Jump to content
IGNORED

Mam pewien problem...

req

Recommended Posts

...otóż niedawno zakupiłem tuner (Technics ST-Z200) podłączyłem go do kablówki i tu zaczynają się schody. Tuner coprawda gra wyśmienicie, ale inne pozycje we wzmacniaczu (np. AUX) burczą, co przeszkadza bardzo w słuchaniu cichej muzyki. Dzieje się to tylko gdy wtyczka od kablówki jest podłączona do Tunera. Po jej odłączeniu wszystko jest perfekcyjnie. Czy możliwe, by sygnał kablówki był za silny? A może coś jest z kablem? Przy gniazdku na tylnej ściance Tunera pisze "FM Antena 75 Ohm". Czy powinienem do kablówki kupić rozdzielacz sygnału na TV/Radio? Istnieje takie coś? Narazie mam podłączony sam rozdzielacz RTV/RTV (jedno gniazdo zajmuje telewizor, a drugie właśnie tuner). Odrazu mówie, że jestem laikiem w tych sprawach... Jednak chciałbym coś z tym zrobić, by nie słuchać muzyki z komputera/płyt odłączając ciągle wtyczke od kablówki...

Czy ten "Separator galwaniczny" na 100% pomoze? Gdzie to zamontowac? Moj kablek z kablowki idzie najpierw do jednego pokoju, gdzie jest zalozony rozdzielacz, tam idzie jeden kabel do tv, a drugi przez cale mieszkanie do mojego pokoju i do tunera :)

Z Twojego opisu wynika, że w miejscu pierwszego rozdzielacza. Trochę nie ufam temu opisowi. Od pierwszego rozdzielacza kabelek idzie prosto do telewizora a nie do gniazdka w ścianie z dwoma wtykami? A może, jak się przyjrzysz to na rozdzialaczu jest jakiś opis? Że to do radia, a to do TV? Jeśli nie to i nie to - to zadzwoń do operatora. Powinni Ci to założyć gratis - wymagają tego przepisy. No, chyba, że nie jest ta instalacja całkiem legalna...

Mam na tym samym kablu dwa telewizory, dwa tunery (jeden z tych tunerów to Technics zresztą), a podłącze jeszcze trzeci w kompie - i jeszcze internet. Właśnie korzystam. Nie buczy :-) choć co do internetu, to mógłby być szybszy:-(

Jeden zwykły rozdzielacz i trzy separatory jeśli idzie o stan majatkowy.

Dodatkowo mam instalację anteny zbiorczej z separatorem na końcu jeden wtyk dla radia i jeden dla telewizora. Tylko, że brak w niej sygnału radiowego :-( Po prostu nie podłączyli. Kazałem załozyć, jak się okazało, że płacę od kilku lat po 1 zeta na miesiąc za to, czego nie mam.

Zanim wydasz pieniądze najpierw podmień na próbę kable od AUX ( powinny mieć lepszy ekran) potem sprawdź uziemienie wzmaka a jeśli go brak zamień kierunkiem wtyczke sieciową wzmaka i tunera. Sprawdzić należy również kabel z wtyczką UKF. Napisz o efektach.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.