Skocz do zawartości
IGNORED

reklamy na forum?


sattik

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem osobny watek, bo przez szacunek dla forumowiczow nie chcialem przerywac / zasmiecac watku darkula . Moje wypowiedzi sa stonowane, wywazone i NIKOGO nie obrazaja, jesli ktos chcialby zabrac glos w tej sprawie, to prosilbym o to samo.

 

>> inżynier

 

Jesli "balansowaniem" mozna nazwac otwarte przyznanie "Tak reklamuję" :)

 

WSZYSCY dystrybutorzy w reklamach zapraszaja niezobowiazujaco do swoich sklepow.

 

>> andrea29

 

Pytanie tylko czy ta "inna dzialalnosc forum" ma rowniez obejmowac watki reklamujacych sie dystrybutorow, sprzedawcow, konstruktorow, itd. Zwroccie uwage, ze tworzymy precedens - raz akceptujac dzialalnosc reklamowo-marketingowa dajemy zielone swiatlo WSZYSTKIM, ktorzy zajmuja sie sprzedaza / odplatnym tuningiem sprzetu a/v. Czy gdyby Neel zamiescil watek zachwalajacy modyfikowanego Harmana, to tez bylo by OK? Czy nie obruszył byś się gdyby Helion zamiescil watek "Ludzie, nasze kondycjonery sa na prawde super! Koniecznie je wyprobujcie!" Myslisz, ze Yamaha zostalaby w tyle i nie zamiescila watku zachwalajacego najnowsze wersje swoich amplitunerow? ...

 

>> andrea29

 

Tani i dobry to pojecia wzgledne. Jakos nigdy nie widzialem reklamy: "Mam beznadziejny sprzet na skladzie. I w dodatku trzy razy drozszy od konkurencji. Ma ktos chęć?"

 

>> andrea29

 

A co powiesz jesli za rok forum bedzie zdominowane przez reklamodawcow? JA tego bym nie chcial. Moze po prostu takie watki nalezalo by odzielic od "zwyklych" pytan / porad / dyskusji i utworzyc nowy dzial? Dla przykladu: zgodnie tępione sa watki ogloszeniowe "Sprzedam..." i odsylane do dzialu Ogloszen.

 

Ciekaw jestem rowniez stanowiska LUKAR-FORUM w tej kwestii.

 

Pozdrawiam wszystkich, a Manty darkula pewnie tez poslucham :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sattik nie przypominam sobie żeby np.Amplifon,Delta czy Sound Line pisali żeby ich wyroby najlepsze!!!Gwarantuje Ci,że jeżeli ktoś by tak napisał na tym forum to zaraz pojawiły by się negatywne komentarze!Jako nowy Kolega poobserwuj,poczytaj, uzupełnij o mnie a później wyciągaj wnioski.Pozdrawiam i życzę miłego korzystania z forum Lukar`a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic zdrożnego w tym, że Audiopunkt zaprasza. A gdzie by miała odbyć się weryfikacja słów Darkula jak nie w sklepie gdzie sprzętu do porównania jest pod dostatkiem a i można przyjechać z własnym.

Osobiście popieram taką inicjatywę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Na pewno nie chcę oglądać na forum latających bilbordów reklamujących nowe mikro sony lub audioklanu, natomiast CHCĘ mieć kontakt z darkulem, amplifonem lub deltą. Jeżeli Alexander zdecyduje się komercyjnie zdyskontować swoją pasję budowy TT to też CHCĘ o tym wiedzieć. Jeżeli moim zdaniem granica dobrych obyczajów zostanie przekroczona to wyslę wątek na bocznicę. Zwróć uwagę, że wątek darkula generalnie został przyjęty bardzo przychylnie i największe problemy to:

-co i jak

-gdzie i kiedy

oraz

-czy rzeczywiście

 

Reasumując to forum istnieje również po to, żebym mógł poznać konstruktorów proponujących ponadprzeciętne urządzenia a nie mających możliwości startu w "świecie gazetkowym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragraf > poza tym co napisałeś, czyż nie po to aby tworzyć między innymi takie inicjatywy jak specjalne zaproszenia na odsłuchy dla forumowiczów ? Mnie w każdym razie jest miło. I z takim samym szacunkiem przyjmę każde inne zaproszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był pomysł, aby założyć osobną zakładkę dla tego typu wątków - czyli mniej lub bardziej reklamowych. To chyba dobry pomysł, bo forumowicze o bardziej ortodoksyjnym podejściu będą mogli NIE wybrać tej zakładki i już po sprawie. A inni wybiorą, i też świetnie.

Zdaję sobie sprawę, że granica między reklamą (czyli zachwalaniem i zachętą) a informacją jest nieostra. Trudno więc powiedzieć, co kto jak potraktuje. Ale moim zdaniem ta reklama, która pojawia się do tej pory na forum zawiera tyle przydatnych mi informacji, że akceptuję ją bez większych oporów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają i myślę, że te wszelkie utajone reklamy trzeba po prostu zaakceptować.Tak już jest, oczywiście można kampanię przeprowadzić po "cichu" np. S.L lub też wywołując współczucie jak to zrobił to A.Natomiast jako zjawisko jest nie do wyplenienia.Rola forum wzrasta i dziwne by było by producenci z tej okazji nie skorzystali.Oczywiście My również na tym czasami korzystamy powiększając swoją wiedzę.Osobiście jak obecnie czytam szczególnie rewelacyjne doniesienia z różnych odsłuchów odejmuję 50% i mam mniej więcej prawdziwy obraz danego urządzenia.Powiem więcej, bardzo bym chciał by jeszcze więcej producentów gościło na tym forum,oczywiście pod swymi prawdziwymi nazwami(przykład to DELTA i MINIMA-mieli odwagę użyć swych nazw).

Ps. Bicie piany na temat reklamy nie ma sensu,jest nieunikniona ,oby tylko była zgodna z prawdą o konkretnym urządzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie miejsce jak nasze Forum jest dla reklamy niezbyt przyjazne bo przecież większość z nas nie kupi sprzętu bez odsłuchu. Tutaj nawet peany na cześć sprzętu nie przełożą się bezpośrednio na sprzedaż. A jeżeli ktoś jest na tyle pewny jakości swoich produktów by je zachwalać (i jednocześnie wystawiać na krytykę - bo ktoś w końcu posłucha i opisze na Forum) to można temu tylko przyklasnąć. A jeśli dodać do tego akcje typu zaproszenie na odsłuchy to można sobie tylko życzyć dalszego rozwoju Forum w tym kierunku. Osobiście zgadzam się, że im pełniejsza będzie obecność producentów, dystrybutorów i sklepów na Forum tym lepiej - oczywiści mówię o jawnej obecności a nie podszywaniu się pod "przeciętnego audiofila".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama obecnosc producentow i ludzi zwiazanych profesjonalnie z audio na forum jest w pewny sensie reklama dla nich. Nie mam nic przeciwko temu jesli ta obecnosc jest jawna i w latwa do zidentyfikowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Frank

 

Nie tylko Minima i Delta są pod swoimi prawdziwymi nazwami, my również.

 

A tak przy okazji polecam pomysł Parsec-a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko dwie firmy jako przykład--Cholercia wyszło na reklamę , hihi.

PIOTREQ -To bardzo tajemnicza firma ,nigdzie nie mogę znależć Twoich wyrobów ,cała sieć milczy na ten temat.

Pozdrawiam i czekam na wolny termin(o.......y).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli: Manta / Audiopunkt TAK, Sony / Audioklan NIE. Troche niedemokratycznie :)

 

 

 

Moim zdaniem JEST dosc ostra. Przyklady:

 

Zmiencie w CD wzmacniacze operacyjne z XXX na YYY. Będzie super! = informacja

Za XXX zł podrasuję wasz CD. Będzie super! = reklama

 

uzytkownik: Yamaha jest super! = informacja

dystrybutor: Yamaha jest super! = reklama

 

 

 

 

W 100% sie zgadzam. Kwestia tylko w jakiej roli wystepuja - ekspertow czy handlowcow.

 

 

 

 

 

A co jesli WSZYSTKIE sklepy a/v (a jest ich sporo) pojda tym sladem (bo co stoi na przeszkodzie?) i zaczna w ILOSCIACH HURTOWYCH informowac na forum o nowych produktach, zapraszac na odsluchy do siebie, itp.?

 

"Mamy nowe modele wzmacniaczy i amplitunerow. Serdecznie zapraszamy na niezobowiazujacy odsluch do sklepu na ul. ... w godzinach... Telefon... Z powazaniem, Dystrybutor marki..."

 

Po setnym takim zaproszeniu chyba minie ten szacunek.

 

 

 

Hmm, pare osob JUZ chce pozbyc sie swoich odtwarzaczy i zakupic modyfikowana Mante, nie sluchawszy wczesniej, a jedynie na podst. watku na forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu też był jego fajny tekst:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sattik masz w 100% rację.

 

Jeżeli Darek Kulesza założyłby wątek w którym sprzedałby informację:

1) manta to fajny odtwarzach nadaje się do tuningu,

2) można w nim zrobić: a, b, c, d, f ....

3) załączyłby schematy,

4) można odsłuchać tu .....,

5) ewentualnie dałby informację, że może pomóc komuś, kto nie jest obeznany w DIY (takich tutaj mnóstwo)

To jest to sprawa na forum. I myślę że wywołałoby to dyskusję, uwagi itp.

 

Jeżeli mówi jedynie:

1) manta to fajny odtwarzach nadaje się do tuningu,

2) można odsłuchać tu .....,

5) przeróbki robię odpłatnie

To jest to reklama z której na każdym innym przyzwoitym forum wątek byłby zdjęty przez Admina.

 

Nie neguję, że przeróbki Darka mogą mieć sens, ale jest rzeczą śmieszną podniecenie jaką jego wypowiedź wywołała na forum bez jakiejkolwiek weryfikacji. Darku wybacz, ale do Nelsona Passa ci trochę jeszcze brakuje, aczkolwiek życzę Ci abyś zrobił taką jak on karierę w świecie Audio. Dlatego trochę opanowania Panowie (i Panie) oraz obiektywizmu.

 

Nie chcę wyrzucać (i nie mam takiego prawa) producentów i usługodawców z tego forum, jednak wolałbym aby swoją aktywność ograniczyli do:

1) dzielenia się swoim doświadczeniem,

2) reakcji na krytykę,

3) odpowiaddzi na pytania.

Być może można tu jeszcze coś wstawić, niemniej jakieś zasady powinny być.

 

Ponadto warto spojrzeć na inne dziwne zachowania, gdzie proszący o informacje jest traktowany z kopytka przez tuzów tego forum: "wiem ale pozostawie to do swojej wiadomości", "to kosztuje", "jesteś głupi" itp.

 

Proszę o trochę refleksji nad tym co wyżej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

->sattik, maciekw

 

Logice semantycznej w powyższych wypowiedziach nie można nic zarzucić, przykłady dobrano poprawnie, rozróżnienia pomiędzy informacją a reklamą są ostre i jednoznaczne.

Jednakże przyjęcie konkluzji prowadziłoby do sytuacji, kiedy nie mógłbym uczestniczyć w sympatycznych spotkaniach forumowiczów u producentów ciekawych klocków. Nie stałbym się właścicielem jednego z odsłuchanych elementów toru akustycznego itd.

 

A wracając do słowa wcześniej napisanego:

 

„Hmm, czyli: Manta / Audiopunkt TAK, Sony / Audioklan NIE. Troche niedemokratycznie:)”

 

Oczywiście, że niedemokratycznie. To jest handicap pozwalający wystartować nowym interesującym inicjatywom, odpowiednik brytyjskich garaży sprzed 30 lat. Tyle, że tym razem są to garaże znacznie mi bliższe :-)

 

 

” jest rzeczą śmieszną podniecenie jaką jego wypowiedź wywołała na forum bez jakiejkolwiek weryfikacji”

 

A dla mnie nie jest to śmieszne, wynika po prostu z uznania poprzednio wykonanej pracy, (której efekt miałem okazję poddać ocenie)

Śmiesznie to będzie dopiero wtedy, gdy Manta zostanie poddana próbie i wyjdzie z niej zwycięsko.

 

„proszący o informacje jest traktowany z kopytka przez tuzów tego forum: "wiem ale pozostawie to do swojej wiadomości", "to kosztuje", "jesteś głupi" itp.”

 

Przykłady wypowiedzi absolutnie nagannych :-(

 

Na koniec dodam, że nie jestem wspólnikiem ani nie pobieram prowizji od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za "delikatną" reklamą na forum, pod warunkiem, że jest to manufaktura składająca się z jednego lub kilku osobników mająca siedzibę w piwnicy, garażu czy strychu i pracuje w "usługach dla ludności" dla wąskiego kręgu zainnteresowanych.

Natomiast jeśliby to miała być "wielka korporacja" kradnąca dusze przez reklamy w TV i prasie i pragnąca rozciągnąć swe macki na forum to mówię NIE!!!.

P.S. nie jestem antyglobalistą, ale mam pretensje do niektórych koncernów międzynarodowych np. farmaceutycznych, spożywczych, i ofkoz elektronicznych czy fonograficznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja powiem tak.

>Satik>

Chyba kolega zyje w nieswiadomosci bo wzmak ktorego projekt umiescilem w dziale DIY [nota bene Gratisowo!!!!]gra lepiej od najwyzszego Passa!Podobno !?slyszalem to od kilku osob!?

==========================

Zdenerwowanych odsylam na drzewo......

Daje ludziom pomysly jak najtaniej badz optymalnie pozyskac dobre brzmienie,co moim zdaniem jest celem podstawowym niniejszego A.L.N.Forum!

==========================

Ja nigdy nikogo na sile do niczego nie przekonuje,bo albo gra lub nie no i dochodzi tutaj jeszcze kwestja gustow.

Czasem chyba chodzi co poniektorym kolegom o nieuzasadniona zazdrosc?

W dziale DIY bede umieszczal co jakis czas ciekawe projekty-bezplatnie!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry! Do maciekw tez to sie odnosi.....

Cholerny swiat co wy z tym Passem?!Jedyna forma audiofilizmu?!Moim zdaniem niewiedza albo skostnienie umyslow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Prosilem, zeby w tym watku nikogo nie obrazac. Wszyscy dotychczas stosowali sie do tego. Czy kolega nie potrafi inaczej?

 

 

 

Nie wiem do kogo by to sie mialo odnosic. JA nie mam zadnych powodow do zdenerwowania, a poruszylem watek reklamowania sie na forum, bo uwazalem, ze jest ciekawy i wart dyskusji. Przestepstwo?

 

 

 

Jakby kolega czytal moje wpisy uwazniej, to zobaczylby np.: "Przez szacunek dla", "życzę mu, żeby jego Manta stała się hitem sezonu", itp. O jaka wiec zazdrosc moze chodzic?

 

 

 

Nie widze zwiazku z watkiem Manty. No chyba, ze projekt Manty tez jest ogolnie dostepny. Zreszta przeciez TY SAM okresliles watek Manty jako rodzaj reklamy!!! Wiec o co chodzi?

 

 

 

Zadne odkrycie.

 

 

 

1. Hmm, czy oby na pewno? Jezeli ktos tylko niesmialo powatpiewal w Twoja Mantę, reagowales bardzo mocno i ostro.

 

2. A KTO przekonuje na siłę? W salonach audio sprzedawcy jeszcze nie rzucaja sie na klientow wciskajac im bez slowa towar wydzierajac pieniadze z portfeli.

 

-----

 

Nie wiem jak innym, ale mnie ostatnio troche nie podoba sie ton i poza jaka przyjmuje darkul. Ton, jakby mowil do prostakow. Poza, jakby sam to cale hi-fi wogole wymyslil. Skromność to tez fajna cecha, kolego darkul.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.