Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

Zważywszy kiedy zostały zaprojektowane i zbudowane , to wstyd ,ze nie jest o nich głośno w Polsce.

 

Panowie, to trochę nie tak. To nie świat się obraził na LAR, tylko Pan Czyżewski nie za bardzo garnie się marketingu i promocji. Jest typowym inżynierem, nieco introwertycznym i nie za bardzo mu zależy na działaniu pełną parą. Proszę zauważyć, że wzmacniacze domowe to tylko część jego działalności, na co dzień naprawia sprzęty estradowe, bywają u niego muzycy ze swoimi uszkodzonymi piecami itd. Siedzi w swojej pracowni i dłubie. Proszę zobaczyć jak wygląda internetowa strona firmowa. Znajdziecie aktualną ofertę, jakąś galerię, prezentację produktów i filozofii jaka im przyświeca? Jakąś listę sklepów gdzie można posłuchać urządzeń i je kupić? Nic takiego nie ma. Przy takim podejściu najlepszy nawet sprzęt pozostanie w niszy, znany grupce wtajemniczonych. I ubolewam nad tym bardzo, bo LAR to świetne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

To wina "współczesnych" kolumn a nie wzmacniaczy :-)

Czy WINA??? Po co robić wielkie brzydkie kobyły, które można napędzić wzmacniaczem o mocy 5W skoro 100W z tranzystora nie jest problemem a WAF za to jest :)

A o Nazcach w swoim czasie pisał Wojtek Pacuła.

Czytałem recenzję P. Pacuły. Ale to jest tak pozytywnie nastawiony do sprzętu recenzent że ja nie wiem jak go czytać.

Trzeba było posłuchać i zweryfikować własnym uchem.

Przeczytałem recenzję w Highfidelity jeszcze raz i stwierdziłem że jednak słowem dźwięku nie opiszesz. I moje odczucia choć równie pozytywne zamknąłbym w innej opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina, wina - marketing zrobił swoje i żeby było uzasadnienie do produkowania kilkusetwatowych wzmacniaczy robi się odpowiednio trudne kolumny. Ale to temat na inna dyskusję. Niestety Nasci nie miałem okazji posłuchać i jak się właśnie dowiedziałem właściwie słuchaliście jedynej pary - jedynej w sensie takim, że ten model nie jest właściwie produkowany, a to prywatna para pana Eugeniusza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina, wina - marketing zrobił swoje i żeby było uzasadnienie do produkowania kilkusetwatowych wzmacniaczy robi się odpowiednio trudne kolumny. Ale to temat na inna dyskusję. Niestety Nasci nie miałem okazji posłuchać i jak się właśnie dowiedziałem właściwie słuchaliście jedynej pary - jedynej w sensie takim, że ten model nie jest właściwie produkowany, a to prywatna para pana Eugeniusza :(

 

Jak dobrze pójdzie to posłuchasz:)

Podziemie działa.

Z tego co wiem są 2 egzemplarze, co mnie nie dziwi bo 5 lat temu cena mogła szokować.

Ale technologia i konstrukcja jest sprawdzona więc w razie "w"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i par jest więcej - nie pytałem czy jakiekolwiek się kiedykolwiek sprzedały. Może i tak, ale najistotniejsze jest, że nie są obecnie produkowane. A swoją szosą zastanawiam się, czemu p. Eugeniusz zamienił lampę 211 na 845 - osobiście wolę raczej tą pierwszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

najistotniejsze jest, że nie są obecnie produkowane

Jak napisał Dino

Podziemie działa.

Należy się uzbroić w cierpliwość albo przyłączyć do konspiry :)

A swoją szosą zastanawiam się, czemu p. Eugeniusz zamienił lampę 211 na 845

Bo to łatwy wybór nie jest ! Jak z osiołkiem i dwoma żłobami.

Bo raczej nie chodziło o łatwiejszy dostęp lamp do masowej produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, najnowsza wersja LPS-1. W stosunku do poprzedniego zmiana paneli przednich. Rezygnacja z zaokrągleń rogów oraz ścięty rant dookoła frontu. Ponadto pojawił się przełącznik Load oraz wartości (poprzednio było pokrętło). Zmiany też są w środku ale nie znam się na tym więc się nie wypowiem. Brzmienie? Nie miałem możliwości bezpośredniego porównania, ale moim skromnym zdaniem jest lepiej, szczególnie jeśli chodzi o dół pasma. Nowy Knopfler brzmi rewelacyjnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Chcę dołączyć do klubu LARa. Nie wiecie czy mozna gdzieś dostać preamp gramofonowy LAR Phonostage LPS-1 z drugiej ręki? Na nowy będę musiał jeszcze trochę odkładać.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy mozna gdzieś dostać preamp gramofonowy LAR Phonostage LPS-1 z drugiej ręki?

 

Z tym będzie ciężko. Jest to na tyle dobry sprzęt, że do tej pory spotkałem się tylko z jedną odsprzedażą, ktora dotyczyła IA30T.

 

A pisałeś do Pana Czyżewskiego? Bezpośredni zakup powinien być tańszy niż np poprzez salon audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dzieki. Nie wpadlem na to. Jak mozna sie z nim skontaktowac? OK, znalazlem adres mailowy na 1. stronie tego watku.

 

P.S. Slyszalem tego LARa w akcji. Dlugo. Otwiera dzwiek, scene, przestrzen oraz nadaje powietrzu masy.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Slyszalem tego LARa w akcji. Dlugo. Otwiera dzwiek, scene, przestrzen oraz nadaje powietrzu masy.

 

Dokładnie:) Ja pozbyłem sie Grahama Slee na jego rzecz. Nie dość, że tańszy to jeszcze w pełni regulowany i świetnie wygląda. Nie wspominam już o wzmacniaczach, a szczególnie IA30T Mk2, który też posiadam. Zresztą, produkty LAR'a można kupować w ciemno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właścicieli pierwszej generacji LPS-1 informuję, że jest możliwość ich modernizacji do aktualnej wersji. Mój właśnie idzie na szybki zabieg. Poza zmianą płyt czołowych i tylnych oraz przełącznika obciążenia z płynnego na skokowy modyfikacji uległy układy wejściowe, co skutkuje obniżeniem szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości Pana Czyżewskiego mam od dziś u siebie na odsłuchach hybrydę. Co do brzmienia i porównania z IA30T MK2 napiszę później, gdy już jej dłużej posłucham. Natomiast na dzień dzisiejszy mogę tylko powiedzieć, że jest wybornie:)

 

Co do wyglądu to z przedniego panelu zniknęły śruby a powierzchnia jest gładka. Jak dla mnie rewelacja:)

 

Poniżej fotki. Hybryda jest po lewej stronie.

Edytowane przez Octagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zakończę odsłuchy to napiszę. Pierwsze porównania wypadają bardzo dobrze, tzn i lampa i hybryda posiada swój odmienny charakter i oba graja rewelacyjnie. krótko mówiąc kwestia gustu słuchacza, na który się zdecydować:)

 

Przepraszam za brak zdjęć, ale jestem na etapie "wypisywania" się z forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak obiecałem dzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami:)

 

Zacznę może od końca czyli od werdyktu, a ten nie jest jednoznaczny:) Przede wszystkim oba modele wygrywają, natomiast ja osobiście wybrałbym lampę:) Dlaczego oba wygrywają? Bo są rewelacyjne w charakterze brzmienia jakie prezentują. Dlaczego wybrałbym lampę? Bo bardziej pasuje do mojego charakteru. Z natury jestem konserwatystą, słucham głównie jazzu, kobiecych wokali i nieśmiertelnych Pink Floydów. Do takiej muzyki lampa jest wspaniała, dokładnie lampa Pana Eugeniusza Czyżewskiego. Hybryda oczywiście ten rodzaj muzyki odtwarza/wzmacnia równie rewelacyjne, ale w innym charakterze, który na początku wydaje się być nawet bardziej atrakcyjny. W miarę jednak słuchania, człowiek po pierwszym zachwycie zaczyna szukać w słuchanej muzyce tego charakteru, którego łaknie i ja ten charakter odnalazłem ponownie w lampie.

 

Ostateczne porównanie zrobiłem na albumach Agi Zaryan, Tomasza Stańko,Pink Floyd i The Doors.

 

Aga Zaryan i Tomasz Stańko wypadają lepiej na lampie, natomiast Pink Floyd i The Doors na hybrydzie. Dlatego też napisałem, że oba

wzmacniacze wygrywają, ale werdykt nie jest jednoznaczny. W związku z tym, że więcej słucham jazzu wybieram lampę, chociaż Pink Floyd na lampie jedynie traci trochę z ekspresyjności, można powiedzieć, że temperament jest nieco przygaszony. Najsłabiej wypadają Doorsi, ale nie wiem czy to nie jest kwestia realizacji. Natomiast na hybrydzie najlepiej wypadli właśnie Floydzi i Doorsi, czyli charakter bardziej rockowy, szybki. I takie własnie są te wzmacniacze.

 

Hybryda: dźwięk bardzo szczegółowy ale nie analityczny, plastyczny, energetyczny, zrównoważony, żadne z pasm nie wybija się na pierwszy plan, bas sprężysty, szybkie tempo, scena szeroka. Ideał do art rocka, rocka, pewnie i do pop'u. Klasyka świetnie na nim brzmi. Moc tranzystora jednak czasami jest niezbędna. Bez problemu napędzi każde kolumny. Reasumując, dźwięk jest żywy, szczegółowy, ale nie pozbawiony bezduszności, bardzo plastyczny z zaznaczonymi granicami, ale jednocześnie miękko się przenikającymi. Moim zdaniem wzmacniacz jest dla młodszego odbiorcy, który żyje nieco szybciej niż "starsi" koledzy:) Jest też urządzeniem bardziej wszechstronnym w zakresie różnych gatunków muzycznych. Wzmacniacz dla osób, które szukają swego charakteru w muzyce.

 

Lampa: dźwięk tak samo szczegółowy, ale bardziej zaokrąglony niż w hybrydzie, bardziej miękki, całkowity brak analityczności w pozytywnym tego słowa znaczeniu (nie stawiam znaku równości pomiędzy słowami szczegółowy i analityczny). Dźwięk jest uspokojony, zrównoważony, dojrzały. Scena szeroka, trójwymiarowa, Bas mięsisty, ale nie "misiowaty", granice sprężystości zaznaczone, ale delikatnie na końcach rozmyte. Dźwięk z rozmachem. Świetnie oddaje charakterystykę poszczególnych instrumentów. Przede wszystkim wspaniała plastyka dźwięku i rozmach. Sprzęt dla wymagającego słuchacza, który nie zadowala się podkolorowaniem dźwięku tylko jego jak najlepszym odtworzeniem/wzmocnieniem. Tu już jest potrzebna dojrzałość muzyczna i doświadczenie, staż:)

 

 

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.

 

W sumie jedno zdjecie hybrydy bez srub na froncie moge wrzucic:)

post-33627-0-23965300-1386096654_thumb.jpg

Edytowane przez Octagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy opis wrażeń, dziękuję Octagon.

Przymierzam się do wypożyczenia hybrydy na odsłuch i do porównania z moim IA 30T mk2.

Interesuje mnie jak to wypadnie z muzyką symfoniczną i operą.

Czyli jest szansa na przeczytanie kolejnych wrażeń, tym razem z innym repertuarem. Ahaandrzej - jeżeli oczywiście dasz się uprosić.

 

Ps.

Zachęcony Twoim doświadczeniem LAR + Bitofon, zapytałem producenta o ten ostatni. Z tego co zrozumiałem, Bitofon nie będzie już produkowany - chyba ma to związek z decyzją Philipsa o zaprzestaniu produkcji używanego tu napędu. Szkoda, wielka szkoda. O Bitofonach z drugiej ręki nie słychać. Trzeba szukać.

 

 

Macie jakiś faworytów na źródło do LAR'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.