Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, EmilioE napisał:

Skoro już znasz ten wzmacniacz, to mogę zapytać czy sygnatura brzmienia jest taka sama jak IA30mkII, zaś różnice są wyłącznie w dynamice (wyższa moc), czy też coś się zmieniło?

W IA30 w standardzie są 6CA7, nadmieniłeś, że w nowym modelu jest chyba EL34 - w takim razie pewnie różnica jest...

Generalnie uważam, że tak, sygnatura jest bardzo zbliżona. W końcu za projekt odpowiedzialna jest osoba Pana Eugeniusza, więc będzie to nacisk na podobne składowe dźwięku. Co do lamp to zdecydowana większość IA-30 była robiona na lampach 6CA7, ale były też modele na EL34, niby są to zamienniki, ale to tylko teoretycznie. Nie będę zgłębiał różnic, opowiem o efekcie końcowym, mianowicie w moim i Eugeniusza odczuciu lampka EL34 charakteryzuje się nieco gładszym dźwiękiem. 

Uważam również, że lampy w stopniu końcowym, przynajmniej w tej konstrukcji nie wpływają tak znacząco na brzmienie jak to ma miejsce w stopniu początkowym. Dlatego też różnice nie będą duże, daleki jestem od sformułowań obecnie modnych jak różnica klas, kilku poziomów itp. jest to mały kroczek do przodu i tyle. Mając już wzmacniacz IA-30mk2 mocno bym się zastanawiał nad zmianą, wolał bym dopłacić do innych opisywanych tu rozwiązań, jak wymiana lamp czy potencjometru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, Kulek said:

Drodzy koledzy, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem LAR Linear Audio Research IA-120 H-upgrade IA-200H. Mam problem z dobraniem do niego dobrze współgrających monitorów pokój 18 m2 muzyka rockowa. Proszę o pomoc.

Witam
mam podobne zagadnienie i z chęcią poznam Wasze sugestie.
Aktualnie mam IA120h i szukam monitorow. Obecnie używam  Monitor Audio Bronze 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zycie_to_gra napisał:

Mając już wzmacniacz IA-30mk2 mocno bym się zastanawiał nad zmianą, wolał bym dopłacić do innych opisywanych tu rozwiązań, jak wymiana lamp czy potencjometru. 

Tak uczciwego podejścia do tematu praktycznie już się nie spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, bary napisał:
19 godzin temu, Kulek napisał:

Drodzy koledzy, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem LAR Linear Audio Research IA-120 H-upgrade IA-200H. Mam problem z dobraniem do niego dobrze współgrających monitorów pokój 18 m2 muzyka rockowa. Proszę o pomoc.

Witam
mam podobne zagadnienie i z chęcią poznam Wasze sugestie.
Aktualnie mam IA120h i szukam monitorow. Obecnie używam  Monitor Audio Bronze 2.

Hybrydy Lara bardzo ładnie zgrywają się z kolumnami od YB-Audio. Miałem okazję ostatnio słuchać wygrzanej 200 z moimi kolumnami i była fajna synergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kukawa napisał:

Hybrydy Lara bardzo ładnie zgrywają się z kolumnami od YB-Audio. Miałem okazję ostatnio słuchać wygrzanej 200 z moimi kolumnami i była fajna synergia.

A tu się zgadza, Paweł z Robertem potrafią stworzyć bardzo udane paczki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, EmilioE napisał:

Prawda, prawda...

Lepiej by załatwił klocka na odsłuch, a tak to człowieka zniechęca   ;o)

Myślę, że da się zrobić ;) 

5 godzin temu, bary napisał:

Cześć 

Pytanie było o monitory a czy Zephyr S to są monitory czy „podłogówki” ?

 

Z tego co pamiętam mają model podstawkowy - Bise. 

11 godzin temu, Kukawa napisał:

 

Grają :D jak masz ochotę to wpadaj do Poznania. 

Ja bym był ostrożny z tym zapraszaniem. Marek to tak sympatyczny facet, że następnego dnia trzeba będzie brać L4 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zycie_to_gra napisał:

Ja bym był ostrożny z tym zapraszaniem. Marek to tak sympatyczny facet, że następnego dnia trzeba będzie brać L4 ;) 

Tak bywa tylko kiedy trafi swój na swego :)

Ale dziękuję za miłe slowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2019 o 18:50, Kulek napisał:

Drodzy koledzy, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem LAR Linear Audio Research IA-120 H-upgrade IA-200H. Mam problem z dobraniem do niego dobrze współgrających monitorów pokój 18 m2 muzyka rockowa. Proszę o pomoc.

Jak waszym zdaniem zagra z Tannoy Revolution DC6T SE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.02.2019 o 16:56, Kulek napisał:

Cześć Forumowicze,
Proszę o poradę kabelki głośnikowe 2,5 m wzmacniacz LAR hybryda kolumny ESA Meritum 1. Interkonekt 1m do DAC Nostromo3. Budżet 350/150.
Granie w kierunku szczegółów, czystości.

Dzięki

Mi ciężko będzie wskazać coś w tym budżecie, może koledzy coś podpowiedzą. Jedyne co mi przychodzi do głowy to oferta Mogami ze szpuli, taki bezpieczny wybór, choć duża cześć ich oferty nieco przyciemnia brzmienie, trzeba by z dystrybutorem rozmawiać, to dość rzeczowy człowiek.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z was miał okazję posłuchać porównawczo lampowego lara i lebena 300f? Interesuje mnie to, czy obiektywnie patrząc, można stwierdzić, że któryś z nich jest lepszy? Oczywiście wiem, że różnią się barwą itp., ale chodzi mi pewne stałe elementy, które się ocenia: jakość kreowanej przestrzeni, poszczególnych pasm, sceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, hasos napisał:

Czy ktoś z was miał okazję posłuchać porównawczo lampowego lara i lebena 300f? Interesuje mnie to, czy obiektywnie patrząc, można stwierdzić, że któryś z nich jest lepszy? Oczywiście wiem, że różnią się barwą itp., ale chodzi mi pewne stałe elementy, które się ocenia: jakość kreowanej przestrzeni, poszczególnych pasm, sceny. 

Ten temat był już tu poruszany, miałem wszystkie trzy Lebeny z serii 300,  moim zdaniem im starszy model tym grał lepiej. 

Absolutnie żaden nie równał się z IA-30mk2, zarówno jako słuchawkowiec jak i pełnoprawny wzmacniacz, ale ja nie jestem obiektywny, może ktoś jeszcze się wypowie w tym temacie. 

Eugeniusz poprawiał Lebena 300X Pana Wojtka Pacuły - opis pojawił się na łamach highfidelity: 

http://highfidelity.pl/@main-816&lang=

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zycie_to_gra napisał:

Ten temat był już tu poruszany, miałem wszystkie trzy Lebeny z serii 300,  moim zdaniem im starszy model tym grał lepiej. 

Absolutnie żaden nie równał się z IA-30mk2, zarówno jako słuchawkowiec jak i pełnoprawny wzmacniacz, ale ja nie jestem obiektywny, może ktoś jeszcze się wypowie w tym temacie. 

Eugeniusz poprawiał Lebena 300X Pana Wojtka Pacuły - opis pojawił się na łamach highfidelity: 

http://highfidelity.pl/@main-816&lang=

 

 

Jak to taki dobry wzmacniacz ten lampowy LAR to chętnie posłucham u siebie w związku z tym ,że kupiłem wysokoskuteczne kolumny Aida Acoustics Thaisis i  akurat z Lebenem zagraly piękne .  Już bym Lebena miał a l e  jak ma być  lepiej 

To chcę to sprawdzić ?

Warunki na priv!

Pozdrawiam miłośników LAR -a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bogus18 napisał:

Jak to taki dobry wzmacniacz ten lampowy LAR to chętnie posłucham u siebie w związku z tym ,że kupiłem wysokoskuteczne kolumny Aida Acoustics Thaisis i  akurat z Lebenem zagraly piękne .  Już bym Lebena miał a l e  jak ma być  lepiej 

To chcę to sprawdzić ?

Warunki na priv!

Pozdrawiam miłośników LAR -a

Czyli jednak nie padło na żadnego haiku? Czy lar można porównać z którymś z haiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.