Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Niestety nie mierzyłem tych parametrów, a nie mam hybrydy pod ręką, jutro zapytam Eugeniusza.

 

Nie znam nada 323, ale może to jest problem petli masy ? Z drugiej strony może warto zastanowić sie nad jakimś DC blokerem ? Próbowałeś ?

 

Co do LARa to znam tylko jeden przypadek, gdzie trafa były słyszalne u klienta, po wymianie problem zniknął. We wszystkich innych przypadkach niczego takiego nie stwierdzono, cisza jak makiem zasiał.

 

Dzięki za odpowiedź dc blocker moze mieć skłonność do zamulania brzmienia szczegolnie słychać to na przykładzie naima tudzież znanego najbardziej z buczacych traf.. nic z tym nie robią bo uważają że to kompromis między dźwiękiem a technologia.. trafo które nie buczy zmienia swoje walory brzmieniowe (?);) same uzdatniacze też odradzaja podobnie wszyscy ich wyznawcy.. tu się akurat zgodzę bo sprawdzałem dźwięk siada... zresztą proszę zerknąć na ich budowę w środku sporo rzeczy wycietych żeby nie degradowaly brzmienia ;) W domu mam akurat roksana caspiana z ultra cichymi trafami a jednak bucza sobie cicho.. problem w bloku nie do rozwiązania bez bardzo dobrego fachowca.. nawet prawdziwego uziemienia nie ma.. :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź dc blocker moze mieć skłonność do zamulania brzmienia szczegolnie słychać to na przykładzie naima tudzież znanego najbardziej z buczacych traf.. nic z tym nie robią bo uważają że to kompromis między dźwiękiem a technologia.. trafo które nie buczy zmienia swoje walory brzmieniowe (?);) same uzdatniacze też odradzaja podobnie wszyscy ich wyznawcy.. tu się akurat zgodzę bo sprawdzałem dźwięk siada... zresztą proszę zerknąć na ich budowę w środku sporo rzeczy wycietych żeby nie degradowaly brzmienia ;) W domu mam akurat roksana caspiana z ultra cichymi trafami a jednak bucza sobie cicho.. problem w bloku nie do rozwiązania bez bardzo dobrego fachowca.. nawet prawdziwego uziemienia nie ma.. :)))

 

Jeżeli DC bloker jest dobrze zrobiony nie powinno być problemów, dobrze w rozumieniu inżyniersko poprawnie zaprojektowany. Przykładem takiego rozwiązania jest np. produkt NIcka Poulsona - ISOL-8 MiniSub Axis nazwany z bliżej nieznanego mi powodu kondycjonerem. W sieci jest cała masa rozbieranych sesji, tam DC Bloker jest rozwiązany baterią kondensatorów, mi się ten pomysł podoba. Szczerze, to na odsłuchu nie zauważyłem aby coś "siadło". Miałem wręcz wrażenie, że całość po wpięciu tego filtra sieciowego dostała delikatnego kopa energetycznego.

 

Jeżeli to delikatne buczenie nie przeszkadza to nie ma co się martwić, ja bym jednak sprawdził, czy np. nie występuje problem 'pętli masy" itp. zjawiska. Mi w domu taką pętle tworzył kabel od telewizora (jest na jednej listwie z zasilaniem), po odpięciu buczenie wrażliwej elektroniki (ultra czułych końcówek mocy) ustępowało. Z LARem odpukać jak na razie nie mam tych problemów.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie na ia 200h niestety czasem pojawia się buczenie trafa, ale to też zależy od dnia czasem tylko po włączeniu i za chwilę się wycisza, czasem cały czas trochę głośniej lub trochę ciszej, w przyszłym miesiącu postaram się zrobić osobno linie zasilania do audio i zobaczymy jaki będzie efekt

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli DC bloker jest dobrze zrobiony nie powinno być problemów, dobrze w rozumieniu inżyniersko poprawnie zaprojektowany. Przykładem takiego rozwiązania jest np. produkt NIcka Poulsona - ISOL-8 MiniSub Axis nazwany z bliżej nieznanego mi powodu kondycjonerem. W sieci jest cała masa rozbieranych sesji, tam DC Bloker jest rozwiązany baterią kondensatorów, mi się ten pomysł podoba. Szczerze, to na odsłuchu nie zauważyłem aby coś "siadło". Miałem wręcz wrażenie, że całość po wpięciu tego filtra sieciowego dostała delikatnego kopa energetycznego.

 

Jeżeli to delikatne buczenie nie przeszkadza to nie ma co się martwić, ja bym jednak sprawdził, czy np. nie występuje problem 'pętli masy" itp. zjawiska. Mi w domu taką pętle tworzył kabel od telewizora (jest na jednej listwie z zasilaniem), po odpięciu buczenie wrażliwej elektroniki (ultra czułych końcówek mocy) ustępowało. Z LARem odpukać jak na razie nie mam tych problemów.

 

Pętla masy to chyba najczęściej w głośnikach buczy w naimie też chyba było ale lokalnie w samym wzmacniaczu ... forumowym rozwiązaniem okazało się połączenie pustego rca że srubka w spodzie obudowy... jednym słowem masakra ale grało świetnie :) obecnie pętle wykluczam gdyż nawet nie mam dwóch uziemionych urządzeń w torze.. Tak de facto to żadne nie jest uziemione nawet jeśli wzmacniacz ma do tego podstawy to i tak w gniazdku bolec jest pusty ;p

Proszę jeszcze w wolnej chwili o info odnośnie konsumpcji prądu lara 200 może być średnio, max i standby .. będę wdzięczny dziękuję ! :)

 

Witam, u mnie na ia 200h niestety czasem pojawia się buczenie trafa, ale to też zależy od dnia czasem tylko po włączeniu i za chwilę się wycisza, czasem cały czas trochę głośniej lub trochę ciszej, w przyszłym miesiącu postaram się zrobić osobno linie zasilania do audio i zobaczymy jaki będzie efekt

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

w domu mieszkalnym ok ale w bloku masz jedna wspólna faze z sąsiadami podobno nic nie pomoże ;) winne niektore urządzenia wpiete do sieci suszarki do włosów ściemniacze światła reflektorki halogenowe Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze w wolnej chwili o info odnośnie konsumpcji prądu lara 200 może być średnio, max i standby .. będę wdzięczny dziękuję ! :)

 

Pobór mocy w uśrednionych warunkach i kameralnych odsłuchach nie powinien przekroczyć 40-50W, moc szczytowa to nawet 500W.

Górna granica poboru mocy (przy naprawdę dużych głośnościach) jest ciężka do oszacowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mierzyłem tych parametrów, a nie mam hybrydy pod ręką, jutro zapytam Eugeniusza.

 

Nie znam nada 323, ale może to jest problem petli masy ? Z drugiej strony może warto zastanowić sie nad jakimś DC blokerem ? Próbowałeś ?

 

Co do LARa to znam tylko jeden przypadek, gdzie trafa były słyszalne u klienta, po wymianie problem zniknął. We wszystkich innych przypadkach niczego takiego nie stwierdzono, cisza jak makiem zasiał.

Witam mam wielką prośbę a propos słyszalnych traf i ustąpienia buczenia po wymianie - co zostało wymienione ? Bo buczenie u mnie jest irytujące . zwłaszcza w nocy , próbowałem też dc bloker Tomanka - bez efektu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.:)

Koledzy , chciałbym zadać kilka pytań na temat LARA właśnie. Sama konstrukcja wpadła mi w oko, nie miałem okazji przesłuchać, ale ma świetną "prasę" i pięknie się prezentuje...Niestety nówka zdecydowanie poza moim zasięgiem finansowym, tu pojawia się pytanie: nie widzę używek na sprzedaż, w jakiej cenie jeśli się pojawia, można nabyć używkę? Znalazłem starą aukcje z 2018r za 4400...Teraz drugie pytanie, a w zasadzie powinno być pierwsze: Czy do zestawu z AP Yara Classic wzmacniacz podejdzie? Słucham rocka, muzyki popularnej, czasem coś spokojniejszego, bez klasyki, jazzu, hip hopu...Pozostały sprzęt to DAC-9NuPrime i Malina, nie zamierzam żonglować klockami, zależy mi żeby coś kupić na lata...Jeden wzmacniacz już kupiłem (Rega Brio Amp) i niestety taki set mi nie odpowiada-jest za mało energiczny... (pokój 16m). Jeśli LAR to który? W tej chwili wystawiłem Regę na sprzedaż, jestem skłonny dorzucić parę groszy jeśli zagra naprawdę fajnie...

PS, aha chciałem powiedzieć, że DAC, który posiadam ma sterowanie głośnością drabinką rezystorową (cokolwiek to znaczy), wyjścia XLR i wejścia cyfrowe, które mnie zadowalają, więc nie chciałbym się go pozbywać, tym bardziej, że to nówka...Piszę o tym dlatego, że może jakaś końcówka mocy...?

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.:)

 

...

 

 

Witaj. Niestety uzywki niezwykle rzadko trafiaja się na rynku wtórnym. Biorą pod uwagę Twoje wymagania i posiadany sprzęt to na 99% hybryda - IA-200HB. Niestety na rynku jest niewiele DACów, które posiadają dobrą regulację głośności, najtanszy jaki znam to Exogal Comet, dlatego moim zdaniemm dobrą końcówkę mocy odłożył bym na później (w miarę rozwoju systemu), zdecydowanie bezpieczniejsza w tej cenie będzie integra. Co do możliwości posłuchania LARa we własnym systemie jak będziesz zdecydowany daj znać, nic nie da Ci większej pewności trafnego wyboru niż Twoje uszy.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Wpadam na chwilę podzielić się spostrzeżeniami po wielu miesiącach słuchania systemu napędzonego lampą IA-30MKII z drabinką rezystorową. Uważam, że zakup tego wzmacniacza był bardzo dobrą decyzją i krokiem zdecydowanie naprzód. Dał mi to, czego wcześniej na różnych tranzystorach nie miałem, czyli przede wszystkim najniższe pasmo z odpowiednią masą, dociążeniem. Podobnie średnica. Nie wyrywa do przodu i nie czyni ust Anny Marii Jopek wielkich jak stodoła. Wielkość ust jest prawidłowa. Dużo informacji na średnicy. Dużo planktonu, mikrodynamiki. Powiedziałbym, że bardzo dużo. Średnica dostała niebywałej barwy, ale bez nadmiernego przesadzania a'la granie triodowe SET z faworyzowaniem drugiej harmonicznej, co oczywiście fajne jest, ale z czasem może się po prostu znudzić. No i górne pasmo, które nie wychodzi przed szereg i nie dominuje. Zachowana jest właściwa równowaga tonalna. Granie zrobiło sie bogatsze i przyjemniejsze w odbiorze. Nie ma tego przysłowiowego ciepełka z kocem na kolumnach, dominującą średnicą, z rozlazłym dudniącym basem i przygaszoną górą - czyli typowy stereotyp wzmacniacza lampowego na EL34. Tego nie ma. Jest trochę ciepełka, ale jest i wygar. 30-stka na EL34 daje radę w rocku, w klasyce, generalnie sprawdza się w każdej muzyce. Barwa, masa i wybrzmienia instrumentów akustycznych są niesamowite. To bardzo dobry wzmacniacz w tej klasie cenowej. Dochodzi to tego osoba Eugeniusza Czyżewskiego. Człowiek pasjonat, który chętnie dzieli się wiedzą, o ile zada się sensowne pytanie ;) Dodatkowo brak wywyższania się i przekonywania do własnych racji, a mógłby to spokojnie robić, bo ma olbrzymią wiedzę i doświadczenie w sprzęcie lampowym audio, jak i militarnym.

 

Wzmacniacz nadal cieszy oko, lubi się grzać. Nie psuje się. Po prostu gra. Dobrze, że w pewnym momencie pojawił się Kuba i wspiera Eugeniusza. Stanowią niezły duet :) Pozdrowienia!

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam na chwilę podzielić się spostrzeżeniami po wielu miesiącach słuchania systemu napędzonego lampą IA-30MKII z drabinką .....

 

Jak miło Cię tu ponownie gościć, szkoda, że tak rzadko mamy okazję osobiście pogadać :) Tekst jak zwykle świetny i w punkt, za ostatnie zdanie bardzo dziękuję.

Łukaszu mam w piwnicy trochę lata zamkniętego w szklanych pojemnikach, może czas najwyższy sprawdzić jakość tegorocznych zbiorów ?

Serdecznie zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.11.2018 o 19:13, zycie_to_gra napisał:

które posiadają dobrą regulację głośności

W moim DAC jest takie rozwiązanie:

W dniu 5.12.2018 o 09:12, kangie napisał:

systemu napędzonego lampą IA-30MKII z drabinką rezystorową. Uważam, że zakup tego wzmacniacza był bardzo dobrą decyzją i krokiem zdecydowanie naprzód.

miałem na myśli "drabinkę rezystorową"...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jakie macie szczęście kiedy możecie włączyć Wasze systemy kiedy tylko macie na to czas i ochotę...

Ja odłączyłem moją hybrydę w czerwcu, pojechała sobie na przegląd a ja w tym czasie: przeprowadzka, remont itp. Wierzcie lub nie ale dopiero pod koniec grudnia (!!!) odpaliłem swojego LARa. O Bogowie, jakie to jest uczucie! Ręce mi drżały jak przed pierwszą randką z upragnioną dziewczyną! I setki myśli tłukących się we łbie... Czy zagra? Jak zagra? Czy nowe pomieszczenie będzie mu przyjazne? Wszystkie niepewności znikły po chwili. Jak tylko mój wzmacniacz mrugnął do mnie swymi żółtymi ślepiami, jak tylko mruknął do mnie - od razu siadłem i słuchałem jak gra przez kilkanaście godzin! Później były Święta i znowu brak możliwości zatopienia się w muzyce ale za to teraz... Słucham sobie prawie bez przerw od kilku dni i znowu zaczynam się bać, że coś nas od siebie oderwie...

O tak! Już wiem! Wkrótce trzeba będzie do pracy wrócić :(

 

 

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.12.2018 o 12:02, marekw 76 napisał:

Nawet nie wiecie jakie macie szczęście kiedy możecie włączyć Wasze systemy kiedy tylko macie na to czas i ochotę...

Zrozumiałe markew76 !

Mojej hybrydzie po sugestiach Jakuba dałem nowe sterydy, czyli wreszcie zakupiłem parkę 6N30P-DR z lat siedemdziesiątkach. Poprzednie lampy Elekro Harmonix były ze mną od początku. Dodam, że po roku poprosiłem P. Eugeniusza o zamontowanie potencjometru Khozmo. Działa przez ponad rok bez zająknięcia, żadnych problemów nie ma, udana zamiana

Nowe lampy grają co prawda od wczoraj, więc jeszcze nie wiem, jak docelowo będzie po rozgrzewce około 50-100 godzin. Jednak już teraz jest to całkiem inny dźwięk, jak ze współczesnych. Naprawdę było warto. Miałem zamiar kombinować z kablami, ustawianiem kolumn, a tutaj wymiana lamp wniosła taka poprawę, że teraz tylko je powygrzewać. Powiem szczerze , takiej różnicy się nie spodziewałem.

Przy okazji mam pytanie do użytkowników hybrydy 120H / z dwiema lampkami / - jak długo wytrzymują Wam lampy ? U mnie Elektro Harmonixy grały prawie 2,5 roku , myślę, że około 3 000 godzin. Nie było objawów ich końca, póki co trafiły do szuflady, jako rezerwa. Zauważyłem na nich lekkie przydymienie wewnątrz bańki w połowie ich długości. Ma kolor ciemny, lekko czarny. Getter na górze nie zmienił barwy. Macie podobnie ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie próbowałem żadnych lamp poza montowanymi przez konstruktora.

Zresztą w hybrydzie 200 siedzą inne niz w 120.

Ewentualnie bralbym pod uwagę upgrade do 200HB albo... postawilbym w szranki obok mojej hybrydy lampę 30mkll by obydwa wzmacniacze sprawdzić w identycznych warunkach. 

A gdybym mial kasę to kiedyś taki fajny set u Kuby widziałem i sluchalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2019 o 13:13, wig napisał:

 

Przy okazji mam pytanie do użytkowników hybrydy 120H / z dwiema lampkami / - jak długo wytrzymują Wam lampy ? U mnie Elektro Harmonixy grały prawie 2,5 roku , myślę, że około 3 000 godzin. Nie było objawów ich końca, póki co trafiły do szuflady, jako rezerwa. Zauważyłem na nich lekkie przydymienie wewnątrz bańki w połowie ich długości. Ma kolor ciemny, lekko czarny. Getter na górze nie zmienił barwy. Macie podobnie ?

 

 

 

Jeszcze raz gratuluje zakupu, masz w tej chwili najlepsze możliwe lampy z rodziny 6n30p. Jeżeli chodzi o ich żywotność to w miejscu którym są obecnie powinny wytrzymać nawet 10tys h :) 

Wiem i jestem pewny, że masz oryginały jednak uczulam chetnych na podobne podmiany na dużą ilość podróbek na rynku.

Te zabarwienia na ciemno robią się tam, gdzie jest w lampie najcieplej, czyli przy anodach. Dopóki lampa działa i nie ma degradacji dźwięku, można jej nadal używać. 

Mam nadzieję, że jak lampy sie już wygrzeją zechcesz napisać pare zdań o ostatecznym efekcie. 

Pozdrawiam 

J. 

16 godzin temu, marekw 76 napisał:

Ja jeszcze nie próbowałem żadnych lamp poza montowanymi przez konstruktora.

Zresztą w hybrydzie 200 siedzą inne niz w 120.

Ewentualnie bralbym pod uwagę upgrade do 200HB albo... postawilbym w szranki obok mojej hybrydy lampę 30mkll by obydwa wzmacniacze sprawdzić w identycznych warunkach. 

A gdybym mial kasę to kiedyś taki fajny set u Kuby widziałem i sluchalem...

Marku wracasz już do Nas ? :) 

Masz rację w nowej hybrydzie siedzą lampy 6n6p, podwójna trioda małej mocy. Jest tak, ze względu na fakt słabej jakość obecnie produkowanych lamp 6n30p, a ta z końcówką DR jest okrutnie droga i nie każdy chciałby dopłacać 600$ do wzmacniacza (tyle z tego co pamietam kosztuje para w BAT). 

Lampa 30mk2 nie jest juz dostepna, zamiast niej jest 50-50, ale myślę, że nie zawiedziesz sie przy odsłuchach :) 

Co do seta którego słuchałeś, sprawę pozostawiam otwarta i zapraszam na kolejne odsłuchy ! Miło było by Cie znowu gościć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Lampa 30mk2 nie jest juz dostepna, zamiast niej jest 50-50, ale myślę, że nie zawiedziesz sie przy odsłuchach :) 

Co to znaczy? Jakiś nowy model integry lampowej zastępujący 30mkII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zycie_to_gra napisał:

Marku wracasz już do Nas ? :) 

Masz rację w nowej hybrydzie siedzą lampy 6n6p, podwójna trioda małej mocy. Jest tak, ze względu na fakt słabej jakość obecnie produkowanych lamp 6n30p, a ta z końcówką DR jest okrutnie droga i nie każdy chciałby dopłacać 600$ do wzmacniacza (tyle z tego co pamietam kosztuje para w BAT). 

Lampa 30mk2 nie jest juz dostepna, zamiast niej jest 50-50, ale myślę, że nie zawiedziesz sie przy odsłuchach :) 

Co do seta którego słuchałeś, sprawę pozostawiam otwarta i zapraszam na kolejne odsłuchy ! Miło było by Cie znowu gościć :) 

Wróciłem :)

Nie mam tylko kompletnie czasu na wycieczkę... Ale jak tylko coś się w tym temacie zmieni to...

Niestety na ten set zupełnie mnie nie stać, niestety :(

A 50-50 to coś jak 100-100 którego słuchałem? Dawaj stary więcej szczegółów! I foty! :)

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, EmilioE napisał:

Podaj jakieś szczegóły konstrukcji, np. moc, zastosowane lampy, etc....

Moc wynosi obecnie 50W na kanał (8Ohm), konstrukcja różni cię od poprzednika innymi trafami, układem zasilania i lampami w preampie (6n6p zamiast 6n30p) skutkuje to większą mocą. Lampy mocy to teraz TAD, które z obecnie dostępnych okazały się najlepsze do tego projektu. 

5 godzin temu, marekw 76 napisał:

Wróciłem :)

Nie mam tylko kompletnie czasu na wycieczkę... Ale jak tylko coś się w tym temacie zmieni to...

Niestety na ten set zupełnie mnie nie stać, niestety :(

A 50-50 to coś jak 100-100 którego słuchałem? Dawaj stary więcej szczegółów! I foty! :)

Zewnętrznie 50/50 nie różni się za bardzo od poprzednika, fotki wnętrza niebawem zostaną udostępnione ;)

100/100 to inna historia, w zasadzie to końcówka mocy a nie integra, część wspólna to lampy mocy - EL34, poza tym różni je w zasadzie wszystko ;) Więcej szczegółów podam dopiero w momencie gdy uznamy, że więcej zrobić nie można i wycisnęliśmy wszystko co się dało z najbardziej popularnej pentody mocy i można wdrażać do produkcji.   

 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, będę się przyglądał temu wzmacniaczowi. Ciekawe jak będzie wyceniony...

Mój IA30 napędza Deco 8, które znasz, bo kupiłem je od Plato, ale wbrew pozorom, te kolumny nie zadowalają się 30W. W spokojnej muzyce jest świetnie, ale w szybkim i gęsto aranżowanym rocku słychać, że wzmacniacz nie wyrabia - a te dodatkowe 20W otworzyłoby je i zapewniło lepszy drive. 

Potestuj tego wzmaka, jeśli możesz i napisz co słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 10:47, zycie_to_gra napisał:

Mam nadzieję, że jak lampy sie już wygrzeją zechcesz napisać pare zdań o ostatecznym efekcie. 

Jakubie, użytkownicy LARów hybrydowych

Lampy pograły ponad 20 godzin, więc pewnie już się trochę poukładały. Zaznaczę, że jak już wytargałem sprzęt ze stolika, to poza wymianą 6N30P-DR w hybrydzie także zmieniłem w CD Jolida lampy wyjściowe na leciwe / lata 60-te/ 12ax7 RCA , długie czarne anody z D getterem. Tak więc uzyskane zmiany dotyczą nie tylko lamp w hybrydzie, ale i w CD.

A te są dla dosyć zaskakujące, bo czasami takich poszukuje się zmieniając, testując różna kable głośnikowe, interkonekty czy kable zasilające. Tymczasem taka wymiana lamp / które i tak powoli trzeba było by wymienić , bo Elektro Harmonixy mają żywotność rzędu 3 000 godzin, a moje taki przebieg osiągały/ .

Po kolei :

- tonalnie wszystko zeszło nieco niżej, jest to brzmienie bardziej nasycone, gładsze i przyjemniejsze, jak to określałeś w naszej korespondencji, jest bardziej lampowo.

- wokale są bardziej naturalne, mniej ,,nosowe'', tam gdzie wcześniej to zauważałem, przy czym nie widać żadnego ograniczenia jakości wysokich tonów, są odrobinę bardziej aksamitne, subtelniejsze, co dla mnie było także celem zmian

- lampy dają wrażenie jeszcze lepszej rozdzielczości, bo słuchając kontrabasu na płycie Barbr Jungr zauważyłem wyraźniejsze wibracje strun trochę mocniej szarpniętych. Teraz słucham saksofonu Jana Garbarka, różne perkusyjne przeszkadzajki w tle, jest po prostu jeszcze lepiej, przynajmniej ja tak to odbieram.

- niskie tony - tutaj zmiana jest super zauważalna. Moje kolumny nie są tytanem niskich tonów, poza tym w mojej kubaturze mogą nie dawać optymalnie rady. Jednak pojawiło się wyraźnie więcej dołu, takiego wcześniej nie było. Niemniej mam w planie posłuchać w domu kolumny o mocniejszym basie i być może będzie to zmiana, której oczekuję jako ostateczny szlif.

Nie chcę zanudzać - na tym etapie przeszła mi ochota na kombinowanie z kablami, jestem zadowolony. Poprawię jeszcze / być może innymi kolumnami / dół  i jak wszystko będzie ok, to zacznę szukać zapasowej parki DRów, starczy wtedy na 20 lat i o to chodzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 19:27, EmilioE napisał:

Oj, będę się przyglądał temu wzmacniaczowi. Ciekawe jak będzie wyceniony...

Mój IA30 napędza Deco 8, które znasz, bo kupiłem je od Plato, ale wbrew pozorom, te kolumny nie zadowalają się 30W. W spokojnej muzyce jest świetnie, ale w szybkim i gęsto aranżowanym rocku słychać, że wzmacniacz nie wyrabia - a te dodatkowe 20W otworzyłoby je i zapewniło lepszy drive. 

Potestuj tego wzmaka, jeśli możesz i napisz co słychać.

Wyceniony jest na chwilę obecną tak samo jak poprzednik, oczywiście, że znam kolumny Łukasza, bardzo lubię ARTy. 

Ja już ten wzmacniacz testowałem, tylko nie bardzo chciałbym podejmować się opiniii na temat tego czy zagra lepiej czy gorzej w Twoim systemie, bo tego nie wiem, mam zupełnie inny tor i inne kolumny. Chyba najlepiej przetestować samemu, bo różnica nie jest duża pomiędzy modelami, ale czy zmierza w stronę w którą Ty składasz tor tego nie wiem. Trzeba podłączyć i posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już znasz ten wzmacniacz, to mogę zapytać czy sygnatura brzmienia jest taka sama jak IA30mkII, zaś różnice są wyłącznie w dynamice (wyższa moc), czy też coś się zmieniło?

W IA30 w standardzie są 6CA7, nadmieniłeś, że w nowym modelu jest chyba EL34 - w takim razie pewnie różnica jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wig napisał:

Jakubie, użytkownicy LARów hybrydowych

Lampy pograły ponad 20 godzin....

 

Grzegorzu, dziękuję, że zechciałeś podzielić się spostrzeżeniami, ciesze się, ze lampy się sprawdzają i nasze opinie się pokrywają. Życze udanych odsłuchów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.