Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Poszukuję wzmacniacza do monitorów które udało mi się kupić mianowicie Monitor Audio PL100 , wiem ,że w tej cenie są lepsze , ciekawsze i może jeszcze coś innego , ale to co mnie się w nich podoba to ich wygląd , może to jest dla niektórych śmieszne , ale uważam , że sprzęt nie zawsze gra , ale zawsze stoi w pokoju i estetyka jest bardzo ważna. Poszukuję wzmacniacza który je napędzi mają 84db i 4 ohm . Obecnie mam lampę na el84 2x17w i widzą ,że niestety nie jest w stanie ich napędzić. Przeczytałem o wzmacniaczach LAR i bardzo mnie zaciekawiły. Pięknie wyglądają i co najważniejsze są polskie. Pytanie jest następujące , czy lampa lub hybryda rozjaśnia górę , jeśli tak to muszę odpuścić , bo w tych monitorach jest wstęga i góra jest bardzo eksponowana. Oczywiście można pójść i pożyczyć sprzęt , jednak wolę zapytać na forum i dostać info , a dopiero później pójść do sklepu i pożyczyć. Reszta toru to Oppo 105 , kable głośnikowe Equilibrium Piece of Heaven , ic Bazodrut Killer.

Z góry dziękuję za informacje

 

Witaj, ciekawe monitory, coś bardzo rzadkiego, pierwszy raz widzę na oczy.

 

Z taką skutecznością, tak jak pisze kolega wyzej, raczej hybryda.

 

Nie rozjaśnia góry, nic z tych rzeczy, ale też nie chowa jej za kotarą. Gdyby okazało sie za dużo tego "otwarcia" w Twoim torze akurat z tym aspektem nie ma problemu, można w łatwy sposób lekko ją wcofać, tak aby przekaz z Twoją wstegą był spójny z resztą pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli nie podepniesz, to się nie dowiesz czy ten wzmacniacz uciągnie kolumny ;)

 

Oprócz skuteczności, która wygląda zniechęcająco, należałoby przyjrzeć się charakterystyce impedancji. Jeśli producent nie pochwalił się, to może Andrzej Kisiel zmierzył te kolumny na łamach swojej strony www z testami sprzętu. Na szybko widzę, że to 6 omowe zestawy, ale wykresu impedancji niestety nie znalazłem.

 

Hybryda podpasuje w ciemno, nawet ta "stara" 120-stka. Pamiętam jak majtnęła moimi ówczesnymi Sonusami Faber 84dB, 6 ohm ze spadkiem do 4,5 ohma (potencjometr byl ledwo co obrócony ze stanu min.) i grało żwawo z dość mocnym basem.

 

Co do IA-30MKII podpiąbym - w audio zdarzają się różne cuda ;)

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jednak będę pożyczał i hybrydę i lampę , w Warszawie to chyba tylko Nautilus ma to ?

A dane o technicznej stronie mam tylko z tego testu pana Kisiel. Sam tego nie mam czym sprawdzić i niestety nie umiem. :):)

Edytowane przez Bigmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/195-monitor-audio-pl100

 

Dobra, wczytalo mi te strone. 85dB oraz impedancja 4 omowa. Nowe wersje IA 30MKII maja selektor wyboru impedancji 4/8/16 omów, zatem 4 omowe tez "konsumuje". Impedancja jest dosc "porwana" w gore. Ale to sa wyniki pomiarow. Najlepiej wypozyczyc, podpiac i sluchac.

 

IA-30MKII z powodzeniem wysterowuje moje obecne Yamahy NS-1000M (rowniez poprzednie NS-590) oraz kilka par innych kolumn ktore mam w swojej kolekcji, co prawda 8 ohmowych z malymi spadkami impedancji. Uwazam, ze jest bardzo dobrze. Zauwaz ze obie pary Yamahy maja berylowe kopulki wysokotonowe (1000M ma prawie 90 milimetrowa berylowa kopule sredniotonowa) i gory nie brakuje. Nie jest jej rowniez zbyt duzo. Ciekawe rzeczy dzieja sie na berylowej srednicy. Na szczescie ujarzmilem ja dosc skutecznie piecem lampowym na EL34, bo na tranzystorach dzieja sie rzeczy niesamowite, zwlaszcza na poteznych poziomach glosnosci. Kolumny sa cholernie bezlitosne dla toru audio.

 

Tak, w Warszawie jest dystrybutor sprzetu LAR. Polecam wypozyczyc oba klocki. Jesli natomiast nie znosisz kompromisow, to uderzaj w najnowsza koncowke lampowa 100 100. Wtedy tylko uwazaj, zeby nie wypluło przetworników na zewnątrz. Daj koniecznie znać, jakie odczucia z przyszlych odsluchow.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o 100 100 tutaj , ale nie widziałem tego sprzętu , no i cena nie znana :( , na głośności mi nie zależy , bardziej na barwie dzwięku. śłucham raczej spokojnej muzyki , ale czasami są zapędy do młodości i ACDC też czasami chcę puścić :):)

Edytowane przez Bigmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o 100 100 tutaj , ale nie widziałem tego sprzętu , no i cena nie znana :( , na głośności mi nie zależy , bardziej na barwie dzwięku. śłucham raczej spokojnej muzyki , ale czasami są zapędy do młodości i ACDC też czasami chcę puścić :):)

 

Bo to jest prototyp w chwili obecnej, ale Eugeniusz już pracuje nad poprawkami i ostateczną formą, aby niebawem pojawił się w sprzedaży.

Nie wiem czy będzie to końcówka mocy, czy integra, ale wiem, że u mnie zostanie na dłużej.

 

Jeżeli chcesz posłuchać jak gra zapraszam do Wrocławia. W tym tyg. byłem dwa razy w Wawie, raptem 2,5h drogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na nowość Sz.P Czyżewskiego .

Co do lampy- miała problem z napędzeniem Tannoy Precision 6.2 LE .

Cały czas czuć było ,że można troszkę lepiej .

Ale ponoć te kolumny mają niezłe spadki na impedancji .

Mimo to lampka to wspaniały wzmacniacz , ale potrzebuje dobrego wsparcia od sprzętu towarzyszącego .

POZDRAWIAM wszystkich użytkowników LAR i czekam na nowości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Po 4 na kanał, ale to zupełnie inna konstrukcja niz IA-30mk2, co słychać dość wyraznie.

Zreszta wpadniesz i sam ocenisz mam nadzieję ;)

No i była okazja by posłuchać pieca 100 100. W zasadzie Kuba wszystko pieczołowicie opisał w poście #1152.

W kilku słowach powiem, że to bardzo dojrzałe, klasowe granie. Lekkie, niewymuszone, zwiewne, całkowicie oderwane od kolumn. Bardzo dobrze wzmacniacz dogaduje się z kolumnami. Piękne damskie wokale, intymne, aż włosy stanęły mi dęba! Podobał mi się również bas. Masywny, dociążony, przede wszystkim wielobarwny w zależności od nagrania. W wielkim skrócie - gra to zacnie, z przyjemnością się słucha.

 

Miło mi było poznać współkompanów dzisiejszej "podróży". Nie dało się nudzić w tym doborowym towarzystwie, co więcej - śmiechu było co nie miara. Mam nadzieję chłopaki że żyjecie i macie się dobrze :D Pozdrowienia dla Łukasza, drugiego Łukasza, Filipa i gospodarza Domu - Jakuba :) Dzięki za kolejny miło spędzony czas.

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia na szybko. Wczoraj przyjechał.

Lar na zimno jest surowy. Co nie dziwi. Grał się cała noc. Dziś rano....

To gładki, płynnie grający wzmak. Czuć zapas nocy. Słucha się go bezstresowo.

W porównaniu do Octave:ubozsza barwa, słabiej rozwinięta gora, ale środek i dół nie odstaje zasadniczo od Niemca. Separacja chyba lepsza u Niemca. I taka jakaś większa namacalnosc.

Chyba chodzi o to że Octava ma niższy poziom szumów własnych i dlatego szczegółowosc i fakturowanie dźwięków jest na wyższym poziomie.

No i wzmacniacz słuchawkowy. Zajebisty. Bardziej mi się podoba niż w Lebenie 300xs.

Jak by nie patrzeć LAR jest bardzo dobrym wzmakiem. To moja pierwsza przygoda w domu z tą manufaktura.

Może gdybym nie miał u siebie Octavy to skusilbym się na tego polaczka ;) zreszta zobaczymy. To początek.

Miałem też kiedyś Leeme Tucanę na odsłuchu. I napewno nie była lepsza od Octavy. Zresztą od Lara też raczej nie.

To tak na szybko. Jeszcze posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i była okazja by posłuchać pieca 100 100. W zasadzie Kuba wszystko pieczołowicie opisał w poście #1152.

W kilku słowach powiem, że to bardzo dojrzałe, klasowe granie. Lekkie, niewymuszone, zwiewne, całkowicie oderwane od kolumn. Bardzo dobrze wzmacniacz dogaduje się z kolumnami. Piękne damskie wokale, intymne, aż włosy stanęły mi dęba! Podobał mi się również bas. Masywny, dociążony, przede wszystkim wielobarwny w zależności od nagrania. W wielkim skrócie - gra to zacnie, z przyjemnością się słucha.

 

Miło mi było poznać współkompanów dzisiejszej "podróży". Nie dało się nudzić w tym doborowym towarzystwie, co więcej - śmiechu było co nie miara. Mam nadzieję chłopaki że żyjecie i macie się dobrze :D Pozdrowienia dla Łukasza, drugiego Łukasza, Filipa i gospodarza Domu - Jakuba :) Dzięki za kolejny miło spędzony czas.

 

Bardzo się ciesze, że moglem Was poznać. Żałuję, że nie było możliwości posiedzieć dłużej, bo towarzystwo było wybornie :) Do następnego panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na nowość Sz.P Czyżewskiego .

Co do lampy- miała problem z napędzeniem Tannoy Precision 6.2 LE .

Cały czas czuć było ,że można troszkę lepiej .

Ale ponoć te kolumny mają niezłe spadki na impedancji .

Mimo to lampka to wspaniały wzmacniacz , ale potrzebuje dobrego wsparcia od sprzętu towarzyszącego .

POZDRAWIAM wszystkich użytkowników LAR i czekam na nowości :-)

 

Dziękuję za ten wpis, cieszę się, że pomimo niedostatków mocowych potrafiłeś pozytywnie ocenić wzmacniacz.

Również pozdrawiam, a nowości, już wkrótce ;)

 

No i była okazja by posłuchać pieca 100 100. W zasadzie Kuba wszystko pieczołowicie opisał w poście #1152.

W kilku słowach powiem, że to bardzo dojrzałe, klasowe granie. Lekkie, niewymuszone, zwiewne, całkowicie oderwane od kolumn. Bardzo dobrze wzmacniacz dogaduje się z kolumnami. Piękne damskie wokale, intymne, aż włosy stanęły mi dęba! Podobał mi się również bas. Masywny, dociążony, przede wszystkim wielobarwny w zależności od nagrania. W wielkim skrócie - gra to zacnie, z przyjemnością się słucha.

 

Miło mi było poznać współkompanów dzisiejszej "podróży". Nie dało się nudzić w tym doborowym towarzystwie, co więcej - śmiechu było co nie miara. Mam nadzieję chłopaki że żyjecie i macie się dobrze :D Pozdrowienia dla Łukasza, drugiego Łukasza, Filipa i gospodarza Domu - Jakuba :) Dzięki za kolejny miło spędzony czas.

 

Dziękuję, jak dobrze wiesz, zawsze jesteś mile widziany, cieszę się, że znalazłeś czas na odsluchy i spotkanie mimo obowiązków rodzinnych.

 

PS. Żyjemy i mamy się dobrze, ;)

 

Wrażenia na szybko. Wczoraj przyjechał...

 

Bardzo cenię Niemieckie Octave, wzmacniacze nieco mniej, preampy uważam za wybitne.

Niemniej jednak V70 to znakomite urządzenie,wycenione na 22tys, zdecydowanie jest warte swojej ceny.

 

I choć Niemiecka integra porusza się bardziej w domenie lampowej, co tłumaczy ciekawszą barwę od hybrydy, to te urządzenia dzieli cenowa przepaść, cieszy mnie więc to porównanie, i brak tak często opisywanego na różnych forach lania, różnicy klas itp.

Mocno stapasz w swoich opiniach po ziemi, to się ceni. Podrawiam serdecznie.

 

LAR 100 100 co to? Na stronie nic nie ma o tym produkcie a Wy już słuchacie???

 

Cuda Panie ;)

 

Bardzo się ciesze, że moglem Was poznać. Żałuję, że nie było możliwości posiedzieć dłużej, bo towarzystwo było wybornie :) Do następnego panowie!

 

Bardzo się cieszymy, że wpadłeś, towarzystwo nieprzypadkowe, twarze i nastawienie przyjazne to i atmosfera sprzyjająca ;)

Trzeba pomyśleć o cyklicznych spotkaniach, miejsca może niewiele, ale sprzętu do posłuchania i testowania cała masa !

 

Apropo sprzętu, mocno liczymy na kolejne udane konstrukcje, które zabierzesz ze sobą ! Dzieki.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miłe spotkanie. Koniecznie trzeba powtórzyć!

 

O to nie musisz się martwić, grono tylko będzie sie powiększać, dużo pozytywnych melomanów mamy w Stolicy Dolnego Śląska i okolicach, warto poznać się nawzajem, bo każdy spore ilości lekcji odrobił i wiele ciekawego ma do powiedzenia w temacie audio ;)

Dziękuje za obecność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za manufakturę LAR szkoda ,że tak mało firma rozreklamowana .

Kolega mnie tak ostatnio zapytał ...dlaczego nie ma żadnego filmiku na YouTube ( może warto, aby ktoś coś umieścił w dobrej jakości ).

Co do Octave napiszę tak ...nie słuchałem ,ale wierzę ,że jest to bardzo dobry w swojej klasie wzmak ...ale ...i tu jest ale .

Po pierwsze :

- nie jest powiedziane ,że LAR nie może być" lepsiejszy" od Octave ponieważ nie znamy wszystkich jego możliwości i konfiguracji z innymi sprzętowymi cackami .

Może się okazać ,że gdy odpowiednio dobierzemy sprzęt towarzyszący i kable zagra jak milion dolarów ...choć jest tańszy ...i w pewnej konfiguracji wygra z Octave .

Chociażby np. ...właśnie Leema Tucana 2 w takiej odpowiedniej konfiguracji ...rozwalił Hegla 360 i jeden z modeli Accuphase ...a kurde nie napiszę jaki ...bo lubię firmę i nie chce psuć opinii.

W porównaniu do IA 30 T MK2 ...to inne brzmienie ....i nie chce rozpatrywać co lepsze a co gorsze ...potężna moc kontra ...mała ale jara :-)

- po drugie ...jak potencjalny nabywaca IA 30T mk2 zainwestuje dodatkowo w drugą lampkę w pre , potencjometr w khozmo , dołoży lampy 6CA7-T II PSVANE Gold , wymieni gniazdo zasilające na FI-09G

i głośnikowe na WBT-0703 Cu Nextgen i dorzuci koniecznie filtr Tomanka to gwarantuje ,że sprzęt wskoczy na o wiele wyższy poziom .

Ktoś powie wariat ...jakie koszta to przecie ...hmmm...taa- wariat, ale jak posłuchasz to zrozumiesz ...jaki potencjał jest w LAR :-)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez hatori77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatori77 - absolutnie się z Tobą zgadzam :)

 

Miałem dużo droższych wzmacniaczy niż LAR, i od wielu lat cieszę się właśnie produktami tej Firmy, nie mówię, że są najlepsze na świecie, ale pewny jestem że w swojej cenie i nie tylko (dla mnie) nie mają czego się obawiać na naszym i zachodnich rynkach.

 

Bardzo fajnie to napisałeś, cieszę się, że jesteś tak zadowolonym uzytkownikiem, sprawdzę przy najbliższej okazji Twoje pomysły, bo wydają się być konkretne i przemyślane. Jedna tylko uwaga - dwie lampy są w standardzie zarówno w hybrydzie jak i lampie. Co do Khozmo - rewelacyjny jest ten potencjometr i to z Polski !

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potencjalny nabywaca IA 30T mk2 zainwestuje dodatkowo w drugą lampkę w pre , potencjometr w khozmo , dołoży lampy 6CA7-T II PSVANE Gold , wymieni gniazdo zasilające na FI-09G

i głośnikowe na WBT-0703 Cu Nextgen i dorzuci koniecznie filtr Tomanka to gwarantuje ,że sprzęt wskoczy na o wiele wyższy poziom .

No to mnie hatori77 podbudowałeś ! Co prawda mam 120 H, ale Khozmo jest, Tomanek jest , dwie lampy w pre są, terminale głośnikowe miedziane są / CMC / , kurczę tylko gniazdo sieciowe standardowe ...ale tak na serio, to korzystne zmiany, nie żałuję dodatkowych kosztów.

Przy okazji - jakie kolumny dobrze współpracują z hybrydami LAR ? Przedział cenowy 7-10 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie hatori77 podbudowałeś ! Co prawda mam 120 H, ale Khozmo jest, Tomanek jest , dwie lampy w pre są, terminale głośnikowe miedziane są / CMC / , kurczę tylko gniazdo sieciowe standardowe ...ale tak na serio, to korzystne zmiany, nie żałuję dodatkowych kosztów.

Przy okazji - jakie kolumny dobrze współpracują z hybrydami LAR ? Przedział cenowy 7-10 tys zł.

 

Słyszałem i mogę polecić Audio Academy Rhea .

Kolega z tego forum ma taki set i jest zadowolony.

Podpowiadam taki wybór piękne wokale naturalne

bas barwny kontrolowany nisko schodzący z

delikatną ale szczegółowa góra ( nie ostra )

koniecznie sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - jakie kolumny dobrze współpracują z hybrydami LAR ? Przedział cenowy 7-10 tys zł.

Ja w zeszłym roku zmieniłem Castle Knight 5 na Pylon Emerald HF i jestem bardzo zadowolony. Scena, barwy, rozdzielczość wszystko jest na wysokim poziomie. Co prawda mój LAR jest w podstawowej wersji, ale może w przyszłości doczeka się upgrade albo przejdę na wersję 200h. Co do kolumn zakończyłem poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.