Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub uzytkownikow DACkow;)


Wojtek76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się wyrwać na allegro za 1500 zł. Stan bardzo dobry. Nie działa tylko wskazówka siły głosu. Była ostra licytacja ale w końcu dac poszedł do mnie.

Gdzie go dorwałeś i za ile? Szukałem tej maszynki do mojego 51xr ale niestety nie znalazłem . Zamówiłem Dac -a WILE . W połaczeniu z moim 51xr gra to wybornie. Wyrafinowane granie oparte na pięknych barwach , bardzo szczegółowe i zróznicowane z pieknym kontrolowanym pełnym basem. Ciekawe jakby wypadł 71 w porównaniu z Wile?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać na allegro za 1500 zł. Stan bardzo dobry. Nie działa tylko wskazówka siły głosu. Była ostra licytacja ale w końcu dac poszedł do mnie.

Cena smiesznie niska no ale z drugiej strony sprzęt ma swoje lata i do tego niie jest do konca sprawny. Ja dorwałem jednego na aukcji w Belgii w stanie idealnym za 500 Euro ale był juz niestety zaklepany. Skonczyło sie na tym , że wypozyczyłem dac WILE i chyba dobrze się stało bo wpisał się w system wręcz wzorcowo, podnosząc wiele aspektów na wyższy poziom niczego po drodze nie tracąc. Jedynie cit gorsze jest napowietrzenie dzwięku , jednak poziom wyrafinowania pod kazdym innym względem znacznie wyższy niż w moim Cec 51xr. Jednym słowem gra tak , że nie mozna się od słuchania oderwać :)

 

71 spędzała mi sen z powiek długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena smiesznie niska no ale z drugiej strony sprzęt ma swoje lata i do tego niie jest do konca sprawny. Ja dorwałem jednego na aukcji w Belgii w stanie idealnym za 500 Euro ale był juz niestety zaklepany. Skonczyło sie na tym , że wypozyczyłem dac WILE i chyba dobrze się stało bo wpisał się w system wręcz wzorcowo, podnosząc wiele aspektów na wyższy poziom niczego po drodze nie tracąc. Jedynie cit gorsze jest napowietrzenie dzwięku , jednak poziom wyrafinowania pod kazdym innym względem znacznie wyższy niż w moim Cec 51xr. Jednym słowem gra tak , że nie mozna się od słuchania oderwać :)

 

71 spędzała mi sen z powiek długi czas.

Ze dwie minuty przed końcem aukcji cena była 1000 zł. Od razu palnalem 1500 zł. Przebijali mnie kkilka razy ale nie zdążyli, ostatnia cena zalicytowana 1470 i za tyle wygrałem.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwie minuty przed końcem aukcji cena była 1000 zł. Od razu palnalem 1500 zł. Przebijali mnie kkilka razy ale nie zdążyli, ostatnia cena zalicytowana 1470 i za tyle wygrałem.

Dobry strzał , a jak Ci zależało na nim to jedyne wyjscie.

 

A co oni tu za DAC zlampizowali?

 

9f8384f1bbb2675c48f325d94bdbef1d.jpg

Nie wiem , nie zagłębiałem się w budowe wew. Z tego co mi wiadomo uzyto poczwórnego przetwornika 16 bitowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Soul Note: SD300

cena: 6 000 zł.

 

Zasadniczo jest to wzmacniacz słuchawkowy, ale także DAC i przedwzmacniacz (z wyjściami RCA i XLR)

 

DAC ma zaawansowane wejście USB:

PCM - 384kHz/32bit

DSD - 2,8/5,6 M

 

wejścia optyczne i koaksjalne:

PCM - 192kHz/24bit

Edytowane przez J@rek

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nikt nie krytykuje.

Zauważone zostało jedynie, że do budowy DACa została użyta standardowa płytka z ebaya

MINI4X1543DAC-03.jpg

rozwiązanie dość powszechne w obecnych czasach.

Nie napisałem , że krytykuje. Napisałem tylko , że zanim ktos zacznie krytykowac , najpierw niech posłucha. Tylko tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczną krytykować tak czy inaczej a do dlatego, że skorzystano z chińskiego gotowca. Przyjmij to za pewnik.

 

Historia zna wiele przypadków w PL gdzie wykorzystywano chińskie daci, jako bazę wyjściową do kolejnych prac.

Ludziom nie che się zlecić wykonania płytki, bo i po co skoro można ją kupić w chrl za 15 usd i dorabiając zlampizowaną część analogową na dobrych elementach otrzymywać brzmienie bardzo dobre.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczną krytykować tak czy inaczej a do dlatego, że skorzystano z chińskiego gotowca. Przyjmij to za pewnik.

 

Historia zna wiele przypadków w PL gdzie wykorzystywano chińskie daci, jako bazę wyjściową do kolejnych prac.

Ludziom nie che się zlecić wykonania płytki, bo i po co skoro można ją kupić w chrl za 15 usd i dorabiając zlampizowaną część analogową na dobrych elementach otrzymywać brzmienie bardzo dobre.

Własnie dlatego to napisałem Squad05. Co do reszty pełna zgoda. Jest szereg róznych urządzen budowanych w oparciu o gotowe podzespoły . Wzmacniacze grające w klasie D są tego najlepszym przykładem.

 

Pamietam czasy gdy krytykowano wszystko co chinskie . Dziś może juz tak tego nie widać ale chinszczyzna zle nam się wszystkim kojarzy, a w sumie nie powinna bo nie powinnismy wrzucac wszystkiego do jednego wora. Pamietam mój wzmacniacz XINDAKA który przy cenie 4 tys zł zbudowany był jakby kosztował 3 razy tyle a testy porównawcze z innymi konstrukcjami z tego przedziału cenowego , konczyły się po 5 min bo nie było czego porównywać i chinczyk zwyczajnie przejeżdzał po nich jak czołg. Godnych konkurentów trzeba było szukac w przedziale 6-8 tys zł . A co najlepsze wzmacniacz ten bez najjmniejszej usterki pracuje już blisko dekadę .Tak więc jest chinszczyzna i chinszczyzna . Trzeba tylko umiec wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

 

Drążę pewien temat w innym dziale (http://www.audiostereo.pl/zestaw-do-zrodla-flac_124180.html) ale widzę, że tu mogę chyba liczyć na większe wsparcie. Dlatego wkleję tu ten sam watek:

 

Przesiadam się z płyt na pliki FLAC. Jako źródło mam odtwarzacz multimedialny Zappiti 4K Mini z wbudowanym HDD (taki większy telefon na Androidzie;). Opcje wyjść: Optyk, Coxial lub USB.

 

Chcę ten dźwięk przepuścić przez DAC-a i posłuchać dobrej jakości analogowego dźwięku. Szukam najpierw przyzwoitego wzmacniacza z wbudowanym DAC (nie chcę osobnych urządzeń). Budżet na wzmacniacz do 3.000 PLN.

Jak na razie zainteresował mnie Peachtree Audio nova65SE (cena nowego niedługo pewnie spadnie do mojego limitu).

Ale jak zacząłem szukać i czytać to oczywiście wyszły inne propozycje i się pogubiłem. Bo pojawiły się jeszcze możliwości kupienia czegoś używanego.

 

Tak więc proszę o pomoc jeśli ktoś ma podobne doświadczenia za sobą. Co oprócz ww. Peachtree wchodzi w grę. Zaznaczam, że budżetu raczej nie zwiększę bo po wybraniu wzmacniacza zacznę szukać kolumn (budżet do 4.000 PLN) żeby razem z kablami itd. zamknąć się w 8.000 PLN.

 

Mogą być również propozycje na kolumny choć ja jestem zwolennikiem Vienna Acoustic Hydn i na takie będę się chyba decydował.

 

Prosiłbym tylko o konkretne oceny i argumenty. Bo barwa i jakość dźwięku dla każdego jest inna więc i tak będę najpierw każdy przesłuchiwał o ile będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRE w DACu nie jest złym rozwiązaniem, ale w pewnym momencie lepiej uzywac odzielnego PRE. Sam musisz doswiadczyć kiedy.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.