Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników kolumn Magnepan


Piopio

Jakie Maggies posiadamy   

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twój model kolumn

    • MG 3.7
      2
    • MG 3.6
      3
    • MG 1.7
      5
    • MG 1.6
      4
    • MG12
      2
    • Inne
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co sądzicie o tych kolumnach i tej aukcji?

http://allegro.pl/magnetostaty-magnepan-mg-1-5-qr-se-i6154568835.html#thumb/2

 

Kolega chciał sparować z YAMAHA RX-V1071-toż to AV kino domowe.

Nie będzie to mezalians i czy ten AV podoła tym kolumnom

 

Słuchanie rocka na 20 m2

 

Bardzo prosze o poradę

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, to na poważnie?

Jak najpoważniej.

Kolega się uparł na te kolumny. Nie jest żadnym audiofilem, aby w miarę grało.

Co mam mu odpisać i dlaczego będzie aż tak źle :)

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......co się porobiło : ))).......w końcu jakieś wpisy na forum magnepana . Sam mam yamaha rxv 2067 do kina i kilka razy wpiołem do niej 1.7 .....gra to na pewno bardzo przestrzennie ale yamaszka raczej nie jest wymarzonym kompanem dla magnetostatów . Tutaj potrzeba mocnego pieca aby zagrało z werwą, sam mam naima 250.2 ( który słabowity nie jest ) a myślę że i tak można z nich wyciągnąć więcej. Ale sam pomysł użycia tego typu kolumn jest jak najbardziej logiczny bo mało które "skrzynki "dadzą tobie taką ścianę dźwięku i olbrzymiej przestrzeni (do koncertów na dvd są wymarzone ).... moja rada. ...kupić Magnepany a potem iść w stronę kompletowania zestawu stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......co się porobiło : ))).......w końcu jakieś wpisy na forum magnepana . Sam mam yamaha rxv 2067 do kina i kilka razy wpiołem do niej 1.7 .....gra to na pewno bardzo przestrzennie ale yamaszka raczej nie jest wymarzonym kompanem dla magnetostatów . Tutaj potrzeba mocnego pieca aby zagrało z werwą, sam mam naima 250.2 ( który słabowity nie jest ) a myślę że i tak można z nich wyciągnąć więcej. Ale sam pomysł użycia tego typu kolumn jest jak najbardziej logiczny bo mało które "skrzynki "dadzą tobie taką ścianę dźwięku i olbrzymiej przestrzeni (do koncertów na dvd są wymarzone ).... moja rada. ...kupić Magnepany a potem iść w stronę kompletowania zestawu stereo.

 

Ameryki nie odkryłeś i wiadomo nie tylko dla userów że MG potrafią naprawdę zagrać i przenieść atmosferę sali koncertowej

do domu..Mocny piec to podstawowy warunek aby panele jako tako zagrały.Najlepszy efekt soniczny dają 2 pary wzmacniaczy

z tej samej rodziny np.Pass : jeden mocniejszy na bas a drugi może być słabszy na średnie i wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.. Z Thiel CS2.3 na Magnepanach 1.6qr... Po ponad miesiącu czasu stwierdzam że MG jest wredny dla słabszych nagranych cd zaś z vinyla bajka. Na brak basu z MG nie narzekam, jest poprostu szybki i to mi się podoba..tym bardziej że na niektórych utworach potrafią tapnac. To prawda że MG są wymagające, co też byłem zmuszony przejść na PRE pasywne choć miałem Gryphon'a Tabu One pasywka wygrała. Zaś końcówka mocy Pass X150.5 jest super klasa . Słucham od klasyki do metalu i MG 1.6qr świetnie daje sobie radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników MG:

1.Jakie kable głośnikowe?

2. Czy ktoś z was wymieniał bezpieczniki, jeśli tak to jakie i czy ma sens?

 

Na chwilę obecną mam podłączone jako głośnikowe Albedo Monolitch i jest git... CZYSTA ciekawość jakie wy macie kabelki i może ktoś eksperymentował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sam przetestowałem trochę kabli.....i staneło na tym co ty ....czyli albedo monolith :)....szybkość , czystość, precyzja ......dalej nie szukałem bo mi to odpowiada. ..?może czasem brakuje mi trochę ciepełka ale nie można mieć wszystkiego : (.

 

Bezpieczników nie ruszam. ....może za jakiś czas poeksperymentuje ale nie liczył bym na znaczące zmiany.

 

Fajnie też grało z equilibrium moonolight ..lekko zaokrąglony dźwięk ale za to bas masywniejszy i lepiej zaznaczony. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ehhh...Megi Megi jak kobieta trudna, lubię takie. Mimo że bez sub..rewelka. Już trochę walczę z ustawieniem i akustyką. Jednak Megi są dla płyt killerem dla słabiej nagranych, już nie wspomnę że odrazu słuchać za mocno zmasterowane w studiu.

 

Pytanie do użytkowników Megi jakie posiadacie odtwarzacz cd, i krótkie uzasadnienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naim cd 5 XS. ..polecam .... jak dla mnie świetny cd....potwierdzone przez wielu, aczkolwiek naim ma swoją specyfikę jeśli chodzi o połączenie najlepiej się sprawdza na dniach. Nie jest też najtańszy! ....myślę jednak że kluczową rolę i tak odgrywa wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Miał ktoś okazję posłuchać nowego "malucha" w postaci .7 ? Stały w Audio Forte na AVS 2016 niestety nie podłączone. Ciekawi mnie porównanie z MG-12. Chciałbym w swoim systemie wypróbować Magnepan-y, niestety z uwagi na obecność skosów ograniczony jestem do gabarytów 0.7/MG-12. Z kolei odległość od tylnej ściany nie jest problemem (metr, półtora). Czy końcówki Quad 99 mono (150W 8ohm) napędzą je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panie i Panowie za radą osób z doświadczeniem takim co sam żyje, za radą MC2 Audio MC1250, zasila Magnepan 1.6qr.

Wcześniej był Pass X150.5 i myślałem że to już TO... jednak się myliłem po podłączeniu MC2 MC 1250... co za moc i kontrola nad Magnepanem, ale to nic ...oprócz mocy barwa i odczucie jakby MG grały z lekkością. Parametry itp. ogólnie dostępne w sieci.

Hmm..nie mogę wkleić fotki..może ktoś podpowie??

 

Piopio jak będziesz miał okazję to polecam. Na pewno nie jedną końcówkę mocy słyszałeś, ale MC1250 zamiata pod dywan nie jedną hiend,ową markę.

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i oto MC2 Audio MC1250, genialna inżynieria i konstrukcja zarówno do studia i domu.

Moc na kanał: 850W/8ohm,

1550W/4ohm,

2200W/2ohm.

Kompletna specyfikacja: http://www.mc2-audio.co.uk/wp-content/uploads/mc1250_datasheet.pdf.

Jakość soniczna urządzenia jest porównywalna, jak nie wyższa niż w przypadku wzmacniaczy, które są co najmniej 10 razy droższe (np. Boulder 2060 czy FM Acoustics 811).

Bardzo rzadko występuje na rynku wtórnym.

Wysteruje każde kolumny

post-23323-0-74804600-1487066482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zaoferowania Magnepany MG 3.3 R w bardzo dobrym stanie.Sprzedaję z uwagi na przeskok na model MG 3.6R - w razie zainteresowania proszę na priva.

 

A i oto MC2 Audio MC1250, genialna inżynieria i konstrukcja zarówno do studia i domu.

Moc na kanał: 850W/8ohm,

1550W/4ohm,

2200W/2ohm.

Kompletna specyfikacja: http://www.mc2-audio.co.uk/wp-content/uploads/mc1250_datasheet.pdf.

Jakość soniczna urządzenia jest porównywalna, jak nie wyższa niż w przypadku wzmacniaczy, które są co najmniej 10 razy droższe (np. Boulder 2060 czy FM Acoustics 811).

Bardzo rzadko występuje na rynku wtórnym.

Wysteruje każde kolumny

 

Znajomy ma MC2 ale ten sprzed paru lat - naprawdę potężny piecyk. Napisz ile kosztował ten nowszy model. Prawdopodobnie kupiłeś w UK ?

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zaoferowania Magnepany MG 3.3 R w bardzo dobrym stanie.Sprzedaję z uwagi na przeskok na model MG 3.6R - w razie zainteresowania proszę na priva.

 

 

 

Znajomy ma MC2 ale ten sprzed paru lat - naprawdę potężny piecyk. Napisz ile kosztował ten nowszy model. Prawdopodobnie kupiłeś w UK ?

Odkupiłem od kolegi, to jest tzw. stary wyjadacz Audio, z doświadczeniem co ja po świecie chodzę. Wymienił trafo z 1,2kw na 2,4kw i wiatraki..pełny wypas... A mi za każdym razem banan się pojawia.

 

Magnepan.....nie wiesz przypadkiem jaki preamp znajomy ma podłączony do MC2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega twierdzi że to najlepszy zestaw / pre jaki udało mu się dopasować do MC2

pre Audio Research SP 16 prawie już kupiłem lecz sprzedawca się wycofał heh.. Na chwilę obecną MC1250 współpracuje z Conrad Johnson Premier 14.

Dopiero zaczęła się zabawa po wymianie w CD wzmacniaczy operacyjnych na Muses01 i lamp, przed zmianami było fajnie lecz świadomość że CD może być piętą achillesową z stąd zmiany... I potwierdze opinie że Muses01 jest świetnym wzm.operacyjnym mimo ceny jest wart. Ponownie niby znane płyty można słuchać od nowa.

Edytowane przez qbaacu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.