Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę dokonać wpisu i zweryfikowania moich postów dotyczących wzmacniacza LAR IA30T mk2.

 

Okazało się ,że u kolegi przydźwięk w kanale miał miejsce w związku z siecią więc reduktor składowej stałej DC-BLOCKER Tomanka sprawę załatwił .

Mało tego wzmak jakby słabiej się grzeje i dźwięk lepiej poukładany i oczyszczony z syfu, jaki oferuje sieć .

Mój wzmak miał podobny problem z tym jednak ,że po serwisie u Sz.P Czyżewskiego tera jest bajka :-)

Pan Czyżewski tu podkręcił , tam wyregulował i "Niebo się otworzyło "

Ależ fenomenalny wzmacniacz i cudowny dźwięk . W swojej klasie cenowej nie ma konkurencji i znacznie wyższej .

Jakiś czas temu zakupiłem po dobrej cenie Musical Fidelity M6si warty w niektórych sklepach ok 15 000 zł i kurde mam problem i zagwozdkę .

Który teraz sprzedać a który zostawić

Muszę sprzedać potrzebuję kasy, aby dołożyć do lepszych kolumn i napędu .

WLM -poszły pod młotek ...są lepsze od nich

Vienny ..również - dobre ale są lepsiejsze:-)

No i mam zagwozdkę . W wielu aspektach LAR rozpieprza Musicala i zdecydowanie wyprzedza -lecz niestety trudnych kolumn nie napędzi .

A takie planuję kupić .

Musical to świetny sprzęt , ale nie ma tej magii dźwięku i kolorytu ...

 

Prostując moje wcześniejsze wpisy ....LAR IA-30T mk2 to fenomenalny sprzęt i wart każdej wydanej złotówki o cudownym i wciągającym brzmieniu i realizmie .

Gorąco polecam tym co się zastanawiają . Nie pożałujecie ...bo sprzęt spokojnie mógłby kosztować lekko ponad 20 kzł i nie bolałoby >

Pozdrawiam

Jak napisałeś parę zdań nie przychylnych o Panu nad konstruktorze to nagle przestało brumieć szumieć itp . a i u kolegi sieć się poprawiła . Cuda cuda cuda ! No tylko brać Tomanka na każdą chorobę nieudolnych sprzętów z kraju . Edytowane przez Bartek Bartoszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ...gdzie ..nieprzychylnie ?

Wzmacniacz po przeglądzie zagrał faktycznie inaczej ...wtedy jakby gorzej ...dźwięk stał się nerwowy -tak odebrałem i tak napisałem .

Teraz ...po paru czarach i marach to nie ten sam sprzęt ...wróciła myzykalność i to coś co ten sprzęt posiada ...dusza muzyki ...

Ale nie sądzę abym miał obrazić genialnego konstruktora wyrażając swoją opinię ....wkurza tylko to ,że kupujesz -płacisz kasę -liczysz na cudo a tu cudo czasami robi problemy

i trzeba się spinać i kombinować . Trochę nerwów , czas stracony zamiast słuchać muzyki jest frustracja ,że coś nie tak ...nie miałeś tak nigdy ?

Pieniądze z nieba nie lecą ...jak to powiadają wielcy mędrcy .

Ale ...teraz wróciło wszystko do normy i jest oki ...

Pewnie ...przydałaby się Autobias ...ale skoro ma coś to popsuć w dźwięku jak twierdzi konstruktor ...to oki -pewnie ma rację i trzeba z tym żyć .

Tak samo z leniwcem (pilotem ) ...dla mnie to akurat nie problem . Wiele firm z najwyższej półki nie oferuje tego udogodnienia .

Da się żyć i forma lepsza bo ruch jest :-)

Co do Tomanka ...W przypadku kolegi pomogło w innym może i nie i nie jest to panaceum na wszystko ...ale czasami warto dać trochę odetchnąć audiofilcowym

zabawkom od syfu jaki jest w sieci ...zwłaszcza np. w blokowisku .

Co do nieudolnych sprzętów ....chłopie i renomowane firmy zagraniczne potrafią wcisnąć przereklamowane padło .

 

Podsumowując ...LAR jest naprawdę super a to , że nie jest ideałem ....a kto lub co jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmak miał podobny problem z tym jednak ,że po serwisie u Sz.P Czyżewskiego tera jest bajka :-)

Pan Czyżewski tu podkręcił , tam wyregulował i "Niebo się otworzyło "

Nie rozumiem. To oryginalnie sprzedawany nie jest dobrze "wyregulowany"? Ale jazda... a może masz teraz Special Edition? ;)

 

Pewnie ...przydałaby się Autobias ...ale skoro ma coś to popsuć w dźwięku jak twierdzi konstruktor ...to oki -pewnie ma rację i trzeba z tym żyć .

Nikt nie pisze że musi być auto. Ale może chociaż do ureglowania przez właściciela/użytkowanika? Łaska?

 

No i mam zagwozdkę . W wielu aspektach LAR rozpieprza Musicala i zdecydowanie wyprzedza -lecz niestety trudnych kolumn nie napędzi .

A takie planuję kupić .

Tzn podoba Ci się wzmak ale planujesz kupić kolumny do niego nie pasujące? Nie łapię logiki... wydawałoby sie sensowne aby do tak wspaniałego klocka dobrać kolumny, z którymi się spisze ;))))

 

Gorąco polecam tym co się zastanawiają . Nie pożałujecie ...bo sprzęt spokojnie mógłby kosztować lekko ponad 20 kzł i nie bolałoby >

Miałem. Zdecydowanie się nie zgadzam z powyższym radosnym wpisem. Powyżej 20k? Bez żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Szanowni użytkownicy wzmacniaczy LAR , chciałbym Was poprosić o uwagi, doświadczenia dotyczące wyboru hybrydy. Miałem już okazję posłuchać Pathos Classic One mk3 , jest dobrze, ale biorę jeszcze mocno pod uwagę konstrukcję Pana Czyżewskiego :

LAR IA 120H . Tutaj przemawia za nim aspekt praktyczny : wymiary nie powodujące konieczności zmiany stolika , niestety Pathos jest strasznie głęboki / 50 cm / , do tego dodam to, że LAR ma wbudowane gniazdo słuchawkowe, jak piszą użytkownicy bardzo dobrej jakości. Możecie się uśmiechnąć, ale choćby taki banał, jak odkurzenie sprzętu , gdzie Pathosa łatwo czyścić się nie uda ..

 

Jednak to, co mnie najbardziej interesuje, to jakość dźwięku. Czy mieliście okazję porównać LARa z Pathosem ? Jest to podobny rodzaj grania ? W czym LAR może mieć przewagę , a może gdzie Pathos jest ciekawszy ?

Sprzęt ma napędzać kolumny AP Tempo 3 , a więc nie takie trudne do ogarnięcie.

Proszę o Wasze opinie

Dziękuję za pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wzmacniaczach pana Czyżewskiego napisano już chyba wszystko. Na tym forum i nie tylko, nie ma się co powtarzać. Jednak ja uważam, że recenzja to dobra rzecz, a jeszcze lepszy jest odsłuch w swoim systemie i ocena w swoich "wartościach". Nie kupiłbym tak drogiego sprzętu gdybym nie miał pewności, że to właśnie to. Polecam wypożyczenie na testy i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jestem bardzo, bardzo, bardzo zadowolonym posiadaczem hybrydy IA-120H. Zdecydowałem się na tę integrę, bo od jakiegoś czasu cieszyłem się już przedwzmacniaczem gramofonowym LPS-1, którego cena jest nieadekwatnie niska do tego, co ten pre prezentuje. Hybrydę zamówiłem bezpośrednio u Pana Czyżewskiego, który był tak uprzejmy, że umówiliśmy się, że po dwutygodniowym, czy też miesięcznym (już nie pamiętam) odsłuchu będę mógł go odesłać a Pan Czyżewski zwróci mi pieniądze. Uczciwy układ. No i nie odesłałem a on nie musiał zwracać mi pieniędzy. I wiem jedno, że ta integra ze mną zostanie, nie myślę i nie szukam innego wzmacniacza. Nie ma takiej potrzeby. Nie jestem audiofilem, jestem melomanem. Nie umiem opisywać słowami muzyki - po prostu słucham i cieszę się tym.

Szanowny @wig - proponuję zadzwonić/napisać do Pana Czyżewskiego i umówić się z nim na zakup "kontrolowany" z możliwością zwrotu. Z dużym prawdopodobieństwem mogę Cię zapewnić, że zwrotu nie będzie.

W międzyczasie Pan Czyżewski wymienił mi lampę na Electro-Harmonix 6H30Pi EHG oraz bezpiecznik na Verictum X Fuse, ale te zmiany były niepotrzebne - wzmak na fabrycznych podzespołach gra równie fantastycznie, jak po upgejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zadzwonić/napisać do Pana Czyżewskiego i umówić się z nim na zakup "kontrolowany"

Tak też postanowiłem zrobić, wysłałem kilka pytań do E.Czyżewskiego, czekam cierpliwie na odpowiedź , wiem że trzeba uzbroić się w cierpliwość, odpowiedzi nie nadchodzą szybko.

Dziękuję za wasze uwagi, zwłaszcza shakinowi w temacie lamp Electro Harmonixa , to był też temat, który zgłosiłem do E.Czyżewskiego do rozważenia.

O wzmacniaczach pana Czyżewskiego napisano już chyba wszystko

Chyba jednak nie wszystko, bowiem nie znalazłem żadnej opinii o tym, jak spisuje się tegoroczna wersja 120H z podwójnymi lampami 6H30Pi na wejściu , z innym wewnętrznym okablowanie. Stąd pytam na forum.

Jednak macie rację, zamówię do domu i sam sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem żadnej opinii o tym, jak spisuje się tegoroczna wersja 120H z podwójnymi lampami 6H30Pi na wejściu , z innym wewnętrznym okablowanie. Stąd pytam na forum.

Ja mam wersję z zeszłego roku z jedną podwójną lampą. Trzeba by posłuchać chyba obu w jednym systemie. Czuję że różnice będą kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam już czwarte kolumny w tym roku, wymieniłem okablowanie, zmieniłem źródło, kończę akustykę, a LAR jak stał tak stoi ;)

 

W poniedziałek po AVS będę montował drabinkę Khozmo zamiast standardowego potencjometru (nieb. alps), zobaczymy, czy to coś zmieni w dźwięku, niedługo będę miał u siebie nowe monobloki LAR na KT150 i NAZCE rev. 2 - tu upatruje ewentualnych zmian w torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototyp nowych monobloków LAR na lampach KT150, moc 100W dla 4 i 8 ohm.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/080b4866278b0958

 

oraz prototyp pilota (choć już w zasadzie został wdrożony do produkcji):

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/d268ccfc50d12600

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się bez problemu, choć zdecydowanie jest to mniej pracochłonne na etapie produkcji niż po.

Oooo... to coś się zmieniło. Jeszcze rok temu nie było szans mimo moich usilnych próśb. Konstrukcyjnie to było nie możliwe, trzeba by przebudować pół wzmacniacza. Cóż to się zmieniło? chyba z radości aż napiszę do Pana Czyżewskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... to coś się zmieniło. Jeszcze rok temu nie było szans mimo moich usilnych próśb. Konstrukcyjnie to było nie możliwe, trzeba by przebudować pół wzmacniacza. Cóż to się zmieniło? chyba z radości aż napiszę do Pana Czyżewskiego.

 

Tak zmieniło się, choć jest faktycznie trochę pracy przy tym i nie jest to "za darmo" (choć drogo też nie), regulacja jest skokowa w dość małej ilości kroków. Jeżeli nie jest to bardzo pilne powstrzymał bym się chwilę, bo akurat będę testował teoretycznie lepsze rozwiązanie niż to co proponuje Alps, ale coś więcej będę wiedział dopiero po AVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniło się, choć jest faktycznie trochę pracy przy tym i nie jest to "za darmo" (choć drogo też nie), regulacja jest skokowa w dość małej ilości kroków. Jeżeli nie jest to bardzo pilne powstrzymał bym się chwilę, bo akurat będę testował teoretycznie lepsze rozwiązanie niż to co proponuje Alps, ale coś więcej będę wiedział dopiero po AVS.

 

Nie ma pośpiechu, rok gram bez pilota to i drugi pogram :). A tak poważnie to skontaktuję się po nowym roku wtedy pogadamy o konkretach.

Ale to dobrze, że w końcu jest taka opcja, niby nic a cieszy.

A wyłączanie podświetlania wskaźników też już można zrobić? Faktycznie przy oglądaniu filmów w nocy byłoby to wskazane.

 

zycie_to_gra - a jakie obecnie kolumny u Ciebie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zycie_to_gra - a jakie obecnie kolumny u Ciebie grają?

 

Wszystko jest na stronie "o mnie", w tej chwili Marcusy od HA, większych nie mogę wstawić do mojego pomieszczenia, jestem bardzo zadowolony, mógłbym opisać brzmienie, ale to akurat klub LAR, więc powiem tylko, że współgrają z hybrydą znakomicie. Więcej informacji na priv jeżeli będziesz miał ochotę, ewentualnie zapraszam na odsłuchy :)

 

Co do podświetlenia wskaźników dam znać w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na stronie "o mnie"

 

Już sobie poczytałem, fajny zestaw. Ja ostatnio rozbudowałem tor analogowy o nową wkładkę i pre od Haiku. To był bardzo dobry ruch, naprawdę dźwięk z winyla jest teraz piękny. CD póki co zostało w tyle :). Ale kiedyś poszukam dobrego CD.

Do Wrocka raczej się nie wybieram (Kraków dość daleko), tak, że na odsłuchy nie wpadnę, choć bardzo mnie ciekawi Twój efekt poszukiwań.

PS.

Miłych wrażeń na AVS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza monoblokami też jest nowe pre liniowe. Tu parę fotek:

 

Pre jest na pierwszym zdjęciu po lewej stronie na górze. Na razie w obudowie zastępczej. Monobloki też są chyba w obudowach zastępczych, aczkolwiek drewniane boczki mogłyby zostać. Wymieniłbym tylko włącznik na okrągły, bardziej subtelny i może rozmieścił wszystko symetrycznie aby włączniki były na skrajach a diody wewnątrz gdy postawi się monobloki po bokach pre.

 

No i koniecznie zlikwidować śruby od frontu:)

post-33627-0-63192700-1478342965_thumb.jpg

post-33627-0-09732500-1478342966_thumb.jpg

post-33627-0-60404600-1478342966_thumb.jpg

post-33627-0-90057200-1478342966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zrobiłem w moim lampiaku Lar modyfikację na 2 x EH 12BH7 w preampie plus wymiana lamp mocy z psvane na KT77 Gold Lion .

Sterujące pozostały psvane .

Wzmacniacz dostał kopa ..jakby turbodoładowanie .

Opadła trochę zasłonka i wszystko nabrało wyrazistości , świeżości z dużą ilością szczegółów i lepszym zejściem na basie .

Sam bas zdecydowanie lepiej kontrolowany ...mój znajomy skwitował to słowem ...kickbass(trochę prostacko ale coś w tym jest )

Magia średnicy pozostała ale ...to co wyczyniają soprany , ta ilość drobin i wybrzmień ...dla mnie rewelacja .

Poprawiła się lokalizacja instrumentów plus głębia i szerokość przekazu ...nie jest to duża zmiana ale bardzo wyraźna .

Lampowe brzmienie z tranzystorowym pazurem .

I co ciekawe jak do tej pory musiałem ustawiać na godz 11 potencjometr głośności, aby uzyskać żądany volumen

tak teraz to samo mam na godz 9 .

Zmiany które wykonał Pan Czyżewski zdecydowanie na plus .

Jestem zadowolony i to bardzo choć po usłyszeniu Nazca...mam w zamyśle zebranie funduszy i zakup .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza monoblokami też jest nowe pre liniowe. Tu parę fotek:

 

Miałem okazję słuchać tego Pre u siebie, niestety jeszcze bez monobloków, cierpliwie czekam na możliwość przetestowania całości :)

a w tzw międzyczasie udało mi się zdobyć piękna "drabinkę" , która ma zastąpić w moim IA-120H potencjometr Alpsa. Musze przyznać, że wykonanie na najwyższym poziomie - wygląda rewelacyjnie, działa bardzo precyzyjnie, tu należą się brawa dla Polskiego Khozmo !

Jeszcze dziś jadę do Pana Czyżewskiego na wymianę, a wygląda to tak:

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/94b352a59634d5f4

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie wrażenia z odsłuchu? Mógłbyś coś napisać?

 

Niestety to musi poczekać, aż produkt będzie skończony, inaczej nie widzę sensu pisania opinii, zwłaszcza, że porównania dokonałem na końcówkach mocy które były dla mnie obce w systemie (np. abyssound 2000). Jak dostanę już ostateczna wersję z chęcią się wypowiem.

 

A tak z ciekawości, jaki ta wymiana ma mieć wpływ na dźwięk?

 

Właśnie o to chodzi, że drabinka to regulacja głosnośni, która teoretycznie wnosi jak najmniej od siebie do dźwięku. Tylko tyle i aż tyle.

 

Alps jest potencjometrem logarytmicznym, tolerancja współbieżności obydwu współosiowych potencjometrów (stereo) podana przez producenta wynosi 20%. Na mniejszych poziomach głośności (w niektórych egzemplarzach), różnica między kanałami jest bardzo słyszalna (niestety), drabinka ma dokładność 0.1dB, czyli dwukrotnie mniej ile wynosi najmniejsza odczuwalna zmiana natężenia dźwięku odczuwalna przez człowieka. Na forum AS jest wiele porównań niebieskiego Alpsa do tzw "drabinki", także rzeczonej, zapraszam do lektury. Nie znalazłem żadnego testu, w którym obronna ręką wyszedł by Alps, ale różnica w cenie jest znacząca. Niestety w chwili obecnej to tylko gdybanie, nie znam nikogo kto miałby takie rozwiązanie w LARze. Ale z chęcią zaryzykuje, wiele tu nie tracę a moim zdaniem mogę sporo zyskać, ile i czy w ogóle zobaczymy po wymianie.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.