Skocz do zawartości
IGNORED

kondensatory Jantzen Audio Superior Z-cap


tomaszE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

polecam clarity cap SA, sklep z dobrymi cenami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

potrzebowałem aż 10u dla esoteca, kupiłem i jestem zachwycony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Zaraz będę kupował superiory i się przekonam:P Raz już kupiłem polecany kabelek i było tak słodko, ...bez niego:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem Janzeny silver na wyjście CDka.

Teraz mam zwykłe SCR MKP.

Dam znać co i czy słychać różnicę ;)

 

Hehe. Zaraz będę kupował superiory i się przekonam:P Raz już kupiłem polecany kabelek i było tak słodko, ...bez niego:(

 

I jak wrażenia? Podzielicie się spostrzeżeniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ja wstawiłem właśnie do swojej Manty V7 Jantzen Audio Superior Z-Cap 0,15 uF za miast oryginalnych firmy WIMA o tej samej wartości i jestem troszkę rozczarowany.

Detalicznie na pewno jest poprawa, słychać teraz nawet to syczenie języka podczas śpiewania ale muzyka straciła trochę na klimacie, wszystko brzmi jasno, zimno, jest jak by mniej troszkę basu, bardziej płasko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anubis76x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmien je na białego Mundorfa.

Superiora stosuje sie w wysokiej klasy systemach z naciskiem na analitycznosc.

 

Na pytanie wyzej...

Silver im wyzej tym jest bardziej ostry . Bardziej od Z Capa

Swietny jezeli sie chce ozywic gore pasma ale tez do lepszych systemow bo moze byc jazgot , sybilanty i inne takie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wydam kolejne 130 zł nie mając pewności czy zagrają nie gorzej od oryginalnych ;)

Na razie sie osłucham ze sprzętem może mi podpasują.

Na chwilę obcną płyta Black Sabat brzmi lepiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze muda44. Ja wczoraj wymieniłem Silver Z-Cap'y na białe Mundorfy w swoich Audiovectorach i sybilantów i innych jazgotów jest mniej. Troszkę jakby za woalką, ale generalnie spokojniej, nie tak natarczywie i analitycznie do bólu jak na Jantzen'ach. Dam im pograć któryś tydzień i dopiero podejmę decyzję. Na pierwszy rzut ucha podoba mi się. Zarówno jeden jak i drugi kondensator to wysoka klasa, a który lepszy to jest jak zwykle kwestia gustu. Zmiana była słyszalna natychmiastowo. Chętnie sprawdził bym jeszcze wyższej klasy Mundorfa, ale na razie nie dysponuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymieniłem Silver Z-Cap'y na białe Mundorfy w swoich Audiovectorach i sybilantów i innych jazgotów jest mniej. Troszkę jakby za woalką, ale generalnie spokojniej, nie tak natarczywie i analitycznie do bólu jak na Jantzen'ach. Dam im pograć któryś tydzień i dopiero podejmę decyzję. Na pierwszy rzut ucha podoba mi się.

 

Sorry, że się wtrącę w tak miłą dyskusję ale odnoszę wrażenie, że próbujecie zamaskować coś co zawiera sygnał dochodzący do głośników. Może problem nie w kondensatorach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wydam kolejne 130 zł nie mając pewności czy zagrają nie gorzej od oryginalnych ;)

Na razie sie osłucham ze sprzętem może mi podpasują.

Na chwilę obcną płyta Black Sabat brzmi lepiej ;)

Jantzeny Superior długo się wygrzewają. Po jakimś czasie będzie lepiej. Ale generalnie są to jasne i analityczne kondensatory. Jako sprzęgające tak sobie, bardzo fajnie wypadają w filtrze wysokotonowego. Silver nie miałem i po opiniach na ich temat raczej nie chciałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

marudzicie z tymi kondami, za ostre, za szczegółowe, to niby jaki ma być dźwięk - takie ciepłe kluchy ? Mam w kolumach Silver, w lampie miałem też Silver, dźwięk super, analityczny, szczegółowy, taki gdzie wszystko słychać ! Sprzęt na Jantzen musi popracować troszeczkę, pierwsze odsłuchy kolumn nie były rewelacyjne ale po kilku miesiącach, no a teraz po 2 latach super. Budując lampę wiedziałem co mnie czeka, wzmacniacz do garażu i jazda z graniem 24/7 przez miesiąc ;) ale cichutko, tak aby żonka nie marudzila na rachunki za prąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent twierdzi że nie trzeba wygrzewać tych kondensatorów. Muszę jeszcze sprawdzić czemu jedna z kolumn gra mi teraz ciszej... lampy są nowe i sparowane mam nadzieje że mi coś nie padnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem właśnie do swojej Manty V7 Jantzen Audio Superior Z-Cap 0,15 uF za miast oryginalnych firmy WIMA o tej samej wartości i jestem troszkę rozczarowany.

Detalicznie na pewno jest poprawa, słychać teraz nawet to syczenie języka podczas śpiewania ale muzyka straciła trochę na klimacie, wszystko brzmi jasno, zimno, jest jak by mniej troszkę basu, bardziej płasko.

 

Mundorf Mcap SUPREME to też przyjemne kondy, nie są ostre jak superiory. M Supreme jest subtelniejszy od białego mundorfa jest detaliczny, ale nie natarczywy. Jest to kierunek ocieplenia ale nie kluchy wypranej z wybrzmień blach dzwoneczków itd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

wkladal ktos superiory jako kondy wejsciowe, sprzegajace i wyjsciowe w lampowych pre?

Ja miałem. Grałem na lampach PCC88 Telefunken. Przy tych lampach i z rodziny E88CC dla mnie było trochę za jasno. Bardzo dobra dynamika, detal, przestrzeń ale w tym dźwięku było coś co sprawiało, że wolałem grać na SCR. Wszystko siadało, ale było bardziej muzykalnie. Może kwestia gustu.

Sądzę, że przy bardziej "lampowych lampach":-) superiory mogłyby się sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales je jako wejsciowe, sprzegajace i wyjsciowe czy tylko wyjsciowe?

wyjściowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

wygrzewaly sie okolo 10 dni - na poczatku byla taka masakra ze sie przestraszylem ze cos skopalem przy dobieraniu wartosci

generalnie dobrze ale jak ktos chce wiecej basu to nie tedy droga

polepszyla sie przestrzen w kazda strone. szybkosc, super wybrzmienia perkusji, dzwiek nabral "masy", detale... przy cenie superiorow to mysle ze warto

mysle ze to co pisza o jantzenach i ich sympatiach z gora pasma ma troche sensu - kolega tez stwiedzil ze na wejsciowe i sprzegajace to swietny wybor ale na wyjsciowe zalozyl czarne mundorfy i mial duzo lepszego basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw byłem wrażeń, bo sam kilka dni temu wlutowałem Superior Z-cap do swojego Marantza na wyjście. Twoje spostrzeżenia pokrywają się z moimi. Pierwsze dni tragedia - bez góry i bez basu, kompletnie wycofany środek. Natomiast od razu oczarowała mnie stereofonia: niesamowita przestrzeń, lokalizacja, namacalność instrumentów - po prostu bajka. Po kilkunastu godzinach grania środek ucywilizował się, a góra nabrała takiej zwiewnej delikatności, że nie mogę się oderwać. Niestety bas jest nie do przyjęcia. Właściwie, to go wcale nie ma, a jeśli się pojawia to jest monotonny i bez kontroli. U mnie najprawdopodobniej w CD zostaną DynamiCapy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bas zaczal sie pojawiac tak mniej wiecej po tygodniu grania

po dwoch byl juz w miare ale zeby byl jakis powalajacy lub chociaz wyraznie lepszy niz oryginalne chinskie no-namy - nie nie - co to to nie

kumpel ktory probowal mundorfow supreme mowil ze generalnie jest podobnie ale bas lepszy

kolega teraz chce zamowic jakies wysokie z-capy i porownac

swoja droga jestem ciekaw jak by wygladal caly temat z bialymi mundorfami ktore ponoc slyna z basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dni tragedia - bez góry

Natomiast od razu oczarowała mnie stereofonia: niesamowita przestrzeń, lokalizacja, namacalność instrumentów - po prostu bajka.

Ja miałem dokładnie takie samo odczucie jak wymieniłem w zwrotnicach kondensatory z SCR MKP na Jantzen Audio Superior Z-Cap

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCR MKP to taki kliniczny kondensator, pokazuje sporo, ale wyostrza górę. Jak już coś brać z SCR to KP, zupełnie inna prezentacja w stronę ocieplenia oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantzena Superior Z-cap mam w kolumnach na wysokich (jako bypass) i sprawdził się tam świetnie. Dlatego chciałem posłuchać jak się zachowa na wyjściu CD. Niestety, w moim odczuciu nie nadaje do tych celów. Fajnie na wyjściu CD zachowuje się DynamiCap - super precyzyjny a jednocześnie muzykalny bas, ładnie nasycona średnica, bardzo dobra góra i wręcz powalająca dynamika całości. Gdyby miał tę zwiewność góry jaką zaprezentował Jantzen, zakończyłbym poszukiwania, a tak myślę, że za jakiś czas trzeba będzie poszukać czegoś jeszcze lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie Panowie, że Jantzen Superior Z-Cap nie ma basu, hmmm...... mam w swoim torze DIY Dac na kości BB 1796, cała część analogowa została z płytki wywalona, sygnał podawany jest z kości na lampę ECC88, a na wyjściu siedzą dwa wspomniane wyżej kondensatory 2,2 uF. W porównaniu z napędem jaki posiadam, to właśnie niskie pasmo nabrało niesamowitej masy ( nie mówię o reszcie, bo to szczegółowy i detaliczny kondensator ), więc stanowcze twierdzenie, że ten kondensator nie podaje ładnego basu jest małym nieporozumieniem, wszystko zależy od tego, gdzie dany kondensator zostanie zaaplikowany.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tez postanowiłem wymienić w swoich kolumnach kondensatory.

Początkowo miałem jakieś badziewiaste elektrolity, wymieniłem w torze wysoko-tonowego na Audiophiler 400V i zmiana w wysokich była porażająca. Wysokie wyszły spod bardzo grubego koca, ale nie są jakieś rażące i nie drażnią słuchu (da się tego słuchać wiele godzin bez zbytniego zmęczenia).

Potem zamieniłem elektrolita w torze średnio-niskotonowym na Monacor 250V. Zmiana zauważalna ale słychać pewien bałagan sygnałowy (nie jest może bardzo rażący ale w niektórych utworach przeszkadza).

Za to bas stal się bardziej punktowy i już nie jest rozlazły jak przy elektrolitach. Niestety ucierpiała przestrzeń i to mnie boli najbardziej. Przy słuchaniu koncertów wszelkiego rodzaju brakuje trochę życia, pogłosów i generalnie nie czuje się człowiek jak na koncercie.

Dlatego przyszedł czas na postawienie wszystkiego na jedna kartę i jada do mnie Mundorfy M-Cap 400V (białe), zobaczymy czy zdołają uporządkować ten delikatny bałagan. Uważam, że to już chyba najdroższe kondensatory jakie warto założyć do tej klasy kolumn, które posiadam, choć nie powiem ze chodziły mi po głowie wyższe serie Mundorfa, ale przeraził mnie ich rozmiar, nie wiem czy zmieściłyby się do wnętrza moich kolumn :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sebapl01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Odgrzewam wątek, aby podzielić się moimi spostrzeżeniami.

 

Zastosowałem Jantzen Superior Z-Cap w torze aluminiowej wysokotonowej Vify D25AG. Poprzednio sprawdzałem Jantzen Cross-Cap MKP, Mant MKP, Mant MKT, Miflex KMP, Bosch MP, SCR MKP. Mundorfa nie słyszałem. Jantzen Superior Z-cup najmniej mi odpowiada. Pojawiła się metaliczność, denerwujące sybilanaty a jednoczesnie blachy odeszły na dalszy plan. Dźwięk sie wysuszył i stał się płaski.

Wzmacniacz lampowy.

Najbardziej mi się podoba dźwięk z moich zestawów głosnikowych z zastosowaniem Bosch MP w torze wysokotonówki. Soczysta i jednocześnie gładka i detaliczna góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.