Jump to content

Open Club  ·  190 members

STX Klub
KotD

Klub Fanów STX

Recommended Posts

Mi udało się jeszcze kupić wersję "do złożenia" za ok 2k zł. Ale byłem chyba ostatnim klientem takiego zestawu, ponieważ później zniknął ze strony.

Najchętniej "dorwałbym" jakieś używki, ale nikt nie chce się takich kolumn w "dobrej cenie" pozbywać...

Dziś odebrałem subwoofer S-250n. Więc od początku:

- trochę czasu mi zajeło jego ustawienie, ponieważ jest kilka punktów regulacyjnych (odcięcie na subwooferze oraz aplitunerze, poziom głośności w sub i ampli),

- troche pomogło YPAO wbudowane w yamahe, ale mocno obniżym poziom głośności,

- ręczne dostrojenie zaowocowało popranym ustawieniem,

Mogę powiedzieć: "żem dostał to com chciał" :).

Zależało mi na tym aby przy cichym słuchaniu,w tle snuł się lekki bass. I to dostałem :).

Podczas głośnego słuchania bass jest szybki i dynamiczny. Nawet przy Black Sabbath - Paranoid sub się nie pogubił. Przynajmniej tak mi się wydaje - ponieważ nigdy nie słyszałem "pogubionego" subwoofera :).

PS. Zastanówcie się dwa razy zanim kupicie takie pudło - to jest naprawdę duży mebel :)

Edited by lukaszMM

xavian

Wyglądają na FX-300, tylko w innej skrzyni. Zwrotnica to na 100% oryginał z STXa. Dla mnie taki design to porażka. Wolałbym kupić kit w STXie i zamówić osobno obudowy, z pewnością wyjdzie lepiej, bo te ich ścianki są cienkie i będą "grały". Oczywiście wygląd jest kwestią gustu. Lub kupić gotowce w firmie.

Jeden głośnik średni-niskotonowy to trochę za mało...

Tamte wyglądają trochę "bingantowo"

Guest StaryM

To są TL i jeśli chodzi o odtwarzanie niskich tonów mogą być dużo lepsze od BR. I jeden wcale nie musi być za mało. Ale fakt. Dobrze by było posłuchać. Pytanie jak masz daleko na pogranicze Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

Najchętniej widziałbym u siebie jakąś wariację FX-300, która wyszła ze stolarni Binganta.

Hej. Poszukuje kogoś na terenie Śląska żeby posłuchać jak gra FX-300 z Denon 3805. Proszę o pomoc:-) Posiadam też Denon PMA-860 mogę zabrać z sobą:-p

Hej. Poszukuje kogoś na terenie Śląska żeby posłuchać jak gra FX-300 z Denon 3805. Proszę o pomoc:-) Posiadam też Denon PMA-860 mogę zabrać z sobą:-p

Ze śląska nie jestem, aczkolwiek we wrześni można posłuchać jeśli się nikt bliżej nie znajdzie :D

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Sony TA-N80ES, Sony TA-F808ES, Sony CDP-X559ES, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Ze śląska nie jestem, aczkolwiek we wrześni można posłuchać jeśli się nikt bliżej nie znajdzie :D

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Dziękuje za propozycje. Poczekam może ktoś ma takie kolumny blizej mnie;-)

Tamte wyglądają trochę "bingantowo"

Na niskim basie zagrają tak samo jak FX-300. Różnica jest na niższej średnicy i na kich kasie, tu przewagę ma FX-300. Przerabiałem temat :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

A najlepiej radzą sobie chcąc nie chcąc trzy drogi...

Hidden Content

• Like 1

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Na niskim basie zagrają tak samo jak FX-300. Różnica jest na niższej średnicy i na kich kasie, tu przewagę ma FX-300. Przerabiałem temat :)

Hidden Content

Hidden Content

A najlepiej radzą sobie chcąc nie chcąc trzy drogi...

Hidden Content

dolphin123 - a co sądzisz o zamknięciu systemu 2.2 w pojedynczych skrzyniach ?

Projekt zwrotnicy, zarówno monitora jak i systemu 3drożnego był dla tych wymiarów skrzynek, więc od tego bym nie odchodził... W związku z tym lipnie mogłaby wyglądać jedna część a i tak trzeba GDNa 15tkę (w roli średniaka) oddzielić od sekcji niskotonowej, więc nie ma sensu :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Już go nie ma na stronie - to takie podłogowe rozwinięcie Nexton M-100 na AKXach, model wprowadzony prawie równolegle z tymi podstawkowymi - jego "żywotność rynkowa" też nie była zbyt długa - to był szczytowy i najdroższy (kosztujący w tamtym okresie ponad 3 tysiaki) model STXa.

Zniknął jeszcze przed wprowadzeniem serii FX i MX....

Bo kiedyś, jak jeszcze się nie wydało, Kto to produkuje - Nexton (jako Producent) miał samodzielną stronę internetową...

narobiłeś smaku Radul - juz myślałem, że jest coś nowego.

Gdyby wypuścili coś z dołem i stereofonią 250-tek i szczegółowością średnicy i góry 300-tek to byłby best buy (przy dobrej cenie)

swoją drogą - dlaczego nie mają podłogowego Nextona? i dlaczego tylko ten model jest w fornirze? Okleiny stosowane w pozostałych modelach są co najwyżej średnie a fronty zawsze są czarne...

Edited by 1siedem

Tamte były fornirowane w co najmniej trzech wybarwieniach (heban, wenge, czarne).

Podobno prawie wszystkie "szły" do Niemiec...

Hej Panowie klubowicze STXa

mogę liczyć na krótką do-pomoc osób obsłuchanych (?)

przymierzam się do zakupu Kolumienek do Stereo , wybór jest dosyć trudny chociaż kwota nazwijmy ją jak na to forum Skąpa :) - Wybór mój padł na STX FS-250 , Słucham głównie dynamicznej szybkiej muzyki ,

Chciałbym zapytać Kogoś jak wypadają FSy250 vs Taga Harmony Azure F-80 ??

Tagi ostatnio trochę podrożały - ale i tak (jak się potargujesz) dostajesz na nie 30% upustu, więc...

Podobno znacznie lepsze od F-80 są F-100 - a to raczej konkurencja dla FX-300, a nie FS-250.

Radul, jakbyś był zainteresowany to mam do oddania linie transmisyjne na 18AWX+Usher 9550, to chyba lepsza opcja niż fx300 :)

a z kolei FX-300 są pozycjonowane wyżej niż FS-250 - to znaczy że mogą grać lepiej ( w przypadku dynamicznej muzyki z szybkim bassem ) niż FS-250 ?

chyba jednak zaryzykuję i tak kupię FS-250 :)

Ja na Tagi dostałem taką ofertę:

F-100 - 1750zł (przy oficjalnej cenie 2500zł)

F-60 - 1400zł (przy oficjalnej cenie 2000zł)

Wolałbym STX FX-300, ale ciekawe jaki można na Nie dostać rabat...

Nie liczyłbym na rabat, szukałbym raczej używek lub diy. Wyżej padła propozycja z T9950, myślę że warta zastanowienia. Tyle że jest jeden woofer i musisz sobie odpowiedzieć czy Ci on starczy na niskich rejestrach. Chyba, że jest w TL to niskim basie zagra lepiej ciut od FX-300 ale na wykopie niestety będzie gorzej. Taki kompromis TLki dabyla dla AWXa.. ;)

Tu masz ala sonusowa obudowe z MX-140

Hidden Content

a z kolei FX-300 są pozycjonowane wyżej niż FS-250 - to znaczy że mogą grać lepiej ( w przypadku dynamicznej muzyki z szybkim bassem ) niż FS-250 ?

chyba jednak zaryzykuję i tak kupię FS-250 :)

Wolałbym kupić FX-200.. :)

Hidden Content

Dużo lepsza wysokotonówka, typowy średniak i większy woofer na basie, który w swojej cenie też jest bardzo fajny. Do tego porządna zwrotka, bez audiofilskich "1rzedów"... ;)

Edited by dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

FX-300 całkiem niedawno kosztowały 1800zł - teraz, kiedy sprzęt audio ostro tanieje - są droższe o 40%...

... i jeszcze nie ma rabatów...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.