Jump to content
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH

konrad79
 Share

Recommended Posts

Wylądował 🙂

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Bardzo rozdzielczy, dość jasny, o dynamice prawdziwej. Nie takiej sztucznej jak się zdarza w push/pull. Bez wyścigów, ale sprężyście i rytmicznie( bardziej niż w układach SE) Zdecydowanie urządzenie z duuuuzym potencjałem. Można budować wokół niego resztę toru. Trochę narazie u mnie  sybiluje, ale coś czuję że to kwestia drutów. I tego że na codzien słucham Speca. Zresztą sztuka też jest mega świeża. Musi pograć dluzej. 

Taka niedziela.....

W porównaniu 1:1 z Lebenem 300x - Leben to przyjemny oszust. LARowi zdecydowanie bliżej do Speca z charakterem grania niz do Lebena. Naprawdę udał się Eugeniuszowi ten wzmacniacz. Jeżeli nie odstaje zbytnio od 4xdrozszego Japończyka, to świadczy o nim naprawdę dobrze.

Hidden Content

Hidden Content

Posted (edited)
1 godzinę temu, zycie_to_gra napisał:

Ciekawa ta niedziela, zwłaszcza, ze tu dwa światy stają w szrankach tzn. lampa vs tranzystor. 

Co to za Accuphase robi za źródło ? 

Accu Dp 430. Na co dzień Acoustic Plan.

Co do starcia lampa-tranzystor....hmmmm. powiem enigmatycznie że ten tranzystor jest najbardziej lampowy ze wszystkich lamp 😉

Edited by greenmike

18 minut temu, kangie napisał:

Lubię takie akcje. Najbardziej wartościowe doświadczenia - przytargać ciężkie klocki i posłuchać 😉

No. A kręgosłup i kolana swoje 😉 ale co tam. Też to lubię. Nie da się inaczej poznać.

Niestety LAR nie został u mnie 😞 bardzo żałuję. Powód jest jeden. I myślę że każdy zainteresowany powinien wziąć to pod uwagę.....kolumny. a właściwie wielkość woofera i skuteczność.

z Klipsch Forte III ten wzmacniacz to poezja. Zupełnie jakby pisać e pod siebie klocki....czyli wysokoskuteczny głośnik z dużym wooferem.

u mnie niestety nie. Nie byl stanie rozwinąć w pełni skrzydeł. Moje Davone są na ScanSpeaku- jednak lubią więcej prądu....

ale mam teraz zagwozdkę.....czy wymieniać większość toru? Czas pokaże.

bardzo dziękuję Koledze za możliwość odsłuchu tego cacka. Jestem oczarowany tym wzmacnaczem.

tymczasem zupełnie z innej beczki....to się nazywa NOS 😉

Hidden Content

Hidden Content

W dniu 12.07.2021 o 14:13, greenmike napisał:

Niestety LAR nie został u mnie 😞 bardzo żałuję. Powód jest jeden. I myślę że każdy zainteresowany powinien wziąć to pod uwagę.....kolumny. a właściwie wielkość woofera i skuteczność.

z Klipsch Forte III ten wzmacniacz to poezja. Zupełnie jakby pisać e pod siebie klocki....czyli wysokoskuteczny głośnik z dużym wooferem.

u mnie niestety nie. Nie byl stanie rozwinąć w pełni skrzydeł. Moje Davone są na ScanSpeaku- jednak lubią więcej prądu....

ale mam teraz zagwozdkę.....czy wymieniać większość toru? Czas pokaże.

bardzo dziękuję Koledze za możliwość odsłuchu tego cacka. Jestem oczarowany tym wzmacnaczem.

tymczasem zupełnie z innej beczki....to się nazywa NOS 😉

Hidden Content

Davone to dość  specyficzne kolumny. Swego czasu sporo się wokół nich kręicłem, ale ciężko w domowych warunkach odtworzyć to co serwuje ich dystrybutor w salonie (mam na mysli zarówno akustykę, jak i akcesoria towarzyszace) Dwóch moich znajomych zachęconych niezwykłym designem robiło podejscie, równiez u siebie w domu i ostecznie też się poddali. Jesli set z GA nie satysfakcjonuje Cię to może warto rozejrzeć się za innymi głosnikami? Co by nie mowić LAR nie jest słabym piecem, czy mało wydajnym prądowo, te 30W potrafi rozbujać naprawdę większość kolumn w sposób satysfakcjonujacy. Haiku 300b to juz w ogole nieporozumienie, choć ono akurat z Klipszami gra wg mnie zjawiskowo 🙂 Jeszcze lepiej z La Scalą. 

Pamietam, że robiłeś przymiarki do Opium, sądzę że to może być fajny set do sprawdzenia ze SPEC'iem. A Forte III bardzo sympatycznie wspominam, jednak Opiumy w środku i na górze oferują dużo wyższą klasę. Oczywiscie dynamika klipsza jest nie do podrobienia. Coś za coś - jak zwykle  🙂

Hidden Content

Haiku Audio SEnsei 300B + AudioPhase Opium | Lumin D2 | Luxman PD 350 | FidelityResearch FR-14 | Manley Chinook

• 1 month later...

Oczywiście, bardzo chętnie uchylę rąbka tajemnicy 🙂 

Będą to dwa urządzenia w pełni symetryczne, przedwzmacniacz lampowy i końcówka mocy tranzystorowa, jak dla mnie inżyniersko i dźwiękowo nie ma wstydu. Niebawem jeżeli zechcecie ocenicie sami, mam nadzieję, że choć nie będzie to czas stracony 😉 

2 godziny temu, kreciowaty napisał:

Czyżby phonostage na lampach????

PRE gramofonowe  jeszcze musi dojrzeć 🙂 

• 4 weeks later...

Cześć. Ma ktoś z Was IA30mkII w łódzkim albo mazowieckim ewentualnie świętokrzyskim? Chciałbym rzucić na niego ruchem i zobaczyć jak w konfrontacji wypadnie z moim wzmacniaczem.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie.
Masz permanentną blokade pisania w tym temacie
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.