Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników kolumn Magnepan


Piopio

Jakie Maggies posiadamy   

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twój model kolumn

    • MG 3.7
      2
    • MG 3.6
      3
    • MG 1.7
      5
    • MG 1.6
      4
    • MG12
      2
    • Inne
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Piopio i jestem uzależniony. Nie chcę się leczyć.

Moja przygoda z Maggies zaczęła się od modelu MG 12, potem były MG 1.6, a teraz MG 3.6.

Właśnie wyczytałem, że wprowadzono model MG 3.7. Podobno dużo lepszy niż 3.6, które uważam za niesamowite. Można jeszcze lepiej ?

Przekonamy się zapewne na AudioShow 2011.

Do napędzania "maleństw" używam Musical Fidelity Kw250S. Moc + magia Maggies i jest bardziej niż dobrze.

Teraz będę szukał jakiś zacnych kabelków do zastąpienia srebrnych Sonus Oliva.

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy i miłośników Maggies

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co do basu to jestem mile zaskoczony jest go tyle ile potrzeba.

Tak czy siak zainwestuj w sub Veoldyne.

Poza rozciągnięciem basu uzyskasz większą głebię dźwięku.

Efekt jest od razu słyszalny i wart wydanych pieniędzy.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Postanowiłem wymienić elementy w MG1.7. Wstawiłem cewkę taśmową zamiast rdzeniowej a w torze wysokotonowym Mundorfa silver/oil 10uF. Wyrzuciłem też kondensator elektrolityczny 75uF i w w to miejsce wlutowałem mieszankę Jantzena: Standard + Superior + Silver. Koszty spore ale efekt końcowy niesamowity. Jakbym podłączył wzmacniacz conajmniej parę razy droższy albo dużo lepsze źródło. Średnica i góra to nowa jakość. Często ludzie pisali na forum żeby nie ruszać zwrotnicy w magnepanach bo to wyrzucone pieniądze. Ja zawsze uważałem, że dobre komponenty odwdzęczą się polepszeniem dźwięku w każdym aspekcie i nie zawiodłem się. Chcesz polepszyć brzemienie to lutownica w rękę i do boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Myślę że warto kupić bo cena jest bardzo zachecająca aż wręcz niemożliwa za produkt bez wad i uszkodzeń.

Jeśli tak będzie to po udanej transakcji możesz kolegę pocałować w rękę, jędną a potem w drugą, bo takiej okazji długo nie uświadczysz....

 

Jest model MG 3.5R w bardzo dobrym stanie do kupienia za 10.500 zł na hifi.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Klub jakby troszke zawiesil dzialalnosc.....

 

Wyglada na to, ze nie mamy w kraju zbyt wielu entuzjastow marki albo poprostu nie zabieraja glosu w dyskusji...

 

Chcialem zapytac o kolumny MG 12QR/SE - czy ktos je kiedys slyszal i moglby podzielic sie wrazeniami......?

Jak to jest z tym basem - sub konieczny czy tez nie.....?

Moge takie nabyc za 450 EUR od pierwszego, wlasciciela, rok produkcji 2007 w oryginalnych kartonach - twierdzi, ze panele sa w 100% O.K - warto....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Bardzo ciekawa opinia.

 

http://hifilounge.tumblr.com/post/93494986328/musical-fidelity-nuvista-800-the-ultimate

 

Tym bardziej wzmacniacz NU-VISTA 800 jest dopracowany pod kontem barwowym jak i wydolności prądowej.

Zastosowano w nim skutecznie " dopieszczające " barwę rozwiązanie (uwaga odnosi się do krzemu ) w postaci lampy Nuwistor ( stopień wejściowy ) która to może pozytywnie zaskoczyć ludzi .....

......stroniących od " tańca z lampami " .

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nuwistor

 

Może być ........... synergia ???

 

tumblr_inline_n9mop2fT091rtppaj.jpg

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !....po ilości wpisów na forum widzę że parawany nie mają zbyt wielu zwolenników!!!..... albo co bardziej prawdopodobne ich właściciele wolą słuchać muzyki w wolnym czasie niż siedzieć przed monitorem ; ))))..... tak czy siak połączenie 1.7 z naimem jest tym czego szukałem ........

 

czy moglibyście się podzielić swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami co do wpływu subwoofer w stereo....?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOPIO jak tobie się sprawdza połączenie 1.7 z velodyne ?......sam też chcę iść w tym kierunku i kupić spl 1000 ultra .......dziś na allegro widziałem 1200 za 5000 !

 

panowie jakie kable głośnikowe polecacie ?..... od siebie dodam że kilka ich przerobiłem i dopiero przy albedo monolith jestem naprawdę zadowolony. ..... oczywiście każdemu co innego gra : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPIO! ....ja jestem dopiero w trakcie oczekiwania na sub....czy ustawienia suba w pomieszczeniu względem parawanów ma duży wpływ ? ......wiadomo że idealnie posiadać dwa postawione obok mgnepanów ale chcieć nie zawsze idzie w parze z móc ; (.......jeśli możesz napisz jakie ustawienia masz na subie i czy system autokalibracji w twoim velodyne jest wystarczająco dokładny ..? pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie drodzy klubowicze mam do Was pytanie odnośnie kupna używanych 1.7i ponieważ nigdy wcześniej nie miałem z nimi styczności.

- na co zwracać uwagę przy oględzinach i odsłuchu?

- jak wygląda sprawa awaryjności względem tradycyjnych kolumn?

- słucham Gorgon City, Muse, Daft Punk, The Prodigy, Katie Melua, Deep House, muzyka filmowa czy sprawdzą sie na takich gatunkach?

 

Obecnie mam Audio physic Tempo V z eq max 12 i generalnie jestem z nich mega zadowolony lecz chciałbym spròbować czegoś nowego i nadarzyła sie okazja kupić 1.7

 

Za tydzień jadę na odsłuch, mogę kupić 3 letnie Magnepany 1.7 po upgrejdzie firmowym do 1.7i za 1500 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.