Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Okazja była, ale przeszła obok. Na niespodziewane też trzeba być przygotowanym. Pozdrowienia w nowym 2014 roku. Ahaandrzej - jak wrażenia z odsłuchów i porównań hybrydy z lampą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem hybrydy, porównałem z lampą. Poniżej zamieszczam parę słów o moich wrażeniach z tego porównania.

Aby nie powtarzać, pozwolę sobie potwierdzić większość wrażeń, które opisał Octagon.

Zgadzam się z nimi.

Hybryda gra znakomicie. Jednak po przełączeniu na lampę da się zauważyć, że dźwięk je barwniejszy, bardziej aksamitny, oddaje więcej niuansów muzyki (nie chodzi mi o szczegóły). Bas hybrydy jest twardszy, transjenty oddawane mocniej i "szybciej". Instrumenty smyczkowe lepiej brzmią jednak na lampie. Co do wokali, zależy to od nagrania i wokalisty - hybryda nie jest wiele gorsza. Dźwięk obu wzmacniaczy cechuje się gładkością, brakiem ostrości, syczenia, itp.

Jeśli chodzi o porównanie odtwarzania dużych składów (symfonika, opera), co szczególnie mnie interesowało, to werdykt nie jest jednoznaczny: "Carmen" z LP (Abbado DG 1977) podobała mi się z hybrydy co najmniej tak, jak z lampy (przydała się tu moc tranzystora); utwory symfoniczne Debussego z CD (Boulez DG 1995) i "4 pory roku" (Carmignola Divox) - jednak z lampy.

Stare nagrania klasyki (mono) o dziwo wypadały na hybrydzie także całkiem dobrze.

Podsumowując: w moim systemie (duże kolumny oparte o głośnik Goodmanns Axiom 301- 30 cm i wstęgę, CD Bitofon i gramofon Ad Fontes) wybieram lampę, model IA 30T mk II (tzn. zostaję przy niej, używam jej 2 lata).

Jednak ktoś, kto ma inne kolumny i źródła może zdecyduje się na hybrydę. Na pewno warto porównywać.

Oba wzmacniacze uważam za znakomite, godne polecenia.

Poza dźwiękiem także jakość wykonania i konstrukcji jest wyśmienita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jest z przestrzenia ,konturowoscia i detalami we zmacniaczu lar 30 mk2 ? Czy ktos moglby po krutce to opisac? W recenzji znalezinej w necie nic nie pisze sie o scenie jaka buduje lar 30mk2. Jaka ona jest?

Rozwazam wypozyczenie i ewentualny zakup tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Rozwazam wypozyczenie i ewentualny zakup tego wzmacniacza.

Wzmacniacz ma trzeciorzędne znaczenie w przypadku przestrzeni. Ale jeżeli Twoje źródło poda odpowiednią ilość informacji to LAR na pewno niczego nie popsuje.

Słuchałem tego wzmacniacza z moimi Tannoyami i grało to świetnie, sądzę że z Twoimi będzie podobnie.

Na pewno warto posłuchać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie posiadam juz tannoyi gram na Mulidine kadence a jako zrudlo to ostro modyfikowany sony cdp30es. Ostatni wzmacniacz jaki sluchalem z moim zestawieniem to symphonic line rp14 edytion.I Bylo klasa przestrzen stereofonia muzykalnosc detale poprostu piekny czytelny cieply detaliczny przestrzenny dzwiek. Niestety wzmacniacz jest narazie grubo po za moim budrzetem ( 3500 euro) Jako alternatywa na chwile obecna jest unison simply italy... lub LAR 30 mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Jako alternatywa na chwile obecna jest unison simply italy... lub LAR 30 mk2

Ja bym tego alternatywą nie nazwał. Może cenową ale nie dźwiękową.

Weź wzmaka do siebie i posłuchaj. To nie boli.

Opisywanie dźwięku nie ma sensu. Masz inne źródło, kolumny, akustykę wnętrza, osobiste preferencje. Sam musisz ocenić.

 

Stereofonię buduje bardzo dobrze ale na Tannoyach i z moim źródłem.

Edytowane przez vasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość vasa

(Konto usunięte)

No to posłuchałem (i nadal słucham :) nowej integry hybrydowej LAR-a. Wcześniej miałem okazję posłuchać integry w pełni lampowej i monobloków Nazca.

Ponieważ chwilę wcześniej Octagon i ahaandrzej przedstawili już recenzenckie opisy (z którymi się zgadzam) to odniosę do poprzednich opisów.

Zgadzając się ze stwierdzeniem że obydwa wzmacniacze są znakomite wskazałbym jednak na hybrydę jako ten odrobinę bardziej mi odpowiadający. Celowo nie piszę "lepszy". Poziom jakościowy dźwięku tych wzmacniaczy jest tak wysoki że elementy decydujące o wskazaniu leżą poza nimi (wzmacniaczami) i są to osobiste preferencje słuchającego, rodzaj odtwarzanej muzyki i reszta toru.

Zarówno Octagon jak i ahaandrzej wskazali na pełną lampę argumentując że jest nieco bardziej uspokojony, miękki, relaksujący. Z kolei ja słucham z gramofonu, poprzez przedwzmacniacz lampowy, głównie muzyki klasycznej i operowej i w tym systemie i repertuarze hybryda nieco bardziej mi odpowiadała.

Poza tym co napisali Octagon i ahaandrzej zwróciłem uwagę na pięknie kreowaną przestrzeń. Moją płytą testową w tym zakresie jest "Emma Kirkby Collection" gdzie sopranistka śpiewając w kościele a capella pozwoliła "zobaczyć" gotycką, ostrołukową nawę wykreowaną jedynie przez pogłos pomieszczenia. Mistrzostwo!

Druga sprawa to znacznie większa uniwersalność hybrydy. 120W oddawane przy obciążeniu 4Ohm pozwoli napędzić współczesne kolumny, mające o wiele większy apetyt na prąd niż moje Tannoye.

W załączeniu zdjęcie z telefonu.

post-981-0-93365400-1390648064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje dołączenie do grona posiadaczy i słuchaczy LARa. Natomiast mam pytanie: czy ktoś miał porównanie IA 30 mk II z Unison Research S 6? Wrażenia?

 

Ja miałem taką możliwość u siebie w domu. Zaznaczam, że była to wersja lampowa, co zresztą uczciwie stawiało sprawę: lampa vs lampa. W skrócie: zostałem przy S6, aczkolwiek LAR to bardzo dobry wzmacniacz. Nie zapominajmy, że Unison jest wyraźnie droższym urządzeniem. W bezpośrednim porównaniu LAR nieco zmiękczał i łagodził brzmienie, natomiast bardzo dobrze radził sobie z barwą i budowaniem sceny. W cenie do 10 klocków nie wiem czy znajdziemy bardziej wartościowy wzmacniacz. Zawsze należy też wziąć pod uwagę konkretny system, u mnie S6 ogólnie lepiej się sprawdza, daje więcej prądu, a tego Thiele potrzebują. LAR zagra świetnie z kolumnami, które nie są tak kapryśne jak moje. No i jest jeszcze różnica w trybie pracy obu urządzeń: S6 to SE, a LAR to PP.

Edytowane przez Kubeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dzięki uprzejmości Vasy miałem okazję wpiąć tego LARa w swój tor. Powiem tak: jestem pod wrażeniem wykonania tego wzmacniacza zarówno w środku jak i na zewnątrz. To kawał solidnej roboty i wielki potencjał brzmieniowy. Myślę, że jest wart rozpatrzenia w dobrych systemach. Ładna obudowa z aluminium, wstawka owalna ze stali nierdzewnej, gustowne wskaźniki wysterowania kolumn. No i oczywiście trzy solidne transformatory w środku. Brzmienie? Po prostu GRA!

 

 

b011b202862250dcmed.jpg

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zanim to nastąpi mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim wkładka. Ponoć Ty masz wkładkę, która pomogłaby mi ruszyć z miejsca. Stanąłem przed ścianą i muszę ją jakoś pokonać ;)

Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Benz Micro ACE SL, to faktycznie popchnęła mocno sprawy do przodu. Z twoim ramieniem też zgrywa się bardzo dobrze pod kątem rezonansu, więc tu przeszkód nie ma. Oferuje brzmienie jakiego oczekiwałem: wypełnione, gładkie, "płynne", ale jednocześnie precyzyjne i wyrównane w całym paśmie. Potrafi też przyp... gdy trzeba :). Do tego duża kultura pracy, tzn. jest cicha i szum przesuwu jest niewielki.

Edytowane przez Kubeł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką możliwość u siebie w domu. Zaznaczam, że była to wersja lampowa, co zresztą uczciwie stawiało sprawę: lampa vs lampa. W skrócie: zostałem przy S6, aczkolwiek LAR to bardzo dobry wzmacniacz. Nie zapominajmy, że Unison jest wyraźnie droższym urządzeniem. W bezpośrednim porównaniu LAR nieco zmiękczał i łagodził brzmienie, natomiast bardzo dobrze radził sobie z barwą i budowaniem sceny. W cenie do 10 klocków nie wiem czy znajdziemy bardziej wartościowy wzmacniacz. Zawsze należy też wziąć pod uwagę konkretny system, u mnie S6 ogólnie lepiej się sprawdza, daje więcej prądu, a tego Thiele potrzebują. LAR zagra świetnie z kolumnami, które nie są tak kapryśne jak moje. No i jest jeszcze różnica w trybie pracy obu urządzeń: S6 to SE, a LAR to PP.

 

Dziękuję bardzo za informację. U mnie z prądem też może być zabawa, bo kolumny raczej wymagające Viena Acoustics Mahler. Natomiast co do S6 to miałem na myśli starszą wersję, używaną a nie tę aktualnie sprzedawaną; LAR jest droższy, LAR jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest fair porównywać cenę używanego wzmacniacza do nowego. Nowa S6 zastąpiła starą, ale pułap cenowy się nie zmienił. Oba grają tak samo, tylko nowy ma ręczną regulację bias.To, że dostaniesz na rynku wtórnym takiego Unisona za 6 tys. to wiem. Ale to wzmacniacz, który kosztował ok. 15 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć do klubu z preampem LAR LPS-1. Od dzisiaj gra w moim systemie.

 

Spieszę przywitać nowego klubowicza, gratulując wyboru!

Przy okazji informacja z okazji jubileuszu 10 lecia High Fidelity Wojtka Pacuły. Pan Eugeniusz szykuje na tę okazję specjalną, unikatową wersję hybrydy jako jedną z nagród w konkursie jubileuszowym tego czasopisma (informacje we wstępniaku do lutowego wydania: (...) Jak wspomniałem w zeszłym miesiącu, 1 maja „High Fidelity” będzie świętował pierwszą dekadę swojego istnienia. (...). Mając na uwadze chęć uhonorowania kilku producentów (przede wszystkim polskich), którzy w tym czasie nam towarzyszyli, narodzili się i wzrośli, których produkty warte są szczególnego polecenia, zaprosiłem je do wspólnego projektu, mającego ten związek podkreślić. Zaproponowałem im mianowicie przygotowanie niepowtarzalnego, jednostkowego, dostępnego wyłącznie ten jeden raz, egzemplarza jakiegoś ich produktu. Niemal wszyscy odpowiedzieli na to zaproszenie entuzjastycznie, a poniżej znajdą państwo spis produktów i krótkie informacje o tym, czym będą się różniły od wersji podstawowych. (...). Wszystkie urządzenia, kolumny i akcesoria przeznaczone są dla czytelników „High Fidelity”, którzy będą się mogli stać ich posiadaczami uczestnicząc i wygrywając w konkursie, który na te okazję zostanie przygotowany. (...) Linear Audio Research z kolei pracuje już nad wzmacniaczem hybrydowym – będzie to pierwszy, specjalny egzemplarz, wykonany specjalnie dla nas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś z Panów miał do czynienia z modelem MCP-02 Mk II

Jestem aktualnie na etapie przemeblowania swojego toru analogowego, i LPS-1, obok Lehmann Black Cube, jest brany przeze mnie pod uwagę. Niespodziewanie wpadł mi w ręce w/w model, i chciałbym zaciągnąć o nim jakieś informacje, ile on odbiega od LPS1 itp.

Jednocześnie pytanie, macie Panowie kontakt @ do. p. Czyżewskiego, strona www. nie działa - trojan.

 

dziękuję z góry.

post-43720-0-79529500-1391808700_thumb.jpg

post-43720-0-50476200-1391808708_thumb.jpg

post-43720-0-59186200-1391808713_thumb.jpg

post-43720-0-78720600-1391808715_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tel.: +601 89 29 48

Mail: [email protected]

 

De facto, są to dwa różne pre. LPS-1 jest zdecydowanie lepszy.

 

dziękuję,

 

wiem, że są to dwa różne pre, może mało wyraźnie się wyraziłem, ale szukając używanego LPS-1 wpadł mi ten model w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakby ktos sie zastanawial jak moze grac AdFontes+Goldring 2500+LAR LPS-1+LAR IA30T MK2, to spiesze z odpowiedzia, ze wybornie:)

 

Potwierdzam. Mam identyczny zestaw od półtora roku i jestem zadowolony.

 

I jeszcze jedno: moim zdaniem LPS pozytywnie reaguje na użycie dobrego okablowania sieciowego. Po podłączeniu starego, dobrego (i grubego) Veluma byłem zaskoczony skalą poprawy. Polecam eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.