Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno: moim zdaniem LPS pozytywnie reaguje na użycie dobrego okablowania sieciowego. Po podłączeniu starego, dobrego (i grubego) Veluma byłem zaskoczony skalą poprawy. Polecam eksperymenty.

 

Tego nie próbowałem, używam kabla dołączonego przez Pana Czyżewskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Redaktorzy

Strona producenta to jakaś porażka....

Jakie są parametry tej hybrydy? cena? dostępność?

W sumie powyższe pytania dotyczą też wzmacniacza lampowego.

Bo konstruktor to przede wszystkim dobry inzynier/technik, a nie tylko marketingowiec/sprzedawca.

 

Tutaj namiary na hybrydę:

 

http://strefadzwieku.pl/produkt,250,linear-audio-research-lar-ia-30-mkii.html

 

 

Miałem ten wzmacniacz u siebie w domu. Bardzo udana konstrukcja.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Długo by pisać, szkoda czasu - lepiej słuchać.

 

Solidny werk + długi patyczak+ spu+wstęga+nazca = bajka

 

aaa,

zastanawiałem się nad tym lukrem, nie stwierdziłem, ale kobiece wokale po wygrzaniu 845 są nieziemskie.

Pozdr.

post-2430-0-52207100-1403297871_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octagon-

niestety nie, to egzemplarz konstruktora

mój jest w budowie

wiesz ,vasy pytałem się o to samo, odpowiem podobnie jak On ;po 3-4 razie przestałem mieć jakikolwiek problem z ustawianiem potencjometrów dla obu kanałów.

bawiłem się tylko moim najtańszym torem analogowym i zagrało - p o r y w a j ą c o- jak dla mnie oczywiście

tak podanego dźwięku z vinyla u siebie jeszcze nie miałem

 

warto zwrócić uwagę na inną rzecz

słuchałem wersji na 845, z lampami mocy z dołu cennika(a przecież można tutaj ostro zaszaleć)

mamy jeszcze wersje z 211 która, gra- ponoć- "lepiej" ,posłucham i porównam

i jak mówi konstruktor można by się pokusić przy pewnej przeróbce o wykorzystanie lamp KT 150

 

super że u nas w kraju powstają takie konstrukcje.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że szczęście nie ma tu nic do rzeczy

 

tajemnicą żadną nie jest , że przewiduje odsłuch każdej wersji w moim skromnym analogowym systemie

choć już z 845 mógłbym żyć

to jestem bardzo ciekaw ile wniesie zamiana na konfiguracje z 211, z tego co wiem to właśnie ta wersja opuściła "ojczyznę"

kt 150 to dla mnie niewiadoma , stosunkowo nowa konstrukcja, jeśli dźwięk jest bardziej dojrzały niż niższe modele to może być ciekawie.

pozdr.

Edytowane przez fubb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że szczęście nie ma tu nic do rzeczy

 

To byla przenosnia:)

 

A propos, posiadacze IA30T oraz wersji Mk2, z jakimi kolumnami gra u Was ten wzmacniacz? U mnie to sa Dynaudio Contour S 1.4. Niby niskoskuteczne, ale tak czy inaczej LAR daje bez problemu rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kt 150 to dla mnie niewiadoma , stosunkowo nowa konstrukcja, jeśli dźwięk jest bardziej dojrzały niż niższe modele to może być

KT150 to lampa dynamit - ale bardziej "dojrzała" (o ile podobnie rozumiemy to pojęcie) to raczej nie. Choć oczywiście ostateczne brzmienie zależy od aplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pal55 jestem tego świadom, aplikacja to podstawa.

z tego co mi wiadomo Pan Eugeniusz gra już z kt 150 na jakieś konstrukcji.

dla mnie ważne jest to że urządzenie mogę odsłuchać w swoich stałych warunkach akustycznych(że tak powiem) i reszcie systemu, no i na tych samych płytach .

na tą chwilę i tak mocno się zastanawiam co usłyszę z 211, bardzo ,bardzo jestem tego ciekaw -nigdy jej nie słyszałem, a na zachodnich forach bardzo dużo pozytywnych opinii, bo u nas to nędza ;(

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu okazji do słuchania 211 nie miałem, ale choćby AirTighta słuchałem u siebie, i na moje ucho to lampa zdecydowanie "szlachetniejsza" niż KT150. 211 mi osobiście podoba się też bardziej niż 845 (acz nigdy nie porównywałem w tej samej/zbliżonej aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A propos, posiadacze IA30T oraz wersji Mk2, z jakimi kolumnami gra u Was ten wzmacniacz? U mnie to sa Dynaudio Contour S 1.4. Niby niskoskuteczne, ale tak czy inaczej LAR daje bez problemu rade.

Grał u mnie ten LAR przez kilka godzin. Dał radę dość wymagającym 84dB Sonus Faberom.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dał radę dość wymagającym 84dB Sonus Faberom.

 

Twoim zdaniem było to dobre połączenie? Efekt końcowy był dobry, bardzo dobry, a może rewelacyjny?:)

Bo z Dynaudio, przynajmniej serią Contour, zgrywa się rewelacyjnie. Natomiast już z Divine Acoustics, serią Proxima, nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Twoim zdaniem było to dobre połączenie? Efekt końcowy był dobry, bardzo dobry, a może rewelacyjny?:)

Czy połaczenie dobre? Nie. Sonus Faber Toy Tower to wg mnie bardzo przeciętnie grające kolumny. Aż dziwię się, że grały u mnie 2,5 roku.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55-

już dużo wcześniej widziałem twoją uwagę odnośnie 211,

wiem że air tight to inne urządzenie, ale czy mógłbyś w kilku zdaniach napisać jak grały te wzmacniacze?

no właśnie i dlaczego porównujac z 845 -211 bardziej Tobie leży ?

pytam grzecznie bo jesteś kolejną osobą od której słyszę takie zdanie.

dzięki.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fubb -> pozwolisz, że po moje zdanie o AirTightach odeślę Cię do recki na HighFidelity, tam opisałem dokładnie jak je odebrałem i wtedy było to na bieżąco, a pamięć dźwiękowa jest bardzo zawodna. Co do preferencji 211 - jestem wielkim fanem 300B (zdającym sobie sprawę także z jej słabości). W innych lampach szukam więc magicznej, namacalnej średnicy 300B wspartej tym, co w tej triodzie idealne nie jest - dobrymi skrajami pasma. Teoretycznie i 211 i 845 to oferują, ale ta pierwsza ma więcej triodowej magii, lepiej zbalansowane, bardziej... "szlachetne" brzmienie. 845 brzmi (na wszelki wypadek napiszę i dotyczy to całej wypowiedzi - moim zdaniem) bardziej pentodowo, czyli bardziej twardo, z akcentem (niewielkim, ale jednak) na skrajach pasma. Ujmując rzecz inaczej - 211 wciągało mnie natychmiast w świat muzyki, 845 brzmiało niby bardzo dobrze, ale nie angażowało tak bardzo, jak 300B, 2A3, czy 211. Podkreślę raz jeszcze - piszę o moim odbiorze tych lamp, nie twierdzę, że jedna jest lepsza od drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

6CA7 mocy i na wejsciu Siemens E80CC. Wedlug moich uszu najlepsze zastawienie fabryczne. Mialem w domu jeszcze EL34 i wejsciowe Nationala oraz Electro Harmonixa. Siemens to jest to, mam w planie za miesiac wsadzic jakiegos Mullard'a, zeby sprawdzic czy mozna jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Śledzę do czasu do czasu kwestie integry IA 30 mkII. Cena sensowna, funkcjonalnośc OK. Pytanie - czy sądzicie że sonicznie będzie to dobre zestawienie z kolumnami typu ART Emotion? a użytkowo - kwestia mocy - ARTy to realne ok 8ohm i 89dB, 12watowy Dynaco ciągnie je bez problemu i w sumie słucham na godz 9-10 najczęściej wieczorami, nie wiem czy 2x30wat z lampy to nie będzie przesada.... interesuje mnie też kwestia mocy w wyjsciu słuchakwowym - tej informacji nie ma - z Wrocławia ze sklapu mi napisali, że konstruktor podał im 100mW/32ohm, ale to w sumie mała moc, ciężko uwierzyć, że takie wzmocnienie może sterować poprawnie słuchawki takie jak np Audeze LCD3, opisywane w recenzji na highfidelity.pl - może ktoś wie coś?

no i pytanie - czy ktoś w Warszawie ma tego LARa aby posłuchać/pozyczyć do odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu idealnego wzmacniacza do moich nowych słuchawek (HD800) nie mogłem pominąć LARa i muszę przyznać, że zrobił na mnie ogromne wrażenie. być może już niebawem stanę się pełnoprawnym członkiem klubu ;) Ale tu jeszcze troche czasu musi upłynąć. A w miedzyczasie na szybko przedstawiam moje przemyślenia dla wahających się:

Dziś odsłuchiwałem 5 wzmacniaczy, źródłem był Ayon S3 operujący moimi plikami FLAC, następnie do roboty brał się mój DAC - M2Tech Young, a na końcu toru wylądowały:

 

1. Burson Soloist

2. Linear Audio Research LAR IA 30 mkII - Hybryda

3. LAR - Lapma

4. Leben 300XS

5. Leben 300F

 

Początkowo podłączyłem mojego Bursona żeby zobaczyć jak obecny system różni się od tego bezpośrednio z komputera, byłem pod wrażeniem, to był już odsłuch wysokich lotów.

Następnie pół godziny do godziny poświęciłem każdemu wzmacniaczowi i LARy poszły na pierwszy odsłuch, wybrałem całkowicie lampowy jako produkt dla mnie bardziej odpowiedni.

 

Co mnie zaskoczyło to piękna góra, rewelacyjna średnica i barwa o jakiej tranzystor może pomarzyć. NIc sie nie narzucało, nic nie męczyło a przestrzeń okazała się strzałem w 10-tke, tego właśnie szukałem - niesamowite doznanie. Wydawało się jakby HD800 miały scenę wielkości stadionu, a czasami i więcej ! Generalnie nic nie pcha się na pierwszy plan, wszystko jest poukładane i kontrolowane, muzyka szybko wybrzmiewa i nie traci wigiru nawet przy dużej ilości dźwięków, separacja jest doskonała. A to wszystko z ogromną łatwością. Brawo!

 

PO tym doszło do odsłuchów Lebena, pierwsze co się pojawiło to bas, jest go więcej niż w LARze, dźwięk jest duzo bliższy i bardziej namacalny. Wszystko ma piękną barwę i robi wrażenie, ale dźwięk jest wyrażnie podkoloryzowany, co nie do końca mi się podobało. Góra nie była już tak emocjonująca, średnica i bas bardziej wysunięte do przodu, scena dużo mniejsza niz w Larze, ale temu ciężko dorównać.

Basu było więcej, ale nie był on tak kontrolowany jak w Larze. Pokrętła Bas-Bost były niepotrzebne, zwłaszcza w 300F. Generalnie po krótkich odsłuchach Leben 300XS bardziej podszedł mi jako wzmacniacz dla HD800.

Na koniec dodam, że dźwięk w Lebenach moim zdaniem jest nieco narzucający się, chce błyszczeć, jak bardzo szczegółowy i angażujący, ciężko się zrelaksować, wszystko jest tak blisko słuchacza.

 

Na koniec wróciłem do LARa lampowego, na Bursona już nawet nie patrzyłem. Dopiero teraz doceniłem jego klasę, jest to moim zdaniem produkt grający dużo ambitniej do Lebena.

Nic tu się nie wyróżnia, nie wybiją, prawdopodobnie nie jest podkolorowane. Wszystko ma spójną całość a dźwięk nie jest tylko kilkoma ścieżkami, ale łądnie zlepia się w jedną całość tworząć wyjątkowe wydarzenie.

Co najważniejsze po kilku godzinach odsłuchó poczułem ulgę, spokój i uśmiech relaksującego dźwięku.

 

W przyszłym tygodniu czeka mnie jeszcze jedno porównanie, LAR stanie oko w oko z Bakoonem, nic mnie tak nie ciekawi jak to starcie na szczycie .

 

Ale żeby nie było tak słodko, jedna rzecz nie daje mi spokoju, minus LARa przy współpracy z HD800, mienowicie brak basu, nie to żeby nie było go tam gdzie potrzeba i kiedy potrzeba, ale nie miał on tzw. wykopu, brak mu było dociążenia i uderzenia na jakie nastawiamy się puszczając dobry rockowy koncert, ale to potrafi niewiele wzmacniaczy słuchawkowych (a wiadomo, że produkt Pana Czyżewskiego to przede wszystkim wzmacniacz zintegrowany), myślę, że Bakoon nie powinien mieć z tym problemu, ale do tej pory słuchałem go tylko z AKG812, teraz przychodzi czas na HD800. Tak czy inaczej Bas w LAR nie dominuje nigdy, to bardzo dobrze, ale są realizacje, które aż się proszą by choćby odrobinę wysunął się na pierwszy plan, zszedł nisko i dał naszym nogą trochę potupać, myśle, że wszyscy wiemy co mam na myśli.

 

Uważam, że w przedziale do 10tys. zł nie można przejść obok tego urządzenia obojętnie.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten wzmacniacz sluchawkowy to taki mily dodatek do genialnego wzmacniacza. HD800 to wybredne bestie i ciezkie do napedzenia. Dla przykladu moje HD700 zeby dobily do poziomu dzwieku jaki lubie musze krecic LAR'a na pol gwizdka. Do HD800 musisz liczyc drugie tyle co za nie dales na wzmacniacz sluchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ;) MarcinGD masz jakieś swoje typy ?

Zastanawiam się co może przebić LARa, w Polsce niestety nie mogę odsłuchać HeadAmp GS-X Mk2, Woo Audio WA22 i RED WINE AUDIO CORVINA, za całą resztę się biorę i z chęcią podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Alo The Panam jest sporo lepszy w kwestii napedzenia, ale w Polsce tez nie odsluchasz, choc na headfi slyszalem, ze kilka osob gra na tym z HD800 to wiem, ze ten wzmacniacz z tych sluchawek nie wycisnie ostatnich sokow.

 

Typow do HD800 nie mam, ale napewno trzeba sprobowac HDVD800, Bryston BHA-1, z rodzimej produkcji napewno tzreba sprobowac Sonic Pearl od earstream.

 

Natomiast nie rezygnowalbym z LARa do systemu domowego, dla mnie sluchawki to tylko substytut tego co mozna osiagnac z glosnikami. Tak jak wczesniej szukalem poszczegolnych elementow toru, aby wydobyc z muzyki to co slyszalem na sluchawkach, tak teraz od kiedy mam LARa i dobre glosniki, to czegos mi brakuje w sluchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.