Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo rozdzielczy, dość jasny, o dynamice prawdziwej. Nie takiej sztucznej jak się zdarza w push/pull. Bez wyścigów, ale sprężyście i rytmicznie( bardziej niż w układach SE) Zdecydowanie urządzenie z duuuuzym potencjałem. Można budować wokół niego resztę toru. Trochę narazie u mnie  sybiluje, ale coś czuję że to kwestia drutów. I tego że na codzien słucham Speca. Zresztą sztuka też jest mega świeża. Musi pograć dluzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka niedziela.....

W porównaniu 1:1 z Lebenem 300x - Leben to przyjemny oszust. LARowi zdecydowanie bliżej do Speca z charakterem grania niz do Lebena. Naprawdę udał się Eugeniuszowi ten wzmacniacz. Jeżeli nie odstaje zbytnio od 4xdrozszego Japończyka, to świadczy o nim naprawdę dobrze.

SAVE_20210704_161415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zycie_to_gra napisał:

Ciekawa ta niedziela, zwłaszcza, ze tu dwa światy stają w szrankach tzn. lampa vs tranzystor. 

Co to za Accuphase robi za źródło ? 

Accu Dp 430. Na co dzień Acoustic Plan.

Co do starcia lampa-tranzystor....hmmmm. powiem enigmatycznie że ten tranzystor jest najbardziej lampowy ze wszystkich lamp 😉

Edytowane przez greenmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety LAR nie został u mnie 😞 bardzo żałuję. Powód jest jeden. I myślę że każdy zainteresowany powinien wziąć to pod uwagę.....kolumny. a właściwie wielkość woofera i skuteczność.

z Klipsch Forte III ten wzmacniacz to poezja. Zupełnie jakby pisać e pod siebie klocki....czyli wysokoskuteczny głośnik z dużym wooferem.

u mnie niestety nie. Nie byl stanie rozwinąć w pełni skrzydeł. Moje Davone są na ScanSpeaku- jednak lubią więcej prądu....

ale mam teraz zagwozdkę.....czy wymieniać większość toru? Czas pokaże.

bardzo dziękuję Koledze za możliwość odsłuchu tego cacka. Jestem oczarowany tym wzmacnaczem.

tymczasem zupełnie z innej beczki....to się nazywa NOS 😉

IMG_20210712_135056_resize_66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 14:13, greenmike napisał:

Niestety LAR nie został u mnie 😞 bardzo żałuję. Powód jest jeden. I myślę że każdy zainteresowany powinien wziąć to pod uwagę.....kolumny. a właściwie wielkość woofera i skuteczność.

z Klipsch Forte III ten wzmacniacz to poezja. Zupełnie jakby pisać e pod siebie klocki....czyli wysokoskuteczny głośnik z dużym wooferem.

u mnie niestety nie. Nie byl stanie rozwinąć w pełni skrzydeł. Moje Davone są na ScanSpeaku- jednak lubią więcej prądu....

ale mam teraz zagwozdkę.....czy wymieniać większość toru? Czas pokaże.

bardzo dziękuję Koledze za możliwość odsłuchu tego cacka. Jestem oczarowany tym wzmacnaczem.

tymczasem zupełnie z innej beczki....to się nazywa NOS 😉

IMG_20210712_135056_resize_66.jpg

Davone to dość  specyficzne kolumny. Swego czasu sporo się wokół nich kręicłem, ale ciężko w domowych warunkach odtworzyć to co serwuje ich dystrybutor w salonie (mam na mysli zarówno akustykę, jak i akcesoria towarzyszace) Dwóch moich znajomych zachęconych niezwykłym designem robiło podejscie, równiez u siebie w domu i ostecznie też się poddali. Jesli set z GA nie satysfakcjonuje Cię to może warto rozejrzeć się za innymi głosnikami? Co by nie mowić LAR nie jest słabym piecem, czy mało wydajnym prądowo, te 30W potrafi rozbujać naprawdę większość kolumn w sposób satysfakcjonujacy. Haiku 300b to juz w ogole nieporozumienie, choć ono akurat z Klipszami gra wg mnie zjawiskowo 🙂 Jeszcze lepiej z La Scalą. 
 

Pamietam, że robiłeś przymiarki do Opium, sądzę że to może być fajny set do sprawdzenia ze SPEC'iem. A Forte III bardzo sympatycznie wspominam, jednak Opiumy w środku i na górze oferują dużo wyższą klasę. Oczywiscie dynamika klipsza jest nie do podrobienia. Coś za coś - jak zwykle  🙂

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś cisza w klubie...

Ja bez swojej hybrydy ponad trzy tygodnie. Bardzo się stęskniłem 😉

Ale już w sobotę wracam do domu i zapowiada się długie słuchanie!

Pozdrowionka dla wszystkich LARowcow 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zycie_to_gra napisał:

Marku też Cię serdecznie pozdrawiam. 

To pewnie cisza przed burzą 🙂 ponieważ niebawem wprowadzamy dwa nowe produkty 😉 

Można  🙂 uchylić rąbka tajemnicy ?

Cóż to się szykuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bardzo chętnie uchylę rąbka tajemnicy 🙂 

Będą to dwa urządzenia w pełni symetryczne, przedwzmacniacz lampowy i końcówka mocy tranzystorowa, jak dla mnie inżyniersko i dźwiękowo nie ma wstydu. Niebawem jeżeli zechcecie ocenicie sami, mam nadzieję, że choć nie będzie to czas stracony 😉 

 

2 godziny temu, kreciowaty napisał:

Czyżby phonostage na lampach????

PRE gramofonowe  jeszcze musi dojrzeć 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Ma ktoś z Was IA30mkII w łódzkim albo mazowieckim ewentualnie świętokrzyskim? Chciałbym rzucić na niego ruchem i zobaczyć jak w konfrontacji wypadnie z moim wzmacniaczem.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.11.2021 o 14:00, dominik082 napisał:

Witam. Miał ktoś może przyjemność  słuchać IA-200HB z Audio Academy Rhea? 

Tak Dominiku, ja miałem przyjemność wypożyczyć LAR IA-200HB, połączyć go z AA Rhea oraz Luminem d2 i wystartować go w wyścigu o miano godnego grajka w moich 20m2 🤣
W wyścigu brali udział: IA-200HB, Vincent 237mk, Lector zxt-70.
Vincent 237mk był moim grajkiem bodajże rok, grał dźwiękiem wypchniętym do przodu z bułowatym basem i fajną średnicą, zwłaszcza po wymianie wszystkich 3 lamp i to by było na tyle, ponieważ LAR to klasa wyżej. Między LAR a Lector sprawa nie była taka prosta, ponieważ Lectora dostałem wygrzanego i od pierwszych chwil grał na tyle, na ile potrafi, a LAR był prosto z taśmy produkcyjnej Pana Eugeniusza😃 Oba wzmacniacze prezentowały bardzo dobry poziom grania oraz ładnie się zgrywały z AA Rhea. Góra była taka jak lubię, uspokojona, nie kłuła w uszy i było w niej wszystko to, co powinno być. Średnica barwna, a bas dobrze kontrolowany (kolumny przy większej głośności w 20m2 nawet na chwilę nie wpadają w buczenie). W obu wzmacniaczach, w stosunku do Vincenta, dodatkowo poprawiła się lokalizacja instrumentów oraz ich barwa nabrała tak zwanej prawdziwości (nie wiem jak mam to inaczej określić). Jednak słuchając obu wzmacniaczy, nie wiedziałem, na który postawić, nawet dzwoniłem do Kuby i mówiłem, że oba wzmacniacze wg mnie prezentują taki sam poziom grania. Po kilku dniach musiałem podjąć decyzję, ponieważ musiałem oddać Lectora i postawiłem na Polską myśl konstrukcyjną Pana Eugeniusza.
Bodajże po 3 tygodniach zadzwoniłem do Kuby i sprostowałem jeszcze wszystko, ponieważ moim zdaniem nie powinni wysyłać wzmacniacza prosto z taśmy do klienta 😁 Teraz, jakbym miał podjąć decyzję jeszcze raz i miałbym IA-200HB tak wygrzanego jak obecnie, to nie zastanawiałbym się nawet chwili. Ten dźwięk nabrał jeszcze takiej jakby ogłady, zrobił się trochę cieplejszy i ogólnie BARDZIEJ ZAJEBIS... 🤣 Tak, jakby ktoś mi zrobił w nim mini tuning 😃 Tak więc, Panie Kubo, musisz mieć jakiś egzemplarz, który będzie jeździł po ludziach do odsłuchu, ale nie będzie mógł zostać u nikogo, nawet jak będą prosili, błagali i płacili DWA RAZY WIĘCEJ 😂.
Dziękuję bardzo za możliwość porównania LARA z innymi wzmacniaczami i bardzo się cieszę, że został u mnie, ponieważ cały czas sprawia mi frajdę ze słuchania muzyki oraz cieszy oko 😁. Pozdrawiam Dominik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, bardzo się cieszę, że IA-200HB sprawia radość. 

A przy okazji wszystkim byłym, obecnym i przyszłym klubowiczom chciałem życzyć Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w nowym roku ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla wszystkich klubowiczów!

 

Chciałem się przywitać jako potencjalny zainteresowany LARem i od razu zadać pytanie - czy ktoś ma lub miał okazję słuchać wzmacniacza LAR z kolumnami BMN? Czy to jest dobre połączenie?

 

Jestem na etapie zmiany swojego toru:

I etap - zakupienie BMN Berges 3 (słuchałem u p. Bogdana) lub Beszele 3 (jeszcze nie słuchałem)

II etap - zmiana mojego Yaqina MS90B na .... No właśnie pomyślałem o LAR, tylko nie mam pojęcia którym 🙂

Jako, że jestem spod Wrocławia (Kiełczów), odsłuchy są w zasięgu. Jednak najpierw chciałbym zasięgnąć języka na forum.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, imbryk82 napisał:

Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla wszystkich klubowiczów!

 

Chciałem się przywitać jako potencjalny zainteresowany LARem i od razu zadać pytanie - czy ktoś ma lub miał okazję słuchać wzmacniacza LAR z kolumnami BMN? Czy to jest dobre połączenie?

 

Jestem na etapie zmiany swojego toru:

I etap - zakupienie BMN Berges 3 (słuchałem u p. Bogdana) lub Beszele 3 (jeszcze nie słuchałem)

II etap - zmiana mojego Yaqina MS90B na .... No właśnie pomyślałem o LAR, tylko nie mam pojęcia którym 🙂

Jako, że jestem spod Wrocławia (Kiełczów), odsłuchy są w zasięgu. Jednak najpierw chciałbym zasięgnąć języka na forum.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Witaj, niestety przedstawione kolumny są dość egzotycznym produktem, ale zbudowane są z ciekawych głośników, co dość dobrze rokuje. Ale myślę, że ciężko będzie znaleźć tu odpowiedź na Twoje pytanie, chyba będziesz musiał sprawdzić sam i może wtedy z chęcią poczytam o synergii lub jej braku 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.