Skocz do zawartości
IGNORED

kondensatory Jantzen Audio Superior Z-cap


tomaszE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

<br />Zamiast Mundorfa zapodałbym Jantzen Silver. U mnie na gwizdku zjadł każdego Mundorfa<br />

Możesz wymienić z którymi mundkami go porównywałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych kolumnach w tor tweetera trzeba było dać Mundorfa Supreme a najlepiej Silver Oil

 

Myślałem nad Mundorfem, ale niektórzy pisali, że ma trochę szkliste brzmienie, a Jantzen bardziej muzykalny i dlatego wybrałem Jantzena.

 

Zamiast Mundorfa zapodałbym Jantzen Silver. U mnie na gwizdku zjadł każdego Mundorfa. Kolega na SS włożył Jantzena Silver Golda i dupsko urwało...

 

Czytałem na forum, że Jantzen Silver to po prostu Jantzen Superior z-cap ze srebrnymi wyprowadzeniami, także nie wiem czy różnica by była aż tak duża. Chyba, że to nieprawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Supreme SO, Supreme SG, Supreme SGO<br /> <br /> <br />

Nie miałem okazji potestować Mundorf Supreme Silver/Gold ani Mundorf Supreme Silver/Gold/Oil, ale mam u siebie Mundorf Supreme Silver/Oil a wcześniej miałem Mundorf Supreme, a kiedyś czerwone Jantzeny Superior Z-Cap i testowałem je z kopułką Scan Speak Revelator R2904-700009, Jantzeny wypały najgorzej, suche ostre i słabo naturalny przekaz brzmieniowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem okazję porównać Jantzen Syperuir z Mundorfem Silver Oil w przedwzmacniaczu lampowym .

Tutaj zdecydowanie górą był Mundorf , ale i cena jego była znacząco większa .

 

W kolumnach - miałem tylko podstawowego białego Mundorfa za 30 zł , z kolei dla mnie lepszym był Jantzen Superior ( 60 zł ), mniej szklistości i barwniejszy , charakter jaki lubię . Ale podstawowy Mundorf był też całkiem przyzwoity . Mniej na górze soczystości i słodyczy , ale w środku , jakby lepsze wypełnienie , oparte o bryłę i czarne tło .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum, że Jantzen Silver to po prostu Jantzen Superior z-cap ze srebrnymi wyprowadzeniami, także nie wiem czy różnica by była aż tak duża. Chyba, że to nieprawda.

 

Też czytałem takie wypowiedzi i osobiście uważam że tak nie jest ( oczywiście moja opinia ). Ja potrzebowałem u siebie otwarcia góry i Jantzen Silver spisał się najlepiej. Prawie tak samo zagrał SCR Silver tylko brakowało mu konturowości. Trochę za bardzo zaokrąglił. Mundorfy zagrały najsłabiej. U Ciebie może być odwrotnie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Mundorfem, ale niektórzy pisali, że ma trochę szkliste brzmienie, a Jantzen bardziej muzykalny i dlatego wybrałem Jantzena.

Mam Silver Oil w szeregu z metalowym tweeterem w kolumnach Kef R900

I w szeregu z tweeterem jest tylko ten kond . Nie ma szklistości a jest precyzja i rozdzielczość . Nie na daje się do niskiej klasy systemów .

Supreme ma lepszą dynamikę od SO ale brak tej precyzji , znowu SGO to takie połączenie Supreme z SO .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie jak to jest że podczas formowania się kondensatora w zwrotnicach głóśnikowych (u mnie czerw. jantzen) kiedy dzwięk zmienia się falowowo to w tym samym czasie zmienia się w 2 kondensatorach, bo nie słyszę różnicy w ich charakterze w jednym czasie by jeden grał inaczej od drugiego. Na logikę gdzie same pojemności trochę się różnią, ale żeby była taka synchronizacja w zmianach dla obu ? Czy to może jakoś jeden gra ciut inaczej ale tego nie słychać ? Na marginesie to bardziej mi się podoba kiedy czerw. jantzen w swoich falowych zmianach gra barwniej z dociążeniem niż na jedno kopyto w drugim przypadku z rozświetloną górą a teraz po jakichś 250-300 godz. znów zaczął grać barwnie i bardzo mi się to podoba, bo przyjemnie choć pewnie nie na długo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest że podczas formowania się kondensatora w zwrotnicach głóśnikowych (u mnie czerw. jantzen) kiedy dzwięk zmienia się falowowo to w tym samym czasie zmienia się w 2 kondensatorach, bo nie słyszę różnicy w ich charakterze w jednym czasie by jeden grał inaczej od drugiego. Na logikę gdzie same pojemności trochę się różnią, ale żeby była taka synchronizacja w zmianach dla obu ? Czy to może jakoś jeden gra ciut inaczej ale tego nie słychać ? Na marginesie to bardziej mi się podoba kiedy czerw. jantzen w swoich falowych zmianach gra barwniej z dociążeniem niż na jedno kopyto w drugim przypadku z rozświetloną górą a teraz po jakichś 250-300 godz. znów zaczął grać barwnie i bardzo mi się to podoba, bo przyjemnie choć pewnie nie na długo..

 

Cześć Kamil, byłem ciekaw Twoich wrażeń, czy byłeś na tyle wytrwały i czy przypadkiem ich nie wylutowałeś ;-) Ja miałem różne pomysły, na szczęście poczekałem. Po 3 miesiącach (ok 350-400 godzin grania) dźwięk uległ bardzo dużej poprawie, otworzył się i z dnia na dzień było tylko lepiej, teraz po 4 miesiącach (ok. 500 godzin grania) doszło trochę ogłady i barwy, bez utraty szczegółowości, jestem bardzo zadowolony i nie myślę nad zmianą na inne. Żeby nie było, że to słuch się przyzwyczaił, to co tydzień, dwa podłączałem swoje stare klony Proaca Response 2.5 i porównywałem na tych samych utworach, i tam góra była bardziej dźwięczna i otwarta, co nie dawało mi spokoju, aż pewnego dnia prędzej Proaci odłączyłem niż podłączyłem i nie było już powrotu. Illuminator szpilka po prostu rozjechał D2010, ale coż się dziwić, inna klasa głośnika. Ciekawe jak to w końcowym rozrachunku wyjdzie u Ciebie ?

Co do zmian w obu kondensatorach jednocześnie, to myślę, że trudne zjawisko to wychwycenia, być może są jakieś różnice, ale my przecież i tak słyszmy sumę dwóch czy więcej kondensatorów.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem u siebie w zwrotkach kondy na czerwone Jantzeny 2x6,8uF na basie. Gra to dopiero jakieś 10h i wiem że jeszcze przede mną długie godziny ale będzie się opłacać. Musze jeszcze dokupić czerwone Jantzeny 15 i 18uF i podłączyć parą również w sekcji basowej. Po wygrzaniu czuje że urwie mi d....e :)

Na gwizdku też graja Jantzeny tylko że Silvery i powiem Wam że góra pięknie się otworzyła :) Silverom wystarczy 50-60 godzin grania i pokazują klasę. Szkoda że czerwone tak nie mają.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem u siebie w zwrotkach kondy na czerwone Jantzeny 2x6,8uF na basie. Gra to dopiero jakieś 10h i wiem że jeszcze przede mną długie godziny ale będzie się opłacać. Musze jeszcze dokupić czerwone Jantzeny 15 i 18uF i podłączyć parą również w sekcji basowej. Po wygrzaniu czuje że urwie mi d....e :)

Na gwizdku też graja Jantzeny tylko że Silvery i powiem Wam że góra pięknie się otworzyła :) Silverom wystarczy 50-60 godzin grania i pokazują klasę. Szkoda że czerwone tak nie mają.....

 

Czerwone i srebrne różnią się wyprowadzeniami (cu vs ag) więc wszelakie różnice ich wygrzewania i brzmienia są w głowie słuchacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundorfy lepiej sprawdzają się na linkowym okablowaniu np, lepiej też im robi obcinanie wyprowadzeń na krótko,(jak wszystkim) niestety gorzej z odsprzedażą poźniej. Ale na dobrej jakości litym drucie jantzen ma lepszą fakturę, mundorfy maja pewien problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kamil, byłem ciekaw Twoich wrażeń, czy byłeś na tyle wytrwały i czy przypadkiem ich nie wylutowałeś ;-) Ja miałem różne pomysły, na szczęście poczekałem. Po 3 miesiącach (ok 350-400 godzin grania) dźwięk uległ bardzo dużej poprawie, otworzył się i z dnia na dzień było tylko lepiej, teraz po 4 miesiącach (ok. 500 godzin grania) doszło trochę ogłady i barwy, bez utraty szczegółowości, jestem bardzo zadowolony i nie myślę nad zmianą na inne. Żeby nie było, że to słuch się przyzwyczaił, to co tydzień, dwa podłączałem swoje stare klony Proaca Response 2.5 i porównywałem na tych samych utworach, i tam góra była bardziej dźwięczna i otwarta, co nie dawało mi spokoju, aż pewnego dnia prędzej Proaci odłączyłem niż podłączyłem i nie było już powrotu. Illuminator szpilka po prostu rozjechał D2010, ale coż się dziwić, inna klasa głośnika. Ciekawe jak to w końcowym rozrachunku wyjdzie u Ciebie ?

Co do zmian w obu kondensatorach jednocześnie, to myślę, że trudne zjawisko to wychwycenia, być może są jakieś różnice, ale my przecież i tak słyszmy sumę dwóch czy więcej kondensatorów.

 

 

Pozdrawiam

 

Cześć. Ostatnimi czasy byłem nimi zmęczony, ich rozświetleniem a wcześniejszego dnia przed ich kolejną transformacją zamówiłem na próbę mundorf m-cap bo już mnie drażniły, męczyły ( nadmiarem góry, rozświetleniem) a i z czystej ciekawości, akurat kiedy po jakimś 1,5 miesiącu grania jantzen zaczął grać barwnie i nie męcząco to zdaje się że te mundorfy przeleżą do chwili ponownej transformacji na jasną stronę jantzena. Jeśli czerwone jantzeny będą grać tak jak dziś to super, bo nie słyszę jakich niedostatków ani tego co męczy i przeszkadza. Jest barwnie, z fakturami, dobrą przestrzenią, nie męczącym szczegółem, dobrym wypełnieniem. Dziwi mnie to choć się na tym nie znam, to może to ma i prawo, że kondensator w torze wysokotonowym ma taki wpływ na średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to choć się na tym nie znam, to może to ma i prawo, że kondensator w torze wysokotonowym ma taki wpływ na średnicę.

 

Jak słyszysz średnicę zależy od reszty pasma.

Tak jest ze słyszeniem u ludzi.

Jest to wykorzystywane w mp3.

Gdzieś o tym czytałem ale nie chcę się wymądrzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dziwi mnie to choć się na tym nie znam, to może to ma i prawo, że kondensator w torze wysokotonowym ma taki wpływ na średnicę.

A co to jest średnica? 2500 Hz to średnica czy już wysokie? Jak kolumna ma podział właśnie tam to wysoko tonowy gra tak samo jak średni i ma duży wpływ na dźwięk a jak filtr nie jest stromy to i w niższym paśmie wpływ wysoko tonowego będzie słyszalny. Wszystko zależy od podziału i rodzaju filtra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogus, to barwne i muzykalne granie jak piszesz z ogładą pozostanie w jantzenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogus, to barwne i muzykalne granie jak piszesz z ogładą pozostanie w jantzenie ?

 

U mnie zostało, tak jak pisałem po trzecim miesiącu zaczęło grać bardzo dobrze, myślałem, że to już jest to, i byłem zadowolony, ale w ostatnim miesiącu były jeszcze zmiany na plus, o dużo mniejszej skali, ale dosyć istotne, barwa, dźwięczność, trochę ogłady ale bez zmulenia (jak na nagraniu jest ostro to tak to słychać). Teraz jest już stabilnie. Został szczegół i barwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zostało, tak jak pisałem po trzecim miesiącu zaczęło grać bardzo dobrze, myślałem, że to już jest to, i byłem zadowolony, ale w ostatnim miesiącu były jeszcze zmiany na plus, o dużo mniejszej skali, ale dosyć istotne, barwa, dźwięczność, trochę ogłady ale bez zmulenia (jak na nagraniu jest ostro to tak to słychać). Teraz jest już stabilnie. Został szczegół i barwa.

 

Dzięki, cieszę się, uspokoiłeś mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Wczoraj przelutowywałem kond. do wysokotonówki kombinacja pół na pół czerwonego janzena którego wczesniej używałem z bipolarnym philips. Niespodziewanie po tylu godzinach wygrzewania, kilkumiesięcznej stabilności brzmienia przez około 1,5 godz. zaczął grać przejżyście, z dużą dokładnością i ilości informacji, dzwiękiem szczupłym, można się było przyglądać nagraniom, z bardzo słabą barwą ale przestrzeń i dokładność to aż dziw. Potem już grał jak zazwyczaj. Miałem już ten dzwięk kilka miesięcy wcześniej ale z innymi głośnikami, teraz były lepsze, ale dziwna ta jego chwilowa transformacja po 5 miesiącach stałości. Może z lutownica jakoś go wskrzesiła. Jeśli kondensator to zło konieczne i potrafi tylko mniej psuć bądz deformować, to po takich jego wybrykach zastanawiam się ile można by bez niego przy zwrotnicy aktywnej o ile ta dzwięku nie zdegraduje znacząco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Głucho tu .... ale czy to gniazdo szerszeni? 

"Ucho" ludzkie przyzwyczaja się do dżwięków i ten zaczyna w końcu zaczyna się podobać lub nie. często na skutek sugestii. Dżwięki się zmieniają tylko ze zmianą fizycznych wartości pojemności i indukcji w filtrach, gdyż zachodzi wówczas zmiana częstości rezonansowych wraz ze zmianą wartości C i H w ukłądach.

Te wszystkie bajdurzenia o tym, jak to firmy produkujące kondensatory wpływają na pasma...??

Gdzie tu FIZYKA?? 

To tylko bajdurzenie. Na dżwięk może mieć, co najwyżej, fizyczna wartość kondensatora i ewentualnie tolerancja, czyli +- jego wartości fizycznej. Jego wartość wynika z produkcji, użytej technologii i jakości użytych komponentów, co najwyżej. Nie wierzę, że fizyka dżwięku będzie inna bo ....co? Bo ją zapewnia inna firma, a nie wartość i jakość?? 

Dżwięk?? To tylko w głowie wszystko pasuje i jest super, bądż nie i .... drażni. 

Zmiana = poprawa dżwięku starych wzmacniaczy wraz z wymianą, np kondów, potwierdza to co pisałem wyżej. Po prostu  "materia" się starzeje! Gubi wartości i nie trzyma założonych tolerancji. 

Nic ponadto ...

To tyle.

Leo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Te właściwości kondensatów, które odróżniają jednego od drugiego, to parametry jeszcze nie zdefiniowane przez człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2019 o 21:32, LJ3 napisał:

Głucho tu .... ale czy to gniazdo szerszeni? 

"Ucho" ludzkie przyzwyczaja się do dżwięków i ten zaczyna w końcu zaczyna się podobać lub nie. często na skutek sugestii. Dżwięki się zmieniają tylko ze zmianą fizycznych wartości pojemności i indukcji w filtrach, gdyż zachodzi wówczas zmiana częstości rezonansowych wraz ze zmianą wartości C i H w ukłądach.

Te wszystkie bajdurzenia o tym, jak to firmy produkujące kondensatory wpływają na pasma...??

Gdzie tu FIZYKA?? 

To tylko bajdurzenie. Na dżwięk może mieć, co najwyżej, fizyczna wartość kondensatora i ewentualnie tolerancja, czyli +- jego wartości fizycznej. Jego wartość wynika z produkcji, użytej technologii i jakości użytych komponentów, co najwyżej. Nie wierzę, że fizyka dżwięku będzie inna bo ....co? Bo ją zapewnia inna firma, a nie wartość i jakość?? 

Dżwięk?? To tylko w głowie wszystko pasuje i jest super, bądż nie i .... drażni. 

Zmiana = poprawa dżwięku starych wzmacniaczy wraz z wymianą, np kondów, potwierdza to co pisałem wyżej. Po prostu  "materia" się starzeje! Gubi wartości i nie trzyma założonych tolerancji. 

Nic ponadto ...

To tyle.

Leo

 

To jeszcze wytłumacz nam wszystkim, dlaczego w coraz to lepszych i najczęściej droższych kolumnach stosuje się stopniowo coraz to droższe komponenty w zwrotnicach  między innymi wysokiej klasy kondensatory. Ba często kolumny zrobione na tych samych głośnikach grają dużo lepiej na drogich komponentach o czym często ich właściciele nie mają pojęcia bo nie zaglądają do środka a kolumna gra o klasę lepiej.  Ty na pewno zaglądałeś do wielu kolumn i masz swoje zdanie na ten temat.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Darek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 29.11.2016 o 21:48, Kamil Ełk napisał:

Wczoraj przelutowywałem kond. do wysokotonówki kombinacja pół na pół czerwonego janzena którego wczesniej używałem z bipolarnym philips. Niespodziewanie po tylu godzinach wygrzewania, kilkumiesięcznej stabilności brzmienia przez około 1,5 godz. zaczął grać przejżyście, z dużą dokładnością i ilości informacji, dzwiękiem szczupłym, można się było przyglądać nagraniom, z bardzo słabą barwą ale przestrzeń i dokładność to aż dziw. Potem już grał jak zazwyczaj. Miałem już ten dzwięk kilka miesięcy wcześniej ale z innymi głośnikami, teraz były lepsze, ale dziwna ta jego chwilowa transformacja po 5 miesiącach stałości. Może z lutownica jakoś go wskrzesiła. Jeśli kondensator to zło konieczne i potrafi tylko mniej psuć bądz deformować, to po takich jego wybrykach zastanawiam się ile można by bez niego przy zwrotnicy aktywnej o ile ta dzwięku nie zdegraduje znacząco.

Witaj.

Postanowiłem trochę odświeżyć temat bo jakies 2 miechy temu zainstalowałem czerwone Jantzeny Superior z-Cap na zwrotnicy swoich Mini Utopii...jak u Ciebie skończyła się ta przygoda?

Początek był niesamowity, kolumny się otworzyły jakby ktoś zdjął koc, tak bylo przez prawie 100h odsłuchu. Po tym czasie zaczely się wahania i fale zmian. Najpierw cofnęło mi wokal, pozniej wokal wrocił ale bas zniknął. Teraz mam bas z powrotem i po około 200h zaczęło strasznie siać blachą. Dzis pojawiły się nawet sybilanty w wokalu. Trochę się już martwię, pomimo że jeszcze trochę wygrzewania przede mną.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Mysza 13 napisał:
2 godziny temu, Nakedtruth83 napisał:

Jantzeny Superior z-Cap

Dobrze grają na szeroko pojętej średnicy..Na samej górze potrafią odwalać dziwne numery..

To może zaproponuj inne, lepsze, w tej samej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
Teraz, McGyver napisał:

To może zaproponuj inne, lepsze, w tej samej cenie.

 Podaję tylko moje obserwacje... Mam te Superior na środku [400-1,6k] i sobie chwalę - naturalny układ tonalny , faktura , detale - generalnie neutralny bez zamuleń i słodkości...Miałem Superior na górze i dziwnie grał...Długo grałem na górze z Silver - bardzo detaliczny , kliniczny dźwięk , chłodny ... Ostatecznie gra Alumen i ten raczej zostanie - jest detaliczny , dynamiczny i ma barwę po ciepłej stronie..Alumen ma jakiś swój układ tonalny i fakturę , która akurat na agresywnym driverze [1,4"] się sprawdza..

Jest bardzo wyraźna różnica między niebieskim Standard , a Superior - oczywiście na korzyść Superior - chodzi mi tylko o średnicę..

Nic nie zaproponuję , a na pewno żadnego Mundorfa , ale to moje [subiektywne] zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.