Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha CD-S300 czy CD-S700


teka

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam amplituner Yamaha R-S700, chcę zakupić odtwarzacz CD. Czy wystarczy Yamaha CD-S300, czy CD-S700 posiada znacząco lepszy dźwięk, jeśli tak to w jakim zakresie?. A może ten droższy nie jest warty przepłacania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

różnica pomiędzy CD-S300 a CD-S700 jest naprawdę duża i słyszalna. Jeśli budżet na to pozwoli, zdecydowanie proponuję CD-S700.

Jeśli masz możliwość, posłuchaj obydwóch modeli,

w przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie slyszalem wyraznej roznicy podczas odsluchow, a szkoda, bo mam cd-s700, a drugi model testowalem, roznice fizyczne ( budowa wewnetrzna ) oczywiscie sa na korzysc cd-s700, odsluchy na wzmacniaczu a-s700 i kolumnach 2 klasy wyzszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać, czy w moim zestawie tj. Yamaha R-S700+ ELAC 67.2 rzeczywiście potrzebny jest odtwarzacz Yamaha CD-S700? Aktualnie dźwięki są b. czyste i ostre...może nawet za ostre?! Mam nadzieję, że po wygrzaniu trochę zdelikatnieją i nie chciałbym zakupić CD o jeszcze ostrzejszym sygnale. A tak w ogóle to POMOCY! co zrobić, by dźwięk z mojego zestawu był cieplejszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać, czy w moim zestawie tj. Yamaha R-S700+ ELAC 67.2 rzeczywiście potrzebny jest odtwarzacz Yamaha CD-S700? Aktualnie dźwięki są b. czyste i ostre...może nawet za ostre?! Mam nadzieję, że po wygrzaniu trochę zdelikatnieją i nie chciałbym zakupić CD o jeszcze ostrzejszym sygnale. A tak w ogóle to POMOCY! co zrobić, by dźwięk z mojego zestawu był cieplejszy?

 

 

Kup CD Xindak C-06.

Dzwięk będzie cieplejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Posiadam amplituner Yamaha R-S700, chcę zakupić odtwarzacz CD. Czy wystarczy Yamaha CD-S300, czy CD-S700 posiada znacząco lepszy dźwięk, jeśli tak to w jakim zakresie?. A może ten droższy nie jest warty przepłacania?

Zdecydowanie jest warty. Słuchałem obydwu. 700tka jest słyszalnie lepsza od 300tki. Szersza scena, lepsze stereo, więcej przestrzeni, ładniejsze wysokie tony i średnica. Sam myślałem, że to ściema. Na odsłuch zabrałem koncert Joe Bonamassy z Royal Albert Hall. Po 30 min poprosiłem o 300tkę, następnie po 5min ponownie o 700tkę, po czym zabrałem ją ze sobą ;-) Uważam, że warto zwłaszcza jak już masz R-S700. Oba te sprzęty otrzymały w spadku coś po serii S2000 i moim zdaniem jest to najlepszy zestaw stereo. Proponuję do tego jeszcze głośniki B&W 685. To będzie mój kolejny zakup. Sam CD-S300 jest bardziej "zbity". Nie ma tego polotu co 700. Jest prawie taki sam jak reszta kompaktów. Pewnie będzie dobry do techno czy dance. 700tka zdecydowanie jest lepszym urządzeniem i nie będziesz żałował wydanych plnów na nią.

 

PS. CD-S700 gra dobrze ale ten sam koncert słuchany na winylu przy użyciu wkładki AT-120e gra duużo lepiej! Jest jeszcze więcej przestrzeni, słychać, że to jest koncert, zupełnie inaczej wybrzmiewają gitary, inaczej pracuje cała sekcja rytmiczna. Pomimo faktu, że LP mam z re-edycji. Nie wiem ile by trzeba zapłacić za kable i CD aby otrzymać taki dźwięk jaki serwuje tani gramofon i tani pre-amp dlatego hipotetycznie zakładam, że CD-S700 oraz modele 1000 i 2000 to max finansowych nakładów na odtwarzacz kompaktów.

 

PS. Wiem, że odpowiedź jest po czasie ale może ktoś z niej skorzysta. Moje kroki do salonu audio spowodował odtwarzacz CD/DVD z zestawu Pianocraft E600MKII. Włączyłem sobie na nim w/w koncert i nie wytrzymałem. Po paru minutach zapodałem sobie winyl. I to było to. CD-S700 nie gra tak dobrze jak LP, bo jak wiadomo kompakt zawiera sporo mniej informacji niż płyta analogowa ale ten sam koncert brzmi tu zdecydowanie lepiej i nie powoduje bólu uszu... Gdybym nie znał, nie słuchał i nie miał bym płyty winylowych, to bym teraz piał z zachwytu ;-) Więc jeżeli nie znasz, nie słyszałeś i nie masz styczności i nie chcesz mieć płyt winylowych i gramofonu, to będziesz piał z zachwytu ;-)

 

Pozdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

do łupanki tak. Jak włączysz rocka to nie usłyszysz jak wybrzmiewają instrumenty i stereofonia padnie. Będzie później szukał problemu w piecu i kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem ani CD-S300 ani CD-S700 bo zdecydowałem się na CD-N500 i prócz klasycznego CD mam do dyspozycji odtwarzacz sieciowy i radio internetowe ;-) Pewnie taki swego rodzaju kombajn jak CD-N500 z racji tego że to 3 w 1, musi grać słabiej niż taka CD-700, ale ja jestem zadowolony, mimo żę mam słabszy zestaw niż TY teka, bo tylko R-S500 i Maestro S.

Jak masz możliwość to przesłuchaj sobie wszystkie trzy bo może też wybierzesz CD-N500 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

do łupanki tak. Jak włączysz rocka to nie usłyszysz jak wybrzmiewają instrumenty i stereofonia padnie. Będzie później szukał problemu w piecu i kolumnach.

I tu pozwolę się nie zgodzić :) Oczywiście wszystko zależy od reszty sprzętu, ale... Kupiłem S300, podłączyłem obok Yamahy CDX-1060 i Marantza CD50 do Yaqina. Nie wiem skąd mit że stare gra lepiej od nowego, ale S300 pokonała CD50 i CDX-1060. Ponieważ jednak S300 ma troszkę (odrobinę) za dużą górę pożyczyłem od kolego Xindaka a-05 i wszystko zaczęło grać tak jak powinno. Pojawiło się delikatne ocieplenie w dźwięku. A słucham głównie muzyki rockowej. Dziwne natomiast było to, że gdy dałem Lune 7 przy szybkiej muzyce rockowej instrumenty gdzieś tam się zaczęły rozłazić.

Taka była moja przygoda z S300 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominicus:

Jak ci gra Twój zestaw z Maestro S ? Jestem ciekaw Twojej opinii

 

Adam_62949:

Czy przy muzyce klasycznej lub jazzie S300 też lepiej, wg Ciebie gra niż CDX-1060 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Dominicus w yamaha cdn500 nie jest w żadnym aspekcie pomiędzy wersjami odtwarzaczy yamaha cd-s300 i yamaha cd-s700. Model cdn 500 to elektronika( skromna) i co bardzo ważne napęd z modelu cds300, dodano tylko układ, płytkę dla odbioru treści sieciowych.

Cd-s300, jak i cdn500 gra jasno i ma średnio przestrzeni, ale w wielu systemach wystarczy. Zwłaszcza z dobrym dackiem.

Model cd-s700 jak pisał Hadwaoo gra sporo lepiej i ma zupełnie inną budowę od tych trochę tańszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie techniczne do posiadaczy każdego z tych odtwarzaczy. Jak tam wygada kwestia odtwarzani plików z USB? Czy odtwarzacz widzi foldery czy tylko pliki? Czy odtwarza w poprawnej kolejności (zakładając że pliki są opisane 01,02,03 itd.)? Czy czyta i obsługuje indexy płyt CD? Jak z odtwarzaniem CD-R i CD-RW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.