Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub uzytkownikow DACkow;)


Wojtek76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ten KIT wygląda na projekt zupełnie bezkompromisowy. Dużo ciekawiej niż gotowe chińskie DACi powyżej 1000$. Bez słabych punktów.

 

Amanero z izolacją(galwaniczną).

 

Moduł Amanero nie ma izolacji galwanicznej.

 

A co z "obiecywaną" izolacją galwaniczną wejścia USB?

Z opisu nie wynika by ją zastosowali.

 

Chinol mi napisał, że ćwiczył różne rozwiązania i został przy Combo384, bo jest najlepsza.

 

A to ktoś widział/słyszał: MF MX-DAC (DSD) - 3 800 zł.

Określają to jako "pre hi-end" i co ważne jest w Polsce :)

 

 

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-mx-dac-zbalansowany-przetwornik-dac-cyfrowo-analogowy-dsd-32bit-192khz

 

Ten MF jest zasilany pojedynczym napięciem 5V, oznacza to, że w środku są przetwornice. Dla mnie to zupełna dyskwalifikacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt mała obudowa,ciasno,kable--4000usd

Yulong będzie musiał konkurować z Audio gd,który ma już ma ugruntowaną pozycję.

4V na xlr oznacza,jak dla mnie xlr-y są dla ozdoby,

 

na rynku dac-ów jest jakaś dziwna sytuacja.wysyp tanich,takich do 1000usd i sporo drogich ,byle jak zrobionych.

 

Invictę podałem jako przykład, że w środku nie musi być "nawalone" części jak w chińskich DACach, aby grało. Yulong zbudowany w podobny sposób.

 

4V to standard z XLR i z Sabre jest tak samo, jeżeli jest więcej to sygnał jest wzmacniany. Ważne jest nie napięcie wyjściowe z DACa a impedancja wyjściowa.

 

dokładnie napisano tak: ground isolation from usb module

 

Trzeba by dopytać o co chodzi, amanero izolacji nie ma a zinterpretować można to wielorako. Prawdopodobnie po module USB jest transformator separujący - po bożemu zrobiona izolacja galwaniczna oznacza, że PRZED wejściem USB jest izolator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że kable z 230V idą nad trafem a nie bokiem.

 

 

http://www.audiostream.com/content/resonessence-labs-invicta-mirus-dac

trafo sami sobie musieli zaprojektować, żeby ograniczyć pole magnetyczne i nie zauważyliby, że kabelek szkodzi?

Trochę powagi Panowie:) i wiary w porządnych inżynierów. Oni na co dzień mają i używają Audio Precision...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten KIT wygląda na projekt zupełnie bezkompromisowy. Dużo ciekawiej niż gotowe chińskie DACi powyżej 1000$. Bez słabych punktów.

 

Wyświetl postUżytkownik triode dnia 17.05.2015 - 07:23 napisał

Amanero z izolacją(galwaniczną).

 

Moduł Amanero nie ma izolacji galwanicznej.

 

Wyświetl postUżytkownik J@rek dnia 11.05.2015 - 07:49 napisał

A co z "obiecywaną" izolacją galwaniczną wejścia USB?

Z opisu nie wynika by ją zastosowali.

 

Chinol mi napisał, że ćwiczył różne rozwiązania i został przy Combo384, bo jest najlepsza.

 

To Wietnamczyk nie Chinol ;) Kosztuje z dostawą ok. 1500USD. Gra... leciutko lepiej niż Buffalo II. Plusem jest, że można zrezygnować z pre. Jest Combo384 :)

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pre można zrezygnować

 

Czyli przedwzmacniacz w DAC'u może być oparty o sam chip Sabre lub o Combo384, dobrze rozumiem?

Ale .. jak "zrezygnować " lub nie - kupuję np. DA II ???

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Monachium, w 2015 roku, dla ludzi:

- Mytek ADC 384 (archiwizacja winyli i taśm?)

- Pathos Converto Evo

- Lector Audio Digitube DSD

coś jeszcze?

Edytowane przez J@rek

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki, z problemem jak niżej:

Chodzi o to że kupiłem na ebay dac matrix i okazało się że w środku obudowy latała sobie płytka ceramiczna 10x10. Była podklejona do obudowy i odpadła.... Jeden z głównych kondensatorów jest wgnieciony...

DAC rozpoznaje źródło ale wyjście liniowe jest praktycznie głuche..

Czy warto próbować to naprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli płaciłeś przez Paypal,masz 45dni od daty płatności aby reklamować -towar jako wadliwy lub uszkodzony.

możesz wejść w spór ze sprzedawcą-wcześniej opisz uszkodzenie,zrób fotki i wyślij do sprzedawcy;

Wszedłem w spór ale oczywiście "u niego było ok".. Płacone było niestety przelewem. Zgłosiłem do administracji ebay ale z kasą 180 EUR już się praktycznie pożegnałem

Szukam opcji naprawy - najlepiej W-wa gdzie mieszkam.? Znacie jakiegoś machera? Może to kwestia wymiany tego kondensatora. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Za 700 funciaków nowy obiecujący DAC Musical Fidelity.

Parametry techniczne imponujące, ale ciekawe jak z brzmieniem?

 

https://www.youtube.com/watch?v=a7E-ARQygnM

 

http://www.musicalfidelity.com/uploads/catalogerfiles/mx-dac/4_MX-DAC_manual_issue_1.pdf

 

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/musical-fidelity-mx-dac-audiofilski-przetwornik-cyfrowo-analogowy.html

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Urządzenie może pochwalić się jednak także niesłyszalnymi dla ludzkiego ucha zniekształceniami (THD<0.00025%)"

 

Ha, ha, ha. NIESŁYSZALNYMI? To pojechali chłopaki po bandzie :D

 

W rzeczywistości jest to następcaSerii M wzbogacony o DSD i wyższe obsługiwane częstotliwości.

Słuchałem serii M i jakoś nie umarłem z wrażenia. Było dobrze lecz nie rewelacyjnie.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"“Norwegian women must take responsibility for the fact that Muslim men find their manner of dress provocative. And since these men believe women are responsible for rape, the women must adapt to the multicultural society around them.” prof. Unni Wikan, feministka, profesor antropologii kulturowej na Uniwersytecie w Oslo.

 

Dobre! Opis urządzenia na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się w klubie z daciem C.E.C DX71. Pierwsza wersja na 4 x PCM1704 seria SoundPlus.

Choć ma sporo lat,ale gra pięknie.

Gdzie go dorwałeś i za ile? Szukałem tej maszynki do mojego 51xr ale niestety nie znalazłem . Zamówiłem Dac -a WILE . W połaczeniu z moim 51xr gra to wybornie. Wyrafinowane granie oparte na pięknych barwach , bardzo szczegółowe i zróznicowane z pieknym kontrolowanym pełnym basem. Ciekawe jakby wypadł 71 w porównaniu z Wile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.