Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko będzie znaleźć kogoś kto słuchał takiego połączenia i ma odniesienie do innych z tego przedziału cenowego. Czy możesz zakupione przewody zwrócić jeśli nie spełnią twoich oczekiwań? Jeśli tak to może zakup je testowo jeśli okażą się niegodne LAR-a to je po prostu zwrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 21:23, oley napisał:

To faktycznie w razie potrzeby wymiany jest wydatek. Ja czekam właśnie na parę takich lamp i jestem ciekaw porównania

Lampki są , napisz jak się wpasowały ? Jakie różnice do tych które miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, art950 napisał:

Czy warto do Lara 120h zakupić Mogami 
NIII-2803 + NIII-2804 - musze w ciemno zdecydować, proszę o podpowiedź.

Ale czy coś jest nie tak z tym co masz?

Dopiero przecież kupiłeś wzmacniacz!

Zależy ile chcesz wydać...

Ja lubię sobie dozować przyjemności...

Za wartość nowych kabli można kupić niezłe źródło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę coś więcej o całym systemie. Może tutaj prędzej coś koledzy podpowiedzą?

To nie tak, że odradzam kupno fajnych kabli ale czasem warto zwrócić uwagę na inne elementy zestawu, na biżuterię (czytaj kable) zawsze przyjdzie pora. Chyba, że cena naprawdę wyjątkowo okazyjna.

Czasem gdy się na coś napalimy to wyłącza się myślenie.

Gdybym miał wydać np 3 koła na kable rozważyłbym inne źródło... Używany lector np? Ale to takie domysły bo nie wiem na czym słuchasz...

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę który kupił kable za 6000

(Sześć tysięcy!!) Wzmacniacz za niecałe 10! A za źródło robił "doskonały" blu-ray LG za 450 PLN... Namówił go sprzedawca, kable zostają bo kolega nie ma możliwości zwrotu... Miała być poprawa w każdym aspekcie, ale nie ma... 1500 EUR poszło zwyczajnie w peezdu.

Tutaj jest choć światełko w tunelu bo znalazł się kupiec za niewiele niższą kwotę. 

Ale co będzie gdy Tobie nie podpasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, art950 napisał:

Czy warto do Lara 120h zakupić Mogami 
NIII-2803 + NIII-2804 - musze w ciemno zdecydować, proszę o podpowiedź.

Cześć

Ja miałem dokładnie takie połączenie. Uważam, że świetnie pasują do tego wzmacniacza. Powiem więcej, według mnie jest to jeden z najlepszych zestawów kabli w tej cenie. Rok temu zmieniłem LARa na Haiku a kable zostały. Dokupiłem kolejną parę interkonektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekw 76 napisał:

Napisz proszę coś więcej o całym systemie. Może tutaj prędzej coś koledzy podpowiedzą?

To nie tak, że odradzam kupno fajnych kabli ale czasem warto zwrócić uwagę na inne elementy zestawu, na biżuterię (czytaj kable) zawsze przyjdzie pora. Chyba, że cena naprawdę wyjątkowo okazyjna.

Czasem gdy się na coś napalimy to wyłącza się myślenie.

Gdybym miał wydać np 3 koła na kable rozważyłbym inne źródło... Używany lector np? Ale to takie domysły bo nie wiem na czym słuchasz...

No właśnie kable zostawiłem na deser. Mam obecnie usbridge syignature, hord qutest, Lar 120h, YB audio Zephyr s i tanie kabelki. Najtańsze kimbery głośnikowe i no name interkonecty za 50zł i kabelek usb za 50zł. Kupiłem te Mogami o których pisałem ponieważ podobno pasują do Lara i cena wydawała się atrakcyjna 1900zł za komplet. Podobno nowe nie wygrzane. Jestem bardzo zadowolony z systemu ale chce się przekonać że kable rzeczywiście mają jakieś znaczenie, jak nie będzie poprawy to myśle że sprzedam z mała stratą lub bez ?

21 minut temu, Marcin_59666 napisał:

Cześć

Ja miałem dokładnie takie połączenie. Uważam, że świetnie pasują do tego wzmacniacza. Powiem więcej, według mnie jest to jeden z najlepszych zestawów kabli w tej cenie. Rok temu zmieniłem LARa na Haiku a kable zostały. Dokupiłem kolejną parę interkonektów.

dziękuję za opinie mam nadzieję, że u mnie się również dobrze wpasują - dam tutaj oczywiście znać.

Godzinę temu, marekw 76 napisał:

Mam kolegę który kupił kable za 6000

(Sześć tysięcy!!) Wzmacniacz za niecałe 10! A za źródło robił "doskonały" blu-ray LG za 450 PLN... Namówił go sprzedawca, kable zostają bo kolega nie ma możliwości zwrotu... Miała być poprawa w każdym aspekcie, ale nie ma... 1500 EUR poszło zwyczajnie w peezdu.

Tutaj jest choć światełko w tunelu bo znalazł się kupiec za niewiele niższą kwotę. 

Ale co będzie gdy Tobie nie podpasują?

6000 to rzeczywiście dużo, ja bym się bał ? Ale uznałem że 1900 za interkonekty i głośnikowe które mają szanse dobrze wpasowac się w system jestem jeszcze w stanie wydać, chociaż szczerze to planowałem wydac 1000 na same kable głośnikowe, bo nie zbyt wierze że interkonekty mają znaczenie, ale zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, art950 napisał:

No właśnie kable zostawiłem na deser. Mam obecnie usbridge syignature, hord qutest, Lar 120h, YB audio Zephyr s i tanie kabelki. Najtańsze kimbery głośnikowe i no name interkonecty za 50zł i kabelek usb za 50zł. Kupiłem te Mogami o których pisałem ponieważ podobno pasują do Lara i cena wydawała się atrakcyjna 1900zł za komplet. Podobno nowe nie wygrzane. Jestem bardzo zadowolony z systemu ale chce się przekonać że kable rzeczywiście mają jakieś znaczenie, jak nie będzie poprawy to myśle że sprzedam z mała stratą lub bez ?

dziękuję za opinie mam nadzieję, że u mnie się również dobrze wpasują - dam tutaj oczywiście znać.

6000 to rzeczywiście dużo, ja bym się bał ? Ale uznałem że 1900 za interkonekty i głośnikowe które mają szanse dobrze wpasowac się w system jestem jeszcze w stanie wydać, chociaż szczerze to planowałem wydac 1000 na same kable głośnikowe, bo nie zbyt wierze że interkonekty mają znaczenie, ale zobaczymy..

To pomyśl o zasilającym,  przy wzmacniczu tej klasy co  Lar  ma znaczenie i będzie słychać . Ale proponuję wypożyczyć i osobiście sprawdzić  u siebie przed zakupem .Żadne rady i recenzje nie zastąpią  własnych  odsłuchów i sprawdzenia. To nasz system i to my mamy być  zadowoleni . 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bogus18 napisał:

To pomyśl o zasilającym,  przy wzmacniczu tej klasy co  Lar  ma znaczenie i będzie gi słychać . Ale proponuję wypożyczyć i osobiście sprawdzić  u siebie przed zakupem .Żadne rady i recenzje nie zastąpią  własnych uszy i sprawdzenia. To nasz system i to my mamy być  zadowoleni . 

kable zasilające mam dwa elecaudio, na wtykach zamiennikach oaide, za jeden dałem chyba 200zł za drugi 300zł i jak porównywałem na poprzednim wzmacniaczu z czarnym kablem komputerowym to była spora różnica na plus, ciekawe czy może być jeszcze lepiej.. Napewno chętnie przetestuje inne kable, możesz coś polecić w bu∂zecie poniżej ceny źródła ? ?

Edytowane przez art950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hybrydą polecam spróbować Solid Core Audio No.2 PRO bardzo dobra synergia w tej cenie. Ewentualnie często też się sprawdza Yarbo 1100 + dobre wtyki, jeżeli chodzi o kabelki w cenie 1000zł dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo.

Propozycję Jakuba natychmiast umieściłbym na szczycie gdyż facet słyszał więcej larów niż komukolwiek z nas będzie dane kiedykolwiek (niestety)...

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Z hybrydą polecam spróbować Solid Core Audio No.2 PRO bardzo dobra synergia w tej cenie. Ewentualnie często też się sprawdza Yarbo 1100 + dobre wtyki, jeżeli chodzi o kabelki w cenie 1000zł dla mnie bomba.

dziękuję, już troche droższy kabelek ale dopisuje do listy. W Czwartek ogłoszą lockdown to będzie co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogus18 napisał:

Lampki są , napisz jak się wpasowały ? Jakie różnice do tych które miałeś?

Ciągle niewiele czasu na dłuższe odsłuchy ale to co się rzuca od razu po zmianie lamp na DR to szczegółowość przekazu, pojawiło się więcej powietrza i więcej basu, który jest zróżnicowany. A to jest jednocześnie połączone z niezwykłą muzykalnością przekazu i wiernym oddaniem wokali. Poprawiła się też lokalizacja instrumentów.

 

Edytowane przez oley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Podałem ceny nowych, zawsze możesz poszukać na rynku wtórnym ? 

Właściciel Solid Core Audio z tego co wiem wypożycza kabelki bez kaucji, chyba, że coś się zmieniło. 

to super odezwę się do Solid Core - dziękuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, oley napisał:

Ciągle niewiele czasu na dłuższe odsłuchy ale to co się rzuca od razu po zmianie lamp na DR to szczegółowość przekazu, pojawiło się więcej powietrza i więcej basu, który jest zróżnicowany. A to jest jednocześnie połączone z niezwykłą muzykalnością przekazu i wiernym oddaniem wokali. Poprawiła się też lokalizacja instrumentów.

 

Gratuluję udanego zakupu. 

Miałem podobne wnioski, to są najlepsze lampy do PRE jakie słyszałem, drugie to 6n6p stosowane w 200HB. Później długo długo nic. Główną wadą DR-ek jest niestety ich cena ? 

Pytanie, czy tego basu nie jest w Twoim wypadku za dużo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, art950 napisał:

to super odezwę się do Solid Core - dziękuję za informacje

Od razu podpowiem czym ten kabelek się u mnie charakteryzował, może to coś podpowie co do wyboru. Kabelek bardzo umuzykalnia przekaz, uspokaja nerwowość i dociąża brzmienie. Generalnie kabelek zbliża brzmienie hybrydy do lampy, ot taka ciekawostka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, art950 napisał:

kable zasilające mam dwa elecaudio, na wtykach zamiennikach oaide, za jeden dałem chyba 200zł za drugi 300zł i jak porównywałem na poprzednim wzmacniaczu z czarnym kablem komputerowym to była spora różnica na plus, ciekawe czy może być jeszcze lepiej.. Napewno chętnie przetestuje inne kable, możesz coś polecić w bu∂zecie poniżej ceny źródła ? ?

Dobry na porządnych wtykach kabel do 1tys.zl to nie takie proste ale możliwe.  Chcesz sprowadzić i usłyszeć, pisz na pw. tu Króluje LAR a kabel to inny temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bogus18 napisał:

Dobry na porządnych wtykach kabel do 1tys.zl to nie takie proste ale możliwe.  Chcesz sprowadzić i usłyszeć, pisz na pw. tu Króluje LAR a kabel to inny temat .

Ja też co do kabelków zawsze z chęcią się dowiem, czegoś ciekawego ? naliczyłem w chwili obecnej 14 różnych kabli zasilających w domu, i gdzie nie podpinam to "gra" nieco inaczej, zgłupieć można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, leski napisał:

Kuba, nie wiem do czego wpinasz te sieciówki ale ostatnio zakupiłem listwę IFI Power Station i powiem, że to kolejne zaskoczenie jakie ma możliwości LAR gdy dostanie dobry prąd. 

Zgadzam się z tym, choć nie znam tego IFI, to sporą różnicę odczułem przy przesiadce na obecną listwę. Sam byłem zdziwiony skalą różnic, zwłaszcza w dynamice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - a to pokazuje jaki ma potencjał.

Słaby wzmacniacz nawet jak zasilisz wypaśnym kablem z dobrą listwą to nie wykorzysta tego.

A czy masz doświadczenie z podkładkami antywibracyjnymi? Ja właśnie zamówiłem na testy  Soundcare Superspike. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? tak Ci się wydaje a potem trafiasz na lepsze kable czy inne akcesoria, które weźmiesz na próbę a potem nie da się słuchać bez nich.

Ważne że LAR jest opoką, która jest warta nawet dużych inwestycji w peryferia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, leski napisał:

Ważne że LAR jest opoką, która jest warta nawet dużych inwestycji w peryferia.

Cieszę się, że tak myślisz.

Ja przez te kable zasilające mam mętlik w głowie, kiedyś życie melomana czy audiofila było łatwiejsze, kabel coś tam zmieniał, szlifował, teraz różnice między przewodami są tak duże, że chyba producenci robią to specjalnie żebyśmy powariowali ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cieszę, się że Firma LAR ma tylu zadowolonych użytkowników, choć tego nie widać Pan Eugeniusz pracuje bardzo mocno żeby się nie zastać ?Ostatnio jest można powiedzieć bardzo płodnym konstruktorem, co niezwykle mnie cieszy.

Hybryda IA-200HB zostaje jak jest, dodając te kilka elementów, o których tu wspominacie właściwie nie znajdujemy miejsca gdzie tę konstrukcję poprawić, nie w rozsądnych pieniądzach. A małe zmiany za naprawdę duże pieniądze to nie jest interesujący kierunek. Podobnie jest z 50-tką, przynajmniej na chwilę obecną.  

Nowe dziecko 100/100 powstało jakieś 2,5 roku temu, konstrukcja uległa uproszczeniu, tak bardzo jak to możliwe, ale na tyle by nie było to przeszkodą. Została szafa traf i części, sporo pomysłów, bardzo żałuje, że nie mogłem tym razem liczyć na wsparcie mojego ulubionego europejskiego producenta traf jakim jest Lundahl i te najważniejsze wyjściowe transformatory musiał wykonać kto inny. Para traf tego producenta co prawda znajduje się w tej konstrukcji, jest ale zajmuje się zupełnie innymi rzeczami. Tak czy inaczej po, kilku set godzinach odsłuchów, wybrany został pewien kompromis, bo audio to zawsze jakiś kompromis, bez obaw w tej konstrukcji nie jest on duży. Teraz chyba przyszła pora, żeby wzmacniacza posłuchały osoby z zewnątrz i to się wydarzy w najbliższym czasie, niezwykle ciekaw jestem opinii, liczę, że osoby mające konta tu na forum zechcą podzielić się w szerszym gronie swoimi wrażeniami. 

O 200HB się wypowiedziałem na początku i również tym wzmacniaczem chciałem skończyć. Rozsądek podpowiada, że skoro nie za bardzo jest tu co poprawiać, zachowując nasz ukochany sznyt brzmieniowy, to powinien powstać nowy projekt, liczymy, że będzie on krokiem w przód. Pomysłem na poprawę nie jest żadna nowość, rozdzielenie projektu na PRE +  końcówka mocy, lub też końcówki. Niby nic nadzwyczajnego, takich projektów mieliśmy kilka  (naliczyłem już trzy), które cieszą już oko i ucho nabywców. Jednak wszystkie były konstrukcjami dual mono, a teraz nawet najtańsze źródła sygnału są zbalansowane, dlatego trzeba podejść do projektu zgoła inaczej. Pół roku temu powstał pomysł nowego przedwzmacniacza, na ile on ewoluował od tego czasu, tego nie wiem, ale wiem jedno - Pan Eugeniusz właśnie wciela go w życie. Mnie to cieszy, mam nadzieję, że Was też. Na efekt końcowy czekam cierpliwie, do tego czasu cieszę oczy widząc jak powstaje, tutaj mały przedsmak:

 

spacer.png

 

spacer.png

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.