Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

MS= Mordaunt short mezzo 8

MS= Mordaunt short mezzo 8

I tutaj juz naprawde nie ma pierdolenia.

Ewentualnie w rocku moga niedomagac ale wszystko ponadto... cudo. Od razu zaznaczam, że na sprzedaz nie wystawiam! To tak dla ewentualnych szpiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marekw 76 napisał:

Ewentualnie w rocku moga niedomagac ale wszystko ponadto..

Tak grają te lepsze kolumny. Tanie grają że wszystko brzmi tak samo nudno...nie wiem czy downgrade z ms za 6000 na stx to dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, marekw 76 napisał:

MS= Mordaunt short mezzo 8

MS= Mordaunt short mezzo 8

I tutaj juz naprawde nie ma pierdolenia.

Ewentualnie w rocku moga niedomagac ale wszystko ponadto... cudo. Od razu zaznaczam, że na sprzedaz nie wystawiam! To tak dla ewentualnych szpiegów.

A co Ci nie odpowiada w rocku...metalu w Twoich MS?

To że nie grają wszystkich, a nawet wielu realizacji?

Za duży jest rozstrzał w realizacjach rockowych i metalowych żeby się dało to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja dlatego też wszystkiego nie jestem w stanie słuchać...to wina realizacji a nie kolumn ...

Tu akurat Bartek ma rację...wiele realizacji jest wykastrowanych...

I albo masz dwa zestawy...jeden nudny jak flaki z olejem i grasz wszystko z rocka i metalu...nie moja bajka...

Albo grasz wybrane...no. Roots Sepultura, wiele realizacji Death Metalu, z rocka np. Tool, Creed, Goodsmack, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja nie należę do tych osób które słuchają tylko dobrych realizacji bo zbyt wiele ukochanych treści jest zwyczajnie słabo zrealizowanych... Dlatego szukam i szukam i z pewnością znajdę. Zresztą pomysł już mam ale szukam taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Tak grają te lepsze kolumny. Tanie grają że wszystko brzmi tak samo nudno...nie wiem czy downgrade z ms za 6000 na stx to dobry pomysł. 

Ja tylko poszukuję... Różne rzeczy się zdarzają i dlatego zastanawiam się czy nie posłuchać STXów ale tak jak wspominałem wcześniej z kolumn słuchałem tylko FS250 i wrażenia przemilczę...

Swoje porównywałem z kilkoma konstrukcjami - sporo droższymi a wcale (jak dla mnie) nie lepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótka piłka: Electrino 150 mają komorę balastową, która wg opisu, jest wypełniona fizeliną. Czy któryś z posiadaczy tych kolumn próbował dostać się do tej komory w celu wypełnienia jej np. piaskiem? Ostatnio zastanawiam się nad taką operacją, właściwie z nudów, bo tak naprawdę bas jaki reprodukują te kolumny jest conajmniej zadowalający, by nie powiedzieć świetny jak za taką kasę; 1080 zł za parę kolumn, kupione w promocji 2 lata temu :)

Tapatalk@OnePlus A6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
45 minut temu, herbee napisał:

Krótka piłka: Electrino 150 mają komorę balastową, która wg opisu, jest wypełniona fizeliną. Czy któryś z posiadaczy tych kolumn próbował dostać się do tej komory w celu wypełnienia jej np. piaskiem? Ostatnio zastanawiam się nad taką operacją, właściwie z nudów, bo tak naprawdę bas jaki reprodukują te kolumny jest conajmniej zadowalający, by nie powiedzieć świetny jak za taką kasę; 1080 zł za parę kolumn, kupione w promocji 2 lata temu ?

Tapatalk@OnePlus A6000
 

Zadałem pytanie producentowi ale nie dostałem odpowiedzi w tej kwestii...

Mi raczej zależy na przesunięciu środka ciężkości ze względu na dzieci i psa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam Panowie.  Mam krótkie pytanko . Chce użyć kolumn stx e200 na atmosy i tylne kanały w kinie a reszta to kolumny klipscha i się zastanawiam nad ogólnym charakterem brzmienia stx czy nie będzie jakoś rażąco się różnił od klipscha i po której stronie byście go umieścili,  ciepłe,  jasne itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych forumowiczów, kilka lat temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Kolumn STX Electrino 150.  Moje początki z kolumnami zaczęły się od "firmy" Clatronic (bodajże), hałasu narobiły, grały na niejednej domówce, z prawidłowym graniem nie miało to wiele wspólnego o czym dowiedziałem sie po zakupie kolumn STX. 

Pierwsze podłączenie Electrino 150 pod wzmacniacz Yamaha A-520 nie wywarło efektu woow. Grały płasko itd jednak z każdą godziną słuchania było coraz lepiej.... Zacząłem w utworach słyszeć instrumenty, o których nie miałem pojęcia że biorą udział, dodatkowo  żona zaakceptowała dwa dodatkowe pudła w pokoju ? 

Sprowadza mnie tu jednak mały problem i mam nadzieję że doświadczeni koledzy udzielą mi rady.
Otóż jakiś czas temu posłuszeństwa odmówił mi mój wzmacniacz ( przyciski wyboru źródła dźwięku nie działają, zacięły się) , Tym samym stanąłem przed wyborem zakupu innego urządzenia. Wiem że tematów o tym jest w internecie wiele jednak żaden z nich nie przybliżył mnie do wyboru.

Zakres cenowy +/-600-800zł ( więc raczej sprzęt używany), źródło dźwięku to odtwarzacz CD SONY CDP-511. Muzyka którą słucham jest różnorodna, głównie rock ( Dżem, Coma, ONA, Chylińska, Lemon, Emeli Sande itp,) ,słucham raczej niezbyt głośno ze względu na psiaka i sąsiadów.

Co chciałbym od wzmacniacza/amplitunera:

  • Bogaty dźwięk, soczyste gitary i (niestety) basik
  • pilot bardzo istotne
  • jeśli będzie z tunerem FM to lepiej ale nie musi.....( podobno nie ma fajnych amplitunerów stereo)
  • dodatkowo będę chciał dokupić jakiś moduł/odbiornik Bluetooth abym mógł np z telefonu odtwarzać dźwięk.

Przeszukując internety znalazłem w tym zakresie amplitunery stereo:

  • Denon 500AE, 700AE,825R
  • Yamaha RX497
  • Onkyo tx-8511
  • Marantz SR 4021

Albo powystawowe/nowe

  •  ONKYO TX-8030S, TX-8020
  • YAMAHA R-S202D

Wzmacniaczy na alledrogo jest o wiele więcej, więc nawet nie wymieniam ich tutaj.

Który model z wyżej wymienionych lub jeśli żaden z nich to który byście wybrali lub jaki używacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.05.2019 o 11:00, Rafał_60903 napisał:

Witam szanownych forumowiczów, kilka lat temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Kolumn STX Electrino 150.  Moje początki z kolumnami zaczęły się od "firmy" Clatronic (bodajże), hałasu narobiły, grały na niejednej domówce, z prawidłowym graniem nie miało to wiele wspólnego o czym dowiedziałem sie po zakupie kolumn STX. 

Pierwsze podłączenie Electrino 150 pod wzmacniacz Yamaha A-520 nie wywarło efektu woow. Grały płasko itd jednak z każdą godziną słuchania było coraz lepiej.... Zacząłem w utworach słyszeć instrumenty, o których nie miałem pojęcia że biorą udział, dodatkowo  żona zaakceptowała dwa dodatkowe pudła w pokoju ? 

Sprowadza mnie tu jednak mały problem i mam nadzieję że doświadczeni koledzy udzielą mi rady.
Otóż jakiś czas temu posłuszeństwa odmówił mi mój wzmacniacz ( przyciski wyboru źródła dźwięku nie działają, zacięły się) , Tym samym stanąłem przed wyborem zakupu innego urządzenia. Wiem że tematów o tym jest w internecie wiele jednak żaden z nich nie przybliżył mnie do wyboru.

Zakres cenowy +/-600-800zł ( więc raczej sprzęt używany), źródło dźwięku to odtwarzacz CD SONY CDP-511. Muzyka którą słucham jest różnorodna, głównie rock ( Dżem, Coma, ONA, Chylińska, Lemon, Emeli Sande itp,) ,słucham raczej niezbyt głośno ze względu na psiaka i sąsiadów.

Co chciałbym od wzmacniacza/amplitunera:

  • Bogaty dźwięk, soczyste gitary i (niestety) basik
  • pilot bardzo istotne
  • jeśli będzie z tunerem FM to lepiej ale nie musi.....( podobno nie ma fajnych amplitunerów stereo)
  • dodatkowo będę chciał dokupić jakiś moduł/odbiornik Bluetooth abym mógł np z telefonu odtwarzać dźwięk.

Przeszukując internety znalazłem w tym zakresie amplitunery stereo:

  • Denon 500AE, 700AE,825R
  • Yamaha RX497
  • Onkyo tx-8511
  • Marantz SR 4021

Albo powystawowe/nowe

  •  ONKYO TX-8030S, TX-8020
  • YAMAHA R-S202D

Wzmacniaczy na alledrogo jest o wiele więcej, więc nawet nie wymieniam ich tutaj.

Który model z wyżej wymienionych lub jeśli żaden z nich to który byście wybrali lub jaki używacie.


W tej cenie kupisz dobry wzmacniacz(lub amplituner) z drugiej ręki, ale  wiekowy i bez pilota, natomiast jakością dźwięku bijący wymienione na głowę:  Marantz, Yamaha, NAD (np. 3240PE lub 7240PE), Rotel, Harman Kardon, Cambridge Audio Azur itd.
Jak lubisz styl Vintage, to jeszcze SABA (np. vs-2080 lub 9240s), Toshiba i inne starsze wynalazki z super jakością dźwięku wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W budżecie masz np. Denona 720AE i chyba się to nawet zgrywa.

W dniu 25.05.2019 o 11:00, Rafał_60903 napisał:

Bogaty dźwięk, soczyste gitary i (niestety) basik

Takie rzeczy w tym budżecie tylko w Erze.

Z tanio sprzedawanych droższych wzmacniaczy można by spróbować podejść do

CAMBRIDGE AUDIO 640A V2, jak to będzie grało z tymi kolumnami nie mam pojęcia. Od strony technicznej jest to niezły wzmacniacz za 600-800PLN chociaż ostatnio ktoś gdzieś pisał że wzmacniacze CA jako takie jest dosyć felerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem STX Electrino 250, do tego Denon X2500H - większość kino 
Drugi zestaw to Harman AVR240 plus Tannoy mercury 7.4 - większość muzyka 
Przyznam szczerze, że STX lepiej grają, jak dla mnie, z Harmanem, niż z Denonem. Dlatego będę szukał wzmacniacza stereo do pierwszego zestawu ? 
Może podpowiecie jaki kupić wzmak - używany - zastanawiam się nad 
Harman Kardon HK970

Pozdrowienia dla wszystkich STX-owców ? 

Edytowane przez adamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adamon napisał:

zastanawiam się nad Harman Kardon HK970

Mam ten wzmacniacz i powiem że to kawał mocnego i dynamicznego pieca. Różnica brzmienia w stosunku do HK 990 nie jest aż tak duża jak różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 16:57, kapusta7 napisał:

W tym roku już tyle wydałem na audio, że moja księgowa się nie zgodzi na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 16:57, kapusta7 napisał:

W tym roku już tyle wydałem na audio, że moja księgowa się nie zgodzi na to ?

PS. Właśnie przeczytałem opinie, że z STX zagra dobrze NAD 
Panowie to NAD czy H&K ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, 

Posiada ktoś może z forumowiczów wyrobioną opinie o kolumnach quant 300? Uważam , że są to obecnie najlepsze kolumny od STX w wartości bezwzględnej (najbardziej udany ich produkt)..podzielacie moje zdanie? Tak ich słucham i na prawdę nie mam się do czego przyczepić...a może gustuje w takim graniu po prostu i te kolumny to taki strzał w dziesiątkę , ale tylko pod moje uszy.... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie ja mam takie pytanie. Co powiecie o STX F-200n

Chcę kupić kolumny do pokoju 16m2, na których można ładnie posłuchać metalu. Rozmawiałem z paroma osobami i pojawiała się właśnie ta nazwa. Pytanie drugie czy nadają się one do wzmacniacza Technics A700MK3

Nie chodzi o to aby naparzać na full w pokoju dźwiękiem tylko aby słuchać dla siebie. Ewentualnie jak nie ten typ to może jakiś inny polecacie. Budżet ograniczony do 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam wzmacniacz atoll in100se źródło Cambridge audio azur 640c kable Tellurium qblue i audioquest midnight+ . Pytanie o foton fx300 . Jak to mogło by zagrać razem ? Atoll jest nieco ocieplonym wzmacniaczem . W tej chwili posiadam kolumny castle Knight 2 na podstawkach ale brakuje mi w nich tej werwy . Czasami zbyt zamulone do ostrzejszego ranią takiego jak rock . Jak myślicie czy stx foton fx300 dadzą radę ? Ktoś słuchał ich ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Zastanawiam się nad kupnem kolumn Electrino 150 lub 250, pokój około 12m2, obecnie mam kolumny Polk t50. Która z tych lepiej zagra  wysokie i średnie tony, zastanawiam się czy ten dodatkowy głośnik średniotownowy w 250 nie polepsza brzmienia. Na sile basu mi nie zależy ponieważ ogólnie słucham muzyki cicho, max to czasem dam na 1/3 regulacji wzmacniacza. Kto słuchał obie wersje i ma porównanie, proszę o podpowiedź co wybrać, tym bardziej że obie wersje mogę kupić w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prewwit napisał:

Kto słuchał obie wersje i ma porównanie, proszę o podpowiedź co wybrać, tym bardziej że obie wersje mogę kupić w podobnej cenie.

Słuchałem przez kilka minut obydwie wersje w siedzibie STX przełączajac pilotem pomiędzy 150 a 250 i dla mnie lepiej grały 150 ale to moje uszy i gust. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz Sony f570es,  zamówię w takim razie 150 jak mówicie że brzmią ok. W sumie podobne do moich T50, tyle że 10cm głębsze i dochodzi bass reflex, obecne kolumny też mam pochylone do tyłu. Zobaczy się jak będą grały jak w moim pokoju jak coś to najwyżej zwrócę. Jak brałem podłogówki Polka to znajomy mówił, że bas będzie dudnił, ale nic takiego nie występuje, może temu że na podłodze dywan, w oknie firanki i ściany tapetowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Sony może to być nawet udane połączenie, myślę, że brzmienie będzie po tej trochę cieplejszej stronie. U mnie grały z różnymi wzmacniaczami i nawet z tymi cieplejszymi nic nie myliło. Bardzo miło wspominam te kolumny, teraz cieszą uszy mojego syna :)

Tapatalk@OnePlus A6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.