Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hatori77

IA30T to chyba w pełni lampowy wzmacniacz a Hegel 80 i 200 to tranzystorowe wzmacniacze. Słuchałem hegla 80, 160 i 200 i to zupełnie inne brzmienie w prównaniu do LARa. Mam natomiast podobne wrażenie jak Twoje i jak na razie moja droga doprowadziła mnie do IA 120H.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel to nie jest zły sprzęt i może nie powinienem porównywać lampy do tranzystora ...ale , cóż LAR posiada to coś co przyciąga na długie godz. odsłuchu Magię .

Oczywiście, jak ktoś podłączy gówniany sprzęt i kable ...a potem wzmak skrytykuje ...to niech pier...dolnie się o kant stołu .

A znam takich ..tanie dvd za 200 zł ...i kabel za 15zł /m...porażka .

Tydzień temu był u mnie kumpel-twardy niedowiarek i typ który wie najlepiej ...kupił sobie Baltlaba Endo .

Tylko po co kupił ten sprzęt? ...skoro kabel z Media M gra tak samo jak jakiś tam audiofilcowy ...

Miałem akurat kable Sevenrods seria ROD3. No i podłączyłem najpierw jego wzmak jakimś tanim shitem (głośnikowe i rca ) ..i gra ...potem LAR i też gra :-)

Ale zapodałem Sevenrods i...o kużwa aż mało nie wyskoczył z butów ,że jego sprzęt tak zagrał-poprawa jakości o jakieś 30-40 procent( to bardzo dużo) ...we wszystkich aspektach w porównaniu do tanich kabli marki shit .

Potem zapodałem LAR ia-30T mk2...i padło tylko pytanie od kolegi gdzie mogę kupić ten wzmak ?

Dalej nie będę komentował .

A Hegel ...cóż sam myślałem o nim jako drugi sprzęt do innego mieszkania ...tranzystorowy . Ale hmm raczej nie .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wątek jest bardzo ciekawy ( przynajmniej dla mnie ) dotyczący Lara i Hegla . Bowiem zestawiłem Hegla Hd25 z LAR IA-30T mk2 . Ale , bardziej mnie interesuje wcześniejsza Pana wypowiedź na temat drabinki rezystorowej Khozma w LARze , korzyści z jej zamontowania są jasne . Mam zamiar zrobić to samo , zastanawia mnie jaki był zakres (i czy w ogóle) przeróbek we wzmacniaczu , jest tam trochę mało miejsca .

Jeszcze a propos wzmacniaczy Hegla - dla mnie ich dźwięk jest sterylny to jedyne słowo ,które znajduję , choć możliwość korekty dźwięku jest duża ..

 

W integrze zmieści sie jedynie drabinka Khozmo bez sterowania z pilota, mi to nie przeszkadzało, Jacek (Oley) pisał, parę postów wyzej, że da się z tym żyć. kwestia wyboru, ja wybieram poprawę dźwięku, czasami troche sportu sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa dorobić w LAR IA 30 MKII z 2015 roku poza preampem na dwie lampy, regulację wyjścia 4-8-16 Ohm?

Czy gdybym chciał zastosować drabinkę zamiast Alpsa to muszę ją zakupić i wysłać razem z wzmacniaczem do Pana Czyżewskiego?

 

Jest taka szansa. Szacunkowo wymiana preampa na nowy model wynosi 10% ceny za jaką kupiłeś urządzenie, regulacja wyjścia wiąże się z wymianą traf głosnikowych i to daje koszt w okolicach 15%. Co do drabinki Khozno najlepiej rozmawiać z bezpośrednio z właścicielem - Arek jest bardzo sympatycznym i rzeczowym gościem, rabat dostaniesz jak powolasz się na forum AS, tę kewstię już z nim kiedyś omawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W integrze zmieści sie jedynie drabinka Khozmo bez sterowania z pilota, mi to nie przeszkadzało, Jacek (Oley) pisał, parę postów wyzej, że da się z tym żyć. kwestia wyboru, ja wybieram poprawę dźwięku, czasami troche sportu sie przyda ;)

Kuba pisze samą prawdę. Powiem więcej, pilot jest zbędny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zycie_to_gra dzięki za info. Mailowałem do Pana Czyżewskiego ale mail nie dotarł. Z efektu wymiany preampa chyba wszyscy są zadowoleni i chyba warto to zrobić. Natomiast co do wymiany traf głosnikowych to mi raczej chodzi o bezpieczeństwo użytkowania bo moje kolumny mają impedancję równe 4 ohmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapisuję się do klubu z moim LAR IA30....... To mój pierwszy wzmacniacz lampowy!

i na początek dwa pytanka:

- co pokazują dwa okrągłe okienka na froncie urządzenia :-)

- wzmacniacz mam postawiony na półce o wysokości 20cm. Grzeje się od góry dość sporo. Ale chyba musi się grzać bo same lampki generują ciepło? Czy taka wysokość półki jest odpowiednia do tego wzmacniacza?

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Witaj w Klubie.

- te dwa wskazniki pokazuja poziom wysterowania sygnalu NA WEJSCIU do sekcji przedwzmacniacza, czyli sygnal ze zrodla.

- co do "luzu" nad wzmacniaczem - mialem podobnie jak TY, czyli 55mm przestrzeni nad gorna scianka LARa. Po 3-4h grania gruby i ciezki blat pod gramofony grzal sie niemilosiernie od spodu. Po 6h grania byl cieply przykladajac dlon od gory. A to 22kg blat z 39mm MDFu, ktoremu blizej do izolatora, anizeli przewodnika. Madrzy ludzie powiedzieli, ze LAR jest tak zbudowany, ze znioslby takie warunki pracy, jednak to utrudnione odprowadzenie ciepla nie dawalo mi spokoju i zastosowalem wentylator, ktory dmuchal w szczeline. Rozpraszal to cieplo skutecznie, ale to rozwiazanie mialo dwie zasadnicze wady: 1) sluchac go bylo podczas wieczornych cichych odsluchow, 2) wzniecal wszechobecny audiofilski kurz, co po jednej dobie bylo dokuczliwe.

Pozostalo jedno rozwiazanie - przeciecie plyty "na pol" i posadowienie LARa pietro nizej. Z 55mm luzu zrobilo sie 219mm i teraz cieplo odprowadzane jest praktycznie tak samo jakby wzmacniacz stal na gornej polce/blacie.

 

Moim zdaniem warto dac LARowi wiecej przestrzeni. Pomysl sobie co bedzie jak przyjdzie lato i upaly, chyba ze masz w domu klimatyzator. Zauwaz ze u mnie dostep swiezego powietrza byl bardzo dobry, bo to nie typowa wneka z dechami bo bokach (i co czesto gorsza - tez decha z tylu) tylko przeszkoda w postaci blatu wspieranego punktowo w trzech miejscach. Mialem pomysl aby wycinac okienko tzw. rewizyjne w blacie ale cieple powietrze nagrzewaloby mi gramofon, wiec to rozwiazanie szybko wypadlo z listy pomyslow.

post-49078-0-64566500-1492839424_thumb.jpg

post-49078-0-43092000-1492839446_thumb.jpg

post-49078-0-18111800-1492839473_thumb.jpg

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam. Zapisuję się do klubu z moim LAR IA30....... To mój pierwszy wzmacniacz lampowy!

i na początek dwa pytanka:

- co pokazują dwa okrągłe okienka na froncie urządzenia :-)

- wzmacniacz mam postawiony na półce o wysokości 20cm. Grzeje się od góry dość sporo. Ale chyba musi się grzać bo same lampki generują ciepło? Czy taka wysokość półki jest odpowiednia do tego wzmacniacza?

 

pozdrawiam serdecznie

 

Co napędzasz tym zacnym urządzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy LAR wersji hybrydowe, z dwoma lampami próbował zmienić je na 6n6p.

Podejrzewam, że raczej nikt. Dlatego miałbym prośbę do Jakuba o to by zapytał w naszym imieniu Pana Eugeniusza czy można w hybrydzie zastosować takie lampy i w ogóle jakie można zastosować zamienniki. Oczywiście można samemu zadzwonić do konstruktora ale sami wiemy że Jakub ma świetny kontakt z Panem Eugeniuszem i i pewnością odpowiedź będzie szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie zmiany całego systemu. Przechodzę na lampę i do niej muszę dopasować resztę. Kolumny chcę kupić Spendory lub Vandersteen 1 lub najlepiej 2. Ktoś posiada taki duet?

 

Widzę, że masz starszą wersję wzmacniacza, jeszcze bez logo i ze śrubami na froncie. W sumie to nic, bo to nadal świetny wzmacniacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zdjąłem pokrywę i wyjąłem wszystkie lampy. Wytarłem je z kurzu i przeczyściłem piny. Miałem taki objaw, że grając głośno pojawiały się zniekształcenia na wokalach i gitarach. Podejrzewałem, że albo lampy padają albo mam jakieś zakłócenia w sieci. Zamówiłem nawet na próbę listwę Tomanka z DC blokerami. Na szczęście czyszczenie pinów lamp pomogło.

O przeróbce przedwzmacniacza myślę ale próby wysłania maila do konstruktora spełzły na niczym - undelivered!

 

A co do lamp to spisałem następujące pozycje:

1X Electro Harmonix 12BH7AEH

2X SOVTEK 12AX7LPS

4X Electro Harmonix 6CA7EH

 

Macie pomysł czy jakaś podmianka byłaby korzystna w rozsądnej cenie i bez korekcji napięć?

Edytowane przez leski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na etapie zmiany całego systemu. Przechodzę na lampę i do niej muszę dopasować resztę. Kolumny chcę kupić Spendory lub Vandersteen 1 lub najlepiej 2. Ktoś posiada taki duet?

Nie wiem czy masz Hybryde Czy samą lampę jeśli lampę Vandersteen 2 raczej sobie odpuść mam V2 i podłączałem pod moją lampe i nie dawał rady wzmak odnośnie V2 to sa fajne kolumny ale raczej potrzebują mocy ja miałem do nich AUDIO REASERCH D-100A jakieś 100W i mogło być więcej. V2 poszły do piwnicy i czekają na lepsze czasy, może na hybryde ;) Ja gram na Harbetah shl5 i początki były ciężkie i właściwie przeszedłem przez "audiofilskievoodu" by teraz cieszyć się muzyką. o Vandersteen 1 czytałem dużo dobrych opinii i może to być dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem, że albo lampy padają albo mam jakieś zakłócenia w sieci. Zamówiłem nawet na próbę listwę Tomanka z DC blokerami.

Listwy tomanka używam i jeśli byś miał zakłócenia na sieci to na pewno je wychwyci ale jak podłączysz do niej wzmacniacz to wsłuchaj się czy czasem nie ma negatywnego wpływu na dźwięk..

Macie pomysł czy jakaś podmianka byłaby korzystna w rozsądnej cenie i bez korekcji napięć?

Electro Harmonix 12BH7AEH na 6H30P ; wiąże się ze zmiana płytki u pana Konstruktora nie pamiętam kosztu.

2X SOVTEK 12AX7LPS nie znam tych lamp

4X Electro Harmonix 6CA7EH chyba najlepsze lampy jeśli chodzi stosunek jakości do ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapisuję się do klubu z moim LAR IA30....... To mój pierwszy wzmacniacz lampowy!

 

Witaj w klubie!

 

Czy ktoś z posiadaczy LAR wersji hybrydowe, z dwoma lampami próbował zmienić je na 6n6p.

Podejrzewam, że raczej nikt. Dlatego miałbym prośbę do Jakuba o to by zapytał w naszym imieniu Pana Eugeniusza czy można w hybrydzie zastosować takie lampy i w ogóle jakie można zastosować zamienniki. Oczywiście można samemu zadzwonić do konstruktora ale sami wiemy że Jakub ma świetny kontakt z Panem Eugeniuszem i i pewnością odpowiedź będzie szybsza.

 

Przpraszam, trochę mnie nie było. Z Eugeniuszem się rozmineliśmy, wraca 8 maja, każdemu troche urlopu się nalezy.

Jak wróci, zapytam, i dam znać co z lampkami. Choć moim zdaniem w hybryydzie nie byłby to krok w przód.

Ewidentną poprawę daje zamiana na 6n30p-DR, takie miałem u siebie i takie ma też Przemek (Bary).

Niestety tu cena jest spora i chyba jedyne pewne źródło to BAT audio.

Tak się składa, że mam monobloki i przedwzmacniacz Pana Czyżewskiego na testach od jakiegoś miesiąca, i jeżeli zostanie u mnie to w przedwzmacniaczu są 4 lampy 6n30p, dwie mają duży wpływ na dźwięk, pozostałe raczej marginalny. Sam będę więc zamawiał, pewnie i Eugeniusz się skusi, jeżeli chcesz zrobimy większe zamówienie, może coś z ceny spuszczą :)

 

Oficjalnie potwierdzam członkostwo w klubie. Zakupiłem LAR 30 MK II używany z 2013 roku.

 

Witaj w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy tomanka używam i jeśli byś miał zakłócenia na sieci to na pewno je wychwyci ale jak podłączysz do niej wzmacniacz to wsłuchaj się czy czasem nie ma negatywnego wpływu na dźwięk.

 

Ostatnio robiłem u siebie jeszcze raz próbę w zakresie podłączenia LAR'a do listwy Tomanka wraz z pre gramofonowym vs bezpośrednio do ściany. Z Tomankiem za każdym razem było lepiej, ale to tylko moje doświadczenie, subiektywne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.