Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

Ok no to bez zbędnego nabijania postów mam takie typy i bardzo bym prosił o info jak dany wzmacniacz może zagrać z STX Electrino 250, (oczywiście coś co zagra lepiej od Onkyo TX-SR608) chcę kupić coś z poniższych:

 

Denon PMA-720AE

Denon PMA-860

Yamaha AX-500

Harman Kardon HK6500, HK6550, HK6600

Luxman LV-113

Dual PA-5060

Rotel RA-840BX4

Edytowane przez tede80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to bez zbędnego nabijania postów mam takie typy i bardzo bym prosił o info jak dany wzmacniacz może zagrać z STX Electrino 250, (oczywiście coś co zagra lepiej od Onkyo TX-SR608) chcę kupić coś z poniższych:

 

Denon PMA-720AE

Denon PMA-860

Yamaha AX-500

Harman Kardon HK6500, HK6550, HK6600

Luxman LV-113

Dual PA-5060

Rotel RA-840BX4

U mnie 250 grają z Ax500. Co mogę powiedzieć, z tego co słucham to Dream Theater i inna cięższa muzyka brzmi słabiej. Dire Straits i podobne jak najbardziej. Elektoniczna itd też bez zarzutu. Mocy nie brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z chęcią się przyłączę do tego elitarnego klubu STX. Od połowy grudnia jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Elektrino 250 i jestem naprawdę nimi zachwycony. Słucham cięższej muzyki, czasami jakiejś klasyki i brzmieniowo jestem pod ogromnym wrażeniem. Polecacie może jakieś wzmacniacze firmy STX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku ładnych lat jestem posiadaczem kolumn STX FX300, słuchałem ich głównie na amplitunerach kina domowego, na początku był Pioneer potem był Denon AVR 4308. Teraz przesiadam się na wzmacniacz stereo, mam już wybranych  kilku kandydatów, teraz kolej na odsłuchy i potem wybranie jednego.

Czy ktoś z was forumowicze słucha może tych kolumn ze wzmacniaczami marki Hegel, NAD, Roksan lub Krell?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KotD napisał:

Witaj,

kiedys miałem te kolumny. Grały z NAD-em 372. Było OK jak na zestaw tej klasy.

Dzięki za info, dzisiaj testowałem FX-300 z Hegel H100, niestety nic z tego połączenia, ten dublet się nie zgrywa.

Owszem ładnie gra środkiem niestety góra jest przekoloryzowana i sucha, dołem nie schodzi nisko.

Takie mam odczucia w porównaniu do Denona. Jak na razie bardzo dobrze się zgrały z Arcam`em FMJ A38, gdyby miał więcej mocy to by było bardzo dobrze. W przyszłym tygodniu robię test z NAD M3, również opiszę jak wyszło.

Edytowane przez Paweł Wieczorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z chęcią się przyłączę do tego elitarnego klubu STX.

Chcę kupić kolumny podłogowe. Zainteresowały mnie kolumny

STX Quant 300

na stronie producenta jest bardzo ciekawy opis, lecz nigdzie nie znalazłem żadnych informacji od użytkowników.

Czy ktoś z Was posiada takie kolumny, jeśli tak to czy mógłby podzielić się swoją opinią o nich.

Jestem ciekawy jak one grają w porównaniu do FS-250, Electrino 250, FX-300.

Jestem tu nowy i to mój pierwszy post....

Pomożecie???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mnie kusi przesiadka z Electrino 150 na Fotony, tylko czy jest sens dopłacać skoro FX 300 to prawie to samo? Ma ktoś z Was większe pojęcie w tym temacie? Fotonów słuchałem w ich siedzibie w zeszłym roku i zrobiły na mnie mega pozytywne wrażenie. Co ciekawe, stały też Fotony w wersji podstawkowej, ale byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Antonio1974 napisał:

Kolego Ziko

A czy słuchałeś z naszą Jolką innych modeli np. Electrino 500 czy fx-300?

 

Nie słuchałem...chciałbym 500 ale to kolosy, jak bym miał swój gabinet odsłuchowy to pewnie bym się skusił ;-)

Mi bardo zależało żeby nie stracić nawet milimetra szybkości na dole...250 grają super szybko i dynamicznie...słucham też Death Metalu, a do takiej muzy potrzeba szybkości a nie mulenia i przeciągania na dole...Słuchałem kolumn na 2x18cm i większych ale jakoś ginie w nich to coś co lubię w takiej muzie...taki jakiś gust mam i tyle ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.03.2018 o 21:02, zorge napisał:

Nie rozumiem jak można testować kolumny na amplitunerach, nieważne jakich, które nie grają jak normalne wzmacniacze. Przerobiłem tego trochę w czasie fascynacji kinem domowym i jedynie dobrze zagrał stary Sony STB870QS. Nawet obecny Pioneer VSX1016 nie ma porównania w zwykłym stereo do Sony.

Generalnie nie spotkałem dobrze grającego ampli w stereo. Ale mogę się mylić bo technika bo technika poszła do przodu. Tylko ka od ponad 20 lat bawię się w lampy. I nie ma dla mnie nic lepszego. I z tego punktu słyszenia mam swoje zdanie. Niech dalej pozostaje moje, bo to na razie wolny kraj - jeszcze.

Więc powtarzam: Dobrać do nich porządny wzmacniacz i zapominamy o całej reszcie wynalazków.

Tyle mojego i niech moim pozostanie.

A kolumny są ponad przeciętne i finał.

Reszta niech marudzi o niedostatkach ale niech zacznie najpierw od właściwego dla nich wzmacniacza i pogra nimi ze dwa miesiące a potem niech napisze coś konstruktywnego.

Ole...

Moja hybryda Jolida jd1501rc też uwielbia STXy ... Electrino 250 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź. Wynika z tego, że sam głośnik mierzony od zewnętrznej strony zawieszenia ma 145 mm. To niby tyle samo, co w moich Sony SS-F6000P, ale miałem nadzieję że ma chociaż 165 mm. Wszystkie firmy podają w ten sposób wymiary? 

I z innej beczki, do muzyki rozrywkowej, czyli pop, dance, trance które byście polecili? 

-STX Electrino 250

-STX FS 250 

STX Quant 300

Wszystkie na oko bardzo podobne, cena też praktycznie taka sama. 

Zależy mi na dobrym basie z uderzeniem, czytelnej , nie krzykliwej średnicy i czystych wysokich. 

Edytowane przez rafskix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam Wam pytanie... Które z kolumn STX mogą zagrać rocka do metalu włącznie? Teoretykom dziękuję od razu. Proszę o wypowiedzi osób słuchających takiej muzyki. FS 250 słyszałem i... nie będę nic pisał na ich temat.

Wzmacniacz dość mocny 2x200 W.

Może ktoś porównywał z nowymi (380, 280) Altusami? FX300 grają odpowiednio taką muzykę? Electrino 500? Pokój 22m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Gram Electrino 250...

Zależy oczywiście jakie realizacje...z racji tego, że słucham każdego rodzaju muzyki ...

Death metal i pokrewne jak najbardziej...heavy metal nie koniecznie...

Zależy co wymagasz od metalu...

Osobiście wolę posłuchać jednej realizacji na 10 ale tak jak lubię czyli z mnóstwem smaczków, nie znoszę ściany dźwięku a wiem że tak jest postrzegany przez większość metal...

Wyrosłem z takiego słuchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Ziko... Są różne realizacje ale jak sprzęt daje radę to grają... Chodzi mi tylko o to aby JAZGOTU nie było, troszkę jazzu też się trafia i mnóstwo filmowej więc muszą dać jakąś przestrzeń również.

Zaznaczę jeszcze, że np Pylony (tak chwalone na forach) to dla mnie porażka więc jeśli nowe STXy grają podobnie to... nie moja bajka.

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Camel, Purple, Black Sabbath tak...

Iron :-(, Slayer u mnie nie...nie jazgot ale za mało dołu...

Slipknot, Sepultura to jest to...Roots z kapci wyrywa i po ciemaku w gatki można narobić

U mnie jest bardzo dużo średnich bo wokalu też słucham i nie wyobrażam sobie Katie Melua za kolano nie potrzymać i często nam problem w wielu realizacjach metalowych z za bardzo wypchanym wokalem, co mi osobiście przeszkadza ...

Filmowa to poezja...

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Roots jest wzorcowo nagrana...

Ale nie powiem, pomogłeś troszkę. Posłucham wobec tego. Mam ciężki problem bo każdy kto widzi co mam zaczyna się mądrzyć a moje MS to naprawdę są lepsze niż się wydaje. Do 14 nie znalazłem następcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marekw 76 napisał:

Zaznaczę jeszcze, że np Pylony (tak chwalone na forach) to dla mnie porażka więc jeśli nowe STXy grają podobnie to... nie moja bajka.

Polecam ten wątek. Są tam obiektywne zdania osób które miały stx. Ziko jest wniebowzięty gdy tego słucha ale inni nie konieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, marekw 76 napisał:

a moje MS

MS?

 

4 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Polecam ten wątek. Są tam obiektywne zdania osób które miały stx. Ziko jest wniebowzięty gdy tego słucha ale inni nie konieczne.

 

 

5 minut temu, marekw 76 napisał:

a moje MS

MS?

 

4 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Polecam ten wątek. Są tam obiektywne zdania osób które miały stx. Ziko jest wniebowzięty gdy tego słucha ale inni nie konieczne.

 

Ziko słucha też regularnie kolumn po 30 kawałków... ?

16 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Ziko jest wniebowzięty gdy tego słucha ale inni nie konieczne.

Bartuś...a o Twoich kolumnach to same peany pieją... ;-)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.