Skocz do zawartości
IGNORED

witamy w uni!!!


jesko

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, deja vu. Ponad 10 lat temu tak samo straszyli certyfikatami ISO 9000 i horrendalnym kosztem ich uzyskania, z palca wyssanym. I co, stało się komuś coś? Nie zauważyłem.

 

Co do HACCP (mam wrażenie, ze niektórzy dyskutanci nie bardzo wiedzą o czym mowa), to zanim zacznie się straszyć ONYMI, proponuję poszukać informacji nt. zatruć, zakażeń salmonellą, toxoplasmozą, itp u nas i tam i porównać liczby. Niestety higiena jest u nas na żenująco niskim poziomie, a drobny handel i drobna przedsiębiorczość są w ścisłej czołówce brudasów. Co gorsza, nie tylko higiena ale i wiedza o jej podstawowych zasadach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKO ma deja vu :))) Widzę że zwolennicy sammoobrony się rozplenili na forum ;)

 

OKO - HACCP to nie tylko "opracowanie" i ta część nie kosztuje drogo. Zasady praktyki sanitarnej są już stosowane od dawna. HACCP to coś wiecej - i to "więcej" kosztuje i daje możliwość kontroli jakosci żeby nie pozostawały one tylko na papierze. Wysokie koszty ponoszą te zakłady ktore już wcześniej (zanim miały wprowadzać HACCP) nie posiadały odpowiedniego wyposażenia sanitarnego.

 

Wprowadzenie takich norm oczywiście nie zwiąże ci rąk. Możesz dosypywać proszku IXI do mleka i niewłasciwie je przechowywać - ale nikt kto ma wdrożony HACCP od ciebie go nie kupi. A odpowiednie służby sanitarne będą mieć podstawy zakończyć twój biznesik - nawt zanim kogokolwiek zatrujesz. HACCP daje bacik na takich cwaniaczków, którzy wszystko robia byle jak i mają wszystkich w d... A narazie firmy, które go nie spełniły dostają ograniczone zezwolenia sanitarne, więc nikt małych zakładów nie zamyka.

 

I generalnie mam w dupie twoje pragnienia wolności mieszania brudów w jedzeniu. Dla wszystkich będzie lepiej jeżeli truciciele po prostu upadną, jeżeli nie zdołają się dostosować.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz OKO, jako drobny cukiernik jesteś w czołówce brudasów i nie masz pojęcia o higienie...

 

Dzwoniłem Zbig, specjalnie w tej sprawie, ktorą poruszyleś do mojego dobrego znajomego, pracujacego w Sanepidzie, z racji zajmowanego stanowiska ma szeroką i głęboką wiedzę na ten temat, nie potwierdził twojej opinii, twój apokaliptyczny wizerunek stanu higieny w polskich drobnych zakładach produkujących, przetwarzających lub sprzedających żywność jest z gruntu nieprawdziwy jeśli nie fałszywy.

Owszem zdarzają się przypadki zaniedbań (jak na całym świecie) jednak śmiało można powiedzieć, że jest to margines nie mogący wpływać na ogólnie nie gorszy stan w tej materii, niż w innych krajach. (Widzialeś ty belgijskie piekarnie?, to jest dopiero syf) Wiele sie zmieniło u nas w ostatnich latach, tzw. "prywaciarz" nie może sobie pozwolić na jakakolwiek wpadkę w "tym temacie". Powód jest prozaiczny, to się nie opłaca, koszty grzywien, a Sanepid dziala tu niejako w "akordzie" są bordzo dolegliwe dla drobnych rzemieślników i sprzedawców.

Tak więc nie wypisuj rzeczy nieprawdziwych, już chyba tylko dla zachęty napiszę podsumowując twoją wypowiedź, mijasz się z prawdą...

 

 

PS. ISO jest tutaj złym przykładem, ułatwiał, nobilitował, promował dzialalność firmy, nie stanowił z zasady o jej być albo nie być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric !!! a jednak znalazleś, i teraz juz wiesz!!!! no to sobie dopiero pomędrkujesz... ( a nie mówilem?: szukajcie a znajdziecie)

 

Qubric, ty masz poważne kłopoty z inerpretacją tego co widzisz, to cie przerasta, nie wypisuj bzdur..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deja vu przestań wklejać fragmenty z "Naszego Dziennika" bo tam nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania - takim źródłem jest Pismo Święte. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>deja vu

 

Jestem zaszczycony, że specjalnie dzwoniłeś aby wydać oświadczenie. Styl trochę jak z późnego Gierka, ale niech tam ;-) Zwłaszcza ten przykład z belgijskimi piekarniami jest charakterystyczny (kiedy my się tego oduczymy, mam na myśli uporczywe poszukiwanie wyłącznie przykładów negatywnych, słynne ”A u was biją murzynów”) – kiedyś oglądając dziennik można było wyrobić sobie zdaniem, że cały zachód składa się wyłącznie z katastrof, strajków i kryzysów.

 

Obawiam się jednak, że nie doceniłeś przeciwnika. :-) Widzisz, tak się składa, ze bardzo istotna część mojej rodziny ma przyjemność (moim zdaniem wątpliwą) pracować w Sanepidzie od lat, i wie doskonale jak ta instytucja działa – pomimo niewątpliwych zasług i postępów jest jej co najmniej równie daleko do Unii i jej standardów jak ocenianym przez nią placówkom produkcyjno-handlowym.

 

Wcale nie uważam stanu higieny w drobnym biznesie za apokaliptyczny, tylko za wymagający poprawy. Niemniej faktem jest, ze wciąż sklepy mięsne w których obsługa umie poprawnie obchodzić się jednocześnie z pieniędzmi, surowym mięsem i wędlinami należą do zdecydowanej mniejszości. Wystarczy wejść i uważnie popatrzeć przez chwilę, nie potrzeba dzwonić do znajomego. Krzepiące natomiast jest to, że jednak te bardziej higieniczne i zorientowane na klienta placówki prosperują jakby lepiej.

 

ISO jest bardzo dobrym przykładem, bo jest zwykle wymagane przez odbiorcę, który w praktyce stawia o wiele wyższą poprzeczkę dostawcy, niż jakiekolwiek uregulowania prawne. I nie dzwoń w tej sprawie do znajomego, bo wie mniej ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy uzasadnione jest to, ze czujesz się zaszczycony....

No popatrz cóz za zbieg okolicznośći, część rodziny i do tego jeszcze, bardzo istotna :-)))))))) wybacz mi uśmiech ale rozbawiło mnie to...

Może ten ponury obraz polskiej rzeczywistości wynika z kontrolowania wietnamskich budek z karmą na stadionie X-lecia, przez bardzo istotną część twojej rodziny... :-)

Z moich spostrzeżeń nie wynika, tak ponury obraz w naszych sklepach, przynajmniej w tych w których ja kupowałem do tej pory, jeśli był tylko jeden sprzedawca dotykal np wędlin założywszy uprzednio na rękę torebkę foliową, co przynajmniej w moim przekonaniu spełnia wymogi higieny.

Zbig, może kupujemy w różnych miejscach i stąd te różnice w postrzeganiu stanu rzeczy.

Z tą "Belgią" to żadna przesada, nasze piekarnie mogą uchodzić za wzorcowe w porównaniu z tamtejszymi (tylko co do tego mają Murzyni? :-)

 

PS. Bez telefonowania do kolegi, doceniam znaczenie ISO.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mciej!!! zaskakujesz mnie, to ty czytujesz "Nasz Dziennik ???????

ten świat staje na głowie: biały jest nalepszym raperem, czarna najlepszą tenisistką, Niemcy nie chcą iść na wojnę...

czas chyba umierać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "NIE" Mówiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości! Już się poddajemy, miałeś rację! A teraz prowadź nas wodzu w rewolucyjnym boju po lepszą przyszłość. Krwią odkupimy nasze błedy!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko - chłopku roztropku - jak już czytujesz takie powazne gazety to powiedz jeszcze ile podwyżek energii było od 1990 roku i czym były uzasadniane??? Tak - brawo! Zgadłeś. Zawsze winna była UE. I zadaj sobie pytanie jaka jest teraz akcyza i jak zróznicowana dla odbiorców indywidualnych i przedsiebiorców. Potem jeszcze przelicz sobie planowany wzrost na procenty i podziel na lata. A nastepnie porównaj to do prognozowanej inflacji. Jeżeli nie jesteś ostatni głąb z matmy to powinieneś osbie poradzic z takim rachunkiem. Potem tylko wystarczy ruszyć pamiecią i porówac te podwyżki z dokonywanymi w przeszłości. A będziesz wiedział o co chodzi. Pamiętasz wogóle taki rok w którym nie było podwyzek energii???

 

Co do mleka - to odbiorca końcowy kupuje je od przetwórni, która powinna nieć wdrożony HACCP. A jezeli przetwórnia łamie zasady to inspekcja sanitarna moze je łatwo zweryfikować - bo ma z czym porównać. I zamknac dziadoski kramik. Co juz wyżej napisałem wyraźnie, a czego jakby wogóle nie zauważyłeś.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę napisać... należy rozrózniać prowadzenie dyskusji od prowadzenia monologu. Jak widać nie taka częsta to umiejętność. Dlatego po co ci argumenty innych skoro ty już WIESZ to czego inni, ze zlasowanymi propagandą mózgami nie wiedzą. Niech ci na zdrowie wyjdzie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci argumenty innych skoro ty już WIESZ to czego inni, ze zlasowanymi propagandą mózgami nie wiedzą. Niech ci na zdrowie wyjdzie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ci wyszło na litrze bezołowiowej??? Bo mnie 0,0084EUR na rok czyli 4 grosze. To znacznie mniej niż przeciętne wahania cen paliw z kursu walut. Wiesz przynajmniej o czym piszę? Tak pytam bo gdy czytam wynurzenia niektórych mózgów, to stwierdzam że potrzeba bardzo wysokich podwyżek akcyzy i innych podatków pośrednich - wydatki na leczenie są bowiem niezbędne.

Oczywiście problemy znikną od razu kiedy tylko Samoobrona dojdzie do władzy. Wtedy jak ktoś powie że rządzą złodzieje - to przynajmniej nikt nie będzie mógł oskarżyć go o pomówienie.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości - tak są dla mnie zastrzeżone dyrektywą unijną, przyjętą przez nasz rząd :))

 

Zadzieram kiece i lecę. Miłego obrzucania :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wychodzi że cena paliwa zawiera ponad 70% podatku.No ale okradanie podatnika jak ładnie nazywają "brukselczycy" - harmonizację stawek podatku akcyzowego postępuje i na tym sie nie skończy i do tego jeszcze ten damping podatkowy panujący w polnische euroregion.

No ale jak się gra w jednej orkiestrze to trzeba się dostroić o czym Nam przypominali ostatnio tow.G Schroeder.

A co do samoobrony to masz rację.NIESTETY odczujemy jej dobrodziejstwa na własnej dupie i to już niebawem bo jak ludeczkowie zaczeli konsumować wprowadzaną od 15 lat harmonizację przez wszystkie dotychczasowe lewackie rządy,to skutki teraz tego mamy.A i "wesoło" zapowiadają się lata po 2007 gdy jak to Komisja Europejska postanowiła (I SŁUSZNIE !!), że w latach 2007-10 CAP zostanie zlikwidowana i żadnych dopłat do rolnictwa nie będzie.!!!!O czym wyborcy samoobrony(raczej) nie wiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.