Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Piotr8304 napisał:

Lara IA 30T Mk 2 już mam.. Tylko słabo sobie radzi z moimi Arcus tm 65.. Myślałem żeby spróbować go zestawić z Pylon Diamond 25.. Bo są w moim zasięgu finansowym.. Lub klipsch heresy 3. 

Słuchałem  Twojego Lara i słuchałem Klipsch-ow i powiem to będzie świetne granie.  Pylonami sobie głowy nie zawracać. Ale zawsze jest ale  i na pewno powinieneś  posłuchać tego zestawienia przed podjęciem decyzji czy to Ci się podoba . Gusty i oczekiwania bywają różne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bogus18 napisał:

Słuchałem  Twojego Lara i słuchałem Klipsch-ow i powiem to będzie świetne granie.  Pylonami sobie głowy nie zawracać.

To że coś posłuchałeś nie znaczy że komuś innemu inne granie nie spodoba się bardziej i wiesz też jaką dany człowiek ma resztę systemu i akustykę pomieszczenia aby ferować takie wyroki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr8304 napisał:

Witam kolegów.. Na Facebooku powstała grupa Linear Audio Research Fan Club.. Dołączajcie się i wymieniajcie doświadczeniami z użytkowania wzmacniaczy Lar.. Wstawiajcie zdjęcia swoich systemów ?

Dobrze kolega pokazuje inne miejsca gdzie mogą że sobą porozmawiać o marce LAR .

Tylko nie wszyscy są na FB ? i niech tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda zmiana lamp w Waszych wzmacniaczach IA 30T MK2? Mam lampy seryjne i chciał bym np z 6ca7 przejść na El 34 i wymienić też w sterujące oraz w przedwzmacniaczu.. Będę musiał wzmacniacz pewnie wysłać do producenta w celu ustawienia prądów i ogólnego przeglądu.. Jak Wy sobie z tym radzicie? Przy każdej wymianie lamp odsyłacie swoje wzmacniacze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ja mam blisko, to odwiedzam Pana Eugeniusza. Jest okazja do porozmawiania na różne tematy,

Lepiej dać wzmacniacz do ustawienia. Lampa lampie nie równa. Możesz spróbować sam wymienić, bo to lampy zamienne, jednak lepiej żeby elektrycznie ustawił go ktoś, kto się na tym zna.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Drodzy użytkownicy lar.. Z tego co czytam to wasze IA 30T Mk 2 wysterowywuje kolumny o jakich mój IA 30TMk2 może pomarzyć.. Nikt nie przekracza 12 na skali ? ja mam obecnie kolumny starszej konstrukcji Arcus tm 65..  Wieczorem gdy zasypaiam słucham na 12 a za dnia kręcę wzmacniacz do 15.. Miałem wypożyczone unison research max mini 91 db i też nie byłem zadowolony bo mimo wysokiej skuteczności kręciłem wzmacniacz spokojnie do 15.. Teraz mam AudioSolutios Figaro b 89 db i jest jeszcze słabiej bo kręcę do 16 i wogle nie jest głośno.. Strasznie mnie to irytuje, przymiarke teraz chce zrobić do Diamond 28 ale skoro szału nie było w wysoko skutecznymi unison to co dopiero z takimi Diamond 28.Wzmacniacz wpadł w me ręce przez zamiane.. Nie wiem nawet ile ma lat ani czy lampy nie są już do wymiany. To wersja z drabinka kozmo i dwiema lampami w pre.. Nie mam pojęcia czy coś zepsute lub rozregulowane, a może lampy już straciły swoje parametry. Nie wiem co robić, czy sprzedać czy wysłać do serwisu, szkoda sprzedawać bo bardzo mi się podoba jednak czego bym nie podpiął to muszę go kręcić grubo poza godzinę 12.. Doradźcie coś mądrego. Pozdrowienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
9 godzin temu, Piotr8304 napisał:

Nie wiem co robić, czy sprzedać czy wysłać do serwisu, szkoda sprzedawać bo bardzo mi się podoba jednak czego bym nie podpiął to muszę go kręcić grubo poza godzinę 12.. Doradźcie coś mądrego. Pozdrowienia. 

Dziwna sprawa. Podpinałem 30-stkę do kilku par kolumn i na godz. 12. jest już naprawdę głośno. Yamahy NS-1000M to nie byle jakie kolumny i ten piec ciągnie je bez problemu. Gram od godz. 9 do 12.  Na godzinę 15. nie wchodzę, bo jest tak głośno, że wytrzymać na dłużej nie da rady. No chyba, że podepniesz wkładkę niskonapięciowa gramofonowa o napięciu wyjściowym rzędu 0,2mV do przedwzmacniacza gramofonowego, który nie wyrobi i na wyjściu z pre napięcie masz dużo mniejsze od 2V (2000mV), to wtedy jedyny ratunek do podgłąszanie do godziny 15 albo nawet i lepiej ale wtedy można osiągnąć przestery. Źródło masz napięciowo dobre.

Sprawdź dobrze jaka drabinka tam siedzi. Teoretycznie jest szansa, że drabinka ma nietypowe parametry elektryczne. Miałem przez długi czas drabinkę Khozmo i niebieskiego ALPSa i takiego problemu jak Ty nie miałem. Skrobnij do Kuby (życie_to_gra) i zagadaj z tą drabinką.

Na twoim miejscu wysłałbym wzmacniacz do sprawdzenia stanu lamp oraz zweryfikowania "głośności" wzmacniacza oraz  przede wszystkim drabinki.

Jeśli po powrocie w przeglądu to nie pomoże, to albo wymiana kolumn na inne albo sprzedaż wzmacniacza Cię czeka i zakup jakiejś elektrowni.

P.S. Tak patrzę w necie na parametry Twoich Arcusów TM65. To 4-omówki. LARy IA-30MKIIod jakiegoś czasu mają z tyłu przełączniki obrotowe impedancji 4-8-16 ohmów i można to dopasować, jednak wzmacniacze lampowe w większości najlepiej grają z 8-ohmowymi kolumnami z niedużymi spadkami i wzniosami impedancji. 

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Nie mam 100% pewności, bo ani nie miałem tych kolumn w rękach ani nie widzę przebiegu ich impedancji oraz skuteczności zmierzonej wg konkretnej normy, ale czuję, że 30-stka napędzi te kolumny, Daj koniecznie znać jak sprawa się rozwinie.

Arcus_TM65.jpg

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.01.2020 o 19:53, Piotr8304 napisał:

Witam.. Drodzy użytkownicy lar.. Z tego co czytam to wasze IA 30T Mk 2 wysterowywuje kolumny o jakich mój IA 30TMk2 może pomarzyć.. Nikt nie przekracza 12 na skali ? ja mam obecnie kolumny starszej konstrukcji Arcus tm 65..  Wieczorem gdy zasypaiam słucham na 12 a za dnia kręcę wzmacniacz do 15.. Miałem wypożyczone unison research max mini 91 db i też nie byłem zadowolony bo mimo wysokiej skuteczności kręciłem wzmacniacz spokojnie do 15.. Teraz mam AudioSolutios Figaro b 89 db i jest jeszcze słabiej bo kręcę do 16 i wogle nie jest głośno.. Strasznie mnie to irytuje, przymiarke teraz chce zrobić do Diamond 28 ale skoro szału nie było w wysoko skutecznymi unison to co dopiero z takimi Diamond 28.Wzmacniacz wpadł w me ręce przez zamiane.. Nie wiem nawet ile ma lat ani czy lampy nie są już do wymiany. To wersja z drabinka kozmo i dwiema lampami w pre.. Nie mam pojęcia czy coś zepsute lub rozregulowane, a może lampy już straciły swoje parametry. Nie wiem co robić, czy sprzedać czy wysłać do serwisu, szkoda sprzedawać bo bardzo mi się podoba jednak czego bym nie podpiął to muszę go kręcić grubo poza godzinę 12.. Doradźcie coś mądrego. Pozdrowienia. 

Skontaktowałbym się z serwisem LAR. Być może jest problem ze wzmacniaczem. U mnie z kolumnami 88db na godzinie dziewiątej jest już zdrowo, w okolicach dwunastej mam maksimum jakie jestem w stanie tolerować, wieczorny cichy odsłuch, kiedy domownicy śpią to siódma-ósma. 

Powodzenia. Daj znać co ustalisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.11.2019 o 08:00, kangie napisał:

Mistrzu, jakie masz lampiska na pokładzie swej 30-stki?

 

P.S. Kolumny przypominają mi starego dobrego Sonus Fabera strojonego przez Franco Serblina. Gratulacje.

Ależ ten czas pędzi. Człowiek ma wolną chwilę, więc słucha. Dopiero kilka dni temu zdjąłem pokrywę. Są:

4x 6ca7EH

2x 12ax7 Sovtek

1x e80cc o ile dobrze widzę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 hours ago, pozdraf said:

I jakie wrażenia? 

Focale nie wygrzane, góra ostra. 

Ale Spendory a6 pięknie wypadły, brakowalo trochę dołu jak dla mnie. Quad z3, Wharfedale Linton aniversary, Dali Opticon, 

Dali I Wharfedale inny przekaz dawały, nie w moim typie ale ciekawe propozycje. 

Mam Quad z3 w domu na tydzień i raczej zostaną. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się ostatnio czy by nie dokupić sobie subwoofera do KD.

I tak sobie pomyślałem, że może by go też podłączyć do stereo. Da się jakoś podpiąć suba do LARa?

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ujemny napisał:

Zastanawiam się ostatnio czy by nie dokupić sobie subwoofera do KD.

I tak sobie pomyślałem, że może by go też podłączyć do stereo. Da się jakoś podpiąć suba do LARa?

Tak, proszę wykorzystać wyjście "MON OUT"

Jeżeli sub nie ma regulacji głośności celem dopasowania do systemu, można i taką regulację zastosować również na ww. wyjściu.  

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.