Skocz do zawartości
IGNORED

Uwaga na wirusa


Yanoosh

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli otrzymacie wiadomość opatrzoną tematem: Re: Udokumentowac

to ją kasujcie bez czytania, bo zawiera ona wirusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja znam osobę, od której to dostałem.

W dodatku ta osoba może nawet nie wieddzieć, że od niej wychodzi wirus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej! nie przejmuj się, bo wirus łże. Dostaję automatycznie generowane przez serwery komunikaty, że mój zawirusowany e-mail został wycięty. Dla ułatwienia dodam, że nigdy nie wysyłałem wiadomości pod te adresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też "poczęstowano" mnie tym wirusem :( Otworzyłem bo widziałem, że mail jest od człowieka z Forum. Oczywiście nie mam żalu, no chyba, że ten człowiek sam go napisał ;)

Yanoosh - ciekawe czy do nas obu nadawca był ten sam ;)

pzdr.

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Yanoosh i zoner

 

Możecie podać osobę od której go dostaliście?

Wtedy, dzięki wam wiele osób ustrzeże się przed tym.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to dostałem od trzech różnych nadawców. Za każdym razem był taki sam temat.

Pierwszą z tych osób znam, a pozostałych dwóch nie. Za drugim i trzecim razem już skasowałem bez czytania.

Nie sądzę, żebyście dostali to od tej samej osoby, co ja.

Ale podałem temat wiadomości (za każdym razem był taki sam): Re: Udokumentowac.

Po prostu nie otwierajcie takiej wiadomości, od kogokolwiek by była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do forumowiczów. Jak sobie radzicie ze spamem? Coraz wiecej mi tego przychodzi ostatnio na skrzynkę . Nawet do 60 wiadomości dziennie. Dawiej zaledwie kilka. A moze to normalne że tak przychodzi? Jakie macie z tym doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostaję po kilka takich listów dziennie jak te z pierwszego wpisu. Początkowo były po angielsku, ostatnio zaś po polsku, choć ten polski jeszcze łamany. No ale to nie jest łatwy język. Uczy się jednak wirus i z czasem będzie lepiej:-). Gorzej z nazwami nadawców, zmyśla je sam i niezbyt zręcznie. Póki co wszystko wyłapuje program antywirusowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamL

 

Dobrze się sprawdza McAfee SpamKiller. Mi wytłukuje wszystko co nieproszone bez litości, i ani razu jeszcze jego ofiarą nie padł żaden normalny mail.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostawalem takie maila, szczegolnie od ludzi z forum pe, okazuje sie ze to sprawka wirusa, ktory wysyla zapewne fake mails z zalaczonym samym soba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony MkS_Vir:

"... Większość obecnych wirusów w nagłówku e-mail fałszuje pole "From:". Tak właśnie postępuje w tej chwili najbardziej znany wirus - MyDoom, a także wirusy klasy Klez, Netsky, Beagle....."

 

Jak z tego wynika, wirusa otrzymujemy niekoniecznie z tego adresu e-mail, który nam się pokazuje w polu "Od".

A zatem przyjmowanie poczty tylko od znanych nadawców na niewiele się zdaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nawet było o nim w telewizji. Uważajcie bo audiofilskie marzenia pojadą do Rosji......:0

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spam najlepszy jest filtr spamassasing z trybem uczenia się. Jest to tak zwana metoda Bayesowska - pokazujesz mu 100 spamów i 200 nie-spamów a on później każdemu nowy mailowi potrafi przydzielić prawdopodobieństwo że to jest spam. U mnie bezbłędność 100%. Ponadto przydziela różne dodatkowe punkty jak za nadużywanie dużych liter, język inny niż Polski/Angielski, obrazki, html i wszystko co tylko charakteryzuje spam. Dostaję 100maili dziennie z czego 99 to spam i bez problemu wyławiam tą jedną (tylko ona pojawia się w skrzynce).

 

Od czasu kiedy mam Spamassasina problem spamu mnie nie dotyczy. Z tego co wiem można go odpalać pod Mozillą w windows.

 

Jeśli chodzi o wirusy: fizyczna eliminacja programów Outlook i Outlook Express z dysku stanowi najskuteczniejszą przed nimi ochronę. Drugą jest regularne odwiedzanie windowsupdate.com. Ale oczywiście myślenia nic nie zastąpi.

 

Przez myślenie rozumiem mechanizm: 'html -> spam', 'załącznik -> wirus' i kasowanie z miejsca takich wiadomości. Jeśli komuś nieznanemu zależy na kontakcie, spróbuje jeszcze raz w innym formacie. A jeśli to znajomy to można mu wytłumaczyć żeby nie pisał w html oraz podawał link do pliku zamiast go wysyłać. A jak nie można to czas zdobyć się na asertywność: każdy ma prawo do ochrony swojej pracy i czasu i nie warto korespondować z upartymi ludźmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dostałem to dziś mailem.

------------------------------------------------

Przesylam OSTRZEŻENIE od znajomych

------------------------------------------------

W najbliższych dniach musicie uważać i nie otwierać żadnych wiadomości o nazwie "invitation", niezależnie od tego kto je wysłał.

Jest to wirus, który "otwiera" znicz olimpijski, który pali dysk twardy. Tego wirusa otrzymacie od osoby, która znajduje się na liście kontaktów, dlatego musicie rozpowszechnić tego maila, bo lepiej otrzymać go 25 razy niż otrzymać i otworzyć wirusa.

Jeżeli otrzymacie wiadomość zatytułowaną "invitation" nie otwierajcie jej i od razu wyłączcie komputer. Jest to najgorszy wirus, o jakim informowało CNN, zaklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej niszczycielski z wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się. Ten wirus został odkryty wczoraj po południu w Mc'Afee i nie ma jeszcze dla niego rozwiązania. Ten wirus po prostu niszczy "Sektor Zero" na dysku twardym, gdzie ukryte są podstawowe informacje.

Prześlij tego maila do znajomych, skopiuj i wyślij do przyjaciół i osób z listy kontaktów i pamiętaj, jeśli to zrobisz, skorzystamy na tym wszyscy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh, 5 Lut 2007, 12:31

 

Nie obraź się ale ten mail krąży po sieci od ładnych paru lat to typowy łańcuszek :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkowiedzący_pajac

No problem - nie mam powodu, żeby się zaraz obrażać.

Ja dotychczas się nie spotkałem z tym łańcuszkiem.

Prawdę mówiąc, nawet dopuszczałem możliwość, że to tylko jakiś kit.

Ale uważałem, że zamieszczenie tego tu na Forum żadnej szkody nikomu nie przynosi,

a gdyby to jednak była prawda, że jest taki wirus, to szkody mogłyby być znaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dobra skrzynka z filtrem anty-spamowym.

Dalej, przeglądanie wiadomości w tzw. trybie offline (zwłaszcza jak się korzysta z programu Outlook Express)

Zainstalowanie porządnego klienta poczty (Ukłon w stronę Opery, the Bat).

Posiadanie kilku adresów e-mail na potrzeby internetu->jakaś rejestracja na forum etc. Ja je traktuje jednorazowo.

A tak na marginesie, to trzeba.... żeby cokolwiek złapać. To jak z AIDS.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, jak zresztą każdy otrzymuję zainfekowane maile oraz tonę spamu.Z wirusami dobrze radzi sobie mój "NOD 32", a na spam jest skuteczny "Spam Fighter"(nawet w wersji Free).Problem w tym, że każdy program anty-spamowy usuwa niechcianą pocztę do własnego folderu.No i oczywiście ten folder trzeba od czasu do czasu opróżniać.Najlepsze były by, jakieś filtry na poziomie serwera.Tak żeby wcale nie odbierać tego gówna !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na o2 jest dobry filtr antyspamowy, poza tym pozprawdzajcie rejestr i wywalcie te gówienka, które w nim siedzą, 60 maili spamowych w jeden dzień to na 100 % brudny komp.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zyzio"- mam przecież "czyściciele" kompa.Zainstalowałem program "C-Cleaner" oraz "Tune Up Utilities 2006".

Niestety, i tak zalewa mnie spam.Rzeczywiście będę musiał założyć skrzynkę np: na o2, bo ta z "Neostrady" jest absolutnie beznadziejna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Kasjel

Proponuję zrobić jeszcze scan pandactivescanem i zobaczyć, czy coś nie wykryje w rejestrze, jakieś pozostałości po syfie chociazby ......, sama panda Ci tego nie usunie - ale Reg cleaner-em i ręcznie wywalisz to z rejestru - miałem takie wpisy w rejestrze - po zabiegu wywalenia - spam zmalał z 10 maili dziennie do 1 tygodniowo, to chyba nie był przypadek.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - spyboot S&D też wykrywa takie wpisy w rejetrze, ale ich wszystkich nie usunie, tzreba szukać recznie lub wywalać reg cleanerem - nazwy i lokalizcję spyboot Ci wskaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spybota" też mam, a w rejestrze ręcznie wolę nie grzebać bo to może się źle skończyć.Zresztą nie jestem zbyt "wtajemniczony", więc wolę sobie takie zabiegi odpuścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przy próbie wejścia na velum-cable wyskakuje mi takie okienko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie McAfee też pokazuje trojana na tej stronie. Jakie kable taka strona ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.