Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2019 o 10:10, olq napisał:

Chłopaki co tu taka cisza? Nowości już dostępne a tu żadnej recenzji. Kuba zrobiłbyś jakiś profi-odsłuch i podzielił się wrażeniami;) Pozdrawiam 

Cześć, 

U mnie drzwi zawsze otwarte jeżeli chodzi o odsłuchy ? 

W dniu 10.06.2019 o 13:52, dankam napisał:

A co to za nowości?

Jakaś nowa hybryda będzie?

200HB jest już tak dopracowana, że nie zapowiadają się żadne zmiany. Podobnie jest z 50/50. 

Obecnie trwają prace nad zupełnie nowymi projektami, ale te pozycjonowane będą zdecydowanie wyżej zarówno cenowo jak i brzmieniowo. Na chwilę obecną za wcześnie na informacje, jest zbyt dużo niewiadomych do rozwiązania i sprawdzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 14:44, zycie_to_gra napisał:

Cześć, 

U mnie drzwi zawsze otwarte jeżeli chodzi o odsłuchy ? 

 

 

Wiem,dziękuję. Kiedyś zorganizuję sobie trochę czasu ale dopiero po wakacjach i wpadnę z moim piecykiem wagi piórkowej;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
W dniu 11.06.2019 o 14:44, zycie_to_gra napisał:

Obecnie trwają prace nad zupełnie nowymi projektami, ale te pozycjonowane będą zdecydowanie wyżej zarówno cenowo jak i brzmieniowo. Na chwilę obecną za wcześnie na informacje, jest zbyt dużo niewiadomych do rozwiązania i sprawdzenia. 

Brzmi grubo. Strach się bać co to będzie w te upały bez klimatyzacji w chałupie, bo domyślam się że dojdzie lamp, dojdzie. Chyba, że tranzystory rodem Naim Statement ? No nic, czekamy cierpliwie...

 

P.S. Dodam, że najnowsza płyta Santany brzmi genialnie na lampowej starej 30-stce MKII.

Front.jpg

Inside.jpg

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kangie napisał:

 ?

 Dodam, że najnowsza płyta Santany brzmi genialnie na lampowej starej 30-stce MKII.

Front.jpg

Inside.jpg

Muzyka z tej płyty Carlosa  Santany jest świetna i u mnie również brzmi doskonale ?. Nagranie super . Trzeba lubić takie klimaty.

Ps .Temperatura HAIKU Audio Sol ll SE ma dziś  prawie 45 stopni C.? Ale gra niesamowicie. Może zamiast lamp klasa A??

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.07.2019 o 09:39, Marcin_59666 napisał:

W pierwszej kolejności muszę sprzedać LARa. Jak Hybryda znajdzie nowego właściciela to pewnie przymierze się ponownie do Selene.

Do której Selene chciałbyś się przymierzyć? EL34 czy 6550? Oba wzmacniacze mamy u siebie w salonie, a także nowość prosto z Grecji - Tsakiridis.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Do której Selene chciałbyś się przymierzyć? EL34 czy 6550? Oba wzmacniacze mamy u siebie w salonie, a także nowość prosto z Grecji - Tsakiridis.

Według mnie (z moimi kolumnami) lepiej zagrała na lampach EL34

Co to jest Tsakirdis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również wersja EL34 jest ciekawsza. Jest większe nasycenie dźwięku ale czasami brakuje trochę dynamiki jaką ma 6550. 
Tsakiridis to greckie wzmacniacze, które zawitały w naszym salonie. Wyglądają przepięknie i do tego brzmią bardzo dobrze. Warto zwrócić na te sprzęty uwagę ? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
23 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

Był tylko jeden model: IA-120H

To ciekawe. Kupiłem właśnie ten model, ale sprzedawca twierdzi, że jest w pełni tranzystorowy. Wyprodukowany w 2014r. Wynika z tego, że był model IA-120 (bez H). Jak do mnie dotrze to mogę wrzucić fotki.

Edytowane przez woyski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałby się wpisać do klubu, tak na zaś, ponieważ dopiero w piątek odbieram swój wzmacniacz - obecnie jest u konstruktora w celu upgrejdu ?

Model IA-30mkII plus drabinka Khozmo oraz pre na dwóch lampach.

Zagra z RLS Callisto III oraz Harbeth HL-P3 (obstawiam, że Harbeth zostanie i na to liczę).

Skrobnę coś na temat połączenia po odsłuchu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 21:05, woyski napisał:

To ciekawe. Kupiłem właśnie ten model, ale sprzedawca twierdzi, że jest w pełni tranzystorowy. Wyprodukowany w 2014r. Wynika z tego, że był model IA-120 (bez H). Jak do mnie dotrze to mogę wrzucić fotki.

Cóż przyznaję się do pomyłki w 2014r był juz model IA-120H i w tymże roku była też jego recenzja na łamach HighFidelity. Niestety mimo, że słuchałem produktów LARa nawet z 2002r - pierwsza Nazca, to ten model nigdy nie trafił w moje ręce. W tym wypadku nie jestem też w stanie opisać różnic w brzmieniu.

W dniu 21.09.2019 o 23:16, belami napisał:

Chciałby się wpisać do klubu, tak na zaś, ponieważ dopiero w piątek odbieram swój wzmacniacz - obecnie jest u konstruktora w celu upgrejdu ?

Model IA-30mkII plus drabinka Khozmo oraz pre na dwóch lampach.

Zagra z RLS Callisto III oraz Harbeth HL-P3 (obstawiam, że Harbeth zostanie i na to liczę).

Skrobnę coś na temat połączenia po odsłuchu oczywiście.

Ciekawe połączenie, ciekaw jestem efektu finalnego, obawiam się tylko czy 30W to nie będzie za mało żeby napędzić kolumny o skuteczności 81-83dB, tutaj raczej przydał by się mocny tranzystor.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy jak to zagra,  mając świadomość niskiej skuteczności monitorów. Wybór padł na LARa po przeczytaniu wątku klubowego. Z drugiej strony jeśli Leben ze swoimi 7W radzi sobie z Harbethami, to dlaczego LAR miałby sobie nie poradzi.

W przyszłym tygodniu się wyjaśni, jaka to będzie synergia ?

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, belami napisał:

Z drugiej strony jeśli Leben ze swoimi 7W radzi sobie z Harbethami

heh, czytałem jaki to wspaniały wzmacniacz, a potem na odsłuchu ciężko było znaleźć mu kolumny z którymi by sobie radził, co oczywiście nie przeszkadzało załodze udawać, że anemiczny dźwięk który wydobywa się z kolumn i lebena jest najwyższej klasy. Nie wierzyłbym w żadne opowieści o tym jak ten wzmacniacz radzi sobie z normalnymi kolumnami, a co dopiero z jakimiś wymagającymi.

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej uwiera w tym połączeniu Lebena, czy też innej słabszej lampy, z Harbethami spłaszczenie sceny i brak powietrza. Mimo że Lebena pożądam, niestety dźwiękowo zbyt dużo się traci względem np. tranzystora, by postawić na to połączenie. Nie jest to wzmacniacz do tych kolumn. Oczywiści wizualnie pasuje super, ale dźwiękowo niestety można dużo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.