Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub uzytkownikow DACkow;)


Wojtek76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w kolekcji (nadal) zewnętrzną M-Audio Audiophile USB (znakomita jako wzmacniacz słuchawkowy), miałem w domu do testów Cambridge Audio 3 (stary), miałem na stanie Beresford TC-7520 GFMod 4, obecnie mam Beresford Caiman GFMod 5 (który Grado Fan mi jednak musi bardziej dostosować do systemu, więcej sopranów, jasności góry). Gra to nadal z NAD312/DALI 505/ACER REVO 3610 (nettop).

 

Jak na razie CDków słucham nadal i nadal je kupuję (klasyczna elektronika), choć miejsca coraz mniej. CD to pewnie dla wielu z Was "bieda" - Pioneer PDS-505. Z moim NADem, ów CD gra jednak lepiej po analogu niż podłączony po optyku do Beresforda. Może po poprawkach GradoFana będzie inaczej. Przy okazji "komputery" zaczną grać też bardziej "jasno" w górze (mam nadzieję).

 

Chętnie posłuchałbym rDACa ale niestety w FUSICu biorą za wypożyczenie 10 procent ceny (150 zł) co jak dla mnie jest zbyt dużą sumą. Strefa Dźwięku jak dotąd nie ma rDACa, ponoć trudno go teraz zamówić u dystrybutora.

Wadą rDACa jest dla mnie brak wzmacniacza słuchawkowego. Beresford ma takowy, podobnie M-Audio. Używając w systemie rDACa, trzeba by korzystać z "dziury" wzmacniacza lub podłączać dodatkowo pod nettopa M-Audio po USB (wtedy nettop pod rDACa po optyku).

 

Zastanawiam się nad NADem 2200 i Beresfordem jako...przedwzmacniaczem :). W końcu do NADa 2200 można po analogu podłączyć dwa źródła.

Edytowane przez Lord Rayden

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penie jest tak jak piszesz, ale sa DACki ktore graja rownie dobrze po USB jak rez coax, chocby wymieniony rdac. NIektore graja tylko poprzez usb, jak chcby moj obecny.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiki nie zabije lampa tylko muza odtwarzana z kompa.

W jaki sposób "komp" zabija dynamikę?

 

DAC - Mytek Stereo 96 DAC - świetny, dobry stosunek jakość-cena.

W DAC zależy mi na dobrej regulacji głośności i jitter killerze. Ten "majtek" ma widzę jakiś "SUPERCLOCK". Jestem tylko ciekaw jak jest zrealizowana regulacja głośności (trzymanie balansu przy małej mocy) .... to po lewej to jakiś przełącznik drabinki rezystorowej?

 

ps. no i toslink musi mieć bo mam czasem problemy bez tego - nowa wersja widzę ma.

 

... aha ... Antilope zodiac (wersja podstawowa) kosztuje chyba podobnie.

Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się zamiarem zakupu drugiego DACa. Wytypowałem kilka. Z tańszych:

SMSL SD-1955

DAC AD1955 - chwalony tu i ówdzie za analogowość brzmienia

USB na PCM2704 - więc 16/44

Bez wzmacniacza słuchawkowego

 

Topping D2

DAC AD1852 - chwalony na amerykańskich forach

wzmacniacz słuchawkowy to podobno klon Grahama Slee Solo

USB PCM2704

 

Z nieco droższych:

HLLY SMK-III

DAC PCM1792 - ponoć jeden z najlepszych

USB 24/96

Może służyć jako pre-amp

Wyjście OP275

Wzmacniacz słuchawkowy to podobno klon Lehmanna

 

HLLY DMK-IV

DAC CS4396 - chwalony głównie na amerykańskich forach

Może służć jako pre-amp

USB PCM2704

Wyjściowe op-ampy AD797

Wzmacniacz słuchakowy to klon Lehmanna

 

Matrix Cube

DAC Wolfson WM8740

ARSC

Może służć jako pre-amp

OPA2134/LM833

Wzmacniacz słuchawkowy

 

Matrix mini-i

DAC 2X AD1955

Może służć jako pre-amp

OP275/OPA2134

wzmacniacz słuchakowy

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym DACami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Witam!

Proszę o przyjęcie do klubu z rdac'kiem. Kupiłem go jako mojego pierwszego DACA i przymierzam się do jakiejś rasowej konstrukcji w najbliższym czasie. A co myślicie o dacach kolegi Lukasza Fikusa? Czy ktoś może robił porównanie do podobnej cenowo klasy daców?

 

A tak na marginesie to dacki może pozostaną jednak rozwiązaniem niszowym, a przyszłość jednak może należeć do odtwarzaczy strumieniowych ze zintegrowaną pamięcią podłączonych oczywiście do netu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuję się : obecnie czekam na kolejny Mod (6) mojego Beresford Caiman (plus gatoryzacja - założenie płytki Gator na wyjściu). Słucham na razie z pożyczonego Cambridge Audio DAC 3.

 

DACe nie są niszowe - wielu ludzi woli rozwiązania typu DAC osobny i odtwarzacz strumieniowy albo komputer.

Edytowane przez Lord Rayden

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Włączanie" muzyki za pośrednictwem komputera jest chyba w tym momencie najwygodniejszą metodą więc DACi będą coraz bardziej popularny co mnie cieszy. Sam się zastanawiam co musiałbym kupić, aby być zadowolony po Hegelku.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się zgłoszę z DAC Lite-83 na kostkach PCM1704.

Brzmienie - coś pomiędzy Wolfson WM8741 a Sabre-32, czyli neutralność. Wolfson to ciepełko, a Sabre rozdzielczość - PCM1704 w Lite łączy to idealnie. Jest jednocześnie przyjemny w brzmieniu, lekko ocieplony, ale nie kluchowaty - i rozdzielczy, ale przy tym nie kłujący po uszach. Miałem bezpośrenie porówanie do Audio-GD NFB-2 i Audiolab 8200CD. Sprzęt Audio-GD brzmiał bardzo fajnie, cieplutko z nieco poluzowanym basem, ale mnie się ten przekaz podobał - był taki lampowy. Audiolab to inna szkoła dźwięku - rozdzielczy, ale z odchudzonym brzmieniem, dźwięk płaski, taki trochę pudełkowaty. Lite wziąl co najlepsze z obu tych konstrukcji i w efekcie zaoferował świetny DAC, wg mnie.

Chińczycy się postarali - wykonanie prima sort, pancerne, w tym zasilanie w oddzielnej obudowie.

Jedynym minusem jest ograniczona funkcjonalność, czyli brak usb - puszczjąc muze z wyjścia usb kompa ppotrzeba konwertera usb/spdif. U mnie sprawdza się Audio-GD Digital Interface, też z oddzielnym zasilaniem. I brak natywnej możliwości odtwarzania częstotliwości 192MHz, maks to 96.

A źródło CD to stary dobry Philips CD931 z napędem CDM9 - ale faktem jest, że włączam go dwa razy na miesiąc.

Głównym źródłem jest komp. Chociaż zastanawiam się nad strumieniowcem, ale bez DAC-a - może jakieś propozycje? Możecie coś polecić - jakiś porządny odwarzacz strumieniowy bez wbudowanego DAC-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tzn "wielu ludzi"? :)

 

Co pogadam z jakimś znajomym to z reguły chce DACa albo kupuje. I planuje muzykę z komputera.

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część DAC`ów jest dość "pusta w środku" co sugeruje albo chiński OEM albo brak wartości dodanej i mysli technicznej .

W załączeniu bebechy UD-H 01 Teac`a

post-8854-0-79876200-1320407408_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Melduję się w klubie z MHDT Laboratory Havana DAC.

Szczytowe urządzenie firmy produkującej z dewizą: "Urządzenia audio powinny generować muzykę a nie dźwięki".

DAC jest NOS, czyli pozbawiony oversamplingu oraz filtrów cyfrowych, tor wyjściowy w pełni dyskretny, z podwójną triodą.

Dźwięk: po prostu gra muzyka. Płynie sobie na luzie i pozytywnie działa na słuchacza. :)

Kontrolne podłączenie urządzeń z oversamplingiem i filtrami: bardzo nieprzyjemne.

Dźwięk w porównaniu do NOS-a chłodny, analityczny, natrętny, cyfrowy, męczący.

 

HavanaSE2.jpg

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ciekawie, niestety dla mnie odpada, brak obsługi 24bitów :(((

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.