Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rolex80 napisał:

Cześć,

Leben to świetny wzmacniacz lampowy, który ma pewne cechy jak cichsze granie (bo jak głośniej to słychać przesterowanie głośników), gorszą skuteczność przy wymagających kolumnach (ma kilkanaście wat) ale to nie są jakieś duże wady lampy, można z nimi żyć ? Największą wadą Lebena było gubienie się dźwięku przy szybszej muzyce np. elektronicznej, pop, metal może to kwestia wymiany lamp na inne ale ja za bardzo się nie znam w tej materii a i jeszcze jedno brak pilota (jestem trochę leniwy). Generalnie Leben wygląda jak milion dolarów ?pięknie gra i ma fajny regulowany basik ale nie jest uniwersalnym wzmacniaczem, super odnajdzie się przy spokojnej muzyce, małe składy, jazz, blues itd. 

LAR 200HB (przypominam hybryda) gra z dużym rozmachem, dużym dźwiękiem ale nie jest natarczywy (góra nie kłuje, środek na lini kolumn, bas dobrze kontrolowany nie dudni, nie rozlewa się jest w sam raz) jak to zdarza się w mocnych tranzystorach. W moim przypadku potrzebowałem uniwersalnego wzmacniacza i Lar najlepiej mi się wpasował, choć jak by było mnie stać to chyba bym kupił oba ?

Oczywiście to są moje odczucia i nie wszyscy się z nimi zgodzą. I na koniec standardowo: warto porównać je oba w swoim torze audio ?

Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. Dokończę czytanie postów w tym wątku. Mam jeszcze sporo pytań dotyczących LAR-a, ale być może już się to pojawiło w temacie. Dlatego, aby nie zaśmiecać, na razie się powstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

30 minut temu, abakus napisał:

Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. Dokończę czytanie postów w tym wątku. Mam jeszcze sporo pytań dotyczących LAR-a, ale być może już się to pojawiło w temacie. Dlatego, aby nie zaśmiecać, na razie się powstrzymam.

Spoko, nie ma sprawy ;)

jak masz więcej pytań to wal śmiało, chętnie odpowiem i może nie tylko ja a przy okazji trochę się ożywi wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 17:39, abakus napisał:

Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. Dokończę czytanie postów w tym wątku. Mam jeszcze sporo pytań dotyczących LAR-a, ale być może już się to pojawiło w temacie. Dlatego, aby nie zaśmiecać, na razie się powstrzymam.

Będzie sporo czytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie LAR200 wylądował na testach. Dopiero pierwszy wieczór wczoraj i dziś troszkę posłuchałem - pierwsze wrażenia - fajna otwarta góra i średnica całkiem dobra, największe zastrzeżenia na razie mam do basu ale może wzmacniacz potrzebuje trochę czasu żeby wziąć go w ryzy. Będę słuchał dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awietek napisał:

U mnie LAR200 wylądował na testach. Dopiero pierwszy wieczór wczoraj i dziś troszkę posłuchałem - pierwsze wrażenia - fajna otwarta góra i średnica całkiem dobra, największe zastrzeżenia na razie mam do basu ale może wzmacniacz potrzebuje trochę czasu żeby wziąć go w ryzy. Będę słuchał dalej ?

Jak widać wszystko zależy od aplikacji ? u mnie w testach było odwrotnie. Zajebisty bas, do ty środek, zbyt wycofana góra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, greenmike said:

Jak widać wszystko zależy od aplikacji ? u mnie w testach było odwrotnie. Zajebisty bas, do ty środek, zbyt wycofana góra....

Basu jest miejscami zbyt wiele, trochę dudniący i głuchy momentami. Góry natarczywej nie lubię a tutaj góra jest wystarczająco otwarta, środek też niczego sobie -  na pewno akustyka pomieszczenia ma tutaj największy wpływ na prezentację dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Klubowiczów

Dodam małe ogłoszenie: 

Sprzedam wzmacniacz Linear Audio Research 50/50. 

Jestem pierwszym właścicielem, zakupiony u producenta we wrześniu 2018 r.  Wersja trochę specjalna, w związku z tym, że w mojej miejscowości sieć elektryczna ma bardzo duże skoki napięcia Pan Eugeniusz zainstalował transformatory, które lepiej znoszą te anomalia,  skutkuje to mniejszym grzaniem się wzmacniacza oraz według Pana Eugeniusza ma wydłużyć żywotność lamp. Ponadto LAR posiada drabinkę rezystorową Khozmo. 

Dla zainteresowanych podaję nr telefonu - 668005958

Edytowane przez simon470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Sprzedam swojego IA 120h

  • 2 lampy 6n30p-DR - 300$ sztuka
  • odczepy miedziowe
  • drabinka Khozmo
  • zmienione okablowanie na Mogami
  • z ciekawostek to tor gniazda sluchawkowego jest rowniez zmodyfikowany 

Wszystkie upgrade'y robione przez producenta.

Zapraszam do kontaktu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powstaje nowa końcówka mocy A-300B. Powstaje z potrzeby chwili, dla wymagającego klienta. Dotychczasowa hybryda (IA-200HB), będzie służyć jako źródło sygnału, oraz wzmacniacz dla sekcji średnio-wysokotonowej. Nowy wzmacniacz mocy zajmie się sekcją niskotonową zestawu głośnikowego.  Cechą charakterystyczną A-300B jest duża wydajność prądowa uzyskana poprzez zastosowanie tranzystorów mocy w metalowych obudowach TO3, powszechnie używanych we wzmacniaczach stosowanych do zawodowych nagłośnień. Drugą cechą jest zastosowanie wymuszonego chłodzenia końcówek mocy z kontrolą temperatury radiatorów odprowadzających ciepło z tranzystorów mocy. Wzmacniacz ma moc muzyczną 2 x 300 W i jest przystosowany do pracy ciągłej, przy zachowaniu wymiarów integry IA-200HB. Całość powoli zaczyna nabierać kształtów.

ef7988334d44334dmed.jpg

3b874e1ce53bb10bmed.jpg

de4dea37c26050c3med.jpg

887f387611d7bebfmed.jpg

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.10.2020 o 17:45, manek29 napisał:

Wiadomo już coś o kosztach takiej końcówki?

Będzie zbliżona do ceny IA-200HB. 

2 godziny temu, art950 napisał:

Czy moge prosic o informacje ile trzeba zaplacic za Lara ia200?

porownywal ktos z Lectorem zxt70?

bede bardzo wdzieczny za informacje, szukam wzmacniacza ?

Obecna cena katalogowa IA-200HB wynosi 9900zł Brutto. 

Porównania do wzmacniaczy Lectora były, ostatnio z tego co pamiętam wykonywał takowe testy kolega Marek76 obecny tu na forum. 

Ja sam nie podejmuje się opisywać, nie jestem obiektywny. Jedno jest pewne, Lector to bardzo dobra Firma, połączenie pomiędzy CD Lectora a wzmacniaczem bardzo synergiczne. Sam dystrybutor w Polsce w postaci Panny Joanny Szumilas to niezwykle sympatyczne, rzetelne i bezproblemowe podejście do klienta, co nie jest takie oczywiste w obecnych czasach. 

Najlepiej wypożyczyć i sprawdzić samemu. 

 

 

W dniu 24.08.2020 o 11:08, gyn napisał:

Panowie czy ktos mial okaze porownac hybryde IA-120H z Yamahą AS-2100.

Bardzo ładna ta Yamaha !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadając Lara nie chcę być posądzony o brak obiektywizmu.

Lector jest odrobinę bardziej pluszowy, Lar bardziej żwawy (oczywiście według mnie).

W moim systemie został Lar...

Polecam sprawdzić u siebie obydwa wzmacniacze bo jeden i drugi warty jest grzechu ?

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekw 76 napisał:

Ja też posiadając Lara nie chcę być posądzony o brak obiektywizmu.

Lector jest odrobinę bardziej pluszowy, Lar bardziej żwawy (oczywiście według mnie).

W moim systemie został Lar...

Polecam sprawdzić u siebie obydwa wzmacniacze bo jeden i drugi warty jest grzechu ?

dziękuję za odpowiedz, Ty również słuchasz na YB Zephyr S? Jaki Lar gra u Ciebie? Rozważam ten egzemplarz co kolega powyżej sprzedaje, czy Twoim zdaniem da rade tym kolumnom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, art950 napisał:

dziękuję za odpowiedz, Ty również słuchasz na YB Zephyr S? Jaki Lar gra u Ciebie? Rozważam ten egzemplarz co kolega powyżej sprzedaje, czy Twoim zdaniem da rade tym kolumnom?

Ja mam Zondy, Zephyr S ma chyba revelatora na dole?

Którego Lara masz na myśli?

Bo widzę zarówno hybrydę jak i lampę ?

Na temat mocy i rozbujania revelatora lepiej niech się Jakub wypowie.

 

Moja 200h nie ma problemu z Satori 24...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marekw 76 napisał:

Ja mam Zondy, Zephyr S ma chyba revelatora na dole?

Którego Lara masz na myśli?

Bo widzę zarówno hybrydę jak i lampę ?

Na temat mocy i rozbujania revelatora lepiej niech się Jakub wypowie.

 

Moja 200h nie ma problemu z Satori 24...

Kolega Szymon (Simon470) ma teraz i lampę i hybrydę i wcale nie jestem pewny, że ta lampka będzie na sprzedaż ? 

Co do Przemka (Bary) to znam tę 120 na wylot i polecam bo ten model był najlepszą 120-tką jaka wyszła od LARa. 

Co do revelatorów i YB audio, zdecydowanie hybryda, znam dobrze oba produkty i nie mam żadnych wątpliwości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marekw 76 napisał:

Oj jak ja bym chciał tak mieć! Choć na tydzień ??

Marku, wiesz, że to żaden problem, ale z Twoimi kolumnami to się nie sprawdzi. 85db, tutaj nie ma co gdybać, dół nie będzie miał wystarczającej kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zycie_to_gra napisał:

Marku, wiesz, że to żaden problem, ale z Twoimi kolumnami to się nie sprawdzi. 85db, tutaj nie ma co gdybać, dół nie będzie miał wystarczającej kontroli. 

Też tak myślę ale przecież mnie znasz ?

Chciałbym spróbować kiedyś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, marekw 76 napisał:

Ja mam Zondy, Zephyr S ma chyba revelatora na dole?

Którego Lara masz na myśli?

Bo widzę zarówno hybrydę jak i lampę ?

Na temat mocy i rozbujania revelatora lepiej niech się Jakub wypowie.

 

Moja 200h nie ma problemu z Satori 24...

Tak Leveratora 22 mam na dole. Chodzi o Lara ai 120h. 200H to już potęzny wzmacniacz więc pewnie z żadnymi kolumnami nie będzie miał problemu, ale cena nowego już też jest odpowiednia, a na rynku wtórnym nie widze ?

21 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Kolega Szymon (Simon470) ma teraz i lampę i hybrydę i wcale nie jestem pewny, że ta lampka będzie na sprzedaż ? 

Co do Przemka (Bary) to znam tę 120 na wylot i polecam bo ten model był najlepszą 120-tką jaka wyszła od LARa. 

Co do revelatorów i YB audio, zdecydowanie hybryda, znam dobrze oba produkty i nie mam żadnych wątpliwości. 

 

dziękuję barfdzo za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, art950 napisał:

Tak Leveratora 22 mam na dole. Chodzi o Lara ai 120h. 200H to już potęzny wzmacniacz więc pewnie z żadnymi kolumnami nie będzie miał problemu, ale cena nowego już też jest odpowiednia, a na rynku wtórnym nie widze ?

Myślę, że już dostałeś odpowiedź powyżej od Kuby.

Jeśli to ta o której myślę to będziesz zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni słucham Lara ai 120h i muszę przyznać, że gra bardzo ładnie. Na ten moment jestem bardzo zadowolony, jest dociążenie, zróżnicowanie basu, rozdzielczość i ewidentna kontrola nad dźwiękiem.  Mam nadzieje, że lampy jeszcze trochę pograją, bo tanie nie są ?

W kwestii akustyki mam jeszcze sporo do zrobienia ale już jest dobrze i myśle że może być bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.