie o kolumnach na węglówka więc wklejam: STX Foton lyb STX FX300 to kolumny, kótre mają najwyższy wspólczynnik jakość/cena. W niektórych modelach STX filtry pasmowe projektował nie kto inny jak Misiomor czyli osoba która ma największą wiedzę w tej dziedzinie. Dla mnie zawsze MX140 grają jak rasowe monitory studyjne. Membrany z włókna węglowego to najlepszy materiał według mnie na membrany głośników. Nie bez powodu stosowany jako jedyny materiał spełniający warunek właściwej proporcji waga/sztywność i wtym przypadku również stratności wewnętrznej. Po za tym zagłębij się tylko troszeczkę w tematykę a zauważysz, że kolumny STX nawet za 2,5 tyś mają kosze aluminiowe, u markowych chińczyków nie znajdziesz takich bajerów nawet za 10 tyś PLN. Pewnych rzeczy nie da się oszukać, wystarczy popatrzeć/posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie posiadam amplituner Onkyo TX-SR608 wraz z kolumnami STX Electrino 250, oraz subwoofer BK Monolith+, czy możecie polecić jakiś używany wzmacniacz stereo do tych kolumn ponieważ ten ampli w stereo to porażka jak dla mnie. Muzyki słucham różnej, od Franka Sintary do Helloween. Budżet to 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam amplituner Onkyo TX-SR608 wraz z kolumnami STX Electrino 250, oraz subwoofer BK Monolith+, czy możecie polecić jakiś używany wzmacniacz stereo do tych kolumn ponieważ ten ampli w stereo to porażka jak dla mnie. Muzyki słucham różnej, od Franka Sintary do Helloween. Budżet to 500zł.

Nie mam tych kolumn, ale z tego co wiem STX-y dobrze zgrywają się z Denonem.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.