Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przewody Mogami (model 3103, użytkowe do nagłośnień), są bardzo transparentne, u mnie lepiej zagrały posiadane Chord Epic.

CD fajnie zagrało z IC Linn Silver (porównywałem z Albodo Flat One, Wireworld Eclipse II). Z kolei Majik DS lepiej gra z Albedo niż z Linnowskim ic (black czy silver). Z poprzednim wzmacniaczem sprawa miała się jeszcze inaczej i ten sprzęt co fajnie grał z pewnymi IC, z LARem zagrał inaczej, co jest potwierdzeniem, że gra system ?

Greg czy próbowałeś Cyrusa z dedykowanym zasilaczem?

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, belami napisał:

Przewody Mogami (model 3103, użytkowe do nagłośnień), są bardzo transparentne, u mnie lepiej zagrały posiadane Chord Epic.

CD fajnie zagrało z IC Linn Silver (porównywałem z Albodo Flat One, Wireworld Eclipse II). Z kolei Majik DS lepiej gra z Albedo niż z Linnowskim ic (black czy silver). Z poprzednim wzmacniaczem sprawa miała się jeszcze inaczej i ten sprzęt co fajnie grał z pewnymi IC, z LARem zagrał inaczej, co jest potwierdzeniem, że gra system ?

Greg czy próbowałeś Cyrusa z dedykowanym zasilaczem?

NIe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W tym dźwięku jest to, czego szukam w muzyce najbardziej - emocje, intymność, bliska i namacalna obecność wykonawców (kolumn i elektroniki nie ma, człowiek po prostu nie ma potrzeby doszukiwania się charakterystyk poszczególnych komponentów), jest tu przyjemna miękkość, która nie pozwala przestać kiedy już zasiądę do słuchania (godziny mijają, a muzyki nie chce się wyłączać), jest też cisza (dzięki czemu można delektować się każdym wybrzmieniem, czy, jeśli ktoś woli - rozdzielczość i selektywność), jest spójność, jest prawda brzmienia, spokój i nieziemski wokal. Analogowy, dojrzały, jedwabisty, spokojny i wyrafinowany charakter Saturna łączy się z bardzo równo grającym LAR-em, po czystej stronie mocy, z mocno obecną nutą magii dobrego SET-a, bez szpanu i popisu. A Astery po prostu to grają. Bez szpanu i popisu. Równo, spokojnie, dostojnie, kulturalnie. Tak jak wyglądają. Dociążenia barwom dźwięku dodaje listwa MS HD POWER, niuans i soczystość podkreśla interconect Albedo Monolith, a ciepełko płynie z przewodów Luna Orange. Tak to mniej więcej słyszę. Nie wiem jeszcze jakiego czaru dodają bezpieczniki, bo po wymianie jeszcze nie porównywałem z fabrycznymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
19 godzin temu, pozdraf napisał:

Witam klubowiczów i zapisuję się z LAR IA30 MK2 na półce. 

Mistrzu, jakie masz lampiska na pokładzie swej 30-stki?

 

P.S. Kolumny przypominają mi starego dobrego Sonus Fabera strojonego przez Franco Serblina. Gratulacje.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kangie napisał:

Mistrzu, jakie masz lampiska na pokładzie swej 30-stki?

 

P.S. Kolumny przypominają mi starego dobrego Sonus Fabera strojonego przez Franco Serblina. Gratulacje.

Szczerze pisząc, jeszcze nie zaglądałem. Póki co, słucham po prostu i cieszę się muzyką. Może w najbliższychdniach znajdę chwilę i pogrzebię.

Wczoraj wyciągnąłem bezpieczniki i włożyłem fabryczne. Zmiana była bardzo wyraźna. Podobnie jak przy wymianie kabli głośnikowych. Verictum zostają, więc na swoim miejscu. Mam tylko nadzieję, że dobrze zapamiętałem kierunek. W przeciwnym razie trzeba będzie pytać ucho i przekładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które monitory teoretycznie lepiej powinny zagrać z lampą LARa: Dynaudio X18 (ponoć lepiej grają w małym pokoju niż X14) czy Evoke 10. Rozmiarowo podobne i to się dla mnie liczy. Inne przetworniki i tego dotyczy pytanie.

Moje warunki: pokój około 16m, z marną akustyką, monitory stoją na szafce - około 1m odstępu od siebie, stosunkowo blisko ściany, po bokach mało miejsca.

Canto One New nie zagrały i gabarytowo były za duże. Obecnie używam Harbeth HL-P3 (z 1990r.) i czegoś mi brakuje. Nie wiem. czy to tylko wypełnienie basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, belami napisał:

Które monitory teoretycznie lepiej powinny zagrać z lampą LARa: Dynaudio X18 (ponoć lepiej grają w małym pokoju niż X14) czy Evoke 10. Rozmiarowo podobne i to się dla mnie liczy. Inne przetworniki i tego dotyczy pytanie.

Moje warunki: pokój około 16m, z marną akustyką, monitory stoją na szafce - około 1m odstępu od siebie, stosunkowo blisko ściany, po bokach mało miejsca.

Canto One New nie zagrały i gabarytowo były za duże. Obecnie używam Harbeth HL-P3 (z 1990r.) i czegoś mi brakuje. Nie wiem. czy to tylko wypełnienie basu.

Trzeba posłuchać. Najlepiej jedne po drugich. Na papierze X18 są chyba trudniejsze, ale w praktyce może być różnie. LAR to bardzo dobra lampa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem od pierwszego postu wszystko o wzmacniaczach LAR, chciałbym takowy kupić i mam dwa typy: hybryda 120h i lampowy ia 30Tmk2.

Wzmacniacz ma pracować z Tannoy monitor gold LSU/HF/III.L.Z/8 na 10 calowym koncentryku.

Kolumny mają wysoką skuteczność ponad 90db dokładnie nie wiem i zastanawiam się który z tych wzmacniaczy będzie najlepszy. 

Slucham jazzu, bluesa ale lubię też ostrzejsze rockowe klimaty i elektronikę , mam dylemat czy hybryda czy lampa?

Obecnie słucham na hybrydzie peachtree audio inova i nie jest źle ale czegoś brakuje masy dźwięku, wypełnienia myślę że ten wzmacniacz odbiega jakościowo od kolumn.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lucas78 napisał:

Przeczytałem od pierwszego postu wszystko o wzmacniaczach LAR, chciałbym takowy kupić i mam dwa typy: hybryda 120h i lampowy ia 30Tmk2.

Wzmacniacz ma pracować z Tannoy monitor gold LSU/HF/III.L.Z/8 na 10 calowym koncentryku.

Kolumny mają wysoką skuteczność ponad 90db dokładnie nie wiem i zastanawiam się który z tych wzmacniaczy będzie najlepszy. 

Slucham jazzu, bluesa ale lubię też ostrzejsze rockowe klimaty i elektronikę , mam dylemat czy hybryda czy lampa?

Obecnie słucham na hybrydzie peachtree audio inova i nie jest źle ale czegoś brakuje masy dźwięku, wypełnienia myślę że ten wzmacniacz odbiega jakościowo od kolumn.
 

 

Proponuje  lampę  do Twojej muzyki to jest to. Skontaktuj się z Jakubem wypożyczy i będziesz miał pewność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja posiadam już drugiego LARa: obok IA30 mk II pojawił się w pełni tranzystorowy IA120.

Z uwagi na powyższe domagam się specjalnego statusu w Klubie: Maniak  ;o))

Bardzo dobry wzmacniacz, dzięki mocnemu zakresowi niskiej średnicy/wyższego basu tworzy świetny tandem z Braun 1030. Co mnie zdziwiło, mimo iż jest to pełny tranzystor, oferuje kapitalną przestrzeń, prawie jak lampa. IA30 gra zdecydowanie bardziej równo, nie forsując żadnego z podzakresów, natomiast żywiołem IA120 jest rock i gitary elektryczne.

 

LARx2c-m.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy e bdb. grają z lampą.  A LAR oferuje możliwość wypozyczenia  i posłuchania u siebie co najlepiej powie nam czy to nasze granie . Mozna również  wypożyczyć coś z Haiku Audio polecam rowniez słuchałem i znam obię nasze firmy świetny stosunek jakości i ceny i w obu przypadkach bdb. kontakt  ,doskonałe granie i wybór wzmacniaczy .

Wesołych Świąt dla wszystkich właścicieli oraz sympatyków  LARa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lucas78 napisał:

Dzięki za sugestie faktycznie może  wypożyczę wzmacniacz do odsłuchu i wtedy zdecyduję nie chcę brać w ciemno bo już nie raz się wkopałem ?

To jedyna słuszna droga .Nikt nie podpowie Ci tak jak własne uszy co będzie dla Ciebie najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś lebena 300 po modyfikacjach i grało to bardzo dobrze, gitary elektryczne miały takie żywe brzmienie i bardzo dużą energię jednakże myślę że taki żywiołowy i bezpośredni przekaz może męczyć z czasem trochę efekciarsko było ?

Leben grał z kolumnami Pmc Tb2i......bardzo dobre monitory z linią transmisyjną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EmilioE napisał:

Czy hybryda nie da mu więcej "body"? IA30 jest raczej neutralny.

Myślę, że nie. Dla mnie "body" to wypełnienie poszczególnych zakresów dźwięku, a nie podbicie basów. Najlepiej zresztą posłuchać samemu, ale myślę, że do jazzu lampa będzie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
19 godzin temu, bogus18 napisał:

Wesołych Świąt dla wszystkich właścicieli oraz sympatyków  LARa.

Wesołych Świąt dla Ciebie oraz wszystkich Klubowiczów i miłośników urządzeń Linear Audio Research.

IMAG3156_1.jpg

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Piotr8304 napisał:

Witam.. Czy ktoś z Was zestawiał IA 30t Mk 2 z kolumnami Pylon Audio Diamond 25? Bardzo mi się podobają te kolumny aczkolwiek powątpiewam czy z powodu niskiej impedancji 4 Ohm i 86 db 30T Mk 2 dobrze je  wysteruje. 

Ten  wzmacniacz bardzo dobrze zagra z tymi kolumnami lecz zasługuje (wzmacniacz ) na dużo lepsze  głośniki  . A tak po prostu to te Pylony to nic ciekawego ☹ Chcesz LARa pomyśl o lepszych kolumnach ten wzmacniacz ma potencjał i jest tego wart.

Jeśli  jednak Pylon Ci się  podoba  to Ten Lar pokaże wszystko co da się z nich wyciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.