Skocz do zawartości
IGNORED

Zwrotnica Dynaudio Audience 82


OLES

Rekomendowane odpowiedzi

Upgrade zwrotnicy audience 82; czy poza wytypowanymi elementami (kondesatory -82uF, 6,8uF i rezystory 1,8Ohm po stronie sygnału dla kopułki i średniotonowego) jeszcze jakoweś elementy należy uwzględnić przy modyfikacji. Pomijam ofc okablowanie i cewki; z cewkami nie powalcze bo nie znam ich parametrów, a okablowanie oczywiście do wymiany.

Będę wdzięczny za porady w temacie.

 

PS. Ładny rysunek wyskrobałem ?;)

[obrazekLUKASZ-118205_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zmuszacie mnie do ponownego wyjęcia bebechów, niech i tak będzie, sprawdze jeszcze raz, ale schematu nie narysuję, na tym fajnie widać ;)

A może tak ktoś coś powie na temat - jakie jeszcze elementy wchodzą tor sygnału (bo chcę wyeliminowac niepotrzebne koszty związane z wymianą czegoś co służy li tylko i wyłącznie korekcji impedancji etc.)

 

PS. Jakbym się na tym znał to bym się nie pytał. Ot co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oles, nie czepiamy się szczegółów.

Dzięki, że zrobiłeś ten rysunek, mi się przyda, bo sam mam audience 82.

Natomiast z pewnością pomyliłeś średniotonowy z wysokotonowym, gdyż na to wskazują wartości i rodzaj elementów. Nie jest możliwe, aby średnica filtrowana była bardzo wysoko od dołu (kilka uF w szereg z głośnikiem), a wysokie były cięte bardzo nisko (82 uF w szereg z głośnikiem) z dołu i następnie cięte z góry (szeregowa cewka w szereg z głośnikiem).

Co do wymiany elementów, to sam rysunek niewiele mówi na temat jakości elementów fabrycznych, a więc nie wiadomo czy warto i czy efekt będzie adekwatny do kosztów?

Wydaje mi się, że nie warto zmieniać nic w obwodzie kompensującym wooferów (równolegle do głośników kondensator połączony szeregowo z rezystorem). Strata pieniędzy, gdyż koszt kondzia dużej pojemności np. polipropylenowego jest duży.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Zgadza się tego kondzia od niskotonowców zostawiłem w spokoju, co do elementów to fabrycznie są tam kondensatory Philipsy niebieskie MKT zdaje się; kondesatory 2 szt. 82uF to elektrolity Bennic (czy jakoś takoś nie pamiętam), Rezystorki w standardzie - wygladają jak każde (prwawie każde, białawe prostopadłościany, bez nazwy producenta) implementowane w zwrotnicach, wszystkie rezystory 10 Watowe, dotychczas wymienione sostały 2xRezystory 1,8 na Millsy i kondziorki 82uF na SCR MKP - te od średniotonowego jak mówicie;) i tyle.; a w związku z planowaną wymianą okablowania, chciałbym przy okazji wymienic pozostałe newralgiczne elementy. Wiadomo że na pierwszy ogień pójdą kondzie 6,8; ale co jeszcze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety millsy to nie ja wstawiałem - wiec nie wiem jak grało na poprzednich rezystorkach (ale są do wyrzucenia bo wstawione zostały 5Watowe zamiast 10W i że tak powiem z lekka się upiekły:(), po wymianie kondensatorka 82uF - zmiana najwiękasza w wokalach - ładnie bez niepotrzebnych świstów etc.

Proszę jeszcze raz o uwagi czego nie ma sensu ruszać w tej zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

witam

odkopałem wątek;)

czy ktoś może zna wartości cewek (oczywiscie dynaudio 82).

 

PS. na rysunku, który wcześniej wklejałem jest jescze jedna 'skucha', mianowicie zamienione są bieguny w średniotonówce (może komuś się przyda);

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLES, 30 Kwi 2008, 08:44

 

>witam

>odkopałem wątek;)

>czy ktoś może zna wartości cewek (oczywiscie dynaudio 82).

 

wymontuj i pomierz. chyba jedyna sensowna opcja ;)

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.