Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba będzie coś zupełnie odwrotnego.

 

Stx ma w ofercie tanie, mocne zestawy - ale rzeczywiście brakuje tylko czegoś takiego jak Premium (niewielkie, przystępne cenowo, dobrze wykonane, zestawy na bardzo dobrych głośnikach).

Nie rozumiem popularności stosunkowo drogiego Pylona - analogiczne (lub lepsze) konstrukcje Tonsil/STX są znacznie tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej Wam,

orientuje się Ktoś skąd mogę nabyć jedną sztukę nisko-tonowca w.stx.6,5.1.120.16.f.s.ml do FS-250 ?

Na stronie ich nie oferują, a maile zlewają .

Córka uszkodziła mi ten głośnik w Kolumnie , producent niestety milczy w przypadku takiej "niejasnej" Naprawy gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę żółte i dobrze że udało mi się jeszcze dokupić ten głośnik żółty, po paru próbach nawiązania kontaktu wkońcu odpowiedzieli.

Generalnie mam kolumny kilka tygodni i muszę przyznać że policzone i zaprojektowane są One naprawdę dobrze :) Gorzej z Wykonaniem - tutaj poziom żenujący, równie dobrze by każdy Stolarz mógł Je zrobić . Mocowanie głośników kompletnie nieprzemyślane , Rezonują trzeszczą o obudowę , Jednak ... jednak :) gdy się je rozbierze dopracuje , podokleja wszystko ułoży kable w środku by luźno nie latały i głośniki osadzi na pierścieniu z pianki anty rezonującej - Naprawdę Zaskakują przestrzenią :) miękkim głębokim bassem , średnie tony są dosyć bogate , góra bardzo przytłumiona nic nie kuje w uszy. Jak ktoś Szuka Kolumn by kupić i po prostu postawić ciesząc się brzmieniem to na pewno STX nie jest dla niego , Za to poelcał bym je Wszystkim DIY maniakom i lubiącym majsterkować mają potencjał może namiastkę tego jak nazywa je producent " Hi-End".

Edytowane przez Marcin SoYa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

mam dylemat co polecilibyście amplituner plus front:

Onkyo tx 414/Pioneer VSX 527 + Stx fs 250 n

Onkyo tx 414/Pioneer VSX 527 + Tonsil maestro II 180

Onkyo tx 414/Pioneer VSX 527 + Tonsil Maestro S

Onkyo tx 414/Pioneer VSX 527 + Quadral Quintas 505

 

Pokój ma 34 m2, słuchana muzyka to dance, house, techno, trance czasem disco polo. Na początek amplituner kina domowego plus front z czasem planuje kolejne głośniki i subwoofer. W sumie sprzęt będzie wykorzystany 80% muzyka i 20 % film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Coś cicho w tym klubie, jako ciekawostkę dodam, żeby nie było off'u iż STX z niektórymi produktami trafił już do sklepów o dziedzinie audio. Pojawiają się powoli możliwości odsłuchu nie tylko u producenta, ale i u dystrybutorów :)

Edytowane przez jarek5127

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX zaczął produkować świetną kopułkę aluminiową, która ma znacznie neutralniejsze brzmienie od kultowego Seasa BFCG 27, Głośnik z STX jest pozbawiony typowych niepożądanych naleciałości jakie mają inne kopułki aluminiowe w tym wspomniany Seas.

 

Słuchałem FS 250 STX a w Jaworznie w salonie i muszę powiedzieć że przestrzeń jaką prezentują można porównać do zestawów kilkukrotnie droższych. Chciałem zakupić kopułkę z tych kolumn ale nie ma ich w ofercie stx a A NA EMAILE NIE ODPOWIADAJĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem okazję słuchać berylowego STX a i powiem szczerze że tak precyzyjnego tweetera dawno nie słyszałem a słuchałem ostatnio etona ceramicznego oraz Scan Speaka berylowego, który jest niebywale przesadzony w cenie, dlatego już dawno zauważyłem że cena nie przekłada się na jakość w głośnikach mocno rozreklamowanych. Jakiś czas temu kupiłem przypadkowo fullrange OEM, pewnie made in orient za 40 zł, nowy i powiem że tak fantastyczego jak na fullrage już dawno nie słyszałem.

Edytowane przez Einzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na stronie go nie mają, gdzie można zobaczyć, kupić i za ile?

 

Można go zobayczć w STX (przynajmniej można było zobaczyć, posłuchać, wyrazić swoja opinię w zeszłym tygodniu)

Cena - z tego co się dowiedziałem to tani nie będzie, znacznie droższy od ceramika.

Kiedy dostępony? Odpowiedzi jednoznacznej nie otrzymałem ale podobno już jest w fazie produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX MX140 dostały najwyższe 5 gwiazdek i rozjechały konkurencję według Audio Video wrześniowym. Tego można było się spodziewać, super zestaw podstawkowy o czym sam mogłem się przekonać.

Z STX przegrały takie marki jak Paradigm czy amerykańskie Definityve Technology Studiomonitor 45 i inne.

Brawo dla polskiej manufakturki z Józefowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX i pięć gwiazdek wcale mnie nie dziwi, dziwi jedynie fakt dlaczego tak długo zwlekali z testami w pismach branżowych. Zebrała się grupa ludzi w STX, która ma coś do powiedzenia w temacie zestawów głośnikowych.

Sławomir Trzaskowski z STX zaprojektował rewelacyjne głośniki z serii AWX (cena - jakość), Misiomor z Audiostereo zaprojektował filtry do MX 140 i sukces murowany. W poprzednim teście, grudniowym również STX rozbił konkurencję w pył zdobywając niespotykana notę 98 pkt. na 100 możliwych. Nie pamiętam aby jakaś markowa kolumna dostała tak wysoką notę. Wiem że przy tym modelu STX FS-250 brał udział (projektował) Soundwave z Diyaudio.

Jeżli Panowie nadal będa tak się rozwijać to tylko patrzeć jak pojawi się produkt w klasie A ze znakomitymi parametrami i wykończeniem, bo te aktualne jest dość... klasyczne.

 

Czekam na berylowego z STX o ile cena nie będzie zbyt wygórowana, W sprzedaży według zapewnień producenta za ~ 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX MX140 dostały najwyższe 5 gwiazdek i rozjechały konkurencję według Audio Video wrześniowym. Tego można było się spodziewać, super zestaw podstawkowy o czym sam mogłem się przekonać.

Z STX przegrały takie marki jak Paradigm czy amerykańskie Definityve Technology Studiomonitor 45 i inne.

Brawo dla polskiej manufakturki z Józefowa.

A można prosić skan z testu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zamierzam kupić zestaw kolumn. Chcę kupić tylko nowe, używane mnie nie interesują. Przedział cenowy max 1100 nie do przekroczenia. Kolumny mają grać z zestawem Yamahy R-S500 + CDS-300 + KX-493. Zainteresowały mnie kolumny STX i Tonsil. Poproszę o porównanie:

STX - F-200n, F-180n, F-280n, F-360n

Tonsil - Melody, Premium Front, Space, Fenix II

Do tej pory używam stare (1993 lub 94 rok) Sony SS-A300 o takich parametrach: 2 drożny bass reflex, głośnik niskotonowy 16 cm typ stożkowy, głośnik wysokotonowy 6 cm typ stożkowy, czułość 88 dB, pasmo przenoszenia 55-20000 HZ, moc max 60W.

Proszę o opinię osoby, które widziały i słyszały kolumny. Nie chcę propozycji typu dołóż sto czy dwieście i kup używane JBL, Magnat, Taga, Koda itp nie kupię używanych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tonsil Premium - zastosowane w nich GDNy 13/50/9 (choć grają zupełnie inaczej) to klasa AKXów zastosowanych w Nextonach.

Nie słuchałem tonsil premium ale słuchałem siest. I z klasą jakością bardzo daleko im do nextonów. Nie wydaje mi się aby premium były wiele lepsze od siest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.