Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

Przewody Mogami (model 3103, użytkowe do nagłośnień), są bardzo transparentne, u mnie lepiej zagrały posiadane Chord Epic.

CD fajnie zagrało z IC Linn Silver (porównywałem z Albodo Flat One, Wireworld Eclipse II). Z kolei Majik DS lepiej gra z Albedo niż z Linnowskim ic (black czy silver). Z poprzednim wzmacniaczem sprawa miała się jeszcze inaczej i ten sprzęt co fajnie grał z pewnymi IC, z LARem zagrał inaczej, co jest potwierdzeniem, że gra system ?

Greg czy próbowałeś Cyrusa z dedykowanym zasilaczem?

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, belami napisał:

Przewody Mogami (model 3103, użytkowe do nagłośnień), są bardzo transparentne, u mnie lepiej zagrały posiadane Chord Epic.

CD fajnie zagrało z IC Linn Silver (porównywałem z Albodo Flat One, Wireworld Eclipse II). Z kolei Majik DS lepiej gra z Albedo niż z Linnowskim ic (black czy silver). Z poprzednim wzmacniaczem sprawa miała się jeszcze inaczej i ten sprzęt co fajnie grał z pewnymi IC, z LARem zagrał inaczej, co jest potwierdzeniem, że gra system ?

Greg czy próbowałeś Cyrusa z dedykowanym zasilaczem?

NIe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym dźwięku jest to, czego szukam w muzyce najbardziej - emocje, intymność, bliska i namacalna obecność wykonawców (kolumn i elektroniki nie ma, człowiek po prostu nie ma potrzeby doszukiwania się charakterystyk poszczególnych komponentów), jest tu przyjemna miękkość, która nie pozwala przestać kiedy już zasiądę do słuchania (godziny mijają, a muzyki nie chce się wyłączać), jest też cisza (dzięki czemu można delektować się każdym wybrzmieniem, czy, jeśli ktoś woli - rozdzielczość i selektywność), jest spójność, jest prawda brzmienia, spokój i nieziemski wokal. Analogowy, dojrzały, jedwabisty, spokojny i wyrafinowany charakter Saturna łączy się z bardzo równo grającym LAR-em, po czystej stronie mocy, z mocno obecną nutą magii dobrego SET-a, bez szpanu i popisu. A Astery po prostu to grają. Bez szpanu i popisu. Równo, spokojnie, dostojnie, kulturalnie. Tak jak wyglądają. Dociążenia barwom dźwięku dodaje listwa MS HD POWER, niuans i soczystość podkreśla interconect Albedo Monolith, a ciepełko płynie z przewodów Luna Orange. Tak to mniej więcej słyszę. Nie wiem jeszcze jakiego czaru dodają bezpieczniki, bo po wymianie jeszcze nie porównywałem z fabrycznymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pozdraf napisał:

W tym dźwięku jest to...

Świetnie opisane, muszę posłuchać kiedyś tych kolumn u siebie. 

Gratuluję złożenia zestawu z głową, nic tylko teraz słuchać muzyki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
19 godzin temu, pozdraf napisał:

Witam klubowiczów i zapisuję się z LAR IA30 MK2 na półce. 

Mistrzu, jakie masz lampiska na pokładzie swej 30-stki?

 

P.S. Kolumny przypominają mi starego dobrego Sonus Fabera strojonego przez Franco Serblina. Gratulacje.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kangie napisał:

Mistrzu, jakie masz lampiska na pokładzie swej 30-stki?

 

P.S. Kolumny przypominają mi starego dobrego Sonus Fabera strojonego przez Franco Serblina. Gratulacje.

Szczerze pisząc, jeszcze nie zaglądałem. Póki co, słucham po prostu i cieszę się muzyką. Może w najbliższychdniach znajdę chwilę i pogrzebię.

Wczoraj wyciągnąłem bezpieczniki i włożyłem fabryczne. Zmiana była bardzo wyraźna. Podobnie jak przy wymianie kabli głośnikowych. Verictum zostają, więc na swoim miejscu. Mam tylko nadzieję, że dobrze zapamiętałem kierunek. W przeciwnym razie trzeba będzie pytać ucho i przekładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które monitory teoretycznie lepiej powinny zagrać z lampą LARa: Dynaudio X18 (ponoć lepiej grają w małym pokoju niż X14) czy Evoke 10. Rozmiarowo podobne i to się dla mnie liczy. Inne przetworniki i tego dotyczy pytanie.

Moje warunki: pokój około 16m, z marną akustyką, monitory stoją na szafce - około 1m odstępu od siebie, stosunkowo blisko ściany, po bokach mało miejsca.

Canto One New nie zagrały i gabarytowo były za duże. Obecnie używam Harbeth HL-P3 (z 1990r.) i czegoś mi brakuje. Nie wiem. czy to tylko wypełnienie basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, belami napisał:

Które monitory teoretycznie lepiej powinny zagrać z lampą LARa: Dynaudio X18 (ponoć lepiej grają w małym pokoju niż X14) czy Evoke 10. Rozmiarowo podobne i to się dla mnie liczy. Inne przetworniki i tego dotyczy pytanie.

Moje warunki: pokój około 16m, z marną akustyką, monitory stoją na szafce - około 1m odstępu od siebie, stosunkowo blisko ściany, po bokach mało miejsca.

Canto One New nie zagrały i gabarytowo były za duże. Obecnie używam Harbeth HL-P3 (z 1990r.) i czegoś mi brakuje. Nie wiem. czy to tylko wypełnienie basu.

Trzeba posłuchać. Najlepiej jedne po drugich. Na papierze X18 są chyba trudniejsze, ale w praktyce może być różnie. LAR to bardzo dobra lampa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem od pierwszego postu wszystko o wzmacniaczach LAR, chciałbym takowy kupić i mam dwa typy: hybryda 120h i lampowy ia 30Tmk2.

Wzmacniacz ma pracować z Tannoy monitor gold LSU/HF/III.L.Z/8 na 10 calowym koncentryku.

Kolumny mają wysoką skuteczność ponad 90db dokładnie nie wiem i zastanawiam się który z tych wzmacniaczy będzie najlepszy. 

Slucham jazzu, bluesa ale lubię też ostrzejsze rockowe klimaty i elektronikę , mam dylemat czy hybryda czy lampa?

Obecnie słucham na hybrydzie peachtree audio inova i nie jest źle ale czegoś brakuje masy dźwięku, wypełnienia myślę że ten wzmacniacz odbiega jakościowo od kolumn.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucas78 napisał:

Przeczytałem od pierwszego postu wszystko o wzmacniaczach LAR, chciałbym takowy kupić i mam dwa typy: hybryda 120h i lampowy ia 30Tmk2.

Wzmacniacz ma pracować z Tannoy monitor gold LSU/HF/III.L.Z/8 na 10 calowym koncentryku.

Kolumny mają wysoką skuteczność ponad 90db dokładnie nie wiem i zastanawiam się który z tych wzmacniaczy będzie najlepszy. 

Slucham jazzu, bluesa ale lubię też ostrzejsze rockowe klimaty i elektronikę , mam dylemat czy hybryda czy lampa?

Obecnie słucham na hybrydzie peachtree audio inova i nie jest źle ale czegoś brakuje masy dźwięku, wypełnienia myślę że ten wzmacniacz odbiega jakościowo od kolumn.
 

 

Proponuje  lampę  do Twojej muzyki to jest to. Skontaktuj się z Jakubem wypożyczy i będziesz miał pewność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam już drugiego LARa: obok IA30 mk II pojawił się w pełni tranzystorowy IA120.

Z uwagi na powyższe domagam się specjalnego statusu w Klubie: Maniak  ;o))

Bardzo dobry wzmacniacz, dzięki mocnemu zakresowi niskiej średnicy/wyższego basu tworzy świetny tandem z Braun 1030. Co mnie zdziwiło, mimo iż jest to pełny tranzystor, oferuje kapitalną przestrzeń, prawie jak lampa. IA30 gra zdecydowanie bardziej równo, nie forsując żadnego z podzakresów, natomiast żywiołem IA120 jest rock i gitary elektryczne.

 

LARx2c-m.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy e bdb. grają z lampą.  A LAR oferuje możliwość wypozyczenia  i posłuchania u siebie co najlepiej powie nam czy to nasze granie . Mozna również  wypożyczyć coś z Haiku Audio polecam rowniez słuchałem i znam obię nasze firmy świetny stosunek jakości i ceny i w obu przypadkach bdb. kontakt  ,doskonałe granie i wybór wzmacniaczy .

Wesołych Świąt dla wszystkich właścicieli oraz sympatyków  LARa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucas78 napisał:

Dzięki za sugestie faktycznie może  wypożyczę wzmacniacz do odsłuchu i wtedy zdecyduję nie chcę brać w ciemno bo już nie raz się wkopałem ?

To jedyna słuszna droga .Nikt nie podpowie Ci tak jak własne uszy co będzie dla Ciebie najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś lebena 300 po modyfikacjach i grało to bardzo dobrze, gitary elektryczne miały takie żywe brzmienie i bardzo dużą energię jednakże myślę że taki żywiołowy i bezpośredni przekaz może męczyć z czasem trochę efekciarsko było ?

Leben grał z kolumnami Pmc Tb2i......bardzo dobre monitory z linią transmisyjną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, EmilioE napisał:

Czy hybryda nie da mu więcej "body"? IA30 jest raczej neutralny.

Myślę, że nie. Dla mnie "body" to wypełnienie poszczególnych zakresów dźwięku, a nie podbicie basów. Najlepiej zresztą posłuchać samemu, ale myślę, że do jazzu lampa będzie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
19 godzin temu, bogus18 napisał:

Wesołych Świąt dla wszystkich właścicieli oraz sympatyków  LARa.

Wesołych Świąt dla Ciebie oraz wszystkich Klubowiczów i miłośników urządzeń Linear Audio Research.

IMAG3156_1.jpg

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr8304 napisał:

Witam.. Czy ktoś z Was zestawiał IA 30t Mk 2 z kolumnami Pylon Audio Diamond 25? Bardzo mi się podobają te kolumny aczkolwiek powątpiewam czy z powodu niskiej impedancji 4 Ohm i 86 db 30T Mk 2 dobrze je  wysteruje. 

Ten  wzmacniacz bardzo dobrze zagra z tymi kolumnami lecz zasługuje (wzmacniacz ) na dużo lepsze  głośniki  . A tak po prostu to te Pylony to nic ciekawego ☹ Chcesz LARa pomyśl o lepszych kolumnach ten wzmacniacz ma potencjał i jest tego wart.

Jeśli  jednak Pylon Ci się  podoba  to Ten Lar pokaże wszystko co da się z nich wyciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.