Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

STX Klub
IGNORED

Klub Fanów STX


KotD

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i sam bym łyknął te FS-250 na próbę. Szkoda jak pisze radul że cena, aż tak podskoczyła jak by były za 1200 zł to bym się nie wachał, a tak może pozostaje trochę poczekać lub zaprosić pracownika stx-ów do konwersacji i zmianie ceny przy większym zamówieniu z forum 2-3 osoby na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wolałbym zapłacic 1200-1300 pln,ale Platinum mi się znudziły,więc je sprzedałem i co można było kupić za 1500-2000 pln,nic ,słuchałem Pylony,to nie dla mnie taka jakaś cherlawa ta kolumna,owszem to takie brzmienie bardziej audiofilskie,ale nie było to co mi się podoba.MA to buble,Kef jeszcze większy badziew Tannoy,nic wielkiego,piszę tu o kolumnach za 1500-2500 pln,więc te 1600 to najlepszy wybór właśnie na te stx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozmawiasz z osoba która miała te Tagi ponad rok ,po ich sprzedazy kupiłem te stx,Tagi nie były tak szczegółowe,miały wiecej basu,ale muzyka nie odrywała sie od kolumny tak jak w przypadku stx,Pewnie jakość wykonania na podobnym poziomie,zauważ że te Tagi nie sa tanie.STX nie są idealne,ale mi sie bardziej podobają.Dostojne są Tagi a muzykalne stx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pierwszą czy drugą wersję?

Pierwszą,kupiłem je bo wygląd mnie powalił,w sumie bardzo mnie miło zaskoczyły te kolumny,i nie żałuję że straciłem 650 pln przy odsprzedaży,warto było je mieć,teraz jestem zadowolony z tych STX,to pierwsze Polskie kolumny które ładnie wyglądają są tanie i jeszcze mają ochotę grać,cudów nie oczekuje bo to niska półka,ale warte każdej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może sie nie znam ale porównywanie STX do budżetowych MA, Klipsch, i innych tanich konstrukcji jest bez sensu. A co dopiero do Tonsil Premium. Ale może się myle. Słuchałen Elac -ów 68.2 oraz 67.2 i powiem tak: Dupy nie urwało. Nie dałbym tych pieniędzy za te kolumny. Ewentualnie zamiast STX kupiłbym JBL ES 80.

Edytowane przez kowalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERETYKU jak można ten dźwiękowy złom (made in china) JBLES 80 porównywać do tak dobrych kolumn jakimi są STX FS 250n ??? Jako dowód który możesz naocznie (bez mitów mitomanów naganiaczy) zobaczyć co znajduje się w chińskim badziewiu a co oferuje STX - w JBL zwrotnica jednym słowem śmiech a w STX zwrotnica jakiej często nie znajdziesz w przereklamowanych kolumnach za nawet 10 tyś zł. Dalej głośniki w STX znakomite multilayery kevlarowonomexowokaptonowe a w chińskim badziewiu pomalowany papier który udaje ceramikę lub innych drogi szlachetny materiał membranowy.

Ostatnia wersja STX FS 250 n ma membranę włokien szklanych i wydaje mi się że ogólnie nieco inne brzmienie, może nieco lepsze (jak dla mnie) ale jedne i drugie stanowią przykład jak można wydać mądrze pieniądze a nie na chiński szrot ze znaną naklejką TE RÓŻNICE WIDAĆ GOŁYM OKIEM!

Edytowane przez angina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie i okolicach ponad połowa ludzi wybiera STX, najczęścij FS-250 FX-300 oraz Nexton. Jak instaluję kino klientom to ludzie z reguły wiedzą co to jest Tonsil JBl Magnat Prism Taga tania Yamaha itp. i mówią krótko chcę STX. Pytam jaki jest powód wyboru? Bo słyszał u znajomych i bartdzo ten dźwięk STX przypadł im do gustu oraz mniej ważne argumenty jak: bo polskie bo wrazie czego blisko z ewentualnumi reklamacji podając często że jak miał np. Prism to bujał się z gwarancją parę tygodni a i tak musiał zapłacić za uszkodzony tweeter jakiejś kolumny itd itp

 

Głośnika STX wyprzedzają technologicznie już wiele znanych firm a porównanie do takiego Tonsila jest idiotyzmem, na wielu forach można przeczytać opinie jak dawno w rozwoju zatrzymał się Tonsil Tesla itp.

Dobrze ktoś wyżej napisał że ta różnica jest tak ogromna i widoczna na korzyść STX że nawet laik ją zauważy dlatego tak częsty wybór pada na STX. Kilka dni wcześniej w innym temacie bardzo wielu klientów przedstawiła ogromną różnicę pomiędzy STX a Tonsil, warto poczytać. W moim przypadku przy instalacjach kina domowego.

Druga w kolejności montowanych prze ze mnie firm jest jednak Tonsil, na pytanie dlaczego taki wybór? Dlatego że znana marka a oni nie mają słuchu więc opierają się na historycznych opiniach, nie dyskutuję instaluję ---- klient nasz pan ale dobrym określeniem są ' historyczne opinie' które nie mają nic wspólnego z aktualną sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każda kolumna STXa jest wykonana tak samo (Tonsil też ma różne modele - nie tylko "PRL-owskie Misie") - akurat tonsilowskie Premium za tysiaka zbudowane są na lepszych głośnikach niż STX FS-250 za 1600...

Napiszę jeszcze raz:

jestem wielkim fanem firmy STX

ale poprzedni wpis to jakaś tania propaganda.

 

Tonsil w tej chwili nie ma tak dobrych konstrukcji jak FX-300, MX-140 czy Nexton M-100, ale przez ostatnie kilka lat firma STX na swoje produkty sukcesywnie podnosiła ceny - za to produkty Tonsila nie podrożały (a niektóre modele nawet staniały).

Ja bym tak jednoznacznie nie stwierdzał, która firma jest lepsza - ponieważ większość kolumn od FS-250 "w dół" wykonana jest gorzej i ze słabszych elementów niż konkurencyjne konstrukcje Tonsila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że coraz czesciej ludzie wybieraja STX.Zacytuję dialog z filmu Kariera Nikodema Dyzmy.Piję tylko Polska wódkę bo zagraniczna mi nie smakuje ,Polski cukier najlepszy ,jem to co nasze.Jest w tym sporo prawdy co do wódki to sie akurat nie zgodzę,ale inne produkty jak najbardziej.Koledzy nie wspierajcie bez myślnie Chińczyków,bo uzależnią nas od siebie,wykoszą całą konkurencję,a jak już nic naszego nie będzie wtedy przywalą ceny,bo i tak będziemy musieli coś kupić,ale już będzie to wszystko tylko Chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radul każdy głośnik STX w FS 250 i FX 300 jest lepszy od podawanych przez Ciebie Premium. To widać słuchać u STX a u Tonsila czuć :) jak spali się cewka. Oczywiście szanuję Twój wybór ale dla mnie porównywanie FS250 do Premium jest deliktanie mówiąc niezwykłe. Plastikowy Tonsil nie może być porównywany do aluminiowych STX, popatrz jak wielką przepaść dzieli tweetery STX a Tonsila. W STX masz aluminium komozytowe membrany, pierścienie faradaya, demodulatory, absorbery itd a w Tonsil ? NIC z tych rzeczy!

No i może jeszcze napisz że Speace Tonsil są lepsze od STX F-130, bardzo śieszne :) To jest bardzo dobry przykład jak wielce nie doszacowany cenowo jest STX bo F-130 są dwa razy tańsze od Tonsili i o wiele lepsze od Tonsili. To akurat przykład tanich kolumn jednego i drugiego producenta. Dla przykładu STX FX-300 nie mają konkurencji jeżeli mowa o technologię nawet w przedziale cenowym powyżej 10 tyś zł! Oczywiście obudowa standard oraz jej wykończenie ale zawartość merytoryczna/materiałowa jest na bardzo wysokim poziomie, dźwięk uważany za wrecz szokujący czego przykładem były testy 98/100 możliwych to nawet najbardziej renomowane firmy nie dostawały takich not.

Edytowane przez angina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań, nie napisałem, że Premium są lepsze od FX-300, ale nawet kosze głośników w FS-250 wykonane są z najtańszej blaszanej wytłoczki - W Premium to już ABS.

 

angina - piszesz jak dzieciak...

Trochę rozsądku...

 

A ceny STXów stale rosną, więc stosunek ceny do jakości z każdą podwyżką jest...

Na razie to znacznie lepszy wybór od niższych modeli "Uznanych Producentów" - ale od Tonsila i Chinoli już nie zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań, nie napisałem, że Premium są lepsze od FX-300, ale nawet kosze głośników w FS-250 wykonane są z najtańszej blaszanej wytłoczki - W Premium to już ABS.

 

angina - piszesz jak dzieciak...

Trochę rozsądku...

 

A ceny STXów stale rosną, więc stosunek ceny do jakości z każdą podwyżką jest...

Na razie to znacznie lepszy wybór od niższych modeli "Uznanych Producentów" - ale od Tonsila i Chinoli już nie zawsze...

 

Tonsil nie ma nawet konkurencyjnej kopułki :)

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ale w tańszych modelach nie montują wysokokotonowych AWXów...
  • Poza tym stolarka... - jedynie w Nextonach jest niezła - nawet w seriach FX i MX (o niższych nie wspominając) jest dużo gorsza niż w np. w Maestro i Premium.

 

Radul każdy głośnik STX w FS 250 i FX 300 jest lepszy od podawanych przez Ciebie Premium.Dla przykładu STX FX-300 nie mają konkurencji jeżeli mowa o technologię nawet w przedziale cenowym powyżej 10 tyś zł!

 

Teraz już wiem dlaczego na forum już nie traktuje Cię poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak STX zrobi następnych 10 podwyżek po 200 zł to i tak kolumny STX będa się sprzedawały, dlatego że nadal będą oferowały np. scenę muzyczną ( mowa o FS-250n ) która jest niedościgniona dla innych producentów w tej kategorii. A to za sprawą znakomitych głośników, pożądnych zwrotnic i solidnych obudów. Z resztą test w Audio Video to potwierdza oraz opinie użytkowników. Myślę że decydującym elementem było użycie 18cm średniotonowca oraz bardzo dobrze zaprojektowanej zwrotnicy. Przypominam że aluminiowe ramy Tweeterów w FS-250n są przykładem dla innych producentów, którzy nawet w kolumnach powyżej 10 tyś ładują plastik. A tu proszę za 1600 zł mamy aluminium, kompozytowe membrany czy też wykonane w technologii włókien nawet 100% węglowych ( STX MX-140 ). To wszystko musiało dać taki efekt - świetne recenzje w prasie audio oraz pozytywne opinie użytkowników.

Edytowane przez Neostradamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX nadal jest w bardzo niskiej cenie. Nadal oferują ponad przeciętną jakość w stosunku do ceny, przykład "

STX produkuje w dość tajemniczych jak się okazuje okolicznościach głośnik szerokopasmowy na bazie znakomietego 18AWX. Z tego co wiem od jednego moderatora, jest to głośnik produkowany dla Cuba Audio z Polski i ta firma zajmuje się dystrybucją ale na Austrię i Niemcy. Głośnik ten można było kupić za 150 zł w Polsce a ten sam głośnik sprzedawany jest w Niemczech i Austrii po 120-150 euro i jest teraz kolejka żeby go kupić. Na stronie pośrednika w Niemczech można ustawić się w kolejce. Teraz pytanie do np. Luszti z DIY Audio, który twierdzi że tanie jest tak dobre jak jego cena? Jak widać tanie może być dobre nawet bardzo dobre na dodatek polskie a komercyjne zagrywki LuSzTi czy też stępiony słuch nie zmienią trendu, który jest jasno zakreślony w ostatnich latach przez firemkę z Józefowa. Również kibicuję STX i myślę że za niedługi czas taki np. STX GDN18 AWX będzie oferowany np. na Madisound nie za 150 zł lecz za 150 euro

Edytowane przez Kameleon105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX podniósł kolejny raz ceny. Wszystko na świecie z tej kategorii tanieje a w STX drożeje! Niesłychana sytuacja przyznacie. Ale skoro po kolejnej podwyżce nadal dużo sprzedają to oznacza że towar jest nadal niedoszacowany i rzeczywiście chyba czas na zakup kilku głośników bo taniej to chyba już nie będzie. Gdyby ludzie nie kupowali ich produktów to z cała pewnością obniżyliby ceny a tu 10 razy podwyżka i tylko raz na jakiś czas jakaś promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi fakt że taki full range cube f155 oraz f188 jest ceniony w Niemczech. Ten STX jako jeden z nielicznych i mimo wszystko w tak niskiej cenie kiedyś 120 Euro oferuje prawdziwą membranę z włókien węglowych.

Imitacji jest pełno na rynku wyglądają bardzo podobnie ale włóknami nie są. Jak to sprawdzić? Bardzo łatwo, wystarczy podłączyć omomierz i zmierzyć rezystancję własną membrany, włókna węglowe przewodzą bardzo dobrze prąd.

Dla przykładu taki Monakor jest tylko imitacją włókna węglowego oraz wiele innych pseudo węglowców a ceny z kosmosu jak za prawdziwy carbon.

Edytowane przez angina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście się kiedyś dlaczego krajowe Manufaktury nie budują swoich kolumn w oparciu o głośniki STXa, tylko często wykorzystują gorsze a droższe głośniki bardziej renomowanych producentów.

 

Przecież zamiast na takim Visatonie W170S można było zbudować kolumny na niewiele droższych AWXach.

W działach DIY wielu portali tematycznych liczni specjaliści jednoznacznie stwierdzają, że to zupełnie inna "bajka".

A teraz STX ma już znacznie większą renomę niż jeszcze kilka lat temu, więc i prestiż by zbyt nie ucierpiał..

Edytowane przez RADUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a będą, więc nie ma o czym dyskutować. Jeśli STX jest droższy od Visatona, to kolumny będą kosztowały trochę więcej niż moje Hyperiony. Nawet jeśli będę miał upust, to cena będzie oscylować w granicach 5000zł.

I teraz pytanie kto mi to kupi, jeśli fabryka obok, robi kolumny na takich samych głośnikach, tylko 2x taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomyliło - jeżeli oryginalne FX-300 kosztują 2.5 tyś - to czemu Twoje kolumny na tych samych przetwornikach miałyby kosztować 5?

Myślę, że Twoje byłyby lepiej wykonane i prawdopodobnie też grałyby trochę lepiej - ale już dlaczego zamiast 3-3.5 tysiaka miałyby kosztować 5 - już jest dla mnie niepojęte...

Ale ja już bym o takich kolumnach złego słowa nie napisał - i tak byłyby znacznie lepsze od obecnych Hyperionów zbudowanych w oparciu o przestarzałe konstrukcyjnie Visatonki na koszach z blaszanej wytłoczki...

Mogę wszem i wobec zadeklarować:

Jeżeli Audio Academy zrobi kolumny podłogowe na AWXach (z układem głośników jak w Hyperionach) - to złego słowa o nich nie napisze jeżeli ich cena nie przekroczy 4 tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.