Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.03.2020 o 01:26, Ujemny napisał:

to elegancko.

A nie wybuchnie jak podłącze LFE do amplitunera  a line in do LARa?

Przepraszam, ale nie do końca jest dla mnie jasne pytanie, można jakoś rozwinąć myśl ? Może być na priw. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrażenia są bardzo pozytywne. Za nim zdecydowałem się na LARa słuchałem w ciągu ostatnich kilku m-cy sporo niezłych wzmaków takich jak: Hegel 90 (Roost), Hegel 190, Atoll 200, Nad 375 Be, Nad C388, Peachtree 65se, Leben 300F, Yamaha AS 1100 i w każdym coś mi nie pasowało. Nie będę już się rozpisywał co dokładnie bo trochę by czasu zajęło ;) LAR zagrał żywo, z rozmachem i z dobrym dociążeniem. Wygrał to starcie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze uzupełnie swoje wywody o te porównanie z innymi (i paroma pominiętymi) wzmacniaczami, nie jest tak, że LAR wygrał z nimi bez apelacyjnie. W grę wchodziły różne niuanse takie jak wykonanie, awaryjność, oczywiście brzmienie czy choćby takie jak cena. Uważam, że w cenie do powiedzmy 10 000 zł LAR jest mocną pozycją, którą trzeba wziąć koniecznie pod uwagę. No i oczywiście bardzo ważne dla mnie, Made in Poland :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Redaktorzy
W dniu 16.04.2019 o 09:45, kangie napisał:

Od wczoraj siedzą u mnie czarne 6CA7 Treasure Black-Z. Jestem nimi oczarowany. Przecudne wybrzmienia, perlista, lśniąca góra, mięsisty bas i niższa średnica. Otoczka powietrzna w wokalach, przestrzeń. Jest tyle smaczków, że aż chce się sięgać po kolejne płyty i posłuchać jak grają.

To już rok czasu. I brzmienie nie nudzi się. Lampy naprawdę fajne.

 

Kuba, jakieś nowości sprzętowe albo inne klubowe? Żyjecie w miarę w tych trudnych czasach? ?

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kangie napisał:

To już rok czasu. I brzmienie nie nudzi się. Lampy naprawdę fajne.

 

Kuba, jakieś nowości sprzętowe albo inne klubowe? Żyjecie w miarę w tych trudnych czasach? ?

Cieszę się, że dźwięk się nie znudził ? 

Mamy trochę pomysłów, ale wiesz jak jest wszystko musi być dokładnie przemyślane i sprawdzone, więc wszystko trwa. 

Ale żyjemy i czekamy na lepsze czasy ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie,

A czy byłaby opcja upgrade IA30 mkII do IA50?

Tak mnie nosi trochę, ale nie wiem czy to technicznie możliwe, bo u mnie w pre pojedyncza lampka, więc pewnie 2/3 środka byłoby do wymiany. Pewnie też drabinkę trzeba by wstawić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, EmilioE napisał:

Życie,

A czy byłaby opcja upgrade IA30 mkII do IA50?

Tak mnie nosi trochę, ale nie wiem czy to technicznie możliwe, bo u mnie w pre pojedyncza lampka, więc pewnie 2/3 środka byłoby do wymiany. Pewnie też drabinkę trzeba by wstawić od razu.

Jeżeli to jest model z jedna lampą to nie będzie się opłacać. To co mogę zaproponować to wymiana pojedynczej lampy, prawdopodobnie 12BH7 na dwie pojedyncze ale 6n6p + właśnie drabinka, to powinno dać największe zmiany i nie obciążyć za bardzo portfela. 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kuba jest przynajmniej na tyle uczciwy, że od razu powie czy jest sens ruszać czy nie bardzo. Dzięki takiemu podejściu wprawdzie nadal "nosi" ale z portfela nie ubywa?

Wiem co mówię bo też mnie ostatnio nosiło ?.

Zmieniaj na dwie lampy plus khozmo, będzie dobrze.

Pozdrawiam klubowiczów.

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak z tymi Tannoyami ale z aluminiową wysokotonowka w Mordaunt short mezzo 8 było znakomicie.

Kuba też chyba ma beryl u siebie i jest genialnie u niego. Tak więc z metalowymi tweeterami hybryda gra zajebiście.

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awietek napisał:

Jak wysokie tony hybrydy zgrywają się z metalowymi tweeterami?  Mam konkretnie na mysli tytanową kopulkę tannoya w dual koncentryku akurat u mnie w DC8Ti.

Z metalowych membran miałem metalowego SEAS-a 27TBC/G, aktualnie mam Berylowego SB i wstęgę w drugich kolumnach. Z szerokopasmowych kolumn z metalowym głośnikiem wysoko-tonowym miałem u siebie okazje gościć kilkakrotnie Polskie Cube Audio, efekt fantastyczny, ale te przetworniki są wyjątkowe, także wyjątkowo kosztowne. Nigdy nie miałem problemów z wysokimi tonami, ale to też może być kwestia reszty toru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie, po wielu miesiącach rozmyślań, rozważań różnych opcji, przeprowadziłem u Pana Eugeniusza upgrade mojego IA 30 mkII poprzez wstawienie dwulampowej sekcji przedwzmacniacza oraz drabinki Khozmo. Do Wrocławia mam kawał drogi, Pan Eugeniusz był więc tak miły, iż zrobił to „na poczekaniu”, tzn. zostawiłem sprzęt rano i odebrałem po trzech godzinach (czas spędziłem bardzo miło, wylegując się z książką nad Odrą).

Muszę przyznać iż zmiana brzmienia jest bardzo duża i w kierunku, który oczekiwałem. Prezentacja stała się bardzo, bardzo przejrzysta, zniknęła lekka „mgiełka”, która stanowiła tło do wydarzeń na scenie, a także delikatne zmiękczenie dźwięku na krawędziach. Dźwięk poprzez tę transparentność nabrał dużej klasy. Fortepian brzmi teraz bardzo precyzyjnie, barwa trąbki wysublimowała się, zaś prezentacja muzyki elektronicznej i wszelakiej efekciarskiej (np. Yello) wskoczyła na zdecydowanie wyższy poziom. Wzmacniacz jest teraz troszkę bardziej bezlitosny, ale też nie przesiewa płytoteki.

Trudno jego dźwięk zaklasyfikować do tranzystorowego lub lampowego. Ma precyzję i neutralność tranzystora oraz napowietrzenie lampy.

Podsumowując, stwierdziłbym, iż do systemów „aspirujących”, taka modyfikacja jest nieodzowna i wynosi dźwięk na wyższy poziom, zaś jeśli ktoś nie szuka dziury w całym i cieszy go lekko romantyczne wygładzenie prezentacji, to może pozostać na standardowej wersji wzmacniacza.

Ja jestem ogromnie zadowolony! W szczególności podoba mi się to, iż dźwięki na scenie wydobywają się obecnie z krystalicznie czystego powietrza, wcześniej zaś wydarzenia były wyświetlane na ekranie, fakt, iż z cieniutkiego muślinu, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 14:08, Rolex80 napisał:

Wrażenia są bardzo pozytywne. Za nim zdecydowałem się na LARa słuchałem w ciągu ostatnich kilku m-cy sporo niezłych wzmaków takich jak: Hegel 90 (Roost), Hegel 190, Atoll 200, Nad 375 Be, Nad C388, Peachtree 65se, Leben 300F, Yamaha AS 1100 i w każdym coś mi nie pasowało. Nie będę już się rozpisywał co dokładnie bo trochę by czasu zajęło ;) LAR zagrał żywo, z rozmachem i z dobrym dociążeniem. Wygrał to starcie :)

 

 

Witam

Czy mógłbyś coś więcej napisać o zestawieniu LAR - Leben 300F? Oczywiście chodzi mi o Twoje odczucia. Czy duża była różnica na korzyść rozumiem LAR-a, czy raczej niuanse, które u Ciebie miały znaczenie i zdecydowały o wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Leben to świetny wzmacniacz lampowy, który ma pewne cechy jak cichsze granie (bo jak głośniej to słychać przesterowanie głośników), gorszą skuteczność przy wymagających kolumnach (ma kilkanaście wat) ale to nie są jakieś duże wady lampy, można z nimi żyć ;) Największą wadą Lebena było gubienie się dźwięku przy szybszej muzyce np. elektronicznej, pop, metal może to kwestia wymiany lamp na inne ale ja za bardzo się nie znam w tej materii a i jeszcze jedno brak pilota (jestem trochę leniwy). Generalnie Leben wygląda jak milion dolarów :) pięknie gra i ma fajny regulowany basik ale nie jest uniwersalnym wzmacniaczem, super odnajdzie się przy spokojnej muzyce, małe składy, jazz, blues itd. 

LAR 200HB (przypominam hybryda) gra z dużym rozmachem, dużym dźwiękiem ale nie jest natarczywy (góra nie kłuje, środek na lini kolumn, bas dobrze kontrolowany nie dudni, nie rozlewa się jest w sam raz) jak to zdarza się w mocnych tranzystorach. W moim przypadku potrzebowałem uniwersalnego wzmacniacza i Lar najlepiej mi się wpasował, choć jak by było mnie stać to chyba bym kupił oba :) 

Oczywiście to są moje odczucia i nie wszyscy się z nimi zgodzą. I na koniec standardowo: warto porównać je oba w swoim torze audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.