Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Klub DACków
IGNORED

Klub uzytkownikow DACkow;)


Wojtek76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zapisuję się z musicalem v-dac mk II . Mam kilkaset cd i ani myślę je...ać się w zgrywanie tego do blaszaka. Płyt słucham w calosci, a playlisty używam tylko na playstation jako tło w grach :-)

Ruszenie d...y z kanapy raz na godzinę by zmienić płytę dobrze robi mi na krążenie, chyba jestem starej daty. Na kompie głównie mp3 mam pościągane na próbę przed zakupem oryginału plus trochę nieosiągalnych rarytasów, ale te i tak wypalam.

Pewnie wygodnie by bylo sterować odtwarzaczem w pc przy pomocy softu na smartfonie, ale na razie wolę cd.

No to tak jakbym pisał o sobie. Tylko że ja na razie nie mam DAC-a. A chyba nadszedł czas żeby kupić. Obecnie źródłem jest Onkyo Integra dx7911 podpięta bezpośrednio do końcówki Pioneer Elite M-91. Paki to Infinity Kappa 8.2i. Chciałbym wydać około 2.5tzł. Może być używka. Bardzo bym był wdzięczny za podpowiedzi. Szukam DAC-a bez wodotrysków, za to takiego który da mi jeszcze większą radość ze słuchania płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko Ktos slyszal moze daca M1 fidelity i rega ?

I moze opisac jak brzmia mniej wiecej

 

dzieki i pozdrawiam

 

 

Ja miałem M1 i rDac. Ostatecznie został rDac wersja z WI-FI - w poniedziałek będę miał do niego zasilacz (najnowsza wersja) zrobiony przez TOMANKA.

Ponoć z tym zasilaczem można dużo więcej z niego wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to wyrób powstający w Polsce:

http://blog.highresaudio.com/en/2011/digitalhighend/hearing-is-believing/

 

szkoda, że nie jest trochę tańszy:(

 

Silver jest akceptowalny pod względem urody:

http://www.mytekdigital.com/europe/store/product_info.php?cPath=22&products_id=116

 

Kość to ESS 9016. Michał Jurewicz - właściciel myteka, napisał na forum head-fi że nie starczyło im budżetu na dwa razy droższego ESS 9018. Jajcarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej tutaj bym właśnie szukał niż w Audiolabach i Yulongach, ale też jest o wiele drożej.

 

EMiL, a mnie to wcale nie dziwi, że korzysta się z tańszej kostki. Co z tego, że ta lepsza ma super osiągi, jak żeby wykorzystać to, no to trzeba naprawdę zrobić super układ. Jak ktoś ma wiedzę i zrobi to bez oszczędzania to raczej trzeba brać wyższy model, a tak to istnieje duża szansa, że zaoszczędzi się 50% na kostce. Niektóre firmy nie wydadzą tych 2-3 dolarów do kostki, tutaj jednak jest pewnie większa sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj się innych, co siedzą głębiej w temacie, jak dla mnie bez szału. Zresztą jak dla mnie ten DAC ma za dużo elementów na skróty, dodanych na siłę, aby go móc rozważać (wg mnie).

 

 

Dla mnie jest dobrze. Elementów dodanych na siłę nie widzę, wszystko ładnie polutowane;)

 

czyli w zasadzie troszkę szczupłe granie

 

Wyczytałeś gdzieś, że ma mało basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie DAC'i grają niezłym basem? Czytałem gdzieś recenzję Hegla HD11 i autor miał zastrzeżenia jedynie do basu? ( co o tym myślicie). Najsłabszym punktem mojego zestawu jest chyba bas i kupując DAC'a największy nacisk kładłbym na bas. Bez odsłuchu i tak pewnie nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do tego doradzam słuchanie procesorów UŻYWANYCH, bo nowy sprzęt z pudełka gra często zupełnie inaczej niż po dobrym wygrzaniu. A dobre wygrzanie to jest miesiąc jazdy.

@EMIL: ratlerek bosssssski! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie DAC'i grają niezłym basem? Czytałem gdzieś recenzję Hegla HD11 i autor miał zastrzeżenia jedynie do basu? ( co o tym myślicie). Najsłabszym punktem mojego zestawu jest chyba bas i kupując DAC'a największy nacisk kładłbym na bas. Bez odsłuchu i tak pewnie nic z tego nie będzie.

posłuchaj http://www.psaudio.com/products/audio/media-players/dliii-dac/

posiadam tego daca bas jest dynamiczny lekko ocieplony jak cały przekaz bardzo muzykalny ale nie zamulony

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, tam ładne... powinienem choć odszumić, bo to bez lampy (nie mam lampy "w imię zasad") na jakimś kosmicznym ISO robione... :)

Z całego wielkanocnego pstrykania to foto najbardziej polubiłem (podaję tylko link, by nie śmiecić):

Jamniczek i Króliczek :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj http://www.psaudio.com/products/audio/media-players/dliii-dac/

posiadam tego daca bas jest dynamiczny lekko ocieplony jak cały przekaz bardzo muzykalny ale nie zamulony

 

Nieźle to wygląda...sam szukam DAC'a w cenie ok 3000PLN i ten wygląda zachęcająco...właśnie szukam czegoś z mocnym basem...porównywałęś go z innymi DACami?

 

słuchałeś przed zakupem? niestety jak zwykle będzie problem z odsłuchem, jestem w stanie posłuchać Hegla i może MDAC Audiolaba....

 

obecnie "przejściowo" mam Hegla HD2 i jestem bardzo zadowolony, jest jedno "ale" ...przed zakupem porównywałem także HD2 i aDAC z LINNem i niestety ten ostatni zjadł małe DAC'ki na śniadanie, po prostu przepaść jakościowa...dlatego szukam czegoś mocniejszego, linn kosztował ok 12K więc dla mnie odpada....

 

zastanawiam się jeszcze czy zostawić HD2 jako "źródło" sygnału HTPC - USB - HD2 - Coaxial - DAC właściwy - IC - Wzmacniacz : co o tym myślicie? w prasie były opinie, że jest lepiej, sam nie wiem co o tym myśleć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypożycz go jest na waliców,

ewentualnie może uda się wysyłkowo

nie porównywałem zagrał tak jak oczekiwałem i długo się nie zastanawiałem

fajny dac w tej cenie, bardzo solidnie zbudowany http://www.av.com.pl/przetworniki-dac/134-przetwornik-ca-ps-audio-digital-link-iii?start=1

, bardzo dobra relacja jakości do ceny

odpuściłem sobie daci z chińskimi zasilaczykami i zasilane po usb, podłączyłem go pod SBT po coaxie

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze kolegow o pomoc,jestem troche starej daty, ale mlody cialem i duchem,dlatego chcem kupic Antelope Zodiak Gold, sluchalem i jest wysmienity po USB i wzm sluchawkowy swietny w nim jest,ale prosba dotyczy kupna laptopa ktory bedzie polaczony z tym DAC,prosze powiedziec jakie podstawowe parametry musi spelniac laptop, abym mogl sciagac pliki muzyczne o wysokiej rozdzielczosci i potem przesylac do DAC itd.Musze szybko kupic nowego laptopa bo dzis stary padl i dlatego musze szybko podjac decyzje, a chcem aby byl juz uniwersalny i wpelni przydatny jako nowe zrodlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy laptop wyprodukowany w ciągu ostatnich kilku lat sobie z tym poradzi, ale ja radzę wybrać jakiś cichy (dyski 7200 RPM hałasują ... najlepiej byłoby kupić taki z SSD, ale to jeszcze dosyć drogie HDD).

osobiście mam dwa dyski w lapciu 7200 i dla mnie jest cicho a mam dobry słuch :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Ostatnio mialem okazje posluchac boskiego zestawu... Pre Brytona , tandem Bryston BDP-1 - DAC BDA-1 jako kolumny najnowszy mode ATC Aniversary, aktywny, ale modelu dokladnie nie pamietam kolega mowil, ze najwyzszy. Sluchalem DAC BDA1 juz wczesniej u siebie w systemie oraz u kolegi w salonie w kilku roznych systemach, przewaznie gral calkiem naturalnie, czasami ciut za chudo zaleznie od konfiguracji, zawsze w precyzyjna acz niezbyt duza scena dzwiekowa. Wyzej wymieniony zestaw zabrzmial zupelnie inaczej niz wszystkie poprzednie konfiguracje BDA1, nie mialem czasu na super doglebna analize, zreszta taka nie byla potrzeban, dzwiek duuzy i przyjemny, ciut nawet ocieplony poprostu dla moich uszu rewelacja. Muzyka to pliki z USB a czy byly 24bitowe czy 16 tego to nie wiem, kolega zostawil mnie zebym sobie posluchal bo sam mial klientow. Gdybym mial kase na ten tandemik to bez wachania bym kupil, poprostu swietny dzwiek, czytalem wczesniej opinie ze tandem ten jet razem ciezki do pobicie, kolega rowniez mi o tym moil, ale jakos tak nie bylem przekonany. A jednak! Jezeli ktos ma ochote wydac tyle pieniedzy na zrodlo to zdeydowanie polecam, mysle, ze ciezko bedzie w porownywalnej cenie ten zestaw pobic. Oczywis ie nasuwa sie pytanie jak inne DAC zagraja z tym transportem,mam nadzieje, ze niebawem sporawdze.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał naprawdę solidnego DAC'a to takie robi Chord... A mówią że wszystko jakościowo schodzi na psy.... Okazuje się, że nie wszystko! ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=_KCBiwkuDzg

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.