Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tonsil tak nadziś jest wielce ryzykowny. Na diyaudio jest masa informacji o głośnikach Tonsil oraz problemach z parametrami, Niektórzy nawet twierdzą że nowy Tonsil to budka z kilkoma pracownikami. Tonsil stary został całkowicie zamknięty, hale zbużone a teren zaorany :)

Edytowane przez qbicakostka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nowe konstrukcje STXa?

 

http://allegro.pl/kolumna-w-okleinie-naturalnej-czeresnia-i3545097682.html

 

Wyglądają niemal identycznie jak ESA Ostinato 2005...

 

Wyglądają obiecująco , fajnie by było , gdyby STX zrobił w końcu ukłon w stronę kolumn o dużej efektywności do niezbyt mocnych wzmacniaczy lampowych .

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nawet nie czytam tego testu... zastanawiam się tylko czy faktycznie te stx-y wypadają tak dobrze na tle konkurencji ( w sensie, że inne konstrukcje są aż tak złe?) czy art lekko sfinansowany?

 

Jako użytkownik fs-250 od prawie roku wyrobiłem już sobie na ich temat pewne zdanie. Owszem grają równo, bez podbić. Bardzo przyjemnie się ich słucha. Jednak od początku zakupu miałem mieszane uczucia do średnicy... Po roku odsłuchów dochodzę do wniosku, że chyba na tym paśmie mi najbardziej zależy. Średnica jest IMO albo lekko wycofana albo najzwyczajniej w świecie nie czaruje tak jak bym sobie tego życzył.

Oczywiście biorąc pod uwagę cenę tych fs-ów to można rzec, że są bezkonkurencyjne... ale ja chyba aspiruję już wyżej, stąd moje kolumienki tak za około 2 miesiące będą na sprzedaż.

 

Nawiązując do mx-140 - czytałem już opinie kilku użytkowników, że się zawiedli na średnicy w głośnikach AWX stąd myślę, że te mx-y mimo, fajnego brzmienia (znam kopółkę awx) też nie do końca są dla mnie i takie testy na 5 gwiazdek czy na 98 punktów na 100 mnie trochę odrzucają szczerze mówiąc...

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gokar83 ---- według tego co naspiałeś kilka miesięcy temu to byłeś zachwycony z STX FS-250 :

 

 

 

STX :) Teraz śmaiło mogę podpisać się pod recenzją tych kolumn z miesięcznika AV bo grają tak jak tam zostały opisane

 

 

mało tego, napisałeś że średnica jest rewelacyjna!

 

Czy Ty nie jesteś lekko "sfinansowany" ??? czy może dopadła cię głuchota starcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat, który przytoczyłeś powstał krótko po podłączeniu nowego pieca, który faktycznie rozbujał te głośniki i pozwolił mi cieszyć się tym co potrafią pokazać.

 

Po pewnym czasie jednak emocje opadły i słuchając moich ulubionych płyt nadal mi czegoś brakuje w średnicy, czego mogłem się doszukać w innych niestety trochę droższych konstrukcjach.

 

Nie twierdzę, że głośniki są złe lub źle grają - wręcz przeciwnie. Można cieszyć się muzyką. Jednak dla mnie przyszła już najwidoczniej pora na coś więcej i tyle.

 

Jedyne co mnie dziwi to aż tak wysokie noty na tle konkurencji w fachowej prasie. Nie słyszałem co prawda wszystkich głośników z testów ale odnoszę wrażenie, że 98 na 100 lub 5 gwiazdek na 5 to lekka przesada.

 

BTW sam fakt, że fs-y zagrały z którymś tam piecem, który miałem a dokładnie z 3 jest już informacją zwrotną, że mimo ceny i targetu w jaki uderzają czyli klient podstawowy z podstawowym sprzetem nie do końca się sprawdzi. Na moim przykładzie widzimy, że potrzebujemy konkretny piec o bardzo dobrych parametrach czyli nie wzmak za 1000 lub apm stereo za 2000.... pytanie czy każdemu to pasuje czyli wzmak za 3000 i głośniki za 1200 bo tyle za nie dałem rok temu.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie rozumiesz ocen w audiovideo. Owszem kolumny zdobyły 5 gwiazdek ale zostały zakwalifikowane do kategorii C! Wyżej są kategorie B oraz A (high end). Więc nie myśl że kolumny zdobyły tyle punktów to high end. Zdobyły tyle punktów ale w kategorii C. Są to kolumny dobre w swojej kategorii cenowej ale do high endu im bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Te kolumny miały bardzo dobry stosunek ceny do jakości w czasie gdy testowało je Audio-Video, dzisiaj...

Nie patrzyłem na żadne testy po prostu słuchałem u kolegi Fx-300 i bardzo mi się spodobały nie podobała mi się tylko obudowa,fs są ładniejsze,słabsze mniej basu,ale ja takich szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingant kiedyś składał FX300 w "ekskluzywnych" obudowach - może warto by było się z nim skontaktować.

Teraz nie wymienię tych kolumn na inne,mi się podobają,a do tego dobrze,podkreślam dobrze grają,a to nie jest takie oczywiste,miałem sporo kolumn,i zawsze czegoś brakowało,to nie jest fascynacja nowym zestawem,bo to przecież bardzo tanie kolumny,a miałem już takie po kilkanaście tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam do klubu oraz Witam użytkowników tych wyjątkowych kolumn.

Mam w posiadaniu już od prawie roku STX FS 250. Kupiłem je nówki za 1232 zł. Kupowałem je w ciemno. Obecnie napędzam je Denonem PMA 510.( wiem szału nie ma przydałoby się coś lepszego). Możecie mnie kojarzyć po filmikach na YT.

http://www.youtube.com/watch?v=QbzoApGqH4k

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając dzisiaj zapłaciłbyś ponad 1600 za parę... Podnieśli ceny na wszystko od stycznia... Wartość rośnie, a modyfikacji zwiększających wartość materiałową produktu (lub poprawek nie pociągających tejże, ale pozytywnie wpływających na polepszenie brzmienia czy choćby wyglądu) chyba nie było (mylę się?). Złotówka wyjątkowo silna, energia elektryczna i ceny paliw mają ulec obniżeniu w najbliższym czasie (więc komponenty do produkcji i koszty samej produkcji zwiększać się nie powinny)... Co tak naprawdę winduje tu ceny - może porównanie z produktami za kilkanaście tysięcy? Osobiście nigdy (podkreślam - nigdy) nie spotkałem się z produktem audio, który w swojej cenie przebijałby jakością brzmienia inny - nie tylko kilkanaście, ale nawet 4 razy...

Pozdrawiam

-Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy każdy się z toba zgodzi. Wiadomo kolumny za 4-5 tysięcy są dużo lepsze. Ale konstrukcje do 4 tyś. muszą się bać. Te kolumny potrafią zagrać ale wydaję mi się że im droższa elektronika tym lepiej dla nich. Nie mniej jednak kolumny nie mają dla mnie osobiście konkurencji w kategorii C.

 

Swoja drogą jak myślicie jakie kolumny są konkurencją dla FS 250 bądź FX 300. Podajcie jakieś typy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy musicie przyznać, że "zagranie" z FS-250 było mocno nie fair - dać do testu kolumny za trochę ponad 1200 zł, a po paru miesiącach podnieść cenę do 1600 zł.

Kolumny rewelacyjne w cenie 1200 zł nie są już takim rarytasem kiedy trzeba za nie zapłacić 1600...

Jestem "fanem" marki, ale tego modelu (w tej nowej cenie) raczej nikomu polecał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram-w tej cenie te kolumny są po prostu dobre ale już wielkiej rewelacji nie ma. Za 1600 zł szukałbym u Tonsila albo dołożył i kupił FX-300.

ale co byś kupił u Tonsila Pylon 15,akurat nie jest to tak uniwersalna kolumna,można się przekonać bo w przeciwieństwie do stx,jest ona w wielu salonach.Pewnie że 400 pln droga nie chodzi,ale cóż zrobić FX tez podrożały Maestro starsze skrzynki kosztowały mniej niż 1 tyś.Z zagranicznych nadal nic ciekawego za 2 tys nie kupimy.Zresztą i w segmencie 3 tys,nadal posucha.

Pylony niby kosztują 1900 pln,ale spokojnie kupimy je za 1700,taka jest ostateczna cena dla klienta indywidualnego,w hurcie dla salonów opylają je za 1500pln.

Edytowane przez dariusz964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil wznowił produkcję Premium - te kolumny za tysiaka mogą trochę namieszać na rynku...

Nawet gdyby Premium Front i FS-250 były w tej samej cenie - bez wahania wybrałbym konstrukcję na (już legendarnych) GDN 13/50/9.

 

W obecnej sytuacji takie podnoszenie cen (przez Producenta, który w przeciwieństwie do małych Manufaktur może wyprodukować więcej - a taniej) to nie jest dobry pomysł.

Żeby nie było tak jak z firmą Audio Academy, która kiedyś "wypuszczała" przyzwoite kolumienki w dobrej cenie, a teraz...

Kiedyś AA Hyperion kosztowały 2200 zł - teraz 5300 zł.

Dodam, że aktualnie "produkowane" Hyperiony i Phoebe to konstrukcje na przetwornikach technologicznie zacofanych nawet w stosunku do tych zastosowanych w STX FS-250.

 

Więc może warto zaapelować:

STX Soundstation - nie idźcie tą drogą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.