Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

MacIntosh ma charakterystyczny i rozpoznawalny wygląd-kawał historii,jednym może pasować innym nie, ale designerzy tego modelu chyba pochodzą z Chińskiego bazaru.

Octagon, a Mac byl wygrzewany odpowiednią ilość godzin ?

 

Mi ta hybryda bardzo się podoba. Co do wygrzewania to nie wiem ile czasu grała, tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć do klubu z przedwzmacniaczem LAR LPS-1.

I od razu pytanie do kolegów.

Doczytałem, że bez traf to Pre dobre głównie do wkładek MM.

Z jakimi wkładkami najlepiej się Wam sprawdzał?

Słyszę, że jest dość dociążony i przestrzenny - bardzo mi się to podoba.

Czyżby lubił się z dokładnymi i precyzyjnymi wkładkami?

Ortofon OM 30 czy też coś innego?

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to pre przez bardzo długi okres czasu. Jest to bardzo dobre pre w swoim zakresie cenowym, a nawet i wyższym. Porównywałem z pre graham slee gram amp 2 se, pro-ject tube box se II czy lejonklou slipsik. Za każdym razem było lepiej na LPS-1. Dopiero ZNACZĄCA różnica był słyszalna z pre Linn Uphorik i RCM Sensor 2. A że Sensor 2 rozgromił droższego Linna, to też i ostatecznie u mnie został.

 

Co do traf. Poczytaj na audiomaniacy. Tam lubują się w dodawaniu traf, m.in. do LAR LPS-1. Podobno, LPS-1 + Ortofon Verto + Ortofon Quintet Black, to bardzo dobre połączenie.

 

Na razie proponuję abyś posłuchał samego LARa. Mi bardzo dobrze grał z wkładkami MM: Ortofona (2M Black), Goldringa (2500) i Linna Adikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, Mam problem z moją hybrydą ia 200h a mianowicie po załączeniu zasilania świeci dioda na froncie wzmacniacza i jakieś diody w środku natomiast brak żarzenia lamp i brak dźwięku Co może być przyczyną? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, Mam problem z moją hybrydą ia 200h a mianowicie po załączeniu zasilania świeci dioda na froncie wzmacniacza i jakieś diody w środku natomiast brak żarzenia lamp i brak dźwięku Co może być przyczyną? Pozdrawiam

 

Ciężko powiedzieć, jeżeli to nie jest jakaś pierdoła jak zauważył kolega Ujemny, to usterkę najlepiej zdjagnozować w warunkach warsztatowych u Eugeniusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciężko powiedzieć, jeżeli to nie jest jakaś pierdoła jak zauważył kolega Ujemny, to usterkę najlepiej zdjagnozować w warunkach warsztatowych u Eugeniusza.

Dzięki panowie za odzew problem chyba jest głębszy ponieważ otworzyłem obudowę i się okazało że są trzy bezpieczniki spalone na prawym kanale, dwa o oznaczeniu f10a i jeden t2,5a, te f10 kupiłem a tego t2,5 nie mieli więc wyjąłem z lewego kanału i włożyłem do prawego w między czasie odłączyłem wszystkie źródła łącznie z kolumnami aby mieć pewność że coś z zewnątrz nie robi zwarcia . Załączyłem wzmacniacz i tylko błysnęło w bezpieczniku f2,5 ☹️i tak w oto wspaniały sposób mam spalone dwa bezpieczniki, pozostaje kontakt z konstruktorem

Dam znać jak się sprawa zakończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Jak oceniacie kontakt z Panem Eugeniuszem ?

Próbowałem kupić integre LAR 30 mk2, zadzwoniłem prosto do producenta i wytlumaczylem że szukam wzmacniacza słuchawkowego i LAR jest faworytem wiec chciałbym go nabyc. Niestety po dwóch rozmowach telefonicznych nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi ,a Pan Eugeniusz zerwał dalszy kontakt . Czy to typowe zachowanie , czy tylko ja miałem tyle szczęścia ?

 

Witam wszystkich .

Jak oceniacie kontakt z Panem Eugeniuszem ?

Próbowałem kupić integre LAR 30 mk2, zadzwoniłem prosto do producenta i wytlumaczylem że szukam wzmacniacza słuchawkowego i LAR jest faworytem wiec chciałbym go nabyc. Niestety po dwóch rozmowach telefonicznych nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi ,a Pan Eugeniusz zerwał dalszy kontakt . Czy to typowe zachowanie , czy tylko ja miałem tyle szczęścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Jak oceniacie kontakt z Panem Eugeniuszem ?

Próbowałem kupić integre LAR 30 mk2, zadzwoniłem prosto do producenta i wytlumaczylem że szukam wzmacniacza słuchawkowego i LAR jest faworytem wiec chciałbym go nabyc. Niestety po dwóch rozmowach telefonicznych nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi ,a Pan Eugeniusz zerwał dalszy kontakt . Czy to typowe zachowanie , czy tylko ja miałem tyle szczęścia ?

 

Witaj, Pan Eugeniusz jest bardzo zapracowanym człowiekiem, ma dużo na głowie, zdecydowanie za dużo.

Jeżeli się nie zniechęciłeś chętnie pomogę z rozwiązaniu Twojego probemu, napisz proszę na priv. Z Eugeniuszem mam codzienny kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za chęci .

Już nie aktualne .Kupiłem inny wzmacniacz i ze względu na to będę polowal na LARa z rynku wtórnego w celu porównania . Lubię lampę EL34 dlatego też 30tka siedzi mi w głowie .

Podobno trwa praca nad 50tka , ma mieć 50w z EL34, ciekawe jak zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie o EL34, zdecydowanie wolę wydać (w moim systemie) na dwie kwadry tej pentody niż jedną sztukę, bądź jak mam szczęście to parę dużej Triody (NOS 211, 845 itp). Ceny lamp tak poszybowały, że trudno nie dać się już zwariować. Na szczęście u mnie lepiej sie sprawdziły mniejsze lampy, a te dla mnie wyjatkowe jak 300b czy 45' nie są na tyle wydajne prądowo by przy obecnych kolumnach mogły rozwinąć skrzydła. Jeżeli więc lubisz el34 to dobrze się składa, przy odpowiedniej konfiguracji można mieć magię w domu ;)

Nie jest to może hiend najwyższych lotów, ale co z tego przyjemność obcowania z tymi "maleństwami" jest wyjątkowa.

 

Co do nowego produktu - 50-tki jak tylko prace zostaną zakończone będę miał ja u siebie, sam z chęcia posłucham co w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam kontakt z Eugeniuszem na wzorowy. Bardzo mi pomógł z moimi klockami. Bardzo rzeczowo, merytorycznie bez "audiofilskiej magii". Człowiek ma dobre ucho i naprawdę chcę pomóc. Zdecydowanie jestem na tak. Pomimo że nie mam żadnego klocka manufaktury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Chciałbym dołączyć do klubu z przedwzmacniaczem LAR LPS-1.

I od razu pytanie do kolegów.

Doczytałem, że bez traf to Pre dobre głównie do wkładek MM.

Z jakimi wkładkami najlepiej się Wam sprawdzał?

Słyszę, że jest dość dociążony i przestrzenny - bardzo mi się to podoba.

Czyżby lubił się z dokładnymi i precyzyjnymi wkładkami?

Ortofon OM 30 czy też coś innego?

Pewnie trochę za późno napisałem, ale jeśli chciałbyś dowiedzieć się jeszcze czegoś o tym preampie i moich doświadczeniach, to skrobnij na PW. Podpinałem do niego ponad 20 różnych wkładek. Miałem porównanie z innymi preampami. Pisałem o wrażeniach z odsłuchu wkładek na tym pre solo i w duecie z trafami na różnych forach audio. Jeśli będziesz chciał, to coś tam zawsze mogę doradzić.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt, ponieważ nie powstał jeszcze nawet prototyp.

Jak to się zmieni, dam znać.

 

Ps. Jak będą chętni, mogę zorganizować otwarte odsłuchy tego cuda w moich skromnych progach :)

Nowe opinie zawsze się przydadzą.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana była przy okazji przeglądu. P. Eugeniusz wymienił też lampy 6ca7 EH na EL34 (takie jak w 100/100). Brzmieniowo jest to krok do przodu. Trudno wskazać przymiotniki, ale gdyby spróbować to chyba prawdziwiej, z większą kulturą. Wydaje mi się, że podobny charakter zmian jak po użyciu pre lps na bateriach.

Jak mówi P. Eugeniusz - jest dobrze.

Edytowane przez akbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Redaktorzy

Dość długa przerwa w klubie, to pozwolę sobie na kilka refleksji. Przewinęło się trochę płyt. W tej chwili słucham nowych nagrań Kombi Łosowski i skupiam się na niuansach brzmieniowych analogowych klawiszy Sławomira Łosowskiego, czyli mini Korg i Prophet 5. Fantastycznie to brzmi, bardzo subtelnie, wręcz aksamitnie, lekko, powabnie. Z czasem widzę, że berylowe głośniki Yamah NS-1000M chyba zostały stworzone do lampy i grają żwawo z EL34 IA-30MKII. Bawię się trochę odczepami na 4 ohmy i wsłuchuję się czy brzmi to inaczej niż na tradycyjnych 8 ohmach (kolumny mają spadek impedancji do 5,5 ohma przy 100Hz).

Zadowolony jestem z drabinki. Gra równo i przejrzyście, choć co jakiś czas potrafi przyszeleścić w prawym kanale. Jest to jednak na tyle ciche, że nie denerwuje mnie to. Natomiast nadchodzą gorące dni i dogrzewanie mieszkania lampami ;)

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangie jak zwykle w punkt ;)

 

I jak jest różnica na odczepach przy 4 a 8 ohmach ?

 

Co do lampy to wiem, co czujesz powoli i bez muzyki robi się u mnie sauna, zastanawiam się, czy klimy nie zamontować bo "100 100" grzeje się niemiłosiernie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
I jak jest różnica na odczepach przy 4 a 8 ohmach ?

Poddałem się w wychwytywaniu niuansów brzmieniowych. Nie słyszę różnic. Wróciłem do 8 ohmów, bo gra dobrze.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.