Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klasa D


liberas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety klasa D wciąż jest zlewana przez audiofylską konserwę. Ale wystarczy zapakować toto w ładne pudełko, cenę ustalić na min 5 tyś do +oo -Wtedy jest miodzio, cudownie i calyxowo. Miałem kiedyś taniutki kit wzmaka w klasie D który w ślepych testach grał jak integry za ok 3 tys zł w każdym aspekcie brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL na TDA7498 też może mieć podobny charakter lecz posiada duże zniekształcenia.

 

Jeśli chodzi o Teac Ai-501da to wzmacniacze nie są zbyt mocne, 90W na kanał przy głośnikach 4 Ohm i 65W przy 8 Ohm. Nie jest to też tak mało ale nie należy słuchać na full, większe zniekształcenia.

Cena wydaje się niewiele przepłacona,

http://cenowarka.pl/eu/teac-reference-501-wzmacniacz-srebrny-ai-501da-s-a940216.html

1/3 to koszt samych końcówek, a przecież jest przedwzmacniacz, DAC, układy wejściowe i gwarancja.

 

Jak ktoś potrzebuje same końcówki (np. ma DAC z pre), taniej, to może złożyć, wtedy koszt powinien być coś 200 euro i nawet nieco mocniejsze

http://www.profusionplc.com/pro/gex/pcatdtl0?ipartno=ALC0240-2300

http://www.audiophonics.fr/hifi-2000-galaxy-gx283-faces-perforees-stereo-silver-p-5607.html

do tego parę gniazdek-wyłącznik i złożenie banalnie proste.

 

Mocniejsza wersja to kolejne 100 euro (dual mono), jednak dalej cena nie jest zaporowa.

http://www.profusionplc.com/pro/gex/pcatdtl0

 

Jeszcze mocniejsze to już cena prawie Hypex nCore C400, nie mam bezpośredniego porównania.

 

Dodam jeszcze że końcówki firmy http://www.anaview.com/ (jakiś czas należące do Abletec)

Edytowane przez lasmas

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calyx przecież jest tani :-) Jest sporo droższych klocków na B&O IcePower jak Jeff Rowland np. Oczywiście Audiomatus schodzi tutaj do granić możliwości(jak na firmę której celem jest jednak zarobek), ale to dlatego, że nie ma pośredników. Obudowy Calyxa jednak są o wiele lepiej wykonane do tego pilot wycięty z bloku aluminium. Nie jest źle poza rozmiarem klocka a dokładnie szerokością, która jednak dla wielu osób jest zbyt mało okazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który wzmacniacz z klasy D nadał by się do takich kolumn

 

Tego typu wzmacniacze są neutralne, raczej dźwięku nie zepsują ale też w niczym (poza wzmocnieniem) nie pomogą. Trochę ciężko znaleźć w wielu sklepach do posłuchania, takie bardziej popularne to może Rotel np. RB-1572

Starsze Rotel można wyszukać wpisując class d w pole search http://www.rotel.com/NA/Search.htm

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

SZUKAM KONCOWKI MOCY Z WEJSCIAMI XLR W KLASIE D PONOC PIEKNIE ZGRYWAJA SIE Z DOBRYMI DACAMI- SZUKAM CZEGOS Z 2GIEJ REKI BO CENA MA BYC DO 1500ZL- MOC OKOLO 180W (BO TO DO MONITOR AUDIO RX8) - POLECACIE COS? JAKIES PS AUDIO, NUPRIME, CYRUS.. JAK TO MOWIA"KTOSCOS?":)

Edytowane przez Michal_59976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

co cicho w tym klubie ?

 

slyszalem co potrafi klasa D niedawno i........sorry, ale juz nie ma odwrotu. To co potrafi klasa D obecnie to jest masakra.

 

Czasy kiedy audiofile sie smiali z klasy D i jej najwiekszych wad (czyli chyba piaszczysta gora pozbawiona blasku oraz odchudzone brzmienie i suchosc przekazu) juz dawno minely. Moduly Hypex, Pascal czy ICEPower sa na najwyzszym poziomie i przy prawidlowej aplikacji zamiataja konkurencje z klasy A i AB (w tej samej cenie) - nie maja zadnych szans. Coz, takie firmy jak Technics (topowy model R1 za 160k), Marantz PM10 (recenzje z kosmosu), Jeff Rowland, Mola Mola itd przechodza na Klase D, a to juz naprawde o czyms swiadczy.

 

Wyluskalem najlepsze obecnie modele ktore juz naprawde (ponoc) graja i sa jeszcze w miare przystepne cenowo:

-T+A PowerPlant Balandced i PA1000E (czyli jego nastepca)

-NAD M2

-Gato DIA-250 i 250S

-Peachtree Grand Integrated i Nova 300

-Roksan Oxygene

-Wadia Intution

 

Czy ktos sluchal tych konstrukcji i moze sie wypowiedziec ktora z nich oferuje dzwiek na najwyzszym poziomie? Ktora z nich ma absolutnie najlepszy, referencyjny bas (glebia, szybkosc, potega, tapniecie, wykop, pelnia i energia mocnej lampy, idealne kontury poteznego tranzystora w klasie AB itd).

 

dzieki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mam klasy D ale w pełni cyfrowy wzmak: Lyngdorf sdai 2175. To cyfrówka która gra nasyconym i ciekawym brzmieniem. Nie ma absolutnie nalotu cyfry. Bas jest kapitalny - ultra niski i szybki i co najważniejsze. Skala dźwięku nie zależy od położenia potencjometra.gra tak samo cicho i głośno. Nieosiągalne moim zdaniem dla innych wzmakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyluskalem najlepsze obecnie modele ktore juz naprawde (ponoc) graja i sa jeszcze w miare przystepne cenowo:

-T+A PowerPlant Balandced i PA1000E (czyli jego nastepca)

-NAD M2

-Gato DIA-250 i 250S

-Peachtree Grand Integrated i Nova 300

-Roksan Oxygene

-Wadia Intution

 

Czy ktos sluchal tych konstrukcji i moze sie wypowiedziec ktora z nich oferuje dzwiek na najwyzszym poziomie? Ktora z nich ma absolutnie najlepszy, referencyjny bas (glebia, szybkosc, potega, tapniecie, wykop, pelnia i energia mocnej lampy, idealne kontury poteznego tranzystora w klasie AB itd).

 

 

 

Znam tylko Roksan Oxygene i Gato (obydwa wyborne) z wyżej wymienionych. Jeszcze z przyst. cenowo elektroniki to Cyrus w modelach One , Lyric i koncówka stereo 200 stosuje kl. D.

 

Burmester już też ma w ofercie wzm. w klasie D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze ponoc Hypex i Pascal sa jednak troche lepsze od ICEpower.

 

Zapomnialem tez wymienic takie tuzy jak Devialet i MBL ktorzy promuja klase D. Osobiscie wzmacniacz Devialeta to chyba moje marzenie.

 

Znam tylko Roksan Oxygene i Gato (obydwa wyborne) z wyżej wymienionych.

 

Luk77, czy mozesz sie wypowiedziec czy Oxygene i Gato to porownywalna polka grania prosze? Ceny wyjsciowe na to by sugerowaly czyli taki "poczatek high endu".

Jak jest w nich z basem? Gdzies czytalem ze Gato 250S nie ma za rewelacyjnego basu i jest poprostu 'tylko' ok.

 

 

Jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Luk77, czy mozesz sie wypowiedziec czy Oxygene i Gato to porownywalna polka grania prosze? Ceny wyjsciowe na to by sugerowaly czyli taki "poczatek high endu".

Jak jest w nich z basem? Gdzies czytalem ze Gato 250S nie ma za rewelacyjnego basu i jest poprostu 'tylko' ok.

 

 

Jak jest

 

Oxygene i Gato to trochę inny charakter brzmienia. Roksan jest cieplejszy , kontrola basu wyborna. Gato jest po nieco chłodniejszej stronie . Zależy co komu się bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxygene i Gato to trochę inny charakter brzmienia. Roksan jest cieplejszy , kontrola basu wyborna. Gato jest po nieco chłodniejszej stronie . Zależy co komu się bardziej podoba.

 

Super, dzieki - to mi BARDZO duzo pomaga (a nie moge odsluchac obu tak jak to powinno sie zrobic).

Slucham glownie elektroniki stad tak wazny jest dla mnie bas.

Lubie tez sluchac na bardzo niskich poziomach glosnosci - czy zauwazyles ktory z nich jest w tym moze lepszy? (oba nie maja kontroli tonacji wiec w obu przypadkach sobie tym nie pomoge jak 'bede mial za malo basu').

 

Czy to podobne polki grania?

Jak tak to rewelacja bo.........Gato nowy to 20k a Oxygene "tylko" 6k (tak wiem ze wyjsciowo kosztowal 18k) wiec masakra jakas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy to podobne polki grania?

Jak tak to rewelacja bo.........Gato nowy to 20k a Oxygene "tylko" 6k (tak wiem ze wyjsciowo kosztowal 18k) wiec masakra jakas.

 

Obydwa to wysokiej klasy wzm.zintegrowane . Wykonanie jest najwyzszej klasy a sam design ociera się o dzieło sztuki.

 

Trudno jednoznacznie określić ktory lepszy czy gorszy ...jak pisałem charakter grania nieco inny a i oczywiście kolumny robią swoje. Oxygene gra dobrze na niskich poziomach głośności i nie miałem z tym problemu nawet przy niełatwych podstawkowcach Audiovector sr1 Signature .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

To ja tak czytając wiele wątków stawiam tezę, że elektroniczna branża audio (a pewnie nie tylko audio) to jedna wielka zmowa cenowa. Jak nie myśleć w tych kategoriach przy cenach rzędu 15-i więcej tysi...Co może tyle kosztować:platyna miedź, złoto, technologia nawijania, badania nad projektem, "nanotechnologia", czy "nanotechnologia" w lampach z 1905 roku to akurat nie tyczyło się klasy D)...? Klasa D uboższa w ilość tranzystorów, rezystorów, transformatorów wyżej wymieniana nadal kosztuje kilka grubych tysi...A klasa A A/B skąd inąd jeszcze sprzed paru laty za ...dzieści tysięcy za dwa trzy tysie do kupienia..."ale jaja, ale jaja", że tak zacytuję...CZłowiek głupieje już od czytania forum...;)

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, fido920 napisał:

To ja tak czytając wiele wątków stawiam tezę, że elektroniczna branża audio (a pewnie nie tylko audio) to jedna wielka zmowa cenowa. Jak nie myśleć w tych kategoriach przy cenach rzędu 15-i więcej tysi...Co może tyle kosztować:platyna miedź, złoto, technologia nawijania, badania nad projektem, "nanotechnologia", czy "nanotechnologia" w lampach z 1905 roku to akurat nie tyczyło się klasy D)...? Klasa D uboższa w ilość tranzystorów, rezystorów, transformatorów wyżej wymieniana nadal kosztuje kilka grubych tysi...A klasa A A/B skąd inąd jeszcze sprzed paru laty za ...dzieści tysięcy za dwa trzy tysie do kupienia..."ale jaja, ale jaja", że tak zacytuję...CZłowiek głupieje już od czytania forum...;)

to nie tranzystory, rezystory, transformatory podbijaja cene, To te centymetrowej grubosci obudowy, pozlacane galki i wtyki i inne zbedne gadzety, ktore sa tak wazne dla "high-endowcow" no i oczywiscie image -> tanie produkty nie moga byc dobre. Popatrz na takie moduly jak Ncore firmy Hypex dostepne za kilkaset Euro. Sa zaaplikowane w "audiofilskie" wzmacniacze za kilkanascie tysiecy Euro. Przyklad monobloki Mola Mola Kaluga

https://www.mola-mola.nl/kaluga.php

https://www.6moons.com/audioreviews2/molamola/1.html   

 

te same moduly zaaplikowane w rozwiazaniach pro-audio sprzedawane sa po zupelnie innych cenach ;-)

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Może ktoś wie lub potrafi wynaleźć w sieci jakie wzmacniacze, oczywiście kasy D siedzą stacji dokującej Monitor Audio I-deck 200. Niestety nigdzie nie mogę nic wyszperać, a jestem ciekaw co dokładnie tam upchnęli. Cena sklepowa nowej to ok. 2000, wiadomo płaci się też za dobrej klasy głośniki. 

Informacja z jednej ze stron sprzedających stację: Konfiguracja bi-amp z dwoma mocnymi, 50-watowymi wzmacniaczami klasy D dla niskich tonów i dwoma 25-watowymi wzmacniaczami dla wysokich tonów.

Monitor-Audio-I-deck-200.jpg

Edytowane przez TomekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.