Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników kolumn Magnepan


Piopio
 Udostępnij

Jakie Maggies posiadamy   

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twój model kolumn

    • MG 3.7
      2
    • MG 3.6
      3
    • MG 1.7
      5
    • MG 1.6
      4
    • MG12
      2
    • Inne
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Piopio i jestem uzależniony. Nie chcę się leczyć.

Moja przygoda z Maggies zaczęła się od modelu MG 12, potem były MG 1.6, a teraz MG 3.6.

Właśnie wyczytałem, że wprowadzono model MG 3.7. Podobno dużo lepszy niż 3.6, które uważam za niesamowite. Można jeszcze lepiej ?

Przekonamy się zapewne na AudioShow 2011.

Do napędzania "maleństw" używam Musical Fidelity Kw250S. Moc + magia Maggies i jest bardziej niż dobrze.

Teraz będę szukał jakiś zacnych kabelków do zastąpienia srebrnych Sonus Oliva.

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy i miłośników Maggies

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Postanowiłem wymienić elementy w MG1.7. Wstawiłem cewkę taśmową zamiast rdzeniowej a w torze wysokotonowym Mundorfa silver/oil 10uF. Wyrzuciłem też kondensator elektrolityczny 75uF i w w to miejsce wlutowałem mieszankę Jantzena: Standard + Superior + Silver. Koszty spore ale efekt końcowy niesamowity. Jakbym podłączył wzmacniacz conajmniej parę razy droższy albo dużo lepsze źródło. Średnica i góra to nowa jakość. Często ludzie pisali na forum żeby nie ruszać zwrotnicy w magnepanach bo to wyrzucone pieniądze. Ja zawsze uważałem, że dobre komponenty odwdzęczą się polepszeniem dźwięku w każdym aspekcie i nie zawiodłem się. Chcesz polepszyć brzemienie to lutownica w rękę i do boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Myślę że warto kupić bo cena jest bardzo zachecająca aż wręcz niemożliwa za produkt bez wad i uszkodzeń.

Jeśli tak będzie to po udanej transakcji możesz kolegę pocałować w rękę, jędną a potem w drugą, bo takiej okazji długo nie uświadczysz....

 

Jest model MG 3.5R w bardzo dobrym stanie do kupienia za 10.500 zł na hifi.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Klub jakby troszke zawiesil dzialalnosc.....

 

Wyglada na to, ze nie mamy w kraju zbyt wielu entuzjastow marki albo poprostu nie zabieraja glosu w dyskusji...

 

Chcialem zapytac o kolumny MG 12QR/SE - czy ktos je kiedys slyszal i moglby podzielic sie wrazeniami......?

Jak to jest z tym basem - sub konieczny czy tez nie.....?

Moge takie nabyc za 450 EUR od pierwszego, wlasciciela, rok produkcji 2007 w oryginalnych kartonach - twierdzi, ze panele sa w 100% O.K - warto....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Bardzo ciekawa opinia.

 

http://hifilounge.tumblr.com/post/93494986328/musical-fidelity-nuvista-800-the-ultimate

 

Tym bardziej wzmacniacz NU-VISTA 800 jest dopracowany pod kontem barwowym jak i wydolności prądowej.

Zastosowano w nim skutecznie " dopieszczające " barwę rozwiązanie (uwaga odnosi się do krzemu ) w postaci lampy Nuwistor ( stopień wejściowy ) która to może pozytywnie zaskoczyć ludzi .....

......stroniących od " tańca z lampami " .

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nuwistor

 

Może być ........... synergia ???

 

tumblr_inline_n9mop2fT091rtppaj.jpg

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !....po ilości wpisów na forum widzę że parawany nie mają zbyt wielu zwolenników!!!..... albo co bardziej prawdopodobne ich właściciele wolą słuchać muzyki w wolnym czasie niż siedzieć przed monitorem ; ))))..... tak czy siak połączenie 1.7 z naimem jest tym czego szukałem ........

 

czy moglibyście się podzielić swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami co do wpływu subwoofer w stereo....?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOPIO jak tobie się sprawdza połączenie 1.7 z velodyne ?......sam też chcę iść w tym kierunku i kupić spl 1000 ultra .......dziś na allegro widziałem 1200 za 5000 !

 

panowie jakie kable głośnikowe polecacie ?..... od siebie dodam że kilka ich przerobiłem i dopiero przy albedo monolith jestem naprawdę zadowolony. ..... oczywiście każdemu co innego gra : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPIO! ....ja jestem dopiero w trakcie oczekiwania na sub....czy ustawienia suba w pomieszczeniu względem parawanów ma duży wpływ ? ......wiadomo że idealnie posiadać dwa postawione obok mgnepanów ale chcieć nie zawsze idzie w parze z móc ; (.......jeśli możesz napisz jakie ustawienia masz na subie i czy system autokalibracji w twoim velodyne jest wystarczająco dokładny ..? pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie drodzy klubowicze mam do Was pytanie odnośnie kupna używanych 1.7i ponieważ nigdy wcześniej nie miałem z nimi styczności.

- na co zwracać uwagę przy oględzinach i odsłuchu?

- jak wygląda sprawa awaryjności względem tradycyjnych kolumn?

- słucham Gorgon City, Muse, Daft Punk, The Prodigy, Katie Melua, Deep House, muzyka filmowa czy sprawdzą sie na takich gatunkach?

 

Obecnie mam Audio physic Tempo V z eq max 12 i generalnie jestem z nich mega zadowolony lecz chciałbym spròbować czegoś nowego i nadarzyła sie okazja kupić 1.7

 

Za tydzień jadę na odsłuch, mogę kupić 3 letnie Magnepany 1.7 po upgrejdzie firmowym do 1.7i za 1500 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.